Neodporúčam súkromnú škôlku Vtáčia búdka v Kvetoslavove

aduska_ba
23. jan 2016

Povinne prečítať!!!Ucitelka stratila dvojročné dieťa na prechádzke !!!
http://vas.cas.sk/clanok/12865/ucitelky-stratil...

fuska
23. jan 2016

Pekne, som zvedava, ci budu vyvodene dosledky. Mna zaujal tento komentar v diskusii:

Zdravim vsetkych .Chvala bohu ze dieta je v poriadku a to vdaka tomu ze nie kazdy je lahostajny ale pozorny ako pani ktora zareagovala.Neviem ci si niekto z vas vsimol v roku 2014 sa stratil 6 rocny prvacik zo skoly a nik si to nevsimol ,bolo to odvisielane na TA3 a to sa stalo v obci Chrasť Nad Hornadom okr.Spišska nova ves.Chlapca t.j .mojho syna som nasiel s pomocou jedneho pana na ceste 2 triedy mimo obce .Moj syncek bol strateny priblizne 3 hod ,premoceny na kost preto ze prsalo a hodne a k tomu bol este aj vyhlaseny 2 stupen povodnovej aktivity na rieke Hornad.Za to ze som sa ozval ako je to mozne aby sa im stratilo dieta sa skola aj obec postavila a urobila vsetko tak ze skola nepochybila ale ze chlapec odisiel svojvolne z uzamknutej skoly a za to sme zodpovedny my rodicia za co mu chceli dat aj 2 z chovania.Inspekcia skolstva po setreni zistila ze skola pochybila.Ja som zo strachu o dieta zareagoval zvysenym tonom co urcite asi kazdy by tak reagoval a skola konkretne riaditelka skoly pani Koryova podala namna tr. oznamenie za napadnutie co nieje pravda /myslite si co chcete/ no a vysetrovatel z toho urobil trestny cin vytrznictva za co som na sude bez svedkov /pretoze moja pani nemohla byt ako svedok na sude lebo je blizka osoba a je nedvoveryhodna jej vypoved /za to dostal 20 mesiacov podmienky na dobu 8 mesiacov.Riaditelka mala ako svedkov polovicu zamestnancov skoly .Na rozsudok podavam odvolanie uvidime ako to dopadne.Som ale stastny preto ze

qidko
23. jan 2016

Tak to je sila ja bit namieste matky tak urcite to riesim inak a hladala bi som druhu skolku bala bi som sa ci sa to nestane znovu

s_mt
23. jan 2016

Tak to je sila :( Co by sa stalo,keby ho ta pani nevzala k sebe domov,hroza.. :(((

liz_lemon
23. jan 2016

@s_mt ale ta pani tiez urobila chybu, dieta nemala brat k sebe domov (niekto by to mohol prekrutit, ze ho uniesla), ale mala zavolat policiu

1234lubka
23. jan 2016

@aduska_ba citala som ten clanok. A tu skolku neoporucas len na zaklade toho clanku ci tam mas aj dieta?

libka1
23. jan 2016

@fuska ten prispevok z diskusie co si sem dala je tiez sila teda... pamatam si tu nedavno diskusiu ako jednej mamicke sam odisiel syn zo skoly lebo mu starsi ziaci povedali ze ma ist domov a ako ju tam vsetci lutovali. a tuto skola kludne povie ze pochybili rodicia a otec este nakoniec dostane podmienku. ak je to pravda co pan pise, a teda verim mu, lebo je mi jasne ze ta banda co bola za to zodpovedna ze dieta odislo zo skoly asi drzala spolu, tak byt tou pani riaditelkou tak sa prepadnem od hanby pod zem..

stepanka274
23. jan 2016

@libka1 presne mne teda bolo luto toho otca

celasapremenim
23. jan 2016

@fuska drzim palce
ja by som v tom pripade isto sedela natvrdo, ako sa poznam a niekto by mal pohreb

dana_l
23. jan 2016

@liz_lemon radsej nech mi niekto povie ze som chcela uniest dieta ako ho nechat plakat stratene na ulici. podla stavu dietata ked si ho prevezme ina osoba sa da urcit ake zamery som mala s tym dietatom - ci som mu nejako ublizila alebo sa onho postarala ako zachranca.
dufam ze ked sa tebe strati dieta tak nebude kdesi stat a niekto z domu bude telefonovat na policiu ze vidi dieta na ulici , ale k nemu pride a prichyli ho.

lienka_snehulienka
23. jan 2016

Nejdem riesit samotnu situaciu, kedze Novy cas nepovazujem za relevantny zdroj informacii, takze je mozne, ze sa to neodohralo celkom tak, ako pisu. Mna vsak zarazilo to, ako si dotycna pani dieta najprv odfotila z okna a az potom ho sla zachranovat. Nezavolala policiu, ale Novy cas uz ano? Usudzujem, ze bulvar nezavolali rodicia, kedze sa k tomu odmietli blizsie vyjadrit...

liz_lemon
23. jan 2016

@dana_l staci s nim byt na tej ulici, a pockat na policiu

dana_l
23. jan 2016

@liz_lemon ta pani mala vlastne dieta doma. tak to malo ostat doma same?

vhlave
23. jan 2016

Hlavne ze chcu ucitelia vyssiu mzdu, ze VYCHOVAVAJU nase nevychovane deti...hlavne ze oni nase deti zabudnu na prechadzke....ja som si napr.prisla pre syna do skolky, ucitelka v triede nebola, po stvrt hodine som uz ozaj nemala naladu tam cakat a oznamit jej ze si syna beriem domov...tak som odisla....samozrejme mi to ale nedalo a o hodinu ked som sa vracala z nakupu som isla do skolky, vojdem dovnutra a ucitelka zacala vykrikovat meno mojho syna ze ....ides domooov....truuuba ani si nevsimla ze tam uz cez hodinu nieje...zacala na mna ziapat ze ako si dovolujem bez jej vedomia si zobrat syna zo skolky....viac mi nebolo treba...p.ucitelka uz neuci

libka1
23. jan 2016

@vhlave smarja, v kazdej profesii sa najdu nepodarky. nebudes teraz snad vsetkych ucitelov posudzovat podla tej vasej alebo tej z toho clanku. existuju ich tisicky poctivych a starostlivych, co si to zvysenie platu zasluzia. akurat je tazko stanovit , ze ktore to su... ale to mas vsade, aj u lekarov, aj u sestier, aj....

sissy27
23. jan 2016

@aduska_ba nič v zlom, ale človek by mal niečo (ne)odporúčať na základe osobnej skúsenosti, nie na základe článku a ešte k tomu v novom čase...
rodičia dieťaťa to rozmázavať nechcú (z toho mi tak nejak vychádza, že celá situácia nebola až tak dramatická), tak to za nich urobia cudzie ženské na mk, ktoré si prečítali cas.sk ...

tana112
23. jan 2016

Tento incident mozem bohuzial iba potvrdit nastastie sme nase dieta uz davno dali do inej skolky koli nasej nespokojnosti s touto skolkou! Cize sissy27 z VLASTEJ skusenosti neodporucam, a taktiez poznam viac rodicov ktory tak spravili koli zlemu psychickemu stavu deti pri nastevovani tejto skolky. Ale samozrejme je na zvazeni kazdeho rodica ako sa rozhodne.

alenka333333
23. jan 2016

Toto je sila... ☹ ☹ ☹

pepa321
23. jan 2016

Moje dieta do tejto skolky chodi. Ano, je to neospravedlnitelny fakt, taketo nieco by sa naozaj stat nikdy nemalo. Zlyhal ludsky faktor, co sa bohuzial v zivote stava aj v zdravotnictve a inych dolezitych odvetviach... Nastastie sa chudatku Matkovi nic nestalo a vyplyva z toho jedno velikanske poucenie. Napriek tomuto hororovemu incidentu som so skolkou spokojna, moj syn svoju ucitelku miluje, ona jeho tiez, vidim, aky maju nadherny vztah, ona by za tie deti dychala, krasne sa im venuje.. Do skolky sa vyslovene tesi, ani jediny raz neplakal. Zo skolky, co chodil pred tym mal traumu a chodil s placom tam i domov.. Takze ma mrzi, ze cely tento pripad je globalizovany, ked zlyhal pravdepodobne len jeden ludsky faktor. Na ucitelku, ktora sa stara o mojho syna vo Vtacej budke nedam dopustit a preto zatial nezvazujem dat mojho krpca odtial prec. Navyse, teraz budu urite 1000x viac ostrazity ako v ostatnych skolkach.. Akurat mam iste vyhrady k majitelke skolky a jej spravaniu sa ku klientom, ale to sem nepatri..

pepa321
23. jan 2016

*ostraziti..

tana112
23. jan 2016

pepa321 podla vyjadrenia pani co pomohla stratenemu chlapcekovi boli na prechadyke vsetky 3 ucitelky teda 2 ucitelky + majitelka, cize si moc nevyberies. A spravanie pani majitelky sa mi tiez nepacilo, bez ohladu na tento incident. Kazdopadne predpokladam ze to nezvlada, caste personalne zmeny tiez detickam neprospievaju a kuchyna / domaca strava znie super ale kto kontoluje hygienu? a je to vobec mozne varit doma? Preco restauracie musia splnat X veci a tu netreba nic a vsetci sa zas spoliehaju ze ved je to domace bio a neviem ake, zase sa len caka na pochybenie a potom sa to bude riesti? Neviem ja by som tomu neverila.

stardust
23. jan 2016

@dana_l este k tomu v takej zime. Niekto sa zachova ludsky a vzdy sa najde niekto, komu sa na tom nieco nepozdava. Strasna doba.

mimcurik
23. jan 2016

keby to bolo moje dieta , tak po takom incidente uz do tejto skolky nechodi , bez ohladu na to ze to dopadlo dobre a bez ohladu nato ako to nafukol novy cas :/ a teda majitelka a ucitelky co v tom case boli na vychadzke s nim ,by mali teda poriadny pruser!

lienka_snehulienka
23. jan 2016

@stardust Jedna vec je zachovat sa ludsky, druha vec je informovat o tom bulvar. Mne osobne sa na tom nepozdava konkretne toto, inak pocin tej pani povazujem za spravny. V lete som videla, ako na zastavke pred nasim domom odpadol starsi pan. Zobrala som flasu s vodou a bezala som za nim. Keby som videla stratene dieta, bezala by som za nim tiez hned v tej chvili a nieze by som si ho najprv odfotila z okna, aby som potom poskytla fotku Novemu casu. Ak rodicia nemali potrebu riesit to takouto cestou, preco ktokolvek iny tu potrebu ma? Im cela ta situacia urcite nebola prijemna a tipujem, ze navsteva senzaciechtivych "novinarov" v takej chvili prave nepotesi. To je ako ked sa stane dopravna nehoda a hned su tam kamery z televiznych novin. Pre mna je TOTO strasna doba.

stardust
23. jan 2016

@lienka_snehulienka narazala som na komentar, ze zena nemala brat dieta k sebe domov. Mne to fotenie tiez pride divne a medializovanie v bulvari mi nepride tiez moc vhodne.

lienka_snehulienka
23. jan 2016

@stardust Ok, myslela som, ze narazas aj na mna, lebo tiez spadam do kategorie "vzdy sa najde niekto, komu sa nieco nepozdava" 🙂

argyro
24. jan 2016

učiteľka stratila dieťa, sestričke na novorodeneckom spadlo dieťa na zem, lekári si zmýlili diagnózu, pacient bral roky silné lieky zbytočne, atd atd nuž žiaľ sme ľudia a robíme chyby, či nie? oveľa viac ma mrzia tí ľudia ktorí to škodoradostne bežali nahlásiť bulváru, len aby urobili zle. tieto učiteľky neplánovali dieťa opustiť, bola to nedbanlivosť, ale nerobili zle zámerne. ale poškodiť dobré meno len tak z plezíru je hyenizmus

zergei
24. jan 2016

moja dcera tiez do skolky chodila...ucitelky milovala, rovnako ako majitelku ktira sice nema ucitelske vzdelanie ale je na nej vidno ze tie decka zboznuje. Nemalo sa to stat a popravde nechapem ako sa to stalo- kazdi kto pozna tu ulicu a fungovanie v skolke to podla mna nechape, zial ludia robia chyby (ved kolko krat pocut v nakupnom ze sa stratilo dieta) zarazil ma zlahcovaci pristup pani majitelky (pravdepodobne vychadzajuci z toho ze vsetko dobre dopadlo a ta ulica je ozaj "bezpecna")... pripad nemedializovala samotna suseda co chlapca zobrala ale ina suseda ktora bola pravdepodobne nahnevana na riaditelkin pristup. Ono "vyhoda" sukromnej skolky je ze si ju vyberate- nepaci sa vam pristup, fajn dovi, pri statnej by sa tolko nepindalo.Stale si vsak myslim ze skolka a ucitelky/asistentky su ozaj mile a s detmi to vedia

maminkynafazulka
24. jan 2016

Idu tri ženské a nevsimnu si ze sa im oddialilo dieťa?! Joj,ešte že sa drobcovi nič nestalo.. nebyť tej pani a neinformuje či vo škôlke nechýba dieťa ani si to nevšimnú!!! Joj byť matkou chlapca spravím tam také haló že si už ani neskrtnu..

horana
24. jan 2016

Stat sa moze kazdemu, ked je to jenodrazovy incident, vedu ba som z toho este nerobila,
nicmenej vyhadzovanie novinarov a neprijemny ton riaditelky nasledne uz o niecom vypoveda.
Ak by si sypala popol na hlavu a korektne komunikovala, priznala chybu, uviedla veci na pravu mieru, OK.
Ale urcite strati sympatie naslednym povyseneckym prejavom a neochotou priznat chybu.

monty1111
24. jan 2016

lienka snehulienka a ostatne mamicky, ktore si zastavate toto zariadenie jej super majitelku. Tato skutocnost, ze na prechadzke stratia dieta je jednoducho neospraveditelne. Tu sa nejedna o vec, ale o cloveka - dieta. Ich pristup pri plneni si svojich povinnosti a starostlivosti. Najhorsie zo vsetkeho je, ze sa tuto skutocnost ani neunuvala ta super oblubena majitelka ani oznamit rodicom chlapceka a po prevaleni sa snazila celu udalost upratat pod koberec klamstvom.
A k pani co prichylila chlapceka k sebe si prisla pren ho pani majitelka ako by sa nic nestalo. No co mile mamicky aj na zaklade tychto skutocnosti si budete nadalej zastavat toto zariadenie a SUPER majitelku? Zarazajuci je tiez pristup rodicov toho chlapceka, ze vsetko zjednodusili ako by sa nic nestalo. Nemam pravo posudzovat ich konanie len konstatujem. Viem asi nemaju kde dat svoje dieta tak to neriesia. Ale zariadenie kde ide majitelke iba o cisty biznis z deti a nie o starostlivost je naozaj na zamyslenie. Stoji rodicom za to riskovat bezpecnost svojich deti v takomto KVALITNOM zariadeni s takou arogantnou majitelkou? Je to len na Vas. Ja mam deti v Bratislave v skolke, ale keby sa to stalo tam, akemu kolvek inemu dietatu navstevujucemu skolku, hned by svoj dal deti odtial inam
.