Nervové záchvaty u trojročnej dcéry

dity13
8. jan 2015

mamicky, pomoooooc!!! som totalne, ale totalne zufala... dcera bude mat o mesiac 3 roky, a pocas tychto vianocnych prazdnin, sa zmenila na nepoznanie. Chodi od septembra do skolky, zaciatky boli vselijake, ale zvykla si, pred Vianocami to bolo dokonale, rada tam chodila, ma tam kamaratov, zacala tam pekne jest, aj sa zapajat do aktivit. Pani ucitelka bola s nou velmi spokojna! Prisli Vianoce, ochorela, ale nic vazne, len nachladenie a horucky. Od 31.12. az dodnes ma ale uplne zachvaty hysterie, vlastne, su to cele dni a aj noci, co vyvadza. Nikdy nebola tiche dieta, od babatka bola uplakana, ale toto uz nieje normalne, co robi. Beriem, ze rastie, ze si presadzuje svoje, ale je to s nou na nevydrzanie. To by som musela zverejnit nejake video, aby ste mali predstavu ☹ dnes bola prvy den po vianociach v skolke, a ucitelka mi vravela, ze bola umrncana, ani nejedla... co sa aj dalo cakat, kedze 3 hodinyv noci bola hore!!! Poviem priklad. Zobudi sa v noci, reve... idem do jej izby, ze co che, a zacne... chcem vodu. prinesiem jej, uz ju nechce. chem dzus, prinesiem, to iste. Chcem si ist lahnut na gauc, este tam ani neprideme, uz chce ist do spalne, a stadial do detskej. a dookola. skusam pekne dohovorit, vysvetlit, utisit, ale nic... skor mam pocit, ze dobrym slovom sa to este stupnuje! Kolko vydrzite v noci chodit hore dole po dome? Dostane po riti, reve este viac. Pytam sa jej ci ju nieco boli, nic. Ona ani slzy neroni, len vrieska! Uplne nerva. a toto trva uz tyzden, som zrela na psychiatriu. Aj dnes po prichode zo skolky,sa najedla a poriadne doma, kedze tam nic nechcela, a zacala.. mala 3-hodinovy vystup, a len pyta jedno, druhe atd... teraz, samozrejme, od tolkeho revu, spi. cize v noci nas caka zasa divadlo 😠 co mam robit? chcem sa zbalit a uprostred noci niekam odist, mat konecne ticho! som na dne... ☹ ☹ ☹

timea7
9. jan 2015

@dity13 super, pokrok, tlieskam ti, aj keď ja by som ju v noci do kúta nedávala, len trvala na svojom. Ale pozor!! Žiadne odmeny za to, že je poslušná a že všetko zjedla!!!! To sú normálne veci, za ktoré dieťa neodmeňujeme!!! Ani by nemalo byť cieľom, aby všetko zjedla. Neskĺzni znovu do podplácania, keď ty toto, tak ja toto, nie! Začala si dobre, tak v tom pokračuj.

natalym
9. jan 2015

No hurá!!! Len trpezlivo, rátaj do desať a dýchaj. 😉

dity13
autor
9. jan 2015

@timea7 len to, ze na nu kludny rozhovor nezabera.. berie to ako hru, ze sa rozpravame, tak aj ona si hovori svoje, a po svojom..cize krikom.. bohuzial, v noci si myslim, ze ten kut nas v podstate zachranil pred dalsou scenou. ja som jej totiz to povedala, ze popocitam do troch a ak neprestane mrncat a vsetkych budit, tak ju do toho kuta dam, ci toto chce, a samozrejme, odpoved bola, ze nie. tak som jej jasne povedala, ze som rada, ze mi rozumie, a ze ak zasa zacne, tak do toho kuta ale pojde. jasne, ze som ju tam nedala okamzite, ked si len sama pre seba rozpravala, ale ked uz zacinala zvysovat hlas, tak som len splnila to, na co som ju upozornila. aby vedela, ze to plati nielen cez den, ale aj v noci. a nestala tam ani 20 sekund, sama povedala, ze uz nebude. cize vie velmi dobre, zaco tam bola 😠

timea7
9. jan 2015

@dity13 ona veľmi dobre vie aj to, že chytáš nervy, že vlastne svojím správaním robí v rodine program, by si sa divila, ale niekedy to aj deti v škôlke povedia, mamina sa jedovala a mne to bolo smiešne, alebo vieš, ako po tom kričí? Sú to malí beťári, ale aspoň vieme, že im to myslí, keď špekuľujú, ako s nami vybabrať 😀

domak2
9. jan 2015

@natalym Ak sa matka citi tak, ze ked sa jej dieta nesprava ukazkovo, ze by ho najradsej vymenila tak nie je problem v dietati, ale mama by mala vyhladat psychologa. Nemyslim to urazlivo ani ironicky ale urcite jej treba pomoc a poradit. Dieta sice musi vediet ako sa citim, ale staci to , ze mu vysvetlim, ze ma to hneva, boli, trapi ale za ziadnu cenu mu nedam pocitit, ze ho vtedy nemam rada a chcem ho vymenit.To je myslim cela ta pointa, dieta musi VZDY vediet, ze ho mama miluje, aj ked je prave 10x hodene o zem. Treba stanovit hranice, treba ich dodrziavat, ale psychicke vydieranie cestou nie je. Ty nevies co to v tej malej hlavicke moze spravit a moze to byt velmi nebezpecne.

radka279
9. jan 2015

@dity13 tak isto to u mna zaberalo...nevšímať si a "uboho" vydierať...kto tvrdi,ze rozumne porozpravat, tak nevie o com hovori..podla mna je dieta uplne mimo a vobec nepočúva nie to logicky uvažuje.. teraz mi stačí zvýšiť hlas, a keď vidí že už som nahnevaná, tak ustúpi a urobí čo po nej chcem... teraz pre zmenu to začína na mna skúšať mladší syn (má 1 rok) ale voči vydieraniu plačom som už imúnna 😀

natalym
9. jan 2015

Nuž len skúšať. Na každého platí niečo iné.

dity13
autor
11. jan 2015

situacia sa velmi, velmi zlepsila, ale len pocas dna. vcera aj dnes je dcerka ukazkova, mozno este lepsia ako predtym! ale v noci je to o tom istom, sice nevrieska, ale vcera bola kazde 2-3 hodiny hore, a mrncala, vymyslala, nevedela, co chce. a to som ju naschval cez den nenechala spat, boli sme 2 hodiny vonku na prechadzke, nechala som ju kupat sa s rybkami predspanim, aby sa uvolnila, a aj tak bola vkuse zobudena. ked sa jej cez den pytam, preco v noci nespi, ale vystraja, tak mi nepovie nic... 😖

kakaovyrez
26. jan 2015

My sme na tom rovnako, mala ma 2,5 roka, neskutocne zachvaty, aj v noci a vsetci sme na nervy. Necitala som vsetky rady, ale mne niekedy pomaha, ked si ju pritulim, uhladkam, umojkam, ponosim na rukach, pekne sa jej prihovaram, vybozkavam, drzim za ruky, poviem jej, ze som pri nej, ze je vsetko dobre... Niekedy to pomoze uplne zazracne, ale teda nie uplne vzdy. Niekedy ignorujem, ked na nic nereaguje, niekedy aj vybuchnem a nakricim na nu, za co mam vycitky svedomia. Beriem to sice tak, ze to prejde, ze ma len take obdobie, ale kedze chodim do prace a mame este jedno dieta, niekedy jednoducho vykypim ☹ Ale skus ju vela objimat, mozno to pomoze.

sonicika
5. feb 2015

@dity13 do bodky rovnako nieco si vypyta prinesiem a ked to uvidi dostane zachvat nechapem a tiez som zufala :D

dity13
autor
10. feb 2015

u nas to nastastie, prehrmelo, viac menej... vratila sa do normalu, v noci uz pekne spava, cez den je tiez fajn, hraje sa, v skolke pohoda. tak som rada, ze to bolo len take chvilkove, inak by som uz asi bola na psychiatrii 😉

mamaty90
14. feb 2021

@dity13 prosím ta ako sa to u vás skončilo? Moja mala 2r dostala predvčerom večer teploty v noci horúčky skoro 40.zrazu zo dňa na deň.tiez vyvádza pri obliekaní.vymysla že chce ísť tam keď ideme tam už tam nechce byť atď atď. Potom je už dobre a niečo ju rozčuli a vrieska. V noci chvalabohu spí.ale čo má najviac trápi prestala sa pýtať na wc a musela som jej dať plienku.viem že je to len obdobie ale je to hrozne :(

sterea
14. feb 2021

Skúste kúpiť 3-omega, nám zvykla pomôcť. Podľa mňa má trošku vzdor a možno aj nerovnováha medzi telesným a psychickým vývinom, mozog rýchlo napreduje, je to normálne. To sa upraví. Tiež sme mávali takéto stavy, nemusí to s ničím súvisieť.

mamaty90
14. feb 2021

@sterea dakujem.skusim tu omegu.nechapem čo sa stalo.vsetko bolo super.neviem ci to súvisí s tou horúčkou čo mala.inak je veľmi šikovná síce ešte nerozpráva ale pomaly to ide.od mala je výbušná a veľmi citlivá .tak hádam to rýchlo prejde 😊