Nevieme chodiť po vonku

zuzi_33
12. jún 2014

Ahojte maminy, idem si k vam po radu, teda asi lepsie povedane po skusenosti.... Mam dvoch synov - starsi bude mat 4 roky v septembri a mladsi ma 21 mesiacov. Ide mi hlavne o mladsieho.... Je to dieta, ktore sa nikdy nezastavi, ci vonku, ci doma... este aj obedujeme postojacky, stale ma tolko energie az na rozdavanie 😀 Moj problem je v tom, ze aj ked ideme vonku, on sa jednoducho nevie "zastavit" a hrat napr. na pieskovisku, alebo na detskom ihrisku. Stale uteka, ci je kopec, ci je rovina, jednoducho ked ho pustim z kociara, "vystreli" tak, ze mam problem ho niekedy dohnat. A samozrejme, vzdy uteka opacnym smerom ako chcem ist. Neda mi ruku, ked ho vezmem za ruku ja, tak ma hryzie a chce aby som ho pustila. Som z toho nestatna, hlavne aj kvoli starsiemu synovi, lebo ked chceme ist vonku, on by sa aj hral napr. na piesku, ale ja stale musim nahanat mladsieho. Ked ma napr. manzel volno, tak je to ine, on je s jednym, ja s druhym. Ale ked je v praci, tak je to dost tazke.... Nikdy potom nie sme dlho vonku, lebo len beham z jednej strany na druhu, starsi ma vola na jednu stranu, ja musim utekat za mladsim. Potom je len plac, lebo nevyhoviem ani jednemu.... ☹ Neviem ci mladsi bude hyperaktivny, ale energie ma teda za troch.... Uz som skusala ze ho nejak unavim, tak chodievam s nim doobedu vonku, kym je starsi v skolke, nech sa vybeha. Obehneme cele sidlisko a to mam pocit, ze ja som viac "unavena" ako on 🙂 Poradte nejake triky, nejak aby som vedela ulahodit obom chlapcom a aby neboli nase vychadzky "utrpenim"... Najdu sa tu take maminy, co mali podobny "problem"? Vopred dakujem, za kazdu radu a skusenost.

ivetoy
20. jún 2014

@zuzi_33 ..ved preto vravim,len v uzavretom areali treba byt...a mimo s kocikom...verim,ze nie si uzkostliva..uz som mala moznost vidiet takeho chlapca u nas...je to stresujuce