Nechce byť vo vani. Čo robiť?

miska82
10. dec 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či ste mali niekto problém pri kúpaní dieťatka ☹ . Naša ročná dcérka sa strašne teší do vane keď jej poviem, že ideme kupky-kupky. Postaví sa pred vaňu a netrpezlivo čaká, kým jej začnem napúšťať vodu. Keď ju posadím do vody chvíľočku sa hrá (asi 3 min.) , ale potom z ničoho nič sa začne pýtať von a s obrovitánskym plačom. Kúpili sme jej aj hračky do vody, ale nič nezaberá. Nemala ani žiaden zlý zážitok vo vode, proste zo dňa na deň sa jej prestalo kúpanie páčiť a to ani nehovorím o tom, keď ju umývam. Všetko po stojačky a radikálne odmieta si ľahnúť, alebo sadnúť, aby som ju opláchla. No a s tým plačom pokračuje až dovtedy pokiaľ nie je oblečená do pyžamka. Potom sa ukľudní a akoby sa ani nič nestalo... 😢 Neviem si to vysvetliť, pretože je celý deň zlatá a je to malý smejko 🙂 Prosím Vás vedeli by ste poradiť, čo v takomto prípade robiť? Ďakujem pekne, s pozdravom Miška

dai
20. aug 2009

ahojte,
my sme mali chvilku problem s umyvanim vlaskou ale len chvilocku - potom som malej ukazala ako ma zahnut hlavicku aby nic neslo do ociek a teraz je na seba nenormalne pysna ako to krasne vie a ze ani kvapka neide do ociek - momentalne je cele dni v bazeniku a v piesku a kazdy vecer sa spolu sprchujeme v sprche...
mali sme tu 4-rocnu kamaratku na prespatie a ta robila nenormalny bordel ked som ju vzala ze sa ideme vsetky 3 spolu osprchovat - potom ale ako videla moju krpatu tak sa hambila ze ona tak vystraja, tak cupitala s nami, v sprche zase chcela uterak na ocka alebo nezmyvat hlavicku - mala jej ukazala ako ma drzat hlavicku a stal sa zazrak malicka tiez zrazu chcela zmyt hlavu - nakoniec sme boli ako v s tebou mne bavi svet 🙂 bruska, nozicky, vlasky, chrbatiky, ritky 🙂 ja som prikazovala a male sa vrtely v sprche na povel 😀 adelka doteraz spomina ako sa spolu sprchovali...

myslim ze kazde dietatko ma obdobie kedy vodu nemusi alebo sa jej dokonca boji - vtedy to netreba silit, ved staci umyt v umyvadle alebo mokrym uterakom...detom vlasky tak moc nemasteju, nemusia mat zmyte kazdy den ( aj ked ja teraz zmyvam, ale len preto ze mala s tym problem nema a ma dlhsie vlasky, takze je spotenucka...) - nasa mala je skoro vzdy v kupelke ked sa rano sprchujeme, vecer ako som spominala sa sprchuje so mnou - ked sa ideme kupat vo vani, tak tam niekedy vydrzi velmi dlho s hrackami, niekedy ale staci ze sa jej trosku smykne, zacne plakat a chce ist hned von ( my sme vo vani s nou vzdy, este sa ju bojim nechavat samu )

urcite zalezi aj od nalady - aj ja sa niekedy nutim ist do sprchy, lebo som unavena, boli ma hlava...deti mozu mat take iste problemy- myslim ze teraz v lete je lepsia ta sprcha - my mame uz presny ritual, tym ze sa to deje kazdy den a nemienim byt v nej viac ako 5 minut, tak mala presne vie co ideme robit, co sa tam bude diat, taktiez vie ze po sprche sa ide spinkat, takze nemame absolutne problem so zalezenim do postielky
😉

sipcek
20. aug 2009

tak aj ja pridam nas zazitok z urputneho boja o pokojne kupanie,mala sa vzdy rada kupala ale odkedy uz vedela sediet,tak sa neuspokojila len s rychlym kupanim a tak sa tiez trapime s umyvanim hlavy.dnes som vliezla k nej do vane a musela som si aj ja umyt vlasy,ked som chcela jej hlavku zmyt.nechce za svet zaklonit hlavku aby jej voda nenatiekla do ociek,neznasa ani len kvapku vody na tvari,nuz,len vydrzat.

dadikka
20. aug 2009

ufff...ako citam vela detureniec ma s kupkania "depky" 😉 . Nam veeelmi pomohlo ze sme od 4 mesiaca chodili s malym plavat- takze takuto nechut s kupania nemame, prave naopak vo svojich 15 mesiacoch musi mat vanu napustenu takmer doplna a on sa s rehotom potapa, splechoce... 🙂 Nam plavanie odporucila detska lekarka lebo drobec bol dost tucny a tak i lenivejsi 😉 - takze nam plavanie pomohlo i v tomto 🙂

dai
21. aug 2009

dadikka,
nechcem ti brat iluzie, ale myslim ze to este len pride - obycajne to maju deti okolo 2-och, 3-och rokov - zacnu mat rozne ine ´strachy´ - boja sa veci ktore boli predtym pre nich v pohode...

my tiez plavame od malicka ale mala mala tiez pred asi 3-mi mesiacmi take chvilky ze sa bala zmyvat hlavicku - my sme to trenovali tak ze som jej kazala mi ukazat kde je svetielko v kupelke - parkrat som ju nachytala ze hlavicku zaklonila, vtedy som ju rychlo obliala jej kyblikom a vzdy pochvalila ze ani kvapocka nesla do ociek - chvilku to trvalo ale terza zaklana hlavu ako kuriatko ked pije, a vzdy sa tesi ze do ociek nic neislo ( teraz tak umyvame aj krk, lebo mi stale tvrdi ze je tam spotenucka...)

zuzikmeduzik
24. apr 2010

maminky, malý presne pred týždňom prestal mať rád jeho zbožňované kúpanie (=sprchovanie a následne kúpanie). zo dňa na deň akoby nám vymenili dieťa. vo vani sa niečoho začal veľmi báť, okrem obrovského plaču sa celý trasie od hrôzy. vyskúšali sme už všetko od kúpania s ockom, hrania sa so sprchou, štupľom od vane až po zabávanie hračkami, spievaním...nič nepomáha. prešli ste niektorá takýmto obdobím a ako dlho trvalo? nechcem ho vystavovať situácii, z ktorej má strach, ale sprchovať resp. kúpať sa musí. aha a o umývaní vláskov radšej ani nebudem písať ☹
ďakujem vám.

saska.t
25. apr 2010

toto su typicke stavy u deticiek, moja mala tym presla 1x v 8 mes. ked zbadala vanu tak dostala hysak a museli sme vsetko urobit rychlo, 2 etapa prisla v 1,5 roku no uplny odpor ku kupaniu vo vani a to tiez chodime plavat, trvalo to asi mes. najprv plac ked isla do vane, potom plac ze nechce z vane, pomalycky sme si s muzom zvykli, ze prechadza raz lepsimi raz horsimi fazami 😅 😀

lemge
30. apr 2010

aj my sme mali 3 mesiace obdobie co sa mala nechcela ani za svet kupat.vselico sme vyskusali,nepomahalo.zo dna na den sa zacala rada kupat.pamatam si ten den.mala som tu na navsteve 3 kamosky ,bolo tu veselo,aj sme nieco popili 😀 asi pomohlo ze sme boli vsetky take vychechotane 😀 tym ale nechcem povedat,ze dovtedy som vesela pri kupani nebola 🙂
tak ako pise saska.pridu lepsie aj horsie obdobia-a takisto aj odidu 😉

alexa21
12. máj 2010

ahojky..tak ja sa tiez pridavam k maminam co s detmi vo vani bujuju 🙂 ..u nas to prislo asi pred 2 tyzdnami..a som dost v soku, samko kupanie miloval, sam sa tam pytal, ale jeden vecer akoby utalo a obrovsky plac ked som ho do nej posadila..ani voda horuca, dokonca som potom 1x teplomer pouzila a bolo to v norme..ani mi nespadol, ani sa nesmykol, ani nepopali, nic..s vlaskami mal problem uz dlhsie, to ako pise sipcek, to bol boj a plac, mozno place hned ked ho dam do vane prave koli vlaskom, neviem..ale dufam ze tak ako to prislo, tak to aj odide-zo dna na den..
co ma ale tesi, ze co sa tyka umyvania dupy vo vani, nema problem..ale iba od noh po brusko moze voda 😀
tak vam i vasim detvakom drzim palce aby ich to preslo a kupanie sa stalo opat zabavou a hrou 😵 (mne to hrozne chyba, bola to taka nasa spolocna chvilka 🙂 )

atrami
14. máj 2010

Už som sa zľakla, že len ja mám také dieťa. Nožky si nechá umyť aj ručičky, aj všetko ostatné ale keď má ísť do vane ako by ho z kože drali- rev, no hroza.

zuzikmeduzik
14. máj 2010

baby mojho maleho to uz preslo - trvalo to presne 3 tyzdne a zrazu je vo vani opat fajn 🙂 velmi sa tesim, lebo na kupanie sme sa vzdy vsetci tesili

canadaz33
10. jún 2012

Jeeej som rada ze tento problem ma vela mamiciek s detickami... ☹
Bala som sa ze sa vo vanicke stalo nieco nepekne,aj ked ho kupem iba ja,akoby z nicoho nic zacal strasne plakat a tahal sa von z vanicky...
tak rychlo ako tak umyt vlasky a ked je obleceny uz je vsetko OK...
zvlastne len,ze do vanicky vojde v pohode,aj sa pozera ako sa voda napusta,ale ked som ho postavila,hned rev akoby ho drali z koze az chudatko akoby zachvat dostaval..
tak rychlo namydlit,omokrit vlasky,napenovat samponikom a rychlo osprskovat... 😒 strasne mi je luto ked sa nevie upokojit kym tymto vsetkym prejde,ale umyt sa musi....
tak snad to rychlo prejde aj nam a znova bude v pohodicke hrat sa s kacickou a zvieratkami...
Dakujem maminky ze ste prispeli vasimi radami a skusenostami,ze nie sme jediny co si musime trpezlivo prezit tieto placuce tantrum.... 🙂