Nechce byť vo vani. Čo robiť?

miska82
10. dec 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či ste mali niekto problém pri kúpaní dieťatka ☹ . Naša ročná dcérka sa strašne teší do vane keď jej poviem, že ideme kupky-kupky. Postaví sa pred vaňu a netrpezlivo čaká, kým jej začnem napúšťať vodu. Keď ju posadím do vody chvíľočku sa hrá (asi 3 min.) , ale potom z ničoho nič sa začne pýtať von a s obrovitánskym plačom. Kúpili sme jej aj hračky do vody, ale nič nezaberá. Nemala ani žiaden zlý zážitok vo vode, proste zo dňa na deň sa jej prestalo kúpanie páčiť a to ani nehovorím o tom, keď ju umývam. Všetko po stojačky a radikálne odmieta si ľahnúť, alebo sadnúť, aby som ju opláchla. No a s tým plačom pokračuje až dovtedy pokiaľ nie je oblečená do pyžamka. Potom sa ukľudní a akoby sa ani nič nestalo... 😢 Neviem si to vysvetliť, pretože je celý deň zlatá a je to malý smejko 🙂 Prosím Vás vedeli by ste poradiť, čo v takomto prípade robiť? Ďakujem pekne, s pozdravom Miška

lienka55
10. dec 2008

My sme mali tiez obdobie vzdoru a bojenia sa kupania.Najprv mal kupanie rad,potom sa bal /reaval ako pavian/ a teraz ho ma zase rad.Myslim si ze to je iba chvilkove a prejde to.Prajem vela trpezlivosti!!! 😉

matica2
10. dec 2008

ahoj. ja som dávala malú vaničku do velkej vane a tak sa kúpala. ona môže mat pocit ze nieje v bezpečí ked je velká vana alebo sa jej v kúpelni ozýva. alebo sa skús s nou pár krát okúpat.

other_side
10. dec 2008

vlez si s nou do vane, zabudne na plac a ked uvidi ze si ok tyx tak bude aj ona 😉

other_side
10. dec 2008

oprava.. ze si ok ty 😵

miska82
autor
10. dec 2008

Ahoj other_side, tak už aj to som skúšala, ale ani to nezabralo ☹. Dúfam, že je to len to obdobie vzdoru ako písala lienka55, a že sa to opäť zmení a malá sa bude rada kúpať ..... 😉 Ďakujem pekne za príspevky 🙂

spantex
10. dec 2008

Aj my sme mali takýto problém už 2x. Trvalo to len niekoľko dní. Skús ju sprchovať, zabávať so sprchou. Potom to určite prejde. Alebo veľa peny do kúpela. Prajem pevné nervy.

miska82
autor
10. dec 2008

Ach jaj ... všetko už máme vyskúšané, ale nič naozaj nezaberá ... Musíme sa asi trocha potrápiť ☹

jaduska
10. dec 2008

miska je to také obdobie, aj my sme to zažili pri staršej, tá nechcela do vane vôbec, aj sprchovanie bolo s veľkým krikom a ako to z ničoho-nič začalo, tak to aj z ničoho-nič skončilo. Trošku trpezlivosti, treba ju okúpkať čím skôr, netreba okolo toho robiť rozruch, rešpektovať jej vôľu a časom to prejde 🙂

tonicka
10. dec 2008

mame to aj my miška a nič nepomaha a to sa este pred týzdnom pytala s kazdym kto sa sprchoval a teraz jaci,len vodu spomeniem... podla mna to prejde

miriamkac
10. dec 2008

miska82 skus ju narychlo len osprsit, nech sa netrapi....mozno raz si aj sama vypyta napustit vodu do vane....

kili
10. dec 2008

a nemôže to byť tým, že sa ochladilo? možno jej je zima, hlavne keď je to po 3 minútach vo vode. skúste ohrievač, ak máte.

dika
10. dec 2008

mozno je to len obdobie a mozno to ma naozaj svoju pricinu. Ako pise aj kili, nemoze jej byt zima? Alebo ju to po chvili omrzi a uz chce ist von.... My tiez musime vo vode stale nieco robit - hrat sa a pdobne, ale vsetko nas bavi len chviilu. Vo vode sice problem nemame ale s ostatnymi cinnostami je to tak. Drzim palce 😉

tonicka
10. dec 2008

obavam sa kocky, ze je to proste obdobie... moja dcerka milovala kupkanie a zrazu sme nemohli vlasky umyt a potom zase ok, teraz nemozeme nic, este ta sprcha ako tak, ale ked ju dam do vane, tak mam pocit, ze zaklope socialka 😔 a to sa pred par dnami naozaj isla kupat pri kazdej prilezitosti 😕

titkovamiriam
11. dec 2008

ja mam opacny problem marek nechce z vody - tak mu pripustam stale teplu no po 20 min to vzdavam a taham ho von z revom 😠 -nepomaha ani kacickova osuska ani reklama v telke ci nachystane jedlo 😀 ,potom sa nechce obliect len by sa kremoval 😀

kili
11. dec 2008

a nemôže to byť fakt tou zimou? keď tu viaceré píšete o tom, že to začalo a z príspevkou mám pocit, že to je teraz, keď sa ochladilo. Alebo to bolo ešte predtým?

luciauk
14. dec 2008

moja neter a synovec mali problém, lebo mali v kúpelni slabé osvetlenie a deťom to nebolo príjemné 😕
a keď je to len obdobie, tak to musíte nejako pretrpieť 😒

titko...ty budeš mať deti ako ja 😀 včera boli po 2 hodinách rozmočené ako žaby 😅

bubba
14. dec 2008

moja mala nikdy nebojkotovala kupanie ale niekedy sa proste nechce kupat,nema nalaadu a tiez sa tam nedokaze prebavit....tak ju dajme tomu tyzden sprchujem a potom jej zasa napustim vodu....a tak..
podotykam,ze kupanie nie je na hranie ale na ocistu a caste a dlhe kupanie nie je vhodne pre pokozku malych deti,takze ja by som sa tym ci sa dieta chce alebo nechce kupat prilis nezaoberala 😉

tonicka
14. dec 2008

bubba a ked jaci len co sa spomenie voda? 😅 uz sme v tomto stadiu... susedia na mna zachvilu zavolaju socialku 😔

strociatka
14. dec 2008

raz je to tak a druhy krat onak, raz nechcu drobci do vody a inokedy z vody... rocik je take zlate, prelomove obdobie, kedy si babo zacina uvedomovat, ze ono a mama nie su jedno a dava to najavo, niekedy mozno aj prave kupkanim, mozno len skusa svoju volu a toto obdobie pominie, tazko povedat...

kuky8
30. dec 2008

My máme trocha iný problém. Malý sa kúpe celkom rád, dávam mu menšiu vaničku do veľkej a aj tatik už bol s ním pár krát vo vani. Všetko bolo o.k. (aj keď v tej vaničke viac stojí ako sedí, ale to už máme takú hru vymyslenú, aby zas neprechladol...) Keď ho však chcem osprchovať - krik na celú kúpeľňu. Neviem, asi sa bojí toho zvuku, ako sa to spustí... neviem. Pritom chodíme už niekoľko mes. plávať a tam sa pred i po plávaní tiež sprchujeme. A tam je to o.k. Tak snáď to prejde 😅

katulka11
28. júl 2009

Ahojky, moja malá má 2,5roka a tiež asi chytila fázu, že sa nechce sprchovať. 😖 A dovtedy som ju na sprchovanie doslova lákala z vonku, tak to mala rada... Teraz pri tom jačí, ako keby som ju týrala a o oplachovaní vláskov ani nehovoriac... To že ako rezať do živého ☹ ☹ ☹ Skúšali sme už tiež všetko - len s hrnčekom, jemne zo sprchou pri zaklonenej hlavičke ale ona si nedá povedať. Samozrejme má jemný šampón bez štípania očiek. Normálne mám z toho stresy, či to prejde a ja si to nemám všímať alebo to riešiť razantne - nech si na to zvykne a sprchovať ju 3x do dňa....???? Poradte....

vanja
28. júl 2009

no ja by som ju nestresovala, ale radšej by som napúšťala trochu vody do vane a začala ju kúpať. Možno počase ju to prejde a skúsiš znova sprchovanie.

pancake
28. júl 2009

katulka treba to ignorovat, a robit tak ako doteraz.len jemne aby jej voda nesla do tvaricky.ona si to kupkanie zase oblubi.

moj zase ani za svet nechce v tej vani sediet. musim mu robit vsetko po stojacky a tiez mam hrniec a s tym mu aj vlasky oplachujem. no a mam aj protismykovu podlozku ale vzdy ked sa kupe, tak sa smykne a mame novu hrcu. 😢

roka96
28. júl 2009

ahojte my máme teraz fázu , že sa nakúpeme ale sprchujeme. syn sa teší na kúpanie kúpe sa s tatom ale ked je vo vani začne vstávat, behat tam atd, až sa bojíme aby sa mu nešmyklo a nestrepal sa.. tak ho sprchujeme jeden drži druhý umýva! 😀

katulka11
29. júl 2009

Kúpanie som skúsila, ona sa rada kúpe aj teraz ale nejak namydliť ju a zmyť vlásky je problém aj pri tom... Už som skúšala aj spoločné kúpanie, umývala som si pred ňou vlasy ja, ukazovala som jej ako mi nepôjde voda do očí a uší, že to vôbec nebolí... Ona si to uvedomuje, lebo mi to povie, že jej nepôjde. Len keď sa jej opýtam: ideme sa umyť? Tak začne mraučkať a plakať až niekedy hystericky... ☹ Predtým si v pohode do vodičky pri kúpaní aj ľahla alebo si namočila tváričku. Neuvedomujem si, že by zažila nejaký šok pri kúpaní, aby z toho mohla mať naraz taký stres... Len horšie je to, keď mi celé to sprchovanie reve a snaží sa dostať von z vane, voda je potom všade a mne prasknú nervy - no a skončí sa to jednou po zadku alebo ide spať s revom.... 🤐 🤐

tufa
3. aug 2009

aj my mame velky problem a to s umyvanim vlaskov 😠 terezka si neche absolutne namocit vlasky, aj ked jej len prejdem s mokrou rukou po hlave tak je zle. skusali smek upel so sesternickou, ktora sa cela pekne ponori, aj s hrackami, ale neuspesne. uz par dni odkladame umyvanie, ale dnes uz naisto, aj ked to bude s velkym revom.umyvat ich vsak musime, lebno uz si doskrabala hlavku. ☹ ako na to????

lucustek
3. aug 2009

tufa. my mame rovnaky problem ..maly si nechce umyvat vlasky ...este vo vani kym ho umyvam tak je to ok no aj pri tom sa mi snazi utiect z vane on to asi berie ako hru.. ale ked mu namocim vlasky tak to je katastrofa..spusti obrovsky plac...skusali sme kupanie s ockom ale ani to nezabralo...preto teraz umyvame vlasky len raz v tyzdni...

katulka11
3. aug 2009

My si pomaly, pomaličky zvykáme na to sprchovanie... Dala som si záväzok, že ju budem sprchovať každý deň, veď teraz v tom teple je to nutné, dokonca niekedy aj viac krát. Najviac na malú zaberá spoločné sprchovanie, aj keď mňa z vane už budú musieť vyťahovať obuvákom.... 😀 😝 Ale to asi najviac zabralo, Karinka len opakovala to čo robím ja - vstanem ja, vstane aj ona, mydlím sa ja, musí aj ona... Takže takto sme si začali umývať aj vlásky a zatiaľ sa dá... No samej sa jej do vane nechce... 😒

talafka
19. aug 2009

u nas nic nepomaha ani spolocne kupanie ani hracky, tak stráááášne placeme kazde kupanie hlavne ak umyvame vlasky.....ale ked sme v lete v bazene a namoci sa mu hlava pod vodu tak sa smeje takze sme z toho trosku paf... 😒 vo vani vrieska a z bazena nechce vyjst 🙂

lidija3
19. aug 2009

asi tyzden mame ten isty problem. znicoho nic sa mala prestala rada kupat.neviem si to vysvetlit.predtym sa velmi tesila.nechcela ist von.