Nervózne 20 mesačné dieťa

dadulkabn
22. apr 2015

Ahojte mam 20 mesacne dievcatko uz dlho je velmi nervozna ked nema co chce hadze sa o zem zacne kricat a nedokaze prestat kope nohami bije sa. Baby je to normalne u takeho maleho dietata ? .. Poslednu dobu je to uz nezvladatelne

timea7
22. apr 2015

je to úplne normálne, prichádza obdobie vzdoru.

mamcamamina
22. apr 2015

To iste robi aj moja mala a ma 16mesiacov... vsetko chce a ked nie je po jej tak je zle,zacne vrieskat hadzat sa o zem ..skusala som jej aj dohovorit aj som jej na zadok capla a nepomahalo...vascinou sa ju snazim hned niecim inym zaujat...samozrejme ze aj tak vrieska ale stale menej...

majkat1
22. apr 2015

@dadulkabn myslim ze je to uplne normalne.skusa kolko povolis.ked budes silna a nepovolis bude dobre.pri mladsej som dost povolovala bola som tehotna s druhou dcerkou a nechcelo sa mi pocuvat pistanie sa mi nechcelo tak som jej dost povolovala a teraz si mysli ako 3,5 rocna ze moze vsetko.a je to teraz omnho tazsie dat do normalu aby posluchala.na mladsiu som prisnejsia bude mat teraz 2 roky.poviem raz druhy raz a koniec.viac nepopustim a moze si i dupkatci plakat.

nanka3
22. apr 2015

@dadulkabn moja ma 8 mesiacov, a je neskutocny nervak.... a to fakt neprehanam, takze asi je to mozne, zial, tiez nechapem, kde sa to v nej berie 😉

jooj
22. apr 2015

Nas ma 19 pokrici az je cerveny,hodi sa o zem opatrne,aby si nebuchol hlavu😀,lahne na chrbat,alebo sa postavi na hlavu,tak po svojom,rukami na zem. Necham ho,par sekund a je ok. Ak je velmi hlucny,zvysim hlas. Nemozu mat vsetko. Vecer chcel napr.zapnut krtka rozpravku,vysvetlila som mu,ze uz spi krtko,ze zajtra zapneme a sli sme sa umyt a spat v poho,s troskou fnukania,ale ok. Vela trpezlivosti nam prajem vsetkym 😄

sednaja
22. apr 2015

@dadulkabn aj my to máme a už to trvá dlho......ja riešim jej vyčíňanie ignoráciou........ale niekedy ma tým revom tak vytočí, že jej ešte priložím na zadok, nech má dôvod revať 😀
Mne tak chodí vyjedať potravinovú skriňu, dosť sa naučila na sladké - a zákaz na toto je vrchol,ale koľkokrát zakážem, toľkokrát znova pritlačí ku skrini stoličku - pomôže až zavrieť dvere do kuchyne. - ale nedá sa zatvárať dvere pred všetkým, dúfam, že to obdobie čoskoro pominie, lebo mám pocit, že sa to horší a nie lepší... 😉

anit444
22. apr 2015

Aj naša máva záchvaty..... Začala keď mala 10 mesiacov. Vtedy som ju na zemi chytila za ruky a za nohy aby si v tom amoku nič neurobila a prešlo ju to po pár minútach. Teraz bude mať tri roky, a pomáha nám studená voda do tváre. Aj dnes večer robila strašný cirkus., a dôvod? Ľahla som si na chvíľu na gauč.... Zvykla som napustiť studenú vodu do pohára a šup jej do tváričky, ona sa prekvapí a ukľudní. Ešte mi povie, že už nechce vodu a chce ísť hoppá. Vtedy jej vysvetlím, že si ju na ruky zoberiem akonáhle prestane robiť cirkus. Je to strašne ťažké, tak prajem veľa síl každej maminke.

dadulkabn
autor
23. apr 2015

Tak ako vidim niesom v tom aspon sama 😉 .. no musime to nejak zvladnut a vydrzat 🙂

majkat1
23. apr 2015

@anit444 fuuuuha ....studena voda do tvare......to musi byt riadny sok..ale sak ako kazdy uzna za vhodne....

ichbinich
23. apr 2015

@dadulkabn
Vitaj v obdbi vzdoru... Je tu uz tona tem, najdi si. Je tam kopa tipov a trikov, najdi si, vyber si, co sa ti pozdava, skus. Ked nebude fungovat , skus dalsi trik. Po case sa naucis rozoznavatm, kedy aky trik zafunguje. Casto iba ignoracia 😉 Ale nie vzdy...
A nezabudaj na rodicovsku mantru:
To je iba faza, to je iba faazaa, oohhmm, oohhmm 😉 😀

kristinkahugo
23. apr 2015

@dadulkabn ...ako u nas, akurát syn este hryzie , štipe, hádže všetko co mu príde pod ruku aj tanier s polievkou a pod.8 ročná dcéra povedala: mami co si to preboha porodila. 😊😊

anit444
23. apr 2015

@majkat1 Možno ti to pripadá trošku drsné, ale pomáha to. Samozrejme na malú nevylejem 2dc vody, iba máličko stačí. U nás to takto robia aj v škôlkach. Držím palce

erinkamaminka
23. apr 2015

@dadulkabn podla mojich skusenosti to bude len horsie - ked bude behat, hryst a podobne. ja dufam ze mi ho v skolke scivilizuju...

erinkamaminka
23. apr 2015

@anit444 podla mna tiez dobre riesenie, moj uz ked ma amoky tak ho osprchujem v studenej vede

anit444
23. apr 2015

@erinkamaminka studenú sprchu som musela malej dať iba raz, a to už naozaj vystrájala tak, že okolo seba nič nevnímala. Dúfam, že nám postačí voda do tváričky 🙂

erinkamaminka
23. apr 2015

@anit444 hej podla mna to dieta sokne, ja si myslim ze taky dlhy rev dietatu aj tak len uskodi. a podla mna bitka nepomaha, takze ja normalne problemy riesim tak ze ho dam sameho do izby- to je dostatocny trest ze sa nemoze hrat kym vyvadza. potom sam pride. studeny spracha je posledne krajne riesenie ked uz nic nepomoze- nie obvykle

petra7777
23. apr 2015

@majkat1 Náhodou dobrý nápad...dieťaťu to neublíži...len ju to preberie z amoku a prestane vystrájať 🙂 @anit444 si kreatívna, držím palce 🙂

anit444
23. apr 2015

@erinkamaminka Naša keď robí cirkus, tak chodí celý čas za mnou a vrieska. Neviem ju dať do izby, lebo dostane záchvat alebo čo a začne so všetkým búchať, hádže sa o zem.... Ach jaj. Ani podľa mňa bitka nepomôže. U nás to je tak raz za 2-3 týždne, takže sa to dá vydržať, no je to fakt ťažké.....

anit444
23. apr 2015

@petra7777 ďakujem, snažím sa. No niekedy je to naozaj ťažké, hlavne keď som s ňou sama... Pekný večer

diablikovci
23. apr 2015

@anit444 Aj moj to robi ale ja niekedy slusne mu poviem raz druhy krat dvihnem prst a treti krat po zadku. A ked nahodou velmi vystraja a nevie sa spratat do koze tak ho chytim do narucia a drzim ho a hovorim mu luim ta to prejde a po minute je pokojny a potom slusne ukaze co chce a ja mu to podam alebo urobim.

majkat1
24. apr 2015

@petra7777 no sak jak kazdy uzna za vhodne .mne to pride drsne.keby mne niekto splechol studenu vodu do tvare tak by ma to teda poriadne soklo.ale ano sprav to par lrat a rozmyslim si ci zacnem vystrajat.si myslim ze i take dieta si to zapamata.moje sa sice nehadzu o zem ale tiez vrieskaju hlavne ked sa badia o hracky vtedy tie hracky zoberiem a mozu sa i rozkrajat nedam kym sa neukludnia a ked to zopakuju beriem vsetky hracky a hotovo.uz tak raz mali uplne bez hraciek.nastastie v obchode nemusit vrieskanie a hadzanie sa o zem.ked ideme do obchodu poviem co kupujeme ak i nejaku sladkost tak vzdy len jednu samozrejme si mozu i zmenit nazor pocas nakupu ale vzdy iba jednu.to druhe musia vratit.a niekedy poviem ze nekupujeme nic sladke ze mame doma a teraz nebudeme take papat a cuduj sa svete funguje.dokonca tomu rozumie i dvojrocna.a napr v rucke rohlik ideme okolo sladkosti podava mi rohlik a puta sladmost .povedala som nemusis rohlicek ked nechces ale sladkost nekupujeme a pokracovala v papani rohliku.minule svagrina kupovala svojej dcere jupik a moja 3,5 rocna len pozerala a ja jej vravim .nie zlaticko teraz take nekupujeme.dala mi rucku a isli sme z obchodu von.mali sme uz vsetko namupene.talze obchpd u nas parada.ale edia i vysttajat.minule sme odisli z marku lebo nechcela starsia nechcela mensiu pustit sa hrat to co ona.takze upozornenie ysvetlenir.nepomohlo a hajde domov.na druhy den len naznak pistatia ,ja som pripomenula co bolo ked zacala vystajat a skludnila sa.uvidime ako dlho si to zapamata.viem ze ani ja ne.am doko alu vychovu ano ja noekedy neviem kam z konope.a mam nervy.

jooj
26. apr 2015

@majkat1 celkom sa mi paci ako to beru super deticky,bratova si vzdy vydupe svoje,teda vyreve,mava take amoky ze dovi dopo,ale je to chyba rodicov samozrejme. Taketo deti,teda rozmaznane,zle vychovane vedia,ze akokolvek dlho budu plakat nakoniec dostanu svoje,ja nepopustim keby co bolo. A to s tym zatvorenim do izby je fajn riesenie,ako tu jedna pisala. V jenej relascii to tak riesili s nezvladnut.detmi.

kristinkahugo
27. apr 2015

No zrejme tu ma niekto idelne deti alebo žiadne.tak potom reagovať v téme" mam super dieťa" poprosím