Nespoznávam vlastné dieťa

ppetinka
31. júl 2015

Milé mamičky, trvá to zatiaľ asi len 4 dni,ale už neviem, čo si o tom mám myslieť :(((Od utorka mi dcérka začala vystrájať s poobedňajším spánkom, nechce spať ani za nič, potom je jasne nervozna, zakážem jej niečo, ona pomaly chytá hysterické záchvaty - ľahne na zem, kričí, vrieska, hádže veci ... no proste od utorka obrat o 180 ° - doteraz mi toto vôbec nerobila - so spaním poobede občas vymýšľala, ale takú agresívnu som ju teda nikdy nevidela ako za tieto posledné 4 dni. dostala parkrát aj na zadok, ale nepomohlo :(( Ja neviem, či to je kvôli zubom (má 20m), alebo jej niekto stihol porobiť ... alebo práve chytila obdobie vzdoru ???? Ako píšem, do utorka sa mi nikdy takto neváľala po zemi, nevrieskala, proste nemala také bláznivé záchvaty zúrivosti ako teraz :((( Do noci vystrája cca do 23 hod, zaspáva s revom, ani cumeľ nechce :( ... dnes som ju poobede uspávala asi 45 min nič. Bola som potom s ňou von, ale začala vystrájať, zakázala som jej to a ona amok.... tak sme potom pekne s plačom šli z dvora domov ... kusok som ju tíšila a teraz o 18tej mi zaspala :((( to bude zase noc, bohvie dokedy bude vystrája :(

alenka7777
31. júl 2015

@ppetinka pravdepodobne obdobie vzdoru......prajem vela vela trpezlivosti

cakemama
31. júl 2015

@ppetinka, na zadok by si mala dostat Ty. 20m dieta este vela veci nechape a hlavne nevie povedat co ho trapi Treba len vysvetlovat a vysvetlovat. Kopu trpezlivosti a pevne nervy.

maryah
31. júl 2015

obdobie vzdoru 🙂 dať na zadok nepomôže, ani u nás to nepomáha... u nás pomáha ignorácia, keď má ten amok tak sa jednoducho otočím a idem preč a keď vidí, že nereagujem tak prestane. alebo si k nemu kľaknem, chytím ho za ruky, prinútim ho aby sa mi díval do očí a poviem mu, že je to škaredé ako sa správa. No, ale 20 mesačné dieťatko toho ešte veľa nechápe. Nám veľmi pomohla kniha od detskej psychologičky Márie Šimčákovej - Som rodič, čo s tým... je fakt dobrá, dáva tam perfektné rady, dala by som jej nejaké ocenenie 😀

http://www.martinus.sk/?uItem=176991

ppetinka
autor
31. júl 2015

@cakemama by si sa čudovala, že nechápe ... ona až veľmi dobre chápe, všetci čo ju videli, susedia, známi, kolegovci hovoria, že aká je na svoj vek vyspelá a vnímavá.. a ak lezie po stole a jej poviem 3x že nie a ju dám dole a ona i tak vylezie, tak mi netvrd,že nechápe . a že jedna na zadok jej uškodí ...

ppetinka
autor
31. júl 2015

@maryah ja ked ju ignorujem a odideem preč, tak ešte viac vrieska, príde až predo mňa a vreskoooot :(

maryah
31. júl 2015

@ppetinka skúša čo si môže dovoliť a čo jej dovolíš. treba si stanoviť pravidlá, ktoré nepolavíš. povedať jej prísne nie a pozerať sa na ňu prísne. uvidíš, ten tvoj prísny výraz si zapamätá a neskôr ti bude stačiť keď sa len škaredo na ňu pozrieš a bude vedieť, že je zle 😉

ppetinka
autor
31. júl 2015

@maryah tie prísne pohľady veľmi dobre pozná :D ALe jednoducho nechápem,taký rýchly obrat ?? Snažím a myslím, že som prísna, veľa vecí nedovolím, ale ked urobí niečo dobré, pochvalami nešetrím.

maryah
31. júl 2015

@ppetinka zapchaj si uši nech vidí, že to s tebou nehne. ja to ťažké a veľká skúška tvojej trpezlivosti, keď máš nervy radšej odiď do druhej izby. kúp si tú knihu, uvidíš, je senzačná. my sme mali nezvládnuteľné dieťa a teraz je to celkom v pohode no to obdobie vzdoru má ešte kvalitné 😀

timea7
31. júl 2015

@ppetinka jedna na zadok jej síce neuškodí, ale ani nepomôže. Tvoje dieťa zisťuje, kam až môže zájsť, aj podľa mňa veľmi dobre chápe, čo môže a čo nie, len si overuje, či to platí za každých okolností 😎 Tým, že reaguješ búrlivo, to len zhoršuješ. Kľud, na hádzanie sa o zem, jačanie nereaguj, nevšímaj si ju, viem, že je to ťažké, ale ignorácia je v tomto prípade veľmi účinná. A trvaj na svojom, ona časom pochopí, že hranice určuješ ty, nie ona a že ani cirkusom nič nedosiahne, ale všetci dospelí k nej musíte pristupovať rovnako. Urobila si dobre, keď ste odišli z dvora, keď chytila amok, keď to pár krát zopakuje a ty budeš reagovať rovnako, pochopí, že to nemá zmysel. Toto obdobie časom prejde, vydýchneš si na chvíľu a plynule prejdete do obdobia pubertálneho 😉

ppetinka
autor
31. júl 2015

@maryah problém je i s mužom ... on jej veľa vecí dovolí, lebo celý deň nie je doma,príde večer... dovolí jej mobil, dovolí jej kľudne keks večer atd a ja už nevládzem sa s ním hádať a vysvetlovať dookola,že vo výchove máme byť jednotní 😖

maryah
31. júl 2015

@timea7 veľmi výstižné, tiež máš asi čo to za sebou 😀

maryah
31. júl 2015

@ppetinka no, to je chyba, musíte sa zhodnúť a stanoviť si pravidlá spolu. vysvetli mu, že ona je potom zlá alebo keď má voľno, nechaj mu ju na celý deň a ty choď niekde preč nech si to skúsi on sám. u nás to fungovalo...

ppetinka
autor
31. júl 2015

@timea7 ja som jej aj vysvetlila, že preto ideme domov, lebo sa nevie správať... a naozaj, na svoj vek je hroznee vyspelá, cikať sa mi napr. naučila do 3 dní, jasne, občas nehoda, ale i tak, krásne hovorí kopu slov, rýchlo sa chytá na nové ... ona presne chápe, čo jej hovorím... len ozaj, nepoľaviť a obrniť sa pevnými nervami ... ale ten pocit, ked má amok ... vtedy si ozaj myslím, že som v niečom zlyhala :(

siska53
31. júl 2015

@ppetinka vzdor. Aj u mojho zacal v 20.m. Na zadok dat nepomoze.
Skor to,co si spravila. Zobrat domov. Ziadne dlhe reci. Maximalne strucne vysvetlit ci opisat jej predpokladane pocity,oni v amoku aj tak nevnimaju
U dcery to zacalo v 3rokoch.

ppetinka
autor
31. júl 2015

@siska53 ale tak náhle ??? zoo dňa na deň ?

siska53
31. júl 2015

@ppetinka ano.a oprava- v 2rokoch.

maryah
31. júl 2015

aj u náš to trvá od 2 rokoch a býva to až do 6 rokoch, ach jaj 😀

iwesska
31. júl 2015

Odpoviem inak ako ostatni - moze to byt dosledok teplotnych vykyvov. Ja mam jedneho 4,5r. druha ma 15mes. a vzdy ked dochadza k prudkym zmenam pocasia, tak su ako z divych vajec, starsi je aj tak hyperaktivny, ale co stvara, ked su tieto zmeny, to je na nevydrzanie a to by uz mal mat po obdobi vzdoru a stale nic 😀 Papuluje, hada sa, jaci, same somariny vymysla...mladsia tiez jaci s nim, nic jej nie je po voli....a toto som si vsimla uz niekolkokrat aj u deti na ihrisku, podobneho veku...su podrazdene, nervozne, lahko vybusne, hadaju sa....

maryah
31. júl 2015

@iwesska fakt, to je pravda a zrovna dnes je spln a tie výkyvy bývajú plus mínus tri dni okolo splnu...

ppetinka
autor
31. júl 2015

počujte baby a ten vzdor sa prejavuje aj tým, že je dieťa urevané ? moja teraz aj dosť plače, chytá si cikuľu, keď má plienku - nevviem, či jej to vadí alebo čo - ale zápal moč. ciest podľa mňa nemá, lebo to by asi plakala pri cikkaní stále, moč má čistý, teploty nemá... ale keď sa jej opýtam, či ju dačo bolí, tak mi nepovie, keĎ plače nič - teda neukáže .. a keď poobede nechcela spať, a som sa jej pýtala, či ju niečo bolí, pchala si ruky do úst, na ďasná ... môže jej správanie súvisieť aj so zúbkami ???

iwesska
31. júl 2015

@ppetinka Toto nevyzera na vzdor, skor na nejaky zdrav. problem - mozno zuby, mozno nieco v dolnej casti, ked si chyta cikulu, nema tam nejaky zapal, alebo ci ju nesvrbi...

iwesska
31. júl 2015

@maryah No a dnes je nejaky vynimocny spln...a fakt si to vsimam, ze tie deti su zakazdym ako vymenene. Aj na mna to vplyva.

maryah
31. júl 2015

@iwesska má byť nejaký modrý mesiac. u nás to platí na manželovi, zle spáva a nie je jediný takže je to pravda...

ppetinka
autor
31. júl 2015

@iwesska snád zápal nemá, cikuľu stále umývame, obliekam ju primerane, že by nemala byť prechladnutá

martina833
31. júl 2015

nieco podobne sme presne v 20 mesiacoch zazili aj my, trvalo to 10 dni, potom jej vysli ocne zuby, tak to pripisujem tomu,
myslela som, ze skolabujem, bola som tehotna v 7. mesiaci, unavena uz len z bezneho dna a ona nechcela ani za nic spat, nie ze poobedny spanok, ale aj skoro celu noc... musela doslova odpadnut na zem od unavy...
den vyzeral napr. takto: zaspala normalne o 8 a potom sa o 3 hodiny zobudila a uz nespala celu noc, potom o 10 rano odpadla hocikde na zemi, pospala hodinu a potom zas odpadla az o 2 v noci....
vystrajala ako blazniva, ked sme ju chceli dat spat a zhasnut svetlo, skusali sme vsetko mozne a nemozne, uspavat v kociku, v aute, dali matrac inde do bytu, nic nezaberalo, tak sme to museli vydrzat...

ppetinka
autor
31. júl 2015

@martina833 našaa očné zuby má... možno stoličky.. všimla som si, že má rozhryzený cumeľ

timea7
31. júl 2015

@ppetinka v ničom si nezlyhala, vychovávať dieťa sa učíme všetci za pochodu, chce to len trpezlivosť a dôslednosť.

timea7
31. júl 2015

@maryah desaťročia v materskej škole, keď sa mi aspoň raz denne niekto nešlahne o zem, tak sa mi ani neráta deň 😀 😀 😀 😀 😀 ale sú podarení, ako premyslene sa hádžu, aby sa neudreli 😎

timea7
31. júl 2015

@maryah ešte aby sa manžel o zem začal hádzať a jačať 😀 😀 😀 😀 modrý mesiac nie je nič výnimočné, len je spln počas jedného mesiaca dva krát, to je všetko, na ľudí to pôsobí tak, ako každý mesiac.

jeennyv
31. júl 2015

@ppetinka po prve, ja som toho nazoru, ze nie kazdy vie aky bol on sam v detstve a hold po dakom to dieta musi mat...napr..moji rodicia vzdy kludni aj ja som nikdy nebola v detstve ci inokedy nejaka vzdorovita a tak,,,cize treba aj to zohladnit, ze tak ako sa nasi rodicia s nami trapili sa mozeme trapit aj my a po dalsie hodl treba to preckat.... dieta sa vyvija casom ziskava nove podnety obraz o svete cize reakcie su rozne.... u nas zaberalo...hadzes sa o zem fucis sa...ok...ta si ostan tak a o 5 min bolo ok...nie kazdy je vsak taky...ja osobne si vsimam nespravne reakcie rodicov, ze dietatu nieco je tak sa mu ujde hlava nehlava..urcite nebit alebo snazit sa ignorovat alebo riesit tulenim atd...