Neočkované dieťa a jasličky

Ahoj mamičky. Má niektorá z vás vlastnú skúsenosť s tým, že dalo svoje neočkované dieťa do minijasličiek alebo jasličiek? Mám 13 mesačného synčeka, ktorý má len BCG očkovanie a keďže mal vážnejšie nežiaduce účinky, čakám s očkovaním po druhom roku. Mne nastala však situácia, kedy sa musím vrátiť do prace, lebo o ňu prídem a trošku sa obávam, čo bude. Synčeka som prihlásila do minijaslí, kde budú iba 4 detičky. Ak ste dali svoje neočkované dieťa do škôlky, neochorelo vám na nejakú vážnejšiu chorobu? Nebáli ste sa, že ochorie? Moj syn zatiaľ ešte nebol vôbec chorý, tak sa trošku toho bojím. Ďakujem za všetky odpovede.

ninan2
7. aug 2012

@mandarinkadarinka Ahoj, a co si akoze myslis, ze tam dostane, cierny kasel? Lebo to je tak asi jedina realna choroba proti ktorej sa ockuje (aj ked je velmi nepravdepodobne ju dostat), okrem pneumokokov teda... Teoreticky ale, kedze vsetky deti okolo neho ockovane budu, tak to nema od koho dostat... Este by mohol rotavirus nejaky teda (to je nepovinne ockovanie).
My zatial mame jedine ockovanie, a to na pneumokoky. Ale rozhodne sa nebojim, zeby dcerka chytila nejaku chorobu proti ktorej sa ockuje v Hexavakcine... urcite by som ju dala do jasli aj bez ockovania...
A jasne, ze syn bude po nastupe do jasli stale chory, ale s tym ockovanie nic nema, to je prirodzene ked dieta pride zrazu do vacsieho kolektivu. Kamoskyna dcerka co chodi do jasli je chora min. tyzden v kazdom mesiaci.

evka4
8. aug 2012

@mandarinkadarinka ja ta chcem len trosku upokojit, moja dcerka sla do jasliciek ako 20 mesacna, dovtedy bola chora jediny raz (a to dostala vaznu preumokokovu infekciu, proti pneumokokom je sice zaockovana, ale nakazila sa kmenom, proti ktoremu sa neockuje)...dovtedy nemala nikdy ani sopel ani kasel ani nic podobne a v jaslickach sa tiez drzi. je tam uz tri mesiace a zatial bola doma 3 dni + vikend, co dostala slintacku (ale to chytila pravdepodobne na kupalisku, nie v jaslickach)...takze urcite nie je pravidlo, ze deti v jaslickach budu pravidelne a casto chore. ja som sa toho tiez bala a zatial to vyzera, ze zbytocne. drzim palce.

mandarinkadarinka
autor
8. aug 2012

@ninan2 ahoj, cierny kasel by som preziila, ved to dostavaju v dnesnej dobe hlavne tie ockovane deti 🙂 skor ma trapi hib, kedze niektore deti su po ockovani nositelmi tejto bakterie. rotavirus je tiez v poho, mame dokonca jednu vakcinu, druhu uz nie, kedze mal po nej take neziaduce ucinky, ze je na ne aj zle spominat a lepsie by pravdepodobne zvladol samotne ochorenie ako dalsiu davku.

ak tu este niekto je, kto ma osobnu skusenost, budem rada, dakujem

mandarinkadarinka
autor
8. aug 2012

@evka4 ahoj, dakuje, a dcerka sa vyliecila? co ste mali za chorobu? ktory kmen?

evka4
8. aug 2012

@mandarinkadarinka ahoj, samozrejme, ze dcerka sa vyliecila. presny kmen, ktory jej chorobu sposobil, si uz nepamatam. ochorela este niekolko mesiacov pred nastupom do jasliciek. poslala som ti IP 🙂

mandarinkadarinka
autor
8. aug 2012

dakujem za upokojenie, na diskusii nesuhlas s PO totiz jedna tzv. doktorka strasi vsemoznymi hemofilovymi sepsami a neviem cim, tak som chcela vediet, ako je to v realne. ale este je asi malo neockovanych deticiek, ktore su v jasliciak

ninan2
8. aug 2012

@mandarinkadarinka no ale dostat HIB v jasliach? Neblazni 😀 To co by tam tie deti museli robit 😀

mandarinkadarinka
autor
8. aug 2012

mala som na mysli hemofila

mandarinkadarinka
autor
8. aug 2012

@ninan2 hib je ockovanie proti hemofilom, ty mas asi na mysli zltacku, preto tie usmievaciky 🙂 ked som si to predstavila, tiez som sa nasmiala 🙂))

ninan2
8. aug 2012

@mandarinkadarinka jaj fakt 😀

lujza123
10. aug 2012

@mandarinkadarinka no pokial ti ho tam chcu zobrat but rada. Ja som ockovat nechcela (resp. chcela som co najneskor) a v jedinych volnych jasliach sa so mnou ani nechceli bavit o prijati neockovaneho dietata...takze som mala na vyber..budto ist zit s rodicaku do stanu alebo ockovat a do prace

mandarinkadarinka
autor
10. aug 2012

a ockovanie u vas dopadlo ako? vies co, ja nedavam do statnych jasli, davam opatrovatelke, ktora sa stara este o 4 deticky. inak, ked napr. davas do jasiel 6 mesacne dieta, to predsa tiez nema ockovanie, napr. ked malo problemy po BCG vakcine. mojmu sa to zahojilo az po 8 mesiaci. takze je to dobra diskriminacia

rodinnevikendy2
24. aug 2012

@lujza123 Nemozu ti odmietnut dieta, aj ked je nezaockovane. Skus si to vyzistit na MS SR, ale pride mi to hlupost

lujza123
27. aug 2012

@rodinnevikendy2 teoreticky nemozu. Lenze prakticky zijem v meste s 55.000 obyvatelmi a jednými mestskymi jaslami v ktorych sa cistou nahodou uvolnilo jedno miesto. Pani riaditelka ma odbyla s tym ze to su ich predpisy a doporucila mi najat si opatrovatelku ked nechcem ockovat. Kym by som sa ja obratila na kompetentych tak miesto by uz daavno nebolo. Realita. Zo skolkou uplne rovnako, byvam v centre mesta, tu je podmienkou prijatia budto neustale otravovanie uz rok dopredu alebo naslubovanie 2% percent z dani pomaly z celej firmy ci inej financnej inekcie inac ma clovek smolu. Diskutovat tu nikto nebude, proste dieta nevezmu lebo maju plny stav a hotovo. Clovek sa moze stazovat, zistovat moc platne mu to nebude.

mnamko
1. sep 2012

@rodinnevikendy2 ja som sa teraz nato pýtala doktorky a nezoberie sa dieťa do školky pokiaľ nemá všetky povinné očkovania

luba41
1. sep 2012

@mnamko doktorka "kecá". V prihláške do škôlky síce vyplní údaj o absolvovanom očkovaní, ale škôlka si zatial sama rozhoduje, či príjme alebo nepríjme dieťa. Takže sa treba popýtať vo viacerých predškol. zariadeniach, ako sa k tomu stavajú 😉

mnamko
2. sep 2012

@luba41 najhlavnejšie je aby bolo dieťa zaočkované proti osýpkam

libelle
1. nov 2013

@mandarinkadarinka mozem sa spytat, do ktorych jasliciek si synceka davala? 🙂