Nešikovné trojročné dieťa

sunny8
26. mar 2017

Ahojte uz ma prepada zufalstvo prisla som sa opytat poradit mozno len vyrozpravat ... Ide o moju trojrocnu dceru po nej vsade ostava spust... Aj vase deti v tomto veku pravidelne pri kazdom jedeni vyleju misku s polievkou alebo kakavko alebo prevratia tanier so zemiakmi proste vzdy nieco .... Napr isla okolo okna mam tam dlhe zaclony neviem presne ako stiahla zaclonu zvalila garniz proste nechapem ci je taka nesikovna alebo to robi naschval . vsetko obliate pokazene obabrane od jedla pomaskane nechapem co robim zle ja si myslim ze deti v jej veku uz chodia aj do skolky a urcite zakazdym nevyleju ci nevysypu vsetko ci ? 😕

sykorkauhliarka
26. mar 2017

skusa kam moze zajst uz ti to tu snad milion krat pisali

tiper24
26. mar 2017

detom sa treba venovat a trpezlivost

tarvika
26. mar 2017

moja vylieva omylom tiez vsetko a pri jedle je vsetko zababrane a ma uz 4 roky. lezie to na nervy ale co uz. hlavne trpezlivost a nekricat na dieta za nieco za co nemoze. a neonalepkuj ju ako nesikovnu lebo jej to ostane a bude sa to s nou tahat cely zivot. kazdy ma nadanie na nieco ine a v inych veciach je zasa slabsi. mozno tvoja dcerka krasne kresli alebo spieva ale jednoducho je slon v porcelane. a casom sa to bude zlepsovat, len na to netreba klast doraz aby jej to neostalo.

sunny8
autor
26. mar 2017

@sykorkauhliarka nemyslim si zeby to robila naschval ona vylozene nestrci do toho pohara skor nejak s laktom do neho drgne ako fajn stane sa kazdemu ale pri kazdom jedle to trosku uz vadi ... Aj potom sa mi snazi pomoct to upratat ze vidim ako by ju to mrzelo ...je to este ale to nastve zakazdym vsetko mokre

sunny8
autor
26. mar 2017

@tiper24 ta troezlivost by sa zisla

sunny8
autor
26. mar 2017

@tarvika to presne ja intelektualne veci je nadana rozmysla pocita spieva kresli tancuje ale v tomto zatial takto .... Daco na tom bude pravda budem to brat tak ze zato nemoze ale je tazke to ovladat ked sa to opakuje trikrat do dna 😕

tiper24
26. mar 2017

su aj matky co na dieta krici ako na psa

moni244
26. mar 2017

@sunny8 uz ti to tu bolo vela krat pisane, tvoje dieta chce tvoju pozornost, takto ju ma, ked nieco rozleje, rozsype, rozbije, upratujes to a ona s tebou.

sunny8
autor
26. mar 2017

@tiper24 zas az tak nie .. Sem tak pokricat treba aj capnut po zadku ale neprehanam to si myslim

sunny8
autor
26. mar 2017

@moni244 ved sa jej venujem teraz mam predlzeny vikend a cely cas som s nou hrame sa varime spolu upratujeme spolu lezime kreslime aj von by sme sli ale duje strasny vetrisko uz neviem co mam pre nu vymysliet ked az takto sa musi dozadovat pozornosti

miluna777
26. mar 2017

Ja ti neviem, sama mám ranú spomienku z detstva, ako sa mi strašne páčilo zhadzovať hrnčeky zo stola. Páčilo sa mi, ako letel, ako sa rozlial čaj v ňom, a ako sa rozbil. Potom mi to tiež bolo ľúto, keď som videla mamu, ako to prace a je smutná, že "zasa hrnček". Podľa mňa to nerobí naschvál, že by chcela robiť zle, iba je zvedavá, čo daná vec urobí, keď sa rozleje, spadne, vysype... Pri každom jedle už to nie je omylom, aj keď to tak vyzerá. Skús na ňu ísť s láskavosťou, že sa nič nedeje, ale vodička na podlahu nepatrí a že si môžete zahrať s plastovými pohárikmi vo vani a vylievať do sýtosti.

moni244
26. mar 2017

@sunny8 nestaci sa jej venovat raz za cas, ale stale

tiper24
26. mar 2017

@sunny8 mozno tam je chyba, ked na dieta kricis dieta ma strach ten obcasny krik a obcasnu po zadku vynechaj lebo to moze mat zly vplyv na jej psychiku aj v neskorsom veku

lenuska1981
26. mar 2017

My mame v rodine známu,ktorá takto stále niečo zhadzovala,zle položila pohárik spadol,narazila akože nehodu do stola,no stále niečo...nakoniec sa prišlo na to,že má poruchu videnia...neviem riešené názov dg.,ale jednoducho potrebovala dioptrie. Odvtedy je všetko v poriadku. Možno by som skúsila ísť touto cestou.

tiper24
26. mar 2017

ked vidim ako sa niektorí k detom spravaju tak mam pocit ze vela detí akoby bolo nechcenych

zuzi0911
26. mar 2017

Moja 6 rocna ,tiez vyleje,vysype,zabrizgana aj ona aj vsetko(nie vzdy) ale proste ma na to talent 😂 nie je to porucha,nie je to pozornost,proste keby jej dam ocelovu gulicku dam ruku do ohna za to ze ju znici 😂😉

jajka257
26. mar 2017

@sunny8 nasa ma 8 a stale sa stava, ze vyleje, spadne jej, ci ona zakopne o vlastne nohy a co? Je sikovna v matematike, slovencine, krasne modeluje. Len je slon v porcelane. Ano, je to na nervy, ked za tyzden znici 3 pancuch a jedno tricko, lebo strci rukav do polievky a flaky nejdu dolu. Ale je nasa, milujeme ju. A hadam jej nebudem vycitat to, co robim aj ja. Vylejem, rozbijem, roztrham pancuchy, zababrem tricko. Mozno ty si dokonala a nikdy nic neznicis, ale ja som tiez slon v porcelane a vynikam v inom ako v tychto cinnostiach. A tvoje temy su stale len o stazovani si na dceru. Lubis ju vobec?

xevulax
26. mar 2017

Ja by som ta pozvala k nam- mam 3 rocne dvojicky a 4 rocnu. Je to u nas ako po vybuchu skoro stale. Upratane vydrzi tak z vecera do rana. Uz neriesim su to deti (aj ked ma trha ked vidim co domazu urobit), sle zacala som filtrovat inak by som sa zblaznila. A hlavne netreba zabudat ze deti su len deti predsa nemaju taku motoriku a pohyby ako dopeli. Isto to nerobi schvalne

siska53
26. mar 2017

@sunny8 aj ja som tak trochu nesika, hocikedy daco vylejem,zaspinim,moje deti ako kedy,zvacsa ked ich upozornim,nech davaju pozor,oni daju a zaspinim ja. Ale teda nie kazdy den a nie stale.
Az taka katastrofa to nie je.

U vas by som odporucila, skor ju pochvalit,ak nc

siska53
26. mar 2017

@sunny8 odoslalo mi to skor ako som chcela- skor ju pochvalit,1 ak nic nevyleje,nezhodi a tak. Mozno metoda nalepiek..

kp7333
26. mar 2017

Moja bude mat 5 rokov a po kazdom jedle vyzera ako prasiatko, stol zababrany, aj pod stolom niekedy. Obcas sa jej stane, ze vyleje vodu alebo mlieko. Pytala som sa jej, ci aj v skolke narobi taky neporiadok a ona na to, ze vsetky deti tak jedia a ucitelky im na to nic nehovoria. Tak mi z toho vyplynulo, ze je to asi normalne pre deti v tomto veku. Ked po nu pridem do skolky, tak podla oblecenia viem, ci nieco jedla na obed alebo nie. Ja z nej mam pocit, ze je myslou uplne inde, nesustredi sa, rozmysla asi nad nesmrtelnostou chrusta. No naschval to nerobi.

maciatkolulu
26. mar 2017

@sunny8 mam 3,5rocneho a prisposobenu k tomu z casti aj domacnost... pri malych detoch treba ratat s tym, ze sa udeje nejaka ta nehoda a byt pripraveny to len utriet a je to, ziadna tragedia, inak je dostat misky s "pricuckou", nevylievajuci sa hrncek a pod.... obrusy nepoznam, teda na Vianoce a tak aj to bol hned mokry a predstav si, ze vyliala moja 16.rocna sportovo zdatna dcera, takze to je trochu prisilne pomenovanie ze nseikovne dieta, to by si mohla byt aj ty "onalepkovana ako "nesikovna"matka 😅

mirage2017
26. mar 2017

@sunny8 Ahoj, my sme len maminky, sem tam mohol byť super vrátiť do detsve a pozerať čo sme my robili. My nie máme robiť diagnózu, nato sú lekári. Kedy máme strach, obavu tak to plný. Moje otec nie povedala že ťa miluje, miesto toto ako papáš, sedim, mám fľak na tričko. Určite dvolozite naučiť pekne jesť. Možno chce vyskúšať dať svoju ruku. Robte nečo kde môže byť špinavý a robiť to spolu. Napr. existuje farbu čo musíš používať tvoju ruku a tak maľovať. A to je super vec. Zober šľahačku a dávaj humorom na jeho tvár. A takto ukážeš rozdel. Môj syn farebné ceruzky vykreslil celý obivacku tak že vybral miesto kde mohol skovať. Potom zobrala som farby na stenu a spolu maľovaly. Potom už nierobil. My dospelý veľa krát povieme vecí a robíme opačne a my sme dospelí ľudia tak čo naša detí. ☹ Ja som robil chyby výchova moje dieťa tiež. Učím sa ako prvá tredak a priznám a ospraveduljem môj synovu kedy mal prauvdu. No ťahať garniza má silu 😅 určite aj mne to nie poteší. No ja záclona niemam.

sense
26. mar 2017

ako reagujes na nu ked vyleje, vysype, znici atd.... ako osobne si to ani neviem predstavit, moje dieta ma tiez svoje muchy a aj fazu vzdoru ale tooto co pises je uz na mna moc.... aj po mojej sice ostanu dve tri zrnka ryze na stole alebo polozi spinavy nozik na podlozku ale aby nonstop vylievala, ci uz polievku, vodu, ci prevratila tanier s jedlom to nehrozi... urobila to raz lebo sa hmyrila a na upozornenie nereagovala, tym padom dojedla a este si to musela po sebe aj upratat a spat sla bez rozpravky a viac sa to nestalo, stacilo pripomenut prvy krat ...takze tvoja ma bud problemm s hrubou motorikou, alebo to robi naschval a skusa pokial moze zajst, vid tvoje ine temy...

ak spravi nieco tak ako sa ma je vzdy pochvalena ak spravi to co nema a vidno ze to spravila z trucu alebo naschval je vyhresena ,

maciatkolulu
26. mar 2017

@sunny8 fuuuha, precitala som si tvoje druhe temy a poviem ti chyba nie je v dietati a jeho o motorike, ale zial v tebe, tvoje dieta z teba vsetko citi, vidi ako ta riadne vytoci, ked jej plieskas po zadku pre vsetko, lezie ti na nervy, aj ked si v podstate vacsinu dne bez nej.... Je to smutne, ale zial tvoje dieta tymto puta na seba tvoju pozornost. Takze trosku sa nad sebou zamysli a mozno si uvedomis co a ako. Ale podla mna za nesikovnym dietatom je skor nesikovna mama

anetka1978
26. mar 2017

...mala by si mat viac trpezlivosti ..je to dieta, 3rocné a to, co opisujes je podla mna normalne. Ako by ti mala sediet? ako vojak? a jest ako 40 rocná dáma? vsetko ma svoj cas, prejde to, vsetko sa naucia tie deti, aj nevylievat, aj sa viac sustredit..aj motorika sa casom vyvynie..len treba trpezlivost..a capnut po zadku? preco??? Nechaj jej cas. Poznam dieta zo susedctva, kt. vylieval takto pri obede nahodou vsetko, mal zu v sebe ten strach, aby to nevylial, a vtedy just sa stane opak...Trpezlivost, trpezlivost...

sunny8
autor
26. mar 2017

Mozno ju beriem podla seba ale mne sa nestava ze nieco vylejem ci vysypem a podobne ... Mozno ocakavam ze ked je sikovna v niecom inom ze by malo byt samozrejme aj jedenie ci pitie ... Ked bola mensia pila normalne z poharika a nevylila a teraz je jak poplasena vyleje niet kedy ... Tak neviem preco zrazu ... Aj ked bola mensia ze sa uz ucila sama papat nevysypala nepospinila sa a teraz chodi jak prasa ... A keby par zrniek ryze neriesim ae plnuu misku polievky ci cely pohar kakaa to je na mna moc ked sa to opakuje 3x denne to ide kazda trpezlivost bokom ... Som dost tolerantna ale len odtial potial a ze stracam dost casto nervy zato snad nemozem nerobim to naschval ze ma vsetko vytoci... A ano lubim ju ale nemozem byt spokojna so vsetkym co urobi ... Chvalim ju ked daco urobi dobre ale musim ju pokarhat zato co urobila zle zijeme v novom necely rok a byt vyzera katastrofalne... Vsetko pocmarane co nejde dolu proste hanba ... Poobijany nabyyok ani nehovorim a s tym mam byt ok ? Jasne ze som podrazdena... Obdivujem manzela co je s nou doma na materskej ze ju zvlada ja som s nou vikendy a nezvladam ... Nema mi kto pomoct usmernit ma a tak preto sa pytam tu na mk ... Nikto pre mna nie je kto by ma vypocul a poradil

sense
26. mar 2017

no ked bola mensia a nerobila to tak to s motorikou nic spolocne mat nebude.... spinava chodi aj moja ale je najmenej ju prezliect a hodit do pracky, ved v dnesnej dobe uz neperieme v potoku... a akym sposobom ju karhas? vrieskas po nej, das jej po zadku... ono naschval robia vacsinou deti kt. maju malo pozornosti a hoci aj vedia ze bude navrieskane prip. dostanu po zadku tak to nejako pretrpia lebo vtey maju pozornost,, mozno nie presne taku by chceli ale maju ju... a co sa tyka pocmaranych stien a pod. tak tam zlyhala podla mna dosledna vychova...

v tyzdni s dcerou nebyvas? len cez vikendy?

tiper24
26. mar 2017

vychova robi vela