Neposedné skoro trojročné dieťa

morigan555
16. apr 2019

Ahojte , potrebovala by som poradiť s mojím drobcom, možno má niektorá žienka skúsenosť... Malý má 32mesiacov..je zlatý,ľúbim ho. Pozná farby,čísla,auta, zvieratká,keď chce, naučí sa, avšak... navštevujem aj psychologičku, bola som len na druhom sedeni, takže zatiaľ sa nič nezmenilo.Maly je veľmi neposedný.Nie klasicky neposedný ako iné deti...nič ho nebavi, nič ho nezaujíma,pri ničom nevydrží.Nerozprava poriadne, čo je tiež problém. Kričím naňho, nezáujem,svoj svet, ale nič ho nezaujima...psychologicka autizmus vylúčilavrqj to môže byť ADHD,ale je skoro určiť takú diagnózu....Začínam byť dosť zufala, čoskoro škôlka , neviem si predstaviť ako bude spolupracovať, keď doma neobsedí pri ničom.Skusala som milión vecí, nič....žiadna spolupráca, spätná väzba, aj keď mi rozumie, vypýta si napr.vodu...ked ho vypustím von,na dvor, to je jeho, ale hrá sa len s kamienkami, všetko vyhradzuje,s hračkami malo...máte doma podobného čerta a ako ste to riešili?...čo naňho zabralo?... ďakujem 💓

morigan555
autor
24. apr 2019

@diewcatqoo netvrdím,zevje autista, aj keď som si to spočiatku myslela, lebo ako píšeš,v každom malom dieťati sa nájdu nejaké tie znaky....on je proste nevšímavy, nesustredeny, keď mu doktorka niečo hovorí, nezáujem, ale rozumie vsetko..neviem si dať rady a ako som písala vyššie, aj psychológicka mi povedala, že sa musí naučiť obsediet, lebo v škôlke to budú vyžadovať a budú od neho chcieť plniť si "povinnosti"...

simca06022011
24. apr 2019

@morigan555 veď ale má málo rokov a nebude robiť čo ho nezaujíma 😁 podľa mňa na deti nepôsobí vlacenie po lekároch dobre. Keď tak, rýchlo dovysetrujte a venujte sa iným veciam 😀 Je to len môj názor samozrejme. Skusili ste plávať, tam nemá čo iné robiť a odbiehat... Ja som.takyto problém neriesila, ale mali v škôlke deti ktoré roiki niečo iné ako zvyšok, učiteľky neriešili. Nie vždy každého baví sedieť a robot.nieco... ja si nepamätám že by mala niekedy doma sedela a kreslila a v jasliach/škôlke áno. Doma presedela nad puzzle. Tiež mi doma nespavala vždy na obed a v škôlke áno... Rozprávala ale napr. Neinklinovala k tomu hrať sa s inými, hrala sa sama. Tiež som sa na to pýtala, a bolo mi povedané, že na to proste musí dozrieť. Je introvert, hra sa svoje veci. Strašiť pri 2,5 ročnom dieťati že musí sa naučiť je odveci, tie deti sú z mesiaca na mesiac iné, menia sa a učia sa.

tinkatinus
25. apr 2019

@morigan555 netrenujem, ešte je malý, učiteľka vravela,že neposedny môže byť lebo je ešte malý, ze to nemá nič spoločné s ADHD.ze deti s ADHD si nevedia plánovať,všetky činnosti im treba podeliť na menšie akoby.ale inak tieto posledné 2 mesiace sa trochu zmenil sa mi zdá že už nie je až taký neposedny,možno z toho pomaly vyrastu...dokonca mi dal včera ruku cez prechod!prvykrat mi držal ruku vobec! starne veru 😀

suzibandit
25. apr 2019

@morigan555 presne takýto “hyperaktívny “ a možno aj horší bol moj syn...už som bola zúfalá, musela som mu vyplniť každú jednu minútu, aby bol stále zamestnaný ...keď nastúpil do škôlky nemal ešte 3.r., bolo to strašne, p.ucitelky ho nezvládali a chceli ho vylúčiť zo škôlky, rozmýšľala som nad psychológom, ale napokon sme ho nevyhladali...prvý rok sme prežili a po prázdninách sa vrátil úplne zmenený, múdrejší, vyspelejší a kľudnejší, jasne, že občas pribudne čierny bod 😂alebo iná lotrovina, ale je to 100 a jedno 😂😂😂treba asi len vydržať 🙏🏻

suzibandit
25. apr 2019

@morigan555 a ešte som zabudla, tiež ho nič extra nebavilo, žiadne kreslenie, modelovanie, pri ničom nevydržal, ale stále sme niečo skúšali aj keď len chvíľočku, proste len aby sa nenudil...je to dosť náročné, ale postupne keď sú deti väčšie začnú sa o niečo zaujímať a inak dali sme ho na hokej už od 2,5r, aby vybil aspoň čiastočne energiu ☺️

morigan555
autor
7. máj 2019

@suzibandit ahoj ďakujem za podporu.
Mám z toho stresy, malý sa ani nezapojí do rozhovoru,nepovie mi čo chce, ale keď mu poviem zložité Šivetice po slovách, zopakuje.
Ja neviem...možno keby rozprával, bolobyvsetko ľahšie...
O plienkach ani nehovorím. Nejde nám to, akoby tomu nerozumel....
Keď tak zostanem s ním ešte doma, na podpore,inak to nevidím...

morigan555
autor
7. máj 2019

@diewcatqoo ahoj prepáč, že tak neskoro odpisujem.
Vieš,ide o to, že môj sa tiež nezapojí do rozhovoru.sedime viacerí, napr.sestra sa ho opýtal, Matúško kde máš kocku, alebo hocičo iné, on nevníma a ide si ďalej.
Vôbec nekomunikuje, ale zase keď mu poviem, dones to, ideme ruky umyť a podobne, tak ako som vyššie popísala, tak to áno.
Tiež vie napríklad pesničky naspamäť, samozrejme, polovicu nerozumiem, ale pamäť má dobrú.
Nepovie mi čo chce, len nemci, o plienka ani nehovorím, akoby nerozumel čo od neho chcem, a pri každej ceste na c strašne plače...
Nepoužíva slová ano-nie, nevie ich akoby použiť.
Keď mu hocičo ukážem, vie zopakovať....
Podľa mňa, niečo v poriadku nie je( nehovorím možno o autizme, skôr nejaký spomalený vývoj, čo sa da dobehnúť, ale žiadny odborník mi nepomôže, lebo podľa ich slov,je ešte malý...takto v skratke

majla123
31. okt 2019

@morigan555 otváram opäť túto tému. Mame podobný problém a chcela by som vedieť či sa to zlepšilo od mája a ci niekde chodíte na vyšetrenia. Ďakujem

morigan555
autor
5. nov 2019

@majla123 Ahoj.
Bohužiaľ nám diagnostikovali detský autizmus.
Stále je rovnaký, neposedný, nevydrží nič, dokonca ani terapie....

niki264
30. máj 2023

@morigan555 dobrý deň, píšem zp zvedavosti že ako ste dopadli nakoniec, či sa zlepšilo správanie v škôlke.môj mal tri roky a presne to isté čo váš, tak zato ma to zaujíma lebo tiež čoskoro nás čaká škôlka, a celkom sa stresujem🫢