Nepokojné 6 týždňové bábätko

jaaa2010
2. apr 2016

Prosim o radu.Mam 6 tyzdnovu dcerku ktora je cez den ako maly anjelik ale ako pride podvecer tak s malou sa neda vydrzat len place doslova vrieska rozhadzuje rucickami nozickami a ziadno sa neda utisit .Nic nepomaha a niekedy to trva aj 3-4 hodiny.Neviete mi nniekto poradit ako by sa tento stav dal zvladnut? ☹

pribinak
2. apr 2016

To mozu byt aj koliky, vtedy deti od bolesti placu tak, ze to rodicia popisujú ako vreskot

tobnuf
2. apr 2016

Kolika.. masirovat brusko pupikom.. cvicit nozickami.. pokazdom papani dat odgrgnut.. neviem ci kojite alebo UM ak UM da sa kupit antikolikove aj flasku odporucam antikolikovu casto polohovat na brusko.. a este odporucam kvapky babycalm nam velmi velmi pomohli od vtedy nevieme co je bolest bruska .. ak to neprejde treba k dr. snad som pomohla 🙂

jaaa2010
autor
2. apr 2016

Pouzivame kvapky probiotika cvicime masirujeme brusko kakame pravidelne myslim ze to bude skor ako by sa na nieco jedovala

tobnuf
2. apr 2016

@jaaa2010 moze byt kolika aj ked pekne kaka a prdka.. treba skusat viacero kvapiek .. aj moj vkuse vecer doslova vrieskal ako by ho z koze drali.. ale uz je dobre

eila88
2. apr 2016

@jaaa2010 poznam a tiez nemyslim ze by to bola kolika. Kazdy den od stvrtej nam nespi ale revat zacne az po siedmej a trva to do desiatej az jedenastej a to ms 5 tyzdnov. Obcas je to na slucku sle musime vydrzat 🙂

jaaa2010
autor
2. apr 2016

veru nic ine nam nezostava len vydrzat a teda skusim vymenit kvapky dakujem vam za rady

tobnuf
2. apr 2016

@eila88 to mate este fajn nam to zacinalo o 23.00 a skoncila tak okolo 3.00 a raz potiahol do 5.30 .. ja som si myslela ze spacham samovrazdu 😂 2 dni ma.z neho hlava bolela 😂 na velke stastie uz tym.problem.nemame ..

andrea1010
2. apr 2016

@jaaa2010 sestra mala takú maličkú a mala koliky, nič nepomohlo, len chlácholiť a chlácholiť, po pol roku jej zistili intoleranciu na laktózu, dostali nové mlieko a bábätko ako vymenené 🙂

yanni
2. apr 2016

hahaha baby, to este nic, co tu opisujete. Nasa zasala ako 4tyzdnova jedneho dna vrieskat a vrieskala dalsie 4 tyzdne. Den a noc. Bez prestania. To boli nervy. A nemala koliky, bola najedena, prebalena, okupana, pocicikana atd. Nepomahalo nic. No a ako zacala vrieskat, tak aj zo dna na den, vlastne z hodiny na hodinu prestala. A mame pokoj doteraz. Ma 8 mesiacov a ak jej prave nejdu zuby, nie je prilis unavena, nie je hladna ci posr...., tak je to fakt anjelik. V noci sa zobudi raz, aj to az nad ranom okolo 4-5, cucne si a spime posledne tyzdne do pol 9-9. 😉
Treba len vydrzat, vecnost to trvat nebude.
Drzim palce aprajem pevne nervy.

eila88
2. apr 2016

@tobnuf on by vydrazal aj dlhsie,len ja nie,vezmem ho k sebe do postele a d am my prsnik,to jedine ho utisi,nech sa aspon trochu vyspim. Mu asi nahradzam cumel 🙂.

nelinka2009
2. apr 2016

Rektalna rurka kazdy vecer... Kupis v lekarni

evik1702
2. apr 2016

@eila88 podobné to funguje aj u nas,máme 3tyzdne...a nič nepomaha

evik1702
2. apr 2016

@nelinka2009 zvykne si na to

lenicka2609
2. apr 2016

@jaaa2010 ahoj,tak u nas to bolo presne to iste a trvalo nam to do 3 mesiacov,s placom sme chodili obe kazdy den vecer co vecer 3 hodky. Tak ja som s nou chodila na ciciku po izbe a pomohlo nam ked bol hluk tak sme bud vysavac zapli alebo digestor a pri tom zaspavala. Koliky sme nemali ale jednoducho taketo malicke deticky su z celeho dna pretazene a vecer sa nevedia dat do kludu. A citala som ze by malo pomoct ju do zavinovacky dat aby sa citili ako v brusku.

bajana
2. apr 2016

Kolika nie je vždy sprevádzaná zápchou alebo zarazenými vetrami...
Treba skúsiť nosenie v klbku, hojdanie, masírovanie bruška Pupikom, prípadne dať nejaké kvapky....a vydržať.

nelinka2009
2. apr 2016

@evik1702 nezvykne... Postkomunisticky pozostatok... Na to sa z biologickeho hladisja navyknut neda a je to jediny sposob ako sa da realne pomoct

lenicka2609
2. apr 2016

@nelinka2009. no mne detska tiez hovorila ze sa na to da navyknut a aj sestricky v nemocke ked sme lezali. A mam znamu ktorej uz skoro 5 mesacne sa bez rurky nevykaka.

nelinka2009
2. apr 2016

@lenicka2609 to neznamena ze je navyknute... Tento nazor maju len lekari, ktori zacinali za komunistov, mne v nemicke na detskom pichli do ruky rurku a idvtedy som jej tam 14 dni pomahala kazdy vecer podla rady pani doktorky... Zrazu to bolo to najlepsie babo na svete... Vyprazdnovanie je pud... Od toho sa neda odviknut... Ved ani dychat neprestanete len preto, ze par nesuacov za vas dycha pristroj ak sa stane uraz.

eldane
2. apr 2016

@lenicka2609 moj maly 5 mesiacov kakal iba s rurkou. 2x - 3x na den sme ho rurkovali. Obcas iba plyny vysli, ale zvycajne sa aj vykakal. Potom z jedneho dna na druhy zacal kakat sam a rurky sme hodili do kosa. Tiez si myslim, ze to nie je navykove a bolo to jedine co nam pomohlo. Kvapky ci sirupy stali sice veeeeeeela penazi a specialne mliecka ani nehovorim a ucinok ziadny. Ukludnil sa az po rurkovani.

misel0806
2. apr 2016

Mne syn kakal s rektalnou rurkou styri mesiace.. A tak sa mu to zapacilo ze si zvykol.. Dokial som mu nedala rurku tak nekakal aj dva dni.. Jak som mu dala porad ocervenel zatlacil a bolo kakisko na svete. No odnaucit sa musel.. 😀

hrjanka
2. apr 2016

@jaaa2010 to poznam, nasa tak tiez mavala vecerne trojhodinovky vrieskania, pomohlo zaobstaranie ergonosica a kazdy vecer som si dupkala s malou v nosici po dvore, kym nezaspala...malo to ucinok, z troch hodin sa jej hystericky rev skorigoval na 20-30 minut 😉

katrin21
2. apr 2016

@jaaa2010 asi to budu koliky.. nekrci sa ? nevraští tvar, ako ked tlaci? alebo chce tlacit? kope nozickami? ak ano, bude to brusku.. pocvic nozickami k brusku a vytriet, aby si poprdkala...
ale asi to nebude stacit... kup si Sab Simplex, alebo Infacol. malo by to pomoct pri kolike... tiez nejedz nic , co naduva a pripadne pi anyzovo feniklovy caj, ten mozes po lyzicke dat aj malej.. 3-
4 lyzicky male...

+ na spanie ju skus balit do zavinovacky, aby bolo brusko v teple, hlavne po kupani, nieikedy pomaha aj babsky recept, tepla poskladana plienka po kupani , ovinut okolo bruska....

katrin21
2. apr 2016

inak, ako som s malou na Jiske novorodeneckej , tak vidim, ako ze tu zase funguju sestricky s teplomerom do ritky,ked babo ma bolesti a uz fakt nic nepomaha...... bud sa vykaka, alebo aspon vetry odidu.. fakt to funguje, casto prestanu potom pekne plakat....
@eldane
@misel0806
@nelinka2009

zuzulik236
2. apr 2016

@jaaa2010 ahoj no my sme mali ten isty problem a uz som ozaj nevedela co na pohotovost som lietala pravidelne kedze mala tak vrieskala az modrala vtedy som mala ozaj strach a nedala sa nejako utiisit... trvalo to 6mes potom mi niekto poradil mudr mrazova v bratislave na mileticova 21 (vysoka budova vedla trhoviska) je to vynikajuca pediatricka ktora robi homeopatiu homeopatiu a bola jedina ktora nam pomohla... vlastne ak mame nejaky problem tak zajdem k nej a nepcham do malej zbytocne lieky typu paralen a pod aj tak pricinu neriesia... dr to vyriesila homeopatiou bez chemie a do 2 tyzd.som si na tieto cirkusy uz ani nespomenula... vela zdaru 🙂

mirkaaa80
2. apr 2016

@jaaa2010 budú to koliky, masírujte brusko v smere hod.ruciciek aj počas dňa, nás začalo bolieť brusko ked sme nasadili probiotika. Predpokladám že je malá na UM ked dávate probiotika, treba zmeniť aj mliecko, môže mať aj alergiu na mliečnu bielkovinu, skúste kvapky čo pomáhajú rozložiť laktózu....niektorým babatkoam chyba enzym aby laktózu dokázali rozložiť...v lekarni vam povedia názov, ja si ho už nepamatam. Cvicit s nozkami, používať rektalnu rurku ( my sme ju pouzivali asi 5m a navyk na nu nenastal) aby odišli prdiky, kvapky sab simplex.

zuzulik236
2. apr 2016

ak chces da sa k nej objednat ma ffajn terminy vacsinou 2-3 sme cakali niekedy aj v ten den nas zobrala.... velmi mila pani dr a hlavne pocuva pacientov nie ako niekt.lekari kt maju pocit ze vedia lepsie ako pacient coa kde ho boli... mozes si ju vygooglit... sice sa palti ale homeop.sme dostali od nej v cene dalsie kontr.sa neplatia a ozaj nam pomohla na rozdiel od vselijakych zarucenych mediciniek...

jana_eyre
2. apr 2016

moj syn bol take babatko.. vecer sa zmenil na maly vrieskajuci uzlicek, kazdy podvecer som uz mala bolebruch z obav co zas bude.. reval tak, az bol bordovy, prehynal sa do luku a ja som mohla masirovat, davat kvapky, nosit, cvicit, nahrievat brusko, postavit sa na hlavu - nic nepomahalo.. /a aj prdel a kakal do kazdej plienky/ ani som nic nejedavala, len aby ho nenaduvalo..

proste to same preslo.. v tom case ma kazdy presviedcal ze to su koliky z bolesti brucha, ale ja si to s odstupom casu nemyslim..

skor si myslim, ze u niektorych deti nie je este dovyvinuta nervova sustava a v urcitom case dna sa to nakopi a babo place a place.. raz som citala taky vyrok niekde v diskusii - babo akoby potrebovalo vyminut svoju davku placu po celom dni dobreho spanku 😅 a presne tak nejak to vidim aj ja.. nie kazde babo to ma, moja druha dcera bola zas extremne neuplakane babo, zas ona nespavala, ale bola stale pokojna..

takze moja rada znie, bohuzial zatat zuby a pockat do konca tretieho mesiaca.. okolo stvrteho to preslo mojho syna a uz bolo dobre.. ale samozrejme, skusaj aj nieco na uvolnenie bruska - mozno to pomoze, ale moje skusenosti vravia, ze niekedy nepomaha nic, len cas..

tobnuf
3. apr 2016

@eila88 boze presne toto iste mam ja ale ja som z toho na prasky.. lebo celu noc musi mat prsnik v ustach ked idem na wc uz je hore.. ked sa otocim je hore.. 😕

charity
3. apr 2016

@jaaa2010 Skuste analnu rurku.

Mne velmi pomahalo hovorit si, ze kazdy plac raz skonci a ze pred stuzkovou iste cely vecer nepreplace... ;)

eila88
3. apr 2016

@tobnuf aj ty si si ho to naucila? Lebo mne rodina tvrdi ze som si ho od narodenia tak naucila. Ako keby som sa vyzivala v tom ze sa nemozem vyspat. Zboznujem ked mi to niekto povie.