Neterka ma zrazu úplne odmieta

miska210
14. feb 2019

Zdravím Vás... Neviem si rady už , strašne ma trápi jedna vec... Máme doma neter , za pár mesiacov bude mať 2 roky. Vždy som bola tá "tetička" čo ju maznala , všetko kupovala čo jej na očiach vidím , kedže ja dieťa nemám. Ale neterka sa za posledné 2 týždne akoby zmenila. Odmieta byť čo len v jednej izbe somnou , keď ju pohladkám ruku mi dáva preč a kričí "NE!" 😣 proste ma odmieta úplne ... Zažili ste niečo ? Podotýkam nekričala som naňu nikdy ani neudrela nič.. Strašne ma to bolí 😢

moonlight1210
14. feb 2019

@miska210 je v obdobi, ked si dieta zacina uvedomovat, ze ono a mama nie su jedna bytost. uvedomuje si seba. a tym padom aj to, ze moze byt osamotene a ostatni ludia su ti druhi, cudzi. vtedy moze zacat odmietat aj tych, ktorych predtym malo rado. nechce byt s nimi, odmieta, aby sa ho dotkli, niekedy sa aj rozplace (dokonca az hystericky).

objavuje sa to v podstate nahle. trva to nejaky cas (aj par mesiacov) a zase to rovnako nahle pominie.
takze moze takto reagovat. len sa uci vysporiadat so situaciou, ze vlastne na svete je samostatnou bytostou a tym padom je to pre nu stresujuci objav.

nema to suvis s tebou, ani nicim, co si urobila, je to cast vyvoja jej osobnosti a prechadza si tym v roznej forme kazde dieta.

teda, pokial su vas nedeje nieco vazne, co narusilo jej svet (rutinu). napr. vazne hadky rodicov, alebo v rodine hadky rodicov s inymi clenmi rodiny. odchod jedneho rodica z domacnosti, rozvod, atd.

pininka
14. feb 2019

Stáva sa to dokonca aj rodičom, že dieťa akoby začalo preferovať jedného. Správajú sa k nej stále rovnako, uvidíš prejde to a bude to ok.

0izidora0
14. feb 2019

@miska210 To prejde. Deti majú takéto obdobie. Presne som mala toto isté. Vtedy neterka 2 a ja som sa stala mamou. Začala na mňa neuveriteľne žiarliť,nastal zlom. Presnejšie na moje dieťatko . Musela som jej ukazovať, že ju stále rovnako ľúbim. Z nie bolo zrazu veľmi ťa ľúbim teta ako kedysi. Nič si nevycitaj ;)

bona
14. feb 2019

Keď bola dcéra v podobnom veku ako tvoja neter,mala obdobie,kedy takto odmietala manžela..išiel ju osprchovať,chytala doslova hysaky,revala,odstrcala ho odo mna,keď sme si išli dať pusu a pod. Všetko to časom prešlo..😉 takze pokoj a hlavu hore,to bude zasa v pohode..🙂

miska210
autor
15. feb 2019

Ďakujem baby💞💖