Nechce väčší cumel. Čo s ňou?

flipinka
15. apr 2008

Dcerka ma uz 7 mesiacov, pouzivame upokojujuce cumle Avent. No stale ma ten 0-6 mesiacov, lebo ten od 6-18 mesiacov nechce ani za svet ☹ Neviem ako ju mam na to naucit, skusala som jej cely den davat len ten vacsi, ale skoro nic nepospala s nim a kym zaspala to bolo placu. Uz neviem, co s nou 😢
Myslite, ze jej to nejako ublizi, ked bude mat stale ten maly cumlik? Ma uz 2 zuby.

lenadka
15. apr 2008

myslim ze nie 😉 moja ma uz 3 a hambim sa to pisat ale zaspava s dudkou a tou najmensou 😅 cez den zakaz nosenia dudy ale na zapatie ho potrebuje, potom jej ho vyberiem a nechyba jej vacsinou celu noc 😉
z vacsej ju napinalo, mozno aj tvojej do malej puisinky ta vacsia nepasuje

eva4444
15. apr 2008

nas petrik miloval cumliky tie malicke, potom sme sa vyzbrojili sadou c.2 asi 8 roznych mame doma, ale tie uz nechcel. da si do pusy vyberie poobzera a uz ho viac nezaujima. tak sme odvtedy bez dudy. 😅
podla mna to nevadi ze ma mensi 😉 mozno skus kupit rozne druhy, ja viem ze to ide do penazi, ale snad by sa nejaky iny tvarovo ujal 😕

avion
15. apr 2008

my budeme mat 7 mesiacov a stale pouziva cumel 0-3... nechce iny. Kupili sme novu dudku, rovnakeho tvaru, len vacsiu, ale tu vypluje aj meter od seba ked mu dam do pusy. Potom mu dam tu jeho a hned zaspi... 😀
Castejsie ju prevaram a je to. Lepsie je aj to ako palec, nie?

prunti
15. apr 2008

no u nas to je opacne, moj maly nechce jeho veku prislusne ale vzdy vacsie, najprv som sa bala, ze ci mu to v ustach daco nezdeformuje a ci zuby budu ok...ale nic sa s nim neda robit...jednoducho pouzivam cumel od 12-24 mesiacov 😉

zevina
15. apr 2008

Flipinka, nejste v tom rozhodně sami, my máme doma sbírku nejrůznějších dudlíků velikosti 2 😅 neuspěli jsme s žádným, ve 20-ti měsících máme novorozeneckou velikost, při pokusu přejít na větší (i totožné značky a tvaru) se tvářil že se přinejmenším poblinká 😅
dětičky jsou mazané a jen tak oblafnout se nedají a přesně jak píše Avion, od dudlíka se bude odnaučovat snáz než od palečku 😉

flipinka
autor
15. apr 2008

Tak vidim, ze uz su tu aj omnoho starsie deti s malymi cumlikmi 🙂 Ale fakt z toho nemoze byt problem? Preco potom vyrabaju vacsie a mensie? Bojim sa, aby som jej nejako nenarusila vyvin zubov alebo co 😠

manka76
15. apr 2008

flipinka,nechaj malej cumel ten na ktory je zvyknuta.su deti ktore nemusia mat cumel vobec moj synovec nezobral do styroch mesiacov do pusy ziadny a teraz len obcas.u nas je to naopak moja mala ma taky velky cumel uz od dvoch mesiacov kazdy sa nam smeje aku ma velku" bambulu" 😅 a pritom mame doma este styri mensie latexovy,silikonovy,ortodonicky aj klasicky ale ani jeden nechce tak co uz?

ina.b
16. apr 2008

Měly jsme stejný problém. Koupila jsem dudlík určený od 5. měsíce a nemohla si na něj zvyknout. Pořád ho vyplivávala, ale do týdne si na něj zvykla a je s ním spokojená. Používáme na noc menší dudlíky, ale do kočárku jí dávám ten od 5. měsíce a je s ním spokojená.

sammy
16. apr 2008

Baby, nasla som toto:

Dobrý deň, používame ortodontické cumle Babynova od narodenia a doteraz sme nemali problém. Ale akonáhle dcérka dovŕšila 6 mesiacov, skúsila som jej dať ten väčší a ten vôbec nechce. Jeden deň som to skúšala, ale skoro vôbec kvoli tomu nespala, ani zaspať nevedela, čo tak plakala a stále ho vypľúvala. Tak sa chcem spýtať, či jej to môže spôsobiť nejaké problémy, keby som jej naďalej dávala jednotku. Má dosť malé ústa, možno aj preto jej to vadí, no má už 2 zuby. A ak viete, poraďte ako ju naučiť na ten väčší cumlík. Ďakujem.

Pekný deň.
Vôbec sa nemusíte obávať kľukne môže naďalej cmúľať jednotku. Na zúbky nemá vplyv veľkosť cumľa. Väčší cumlík si odložte a po čase jej ho opäť môžete skúsiť dať.
Špeciálne na zúbky sú jedine dentistar, ktoré ponuka tiež BABY-NOVA. Dôležité však je cumlík po 6-8 týždňoch vymeniť.

S pozdravom

Renáta Zifčáková

BABY-NOVA

xixi7
29. júl 2010

Jej na koniku najdem vzdy temu, ktora sa tyka aj nas a aspon teraz viem, ze nie sme sami, co mame doma 10 cumlov a vsetky mozme vyhodit do kosa, lebo mala ich nechce. Tiez mame tu najmensiu velkost a to ma uz 16 mesiacov. Aj sa mi zda, ze predne zubky ma viac vysunute ako dvojky...no ak velkost cumla nie je problem, tak jej ho nebudem nasilu vymienat za vacsi.

lenka1smejka
29. júl 2010

xixi7-aj my budeme mat 16 mesiacov a tiez pouzivame najmensiu velkost z vacsieho ju napne 🙂

momin
30. júl 2010

@flipinka holky si delate srandu ne.. nam je rok a pul a mame dudlik 0-3 mesice... 😀 😎
To je snad jedno neee? 🙂

janulabj
30. júl 2010

aj ja som bojovala s vymenou cumla,trvalo to asi 4-5 dni,a naučil sa ...ked zaspal,vypadol mu stary,tak som mu dala nový,a tak postupne,stale na chvilku a podarilo sa...ale ja tiež myslim že to neva,hlavne že sa menia ako tam píšu za 6-8 tyžd.

beruska24.9.
30. júl 2010

Malá také větší velikost dudlíku (6-18) nechtěla, bylo jí na zvracení, ale větší savičku na flašce přijala bez problémů. Tak jsem zkoušela dávat ten větší a po pár dnech si na něj zvykla.
Už jsem ho omezila, že ho máme jen na spaní (i přes den), jen občas se mi nepodaří ho dobře schovat a jak na něj přijde, tak ho hned chce.

lenka1smejka
30. júl 2010

podla mna je to tiez jedno ci bude mat velky ci maly dudlik

savia
30. júl 2010

Máme rovnaký problém, odkedy máme na fľaši Avent cumlík 3+, papanie je otrasné,malinký akoby nestíhal hltať a tvári sa akoby sa topil v mliečku🙂

gabika_83
30. júl 2010

Savia, u nas to iste s tym cumlom 3+. Este som sa chcela opytat, niekto tu pisal ze dudka je lepsia ako palcek, je to tak? Lebo nas maly ma 8 mesiacov, od narodenia nechcel dudku ziadnu, takze ju absolutne nepouziva ale ked je unaveny tak si stale cmula palcek, moze to mat negativny vplyv na zubky?

beruska24.9.
30. júl 2010

gabika - na zoubky snad ani ne, ale paleček se těžko odnaučuje. Dudlík zahodíš, paleček uříznout nemůžeš 😉
Sousedka má dvouletou holčinu a ta každou chvíli palec v puse a nechce se ho vzdát. No, je z toho na nerva (myslím sousedka). Tuším, že tu je i téma, kde právě maminky řeší tento problém.

romana29
31. júl 2010

My měli taky jen ten, co malej chtěl a problém v tom nevidím.
Stejně tak i lahvičky, chtěl jenom jedny - měla jsem jich několik, pak prokousl dudle na nich a já zjistila, že se už nevyrábí 😀 , takže máme jenom jeden poslední a ten si už udržuje 🙂, protože jsem mu řekla, že se nedá koupit.
Taky si myslím, že raději mít jeden dudel, než pak odnaučovat palec, podle mě vypadá dudel v puse mnohem líp než palec...