Nezvládam 15 mesačného syna

tapka28
9. dec 2013

Ahojte mám problém s mojím synom ma 15 mesiacov a ma blbú povahu, posledné mesiace si všetko vydobýja, buď revom alebo udrie staršiu sestru ktorá má pomaly 6 rokov a už jej stihol rozťať obočie, vkuse jej zoberie čo má v rukách darmo že je to bábika, alebo autíčko, keď ma niečo zakázané robiť normálne čaká kedy sa otočím aby spravil zle niekedy mi to príde až na schval. Občas dostane po riti ale to už musí byť veľmi zle ale aj tak sa snažím venovať sa im rovnako vždy sa hráme spoločne robím rozdiely snažím sa ich vychovávať rovnako neviem v čom robím chybu. Neviem to zmeniť niekedy fakt cely deň lietam za ním aby niečo na seba nezhodil alebo si nepricvikol prsty, on je šikovný rýchlo sa všetko naučí ale len zle čo môže urobiť ja už fakt nevládzem vkuse mi reve keď mu niečo nedovolím a potom si to vybíja na tom čo je po ruke. Ale keď príde napr k mame tak je ako 5 peňazí no aj to nie vždy. Kamarátky ho prezývajú malí satan ... 😅
Fakt už neviem čo mám sním robiť.

cecil36
9. dec 2013

@tapka28 kolko 18 rocnych deti mas? resp. takych co su schopne sa zivit same... Ak ani jedno, tak si zatial nevychovala ziadne dieta. A varovat sestre alebo cudzie je rozdiel, pokial nezijes dennodenne s dietatom. Ale k veci. 15 mesacne dieta nema blbu povahu, povaha 15 mesacneho dietata sa stale formuje, cize co das to dostanes. Treba zacat od seba a na syna zmenit pristup. Ak si nevies rady, vyhladaj detskeho psychologa a porad sa s nim ako spravne pracovat so synom. A len tak medzi nami dlho nezijes s otcom dietata? No, zas az tak dlho to nebude ked dieta ma 15 mesiacov....

sisaka
9. dec 2013

Oznamujem zenam, ktore trpia dyslexiou, ze likujem @sisaha prispevky. Takze klud. BTW pre tie, ktore maju radi konspiracne teorie, nepoziadala ma o ich likeovanie. 😀

lemurko
9. dec 2013

@sisaha tak su deti, ktore su od narodenia narocnejsie, uplakanejsie, nespave. Su deticky, ktore nemaju problem vydrzat zabavit sa, napr. Kym sa mama osprchuje, oblecie a su deticky, pri ktorych utekas v zime s materskeho centra v jednej cizme, lebo kym si obujes druhu, dieta ti uz uteka na ulicu. Tiez mam zivsie a neposedne dieta ( momentalne 2,5 roka). Vwlmi pomohla skolka a teda kopec podnetov ( maly kolektiv a vela roznych aktivit) v nej, socializacia a odkukavanie od starsich deti. Cim je starsi je rozumnejsi, naschvaly sa najdu, je to predsa dieta, ale uz je s nim daleko lepsia dohoda ako napr. Pred rokom. A to som tiez bola zrela pomaly na psychiatriu. Kto si tym nepresiel, tazko bude sudit. Mne sa napriklad stavalo, ze ked mi vsade lozil dobre ze nie po lustroch, tak mi dobroprajne kolegyne mamicky iba sucho povedali, ze moj toto teda nerobi, vsak to ani nema kde vidiet, ako keby sme my bezne vecerali zaveseni zo stropu dole hlavou. Proste toto je vek, ked este nejaku vychovu vidit nejde, iba povahu dietata a to mozes usmernovat, ale nezmenis. Ak budes trpezliva a budes vysvetlovat ( ja zas vychovne po zadku neodsudzujem, ale az v obdobi, ked uz tomu dieta rozumie a viem ho dopredu upozornit, pripadne dat nejaky cas, aby spravil to co ma) tak postupne uvidis aj to, co do neho vkladas.
@tapka28

irriss
9. dec 2013

@sisaha Nabizim sve sluzby...jsem odbornik s PEEEEEREm v ruce a KIRIZEM v zadech 😀 😲 😲

tapka28
autor
9. dec 2013

@cecil36 nevarovala som ale starala som sa o ne žila som v jednej domácnosti so sestrou keď sa rozvádzala ,, a tá bola viacej preč ako doma,, a starala som sa o číňanka a to dieťa bolo u nás deň noc otec mi zavolal tak v priemere raz za dva týždne že ho chce vidieť asi na dve tri hodiny a posielal ma preč že má veľa práce a jeho matka po pôrode vraj odišla za prácou do talianska a prví krát som hu videla keď mali bol u mňa asi 4 mesiace,, takže to bolo ako moje dieťa,,,, možno že som ich nevychovala až do dospelosti ale vypiplala som ich s najhoršieho,, naučila som ich sedieť chodiť rozprávať,, myslela som to tak že v takomto veku ako mám teraz syna mi prešlo rukami viacej detí a s menšími problémami som si vedela vždy poradiť ,,,
a s exom nie som už keď som bola tehotná,,, odišla som od neho

cecil36
9. dec 2013

@tapka28 kazde dieta je ine, deti nie su podla sablony. Ja sa tiez starala o vela deti, a kazde bolo ine. A moje deti su ako den a noc, uplne rozdielne, Pri synovi je to niekedy fakt na maslu, ale to je o inom. Treba najst pristup, co na koho plati. Je naozaj este maly, o povahe nemoze byt ani reci. A veru, mna by vety typu tvoj je ako satan dost urazali.
@sisaka 😀 😀 😀 ja som hladala kde si sisaha lajkuje a nasla som len teba. Uz som si myslela, ze som jedina co nevidi samolajkujuce prispevky 😀

levicat
9. dec 2013

Pardón okuliare som si zabudla v robote 😀 😀 😀

@cecil36 akože je to blbé ale moja mama tiež dávala všetkým vnúčatám prezývky a tiež boli občas blbé nie vulgárne ale také divné no,, piraňa a tak podobné pijavica a akože nie pre povahu ale ako papali s prsníka 😵
a tiež si na to málo kto vedel zvyknúť ale občas prezývky prischnú a sú výstižné niekedy :D

spinoscapularnabeta
10. dec 2013

@tapka28 sama viem ze taketo prispevky zakladam ked som uz vycerpana z deti. zajdi si zacvicit alebo s kamoskami von, alebo nechaj cez vikend deti muzovi a ty si pol dna pospi, bude to lepsie, budes mat viac trpezlivosti a nebudes to vidiet tak cierne. Ked som prepracovana tiez to nezvladam.

asocial
10. dec 2013

Nechcem byt zla...a cudujem sa odpovediam...ved si uvedomte, ze to dieta ma 15mesiacov....on nevie co je dobre co zle...on nevie ze nema buchat..jasne treba mu to vysvetlovat...ale je dokazanw..ze vacsina deti do 18 mesiaca ani nevie kde je sever;).. co preboha cakate od 15. Mes dietata :D

cherry1981
10. dec 2013

Ahoj, ja sama mam doma dcerku ktora ma 20 mesiacov a teda od narodenia je velmi uplakane dieta. Nie raz som bola zrela na psychiatriu. Poviem Ti vsetko raz skonci. Moja najstarsia ma 14 rokov a teda ako malicka nam dala tiez veeeelmi zabrat, vela krat som si poplakala a teraz mi dava zabrat jej puberta 😀 😀 Len tolko som Ti chcela povedat , neboj raz to prejde. Ja som mala synceka veelmi dobruckeho, ani som o nom nevedela sam sa zahral cely den, sam spinkal no hotovy poklad, ale baby mam teda ako certov. Najmensia 20 mesacna je tiez velmi narocne dieta od narodenia, kto nezazije nepochopi a poviem Ti zazili sme si s nou vela, od narodenia dojcensky strajk, cele dni a noci len plakala. Doteraz je to s nou viac narocne, ale vsetko raz skonci uvidis. Ja ked uz veeelmi nevladzem tak malu necham mm a ja zoberem starsie decka-ti su mi uz ako kamarati 😉 a vyrazime si von 😉 ja pridem po troch hodinach zrelaxovana a ked ma dcerka zbada vo dverach hodi sa mi okolo krku a strasne ma zacne stiskat a hovorit mi moja moja a hladkat ma hned zabudnem na vsetko. Treba len vydrzat, uvidis casom bude lepsie 😉 Drzim Ti palce.

marikost
21. sep 2019

Dieta sa musi hrat samo, ty nie si jeho animatorka, ty mas svoje povinnosti varenie, pranie, upratovanie. Viac mu ver a nechaj ho sameho sa hrat. Bud prisna, daj mu jasne najavo, co moze a co nie.