Nervozita a nekľud p Vigantole

zuzaniita
4. máj 2018

Prosim poradte mi 😞 Dcerka mala 30.4. mesiac. Po poslednej kontrole nas doktorka "zdrbala", ze za 2 tyzdne pribrat 600 gramov je moc veľa, aby som jej davala aj cistu vodicku (obcas este kojim ale davame aj UM lebo mam malo). Vyzeralo byt vsetko OK az kym nam nepredpisala Vigantol. Po nom bola nervozna, nekludna, nevedela sa vykakat, tak som vynechala dávku a vsetko bolo v poriadku, aj sa pekne vykakala. Tak sme skusili zmeniť za ine D-cko, ale mam pocit, ze sme natom rovnako ako pri Vigantole... Som uz zufala,

lubik87
4. máj 2018

Nám D- vit nič nerobí ..pri vigantole rovnako...a krm bábätko 600 g nieje veľa toľko aj.moja priberala..teraz už priberá menej ako sa začala hýbať 🙂

lubik87
4. máj 2018

@zuzaniita a akú mala pôrodnú váhu a dĺžku ?

m29
4. máj 2018

Ahoj ja som práve kolo tomu žiaden Vigantol deťom nedávala 😒

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@lubik87 pri narodeni mala 3350 a 51 cm...no u lekarky samozrejme ina vaha tak ukazalo 3000, o tyzden nato sme mali 3275

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@m29 nemoze jej to uskodit keby nedavam? Kvoli tej fontanele? Vela clankov som citala, ze na leto by sa nemusel davat vitamin ked mame slniecko

matuska234
4. máj 2018

My sme mali ten isty problem po vigantole, takze nedavam ho ani mladsej a 600g vobec nie je vela, nechapem odkial to zobrala dr, my sme za 10 dni v 1. Mesiaci pribrali 700g a to ma pochvalila nasa dr :D

petrao2
4. máj 2018

Ja davam malej D čko od Generici a som velmi spokojna a to uz bude mat 3 roky
A 600gr sa jej zda vela?
moja prve mesiace priberala po kile a vsetko bolo ok

katlenad
4. máj 2018

DeVit si skusala? Nemusis do davat do mlieka a nikdy sme s nim problem nemali.

renatka100
4. máj 2018

@zuzaniita na slniecko denne desat minut (nie ked je slnko najsilnejsie). Okrem toho v um je urcite vitamin d uz ho tam bezne davaju, pozri si zlozenie.

lubik87
4. máj 2018

@zuzaniita veď to je celkom normálny prírastok váhy nemala 2 kila 🙂 a ohľadom nedavania vitamínu D ..má to vplyv na vývoj kostí ..z vlastnej skúsenosti ti radím dávaj..mojej malej sa začali podsúvať lebecne kosti lebo som jej dávala malo ..keď nám dr zvýšila dávku tak už to.prestalo ale hlávku má trošku placku vzadu :/ a nie nieje to nepolohovanim hlavičky ...

lubik87
4. máj 2018

@katlenad každý D vitamín sa musí dávať do tukov ináč sa nebude rozkladať

katlenad
4. máj 2018

@lubik87 tento uz tuky obsahuje a mozes kvapnut rovno na jazyk dietata. Z pribaloveho letaku: Vitamín D je vo výživovom doplnku DeVit rozpustený v triglyceridoch so stredne dlhým reťazcom.

bibistec
4. máj 2018

D vitamin treba nam az d vitamin kvapky od terezia company sadli dovtedy mala dcerka deficit a to sme skusali rozne. A skor by som na vasom mieste laktacnu poradkynu oslovila nez davat umele mlieko. Ale je rozdiel pri priberani ci ke dieta na umelom mlieku alebo kojene moze mat uplne ne prirastky.

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@katlenad DeVit som neskusala. Mame BabyD od Jamienson.

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@renatka100 pozerala som akurat vcera a je tam ten vitamin

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@katlenad DeVit to nieje take akoby v spreji? Kamoska mi nieco posielala a niesom si ista, ci to je ono al.nie

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@matuska234 ja uz sa aj obavam co mi zasa povie buduci tyzden, ked ideme na kontrolu. Som odisla strasne znechutena vtedy ked nam toto povedala

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@bibistec bola oslovena laktacna a bohuzial urobila som co som mohla...

zuzuliennka1
4. máj 2018

@zuzaniita Vigantol aj nám robil zle - malého zapekalo, bol nervózny a mám info, že to tak majú skoro všetky deti, neviem prečo sa to predpisuje, keď napr. dostať v lekárni od zn. Jamieson - BéBé vit. D kvapky... tie sú super, skús

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@zuzuliennka1 tiez vsade pocuvam ze Vigantol dost casto robi zle...ja mam Baby-D od Jamienson a nejak nieje moc dobre

kikus48
4. máj 2018

@zuzaniita nejaku formu vitaminu d by dostavat malo. V materskom mlieku je ho malo. Jeho nedostatok vedie k rachitide. Vyhodou je ze idu letne mesiace a vit d sa tvori v kozi ucinkom slniecka. Ja by som zmenila preparat.

zuzuliennka1
4. máj 2018

@zuzaniita teda, to som myslela, Baby-D, vypadol mi presny nazov... a podla coho usudzujes ze nie je moc
dobre? ja práveze mam len dobre recenzie, vsetky kamosky co presli z vigantolu na toto, ze super.... plus teraz je viac slnka, takze to je super, ja mam decembrove dieta, takze prve mesiace museli byt kvapky, teraz sme vela vonku

zuzaniita
autor
4. máj 2018

@zuzuliennka1 prestali sme kakat...sice iba 1 den zatial ale inak nebol problem... ledva hodinku pospi cez den, placeme casto...snazi sa vykakat ale nic nejde a len sa pučí az jej do placu ide. Masirujem jej brusko aj s nozickami cvicime

lubik87
4. máj 2018

@katlenad neviem riadim sa pokynmi z lekárne 🙂
@katlenad

katlenad
4. máj 2018

@zuzaniita su to kvapky s davkovacom.

stanislavicenka
4. máj 2018

Vitamin D musis davat. Teraz, ako ide leto mozno nie kazdy den, ale babatko predsa nenechas na slnku. A na prijatie Dcka staci 15 minut, ked mu sonko svieti na nozicky. A to Dcko je aj na imunitu, a ked bude dietatu chybat, moze byt rachiticke. A dojcene deti nemusia kakat kazdy den.

misinka0611
4. máj 2018

No bohužial Vigantol má takéto nežiaduce ucinky. Kuk, príbalový leták. My sme zmenili za Jamieson Baby D.

katlenad
4. máj 2018

@lubik87 ved aj ja 😉 toto teraz pouzivame na odprucanie lekarky. Tiez som doteraz myslela, ze musis vsetky zmiesat s tukmi. A aha co vymysleli 😊

renatka100
4. máj 2018

@zuzaniita tak ho urcite nepridavaj, nam doktorka povedala ze ak je v um netreba uz pridavat, a teraz v lete urcite nie. Aj ty budes mat v materskom mlieku viac decka a maly pojde trod,u na slnko a telo ho vytvori.

lubik87
4. máj 2018

@renatka100 zaujímavé že my sme na um a ešte nám aj zvýšila dávku naša dr lebo mala je veľká .a nemyslíš ty vitamín K ..yensa nedáva pri um..a tak isto som.davala aj pri prvom takže určite davaj @zuzaniita a vynechaj až keď ti dr povolí..