Neprechádzajúce vyrážky. Čo by ste poradili?

nadush
27. júl 2008

ahojte!

moj syn ma uz par mesiacov po tele malinke pupaciky, bola som s nim najskor u koznej, dala nam zinkovu mast a fenistilove kvapky. dalej nam povedala aby sme skusali... tak to ja ani nemusim byt kozna aby som to vedela... v tom obdobi som mu prestala davat mlsanka... vyrazky s pomocou zinkovej masti a fenistilu zmizli... no po nejakom case znova nastupili a skusam vsetko... medzicasom som mu zacala davat jogurty- smotanove zvolenske... prestala som no vyrazky neustupuju... potom som si myslela ze je precitlively na kozmetiku, sprchujem ho len s vodou a hlavicku mu umyvam s niveou.... vyrazky stale nic... dokonca ani krem na opalovanie mu nedavam, je prirodzene snedej pokozky, takze urcity pigment v sebe ma... potom, tesne pred 1. narodeninami som presla z nutrilonu na francuzske mliecko, myslela som si ze aj z toho to moze mat, davam mu tyzden znovu nutrilon a stale nic... nic sa nemeni a ja som uz zufala...
mate niekto s tymto skusenosti??
potnicky su to neni, vyrazky ma aj na tych istych miestach... nesvrbi ho to, neskriabe sa ani neni nervozny, len ich proste ma... 😖

junovka
27. júl 2008

podla mna je to alergia na mlieko.....a nerozumiem, vyrazky znova nastupili, ked si zacala davat jogurty?....a kludne moze to byt aj z prechodu na mlieko inej znacky 😕

nadush
autor
27. júl 2008

no nenastupili prave vtedy... tak niak sa to cele zopsulo, davala som mu zvolenske, presla som na francuzske mlieko... ale jogurty nedavam, teraz som mu uz vyse tyzdna davala zas nutrilon a vyrazky ma stale... 🙄

junovka
27. júl 2008

a preco skaces z mlieka na mlieko??? 😕

nadush
autor
28. júl 2008

junovka neskacem... nutrilon je drahota, o francuzskom som pocula ze je vyborne, dala som mu ho no vyrazky mal, tiez som si myslela ze mu neprospieva, zas mu davam uz len nutrilon... francuzske mu uz ani nedam...

wali
28. júl 2008

nadush, tak by som asi skusila vysadit vsetko, co sa ti nezda (pre istotu aj ten sampon), obliekat drobca len nalahko a aspom tyzden, mozno aj viac pockat. telicko (najma, kde su vyrazky) by som premazavala, tym by sa nic nemalo pokazit. a nemoze robit problem napr. praci prasok? viem, ze niektore maminy mali problem, ze aj ked pouzivali od narodenia rovnaky prasok, neskor im zacal robit problem, a po vymene to bolo ok.

nadush
autor
28. júl 2008

wali ved to, ze vsetko som vysadila 😨 papame len to co mam naozaj odskusane... sampon nepouzivam casto, hlavku mu umyvam raz tyzdenne, takze od toho to byt nemoze... a praci prasok mam tide sensitive, predtym som mala persil ale zmenila som ho a tento je v pohode... na neho sa mi nevyhadzal...

lili91
30. júl 2008

ahoj nadush! viem si presne predstavit ako sa citis, lebo my s dcerkou "bojujeme" s tym istym...asi pred 2 a pol mesiacmi sa jej vyhodili po celom telicku drobne vyrazky a trvalo asi mesiac kym sa ako tak stratili. odvtedy jej sem-tam zopar vyjde a znova sa stratia a tak stale dokola. tiez som sledovala jedlo, sampon, prasok...robili jej aj testy u gastroentrologičky, chodíme na kožné aj alergologičke, no nikto z nich nič konkrétne nezistil. dávali nám všade len kopu krémikov, púdrikov a zarábaných mastí. berieme zodac (niečo ako fenistil). horšie je, že moja malá sa zvykne aj škrabať. podľa mňa je veľmi ťažko zistiť z čoho toje. môže to byť napr. nejaké ovocie, kt. jej niekedy uškodí a niekedy nie. alebo nejaké "éčko" v jogurtoch, v termixoch, v podravke, v korení...neviem, či niekedy zistím, čo to je. ale ak je malý kľudný, telo sa s tým časom možno vysporiada samé a vyrastie z toho. alebo skús nejaké odborné vyšetrenia.

wali
30. júl 2008

nadush, lili - este ma napadlo, ze ak nic nepomaha a nic ine drobcom nie je, tak ja keby som z toho bola uz zufala, zasla by som za nejakym homeopatom. homeopatia nikdy nic nepokazi, ak, tak moze len pomoct. inak uz poradit neviem 😔

smisela
17. sep 2008

Ahojte,neviete mi poradiť,čo by bolo vhodne na vyražky,ktore sa objavili na zadnej strane nožičky?Stalo sa to vtedy,keď spala v kočári a precikala sa a bola v tom mokrom asi pol hodinu,su také ako krupica,drsne a trošku červené.Ako naschval ma pediatrička dovolenku 😠 A ešte som chcela,že ju to nesvrbí.Dakujem.

roasha
17. sep 2008

smisala,skus najprv masticku ktoru pouzivas na zadocek.skusaj to vysusit. 😉

simaha
17. sep 2008

Nam sa uz druhy krat objavili drobne vyrazky na lickach natieram mu to kalciovou mastou a prve dni som davala aj fenistil kvapky.Ked to mal prvy krat tiez sme dostali na koznom zinkovu mast a nejaku zarabanu ale este sa mu to zhorsilo vtedy nam pomohla mast infadolant.
Nadush a nemoze mat alergiu napr. na avivaz,alebo praci prasok?Ja mam na lanolin a tiez som dlho mala vyrazky kym mi nerobila doktorka testy. Nesmiem pouzivat nic kde je lanolin.