Nepokojný spánok. Čo s tým?

loren
7. jan 2009

mam 22 mesacnu dcerku ktora ma v noci nepokojny spanok sada si vstava a pri tom sa neprebudi ma zavrete oci alebo si sucha nos a tym sa prebudi

fifinna
7. jan 2009

ja si myslim, ze sa budi kôli snom.

tonicka
7. jan 2009

loren, my mame za sebou nočne mory, este aj teraz to obcas na nu pride... Aj minulu noc mala nepokojne sny, ona vzdy ked toho vela zazije, alebo ked cez den malo spi, tak noci su zle...jaci, place, vzdycha, pripadne sa posadi a vykrikuje ze sa chce ist hrat alebo ze chce pozerat krtka ... zaroven maju nase deticky uz bujnu fantaziu, takze aj to k tomu prispieva... 😅

tinockaaa
10. jan 2009

u nás to má presne taký priebeh, tak som rada že nie sme sami. 🙂 Ked niekam ideme na výlet, prípadne sa cez deň hrá s inými deťmi ako obyčajne, alebo máme návštevu, tak sú potom noci hrozné, ako by sa jej všetky tie zážitky znásobili a potom zo sna kričí, posadí sa na posteli a vrieska a trvá aj 10 minút, kým ju preberieme aby začala nás začala vnímať. 😖 no stále niečo, ak nie zuby tak nočné mory. 🙂

tonicka
10. jan 2009

veru ano tinockaaa 😉 ja preto trvam na tom dennom spanku, aj ked ide spat potom vecer neskoro 😉 A predpokladam, ze Alicka je tiez "vnimavejsia" ako ine deticky v tom veku, takze to je aj tým... a mozno tiez bola skor "nosive " babatko, myslim stale na rukach. Karolik bola, ale teraz to uz nevyzaduje, len ked sa boji alebo je nesvoja 😉

tinockaaa
10. jan 2009

no ja len dúfam že to prejde, hlavne čím skôr 🙂

ivka144
10. jan 2009

Loren, podla knizky,ktoru citam prave, mate asi typicky nocny des (coje ine ako nocne mory, resp. zle sny). Zaklad je to, ze vyzera dieta akoby nevnimalo, aj ked ma oci otvorene a je akoby mimo alebo ako u vas, moze mat oci zatvorene. Zevraj to trva od 5-25min a vyskumy udajne ukazali, ze v tychto pripadoch je ozaj najlepsie nezasahovat, len pozorovat. (ak teda dieta nie je uplne uplne bdele a neziada o mojkanie a tak...). Zevraj to rychlejsie prejde, ked sa nezasahuje - vtu noc, aj celkove. A prejde to len samo a nic sa stym robit neda. No a este sa tam, popisovali fazy spanku a vysvetluje sa, preco to vznika, proste nieco s tym, ze ked sa z jednej fazy prechadza do druhej, to prepojenie je ine ako ma byt, najma u citlivejsich a vnimavejsich deti sa to moze prehupnut takto - nieco medzi snenim a bdenim, ale ze nejake priciny znae nie su a zevraj to nic neznamena - teda nie je to ziadne chore ani traumatizovane dieta - narozdiel od zlych nocnych snov - tie by mohli poukazovat na nejake "stresy", co dieta preziva.
No, ta tolko som si zapamatala... Ak je to teda ono... 🙂

spantex
11. jan 2009

Náš Paťo spí tiež tak isto. Hlavne ten týžeň počas vianoc. Aj ja som to spájala so stromčekom, darčekmi, návštevami... Už sa to upravuje, ale teraz máme ísť zase na očkovanie prevenerom- 1. dávka, tak zase budú prebdené noci. Stále niečo.

petulienka
11. jan 2009

tak nas chrustik, spi ako drevo ale niekedy, hlavne ked nam idu zuby tak zaspi a budi sa tak ze sa posadi v postielke a zacne o chvilkju plakat, ale pritom spinka. Niekedy sa stane ze v noci zacne plakat tak ze place pol hodinu a my nevieme preco a nic nepomaha. Vcera sme zasa napriklad chceli mat s tatom romantiku a ako na just maly ako zaspal o deviatej tak o desiatej sa zobudil a nie a nie v postielke byt, tak musel byt medzi nami a z romantiky nebolo nic 🙂 ale zaujimave ze cele vianoce a silvester ked buchali delobuchy spal ako drevo. No a dnes rano som zistila ze sa nam tlaci lava horna stolicka 😒 ach jo, stale nieco... 🙂

danu
17. mar 2010

megi93 • 15. mar 2010 o 23:27
Ahojte, nič podobné som tu nenašla, ale potrebujem súrne poradiť. Dcéra má 15 mesiacov a už dlhšiu dobu sa začala v priebehu noci, ale najčastejšie medzi 20:00 a 23:00 budiť s plačom. Niekedy sa nezobudí vôbec, neikedy aj každú pol hodku. Vždy plače, niekedy až kričí, ale nezobudí sa. Stále spí a aj keby som chcela, nedá sa zobudiť ju. Dlho trvá kým sa utíši, pričom stále spí. Väčšinou sa zobudí až o dosť neskôr, je z toho dosť prekvapená ale zase zaspí. To isté je aj poobede. V priebehu spánku sa budí s plačom, pričom leží normálne v postielke ale strašne plače a spí. A poobede sa vždy zobúdza s plačom.
Pýtala som sa našej obvodnej, ale povedala, že to ju zrejme bolia zuby a z toho plače. Mne sa to velmi nevidí, lebo ke´d ju niečo bolí, tak sa zobdí a plače a nie plače v spánku. Nejak by som to chcela riešiť, ale neviem ako. V prvom rade neviem, či sú to naozja nočné mory, alebo čo to je. Ale mám z toho pocit, že sa jej proste niečo zlé sníva.

Neviete mi poradiť ako s tým bojovať? Ďakujem

bubosek • 1d • Včera o 07:34
Megi asi 3 dni zažívám něco podobného, nevím jestli to jsou zuby, nebo noční můra, ale probouzí se taky v podvečer s šíleným řevem, ale fakt, že je většinou vzhůru. Nicméně uklidní ho jen mlíčko, to funguje vždy nebo čaj. Psalas, že nejde vzbudit, ale já bych se pokusila vzbudit jakkoli. Jestli je to noční můra, tak přece i dospělí když ji mají a vzbudí se tak si oddechnou.
Jak ale tomuto předcházet netuším. Možná má malá přespříliž vjemů přes den.

megi93 • Včera o 20:23
Tiež ma napadlo, že je to tým, že počas dňa pozažíva všetko možné, ale či sme celý deň doma, alebo ideme von, kamkoľvek, tak sa bez ohľadu na to budí s plačom. Niekedy dokonca len zamrnčí zo spánku a spí dalej, že sa nerozplače. Fakt neviem ☹