Nezvládam moju 28 mesačnú dcérku

monika2519
5. jan 2017

Baby neviem si s nou dat rady nejde to ani po dobrom ani po zlom som už z toho hotová som nanu sama tatik chodí na týždňovky už neviem ako na ňu 😔 ničí hračky stále sa vyzlieka keď nieje po jej začne plakať kričať zúrit stale nieco vymysla pritom vie ze sa to nema napr . Zobrala zubnu pastu a natrela ju po sebe a po koberci nie pre ňu neznamená nič spraví si po svojom ... keď to skúsim po dobrom ignoruje ma nepočúva už som skúšala aj že jej na hádžem na zadok ale bolo to ešte horšie 😞 ja fakt neviem ako na ňu ..... poraďte nejaké centrum alebo niekoho v Ziline kto by ma možno na viedol ako na ňu ďakujem

nefertiti7
5. jan 2017

Je to obdobie vzdoru...mame to teraz. Dcéra ma 32 mes. Po mesiaci to ustalo ale nesmiem povoliť ale vždy ju zaujať niecim iným. Keď sa hodí o zem hodim sa aj ja..ak vrieska tak aj ja. Opakujem po nej. Prestane ju to baviť. Ak je protivná a zrovna nie je po jej zavolam ju napr.pozri aký vtacik je na strome. Pomoze ju to rozptýliť...2x som jej dala na zadok ale riadne..teraz poviem upraces to alebo poriti? Viackrát pomohol. Najviac vsak to opakovanie po nej...skuste

vajanika27
5. jan 2017

Ma aj ine problemy okrem toho co spominate, rozprava,ukazuje? V Ziline je dobra psycholpgicka Melova, potom este jedno sukromne centrum.

pribinak
5. jan 2017

V ZA mate CPPP poradnu, psychologovia poskytuju sluzby zdarma, nepotrebujes ani vymenny listok od pediatricky

No nic len vydržať, je to obdobie vzdoru, treba za vsetko dobre chváliť a ked neposlúchajú, tak aj patrične dat najavo, ze toto teda nie

feuer
5. jan 2017

u mna pomaha ked odvediem pozornost od cinnosti ktoru chce robit a je nespravna. napr. aj ked varim zavolam a ukazem pozri tu mama vari polievku.. chces dat bujon do polievky? alebo nieco ine si vymyslim. ale decka sa mi vseobecne radi prizeraju tomu co robim. zaved si pravidelny rezim ktory bude nemenny len v pripade nutnosti. spanok v pravidelnych intervaloch je velmi dolezity. v tomto veku uz asi len raz za den. moji tiez niekedy zuria ale pokusam sa nevsimat si ich to jednak prejde. pripadne treba dieta dostatocne unavit ak sa da chodit von dobre nechat vybehat ze ked pridete domov tak pojde do postele si lahnut... a zaspi ani nevies ako...su to normalne javy v urcitych obdobiach dietata... mozno sa ti to zda ako nenormalne no je to na tebe ako si zavedies poriadok s detmi. obzvlast ak mas muza mimo. a ked on pride domov mal by dodrziavat to co mas zauzivane... co moze byt aj dost tazke vzhladom na to ze viac dni nevidi dieta. no pre tvoje a malej dobro by mal dodrzovat co mas zavedene...

germaniawerks
5. jan 2017

decko je maličký predátor okamžite vycíti najmenšiu slabosť hierarchiu vie kto má moc a kto ju nemá, vie kto má to, čo chce, a velice rýchle sa naučí to dostať, jakmile zavetrí najdrobnejšie zaváhanie okamžite zaútoči deckými zbraňami ,, vie že nechceš vidieť slzy, že nechceš aby sa ľudia otáčali at´d atĎ...
v tomto boji o výchovu vždycky prehráš pretože žiadna matka neni 100% nepriestrelná. musíš pochopiť že časť dobrého rodičovstva spočíva v tom, že ti na decku nezáleží, že je nahraditeľné a že svoju hodnotu musí ešte najprv dokázať. vtedy stratí nadvládu nad tebou.

monika2519
autor
5. jan 2017

@nefertiti7 no toto som skúšala ze začnem opakovať po nej ale jej to príde vtipné a začne sa mi smiať 😢 po zadku som jej dala tiež riadne najskôr sa začala hnevať a potom už sa s toho smere a sama príde daj po zadku aj tak nespravi co od nej chcem ešte na truc.... odvedenie pozornosti zaberie ale nevyrieši to ze idem na hádzať do práčky a vy hádže mi všetok príbor .....

monika2519
autor
5. jan 2017

@vajanika27 áno rozpráva pekne papa sama pije sama je samostatná vo všetkom sama chodí aj na záchod mňa zavolá už keď chce utrieť takto je šikovná vývin pozastavený určite nemá a nemyslím že by mala nejakú inú poruchu DMO jej babka pracuje s takými detičkami to by si myslim všimla

martinusik91
5. jan 2017

Treba urcit hranice co moze a co nie a ona ich musi poznat.Ja mam synceka 3 r.a tiez to bolo take ze som sa hanbila vyjst na ulicu o zem sa hadzal atd atd...treba to len vydrzat ja som skusila vsetko mozne aj po zadku dostal nepomohlo jedine co sa osvedcilo je dohovarat vysvetlovat ze sa to nesmie ze je to zle a ze som smutna ked to robi.A hlavne ked raz povies nie na nieco co chce alebo kam chce ist treba vydrzat nepovolit lebo potom to bude robit len preto aby dosiahla svoje.A ked uz bolo moc zle tak sa mi osvedcilo z anglickych kanalov zavriet ho do izby s tym ze odtial moze vyjst az ked sa ukludni.Alebo som isla pre neho ja a spytala som sa ci je uz kludny povedal hej tak mohol ist nazad.Este ma stale obcas taketo stavy ale uz je to len s toho dovodu ked si ho nevsimam ze upratujem alebo varim tak robi naschval zle =D treba len vydrzat a vysvetlovaaat a ked posluchne pochvalit

monika2519
autor
5. jan 2017

@pribinak ďakujem skúsim po zisťovať ja viem ze to na mňa skúša ale neviem ako na ňu nieje stále zla jasne keby ze jej dám všetko čo chce tak je to najlepšie dieťa na svete ale keď sme napr na návšteve vidí ze vsedci pijú kolu aj ona ju chce a hotovo ...

monika2519
autor
5. jan 2017

@germaniawerks 😂 veľmi som sa na tom bobavila len ako to spraviť ja viem ze vie ako na mňa ale ja neviem ako na ňu 😁

saphira83
5. jan 2017

@monika2519 ahoj skusala si time out a podobne finty typu pestunka napr. klaknut si k nej ked je zla povedat jej co spravila zle a preco ide na time out a ze sa musi ospravedlnit ked chce z time outu a tak? Ja mam sice len jedno dieta este malicke ale tato metoda ma napadla co by som asi ja robila v takom pripade. A este kedysi sme mali my doma bodikovy system: mama nam nieco slubila co sme chceli ale museli sme mat nazbierany urcity pocet cervenych bodikov. Kazdy niekolko ciernych samozrejme mazalo cerveny bodik ☺

simculllka
5. jan 2017

Ahoj, máme rovnako staré dcérky a moja prežíva to isté obdobie. Myslím, že ide o obdobie vzdoru a ako tak pozerám po deťoch po okolí, s ktorými sa stretávame, tak každé jedno má tie isté alebo obdobne stavy. U nás pomáha to, ak dcérku pri jej záchvate zoberiem a dám do postieľky. Potom jej normálne poviem, že keď sa ukludni, prídem ju vziať. Asi za tri minúty prídem za ňou a spýtam sa jej, či je už kľudná alebo bude ďalej vymýšľať. Väčšinou reve ako pavian alebo odpovedá, že nebude poslúchať a tak odídem zas a prídem neskôr. Toto zvyčajne zaberie. Popravde ti poviem, že niekedy nemám čas riešiť ju a jej stavy, keďže máme ešte mladšiu dcérku, čo má rok a tiež jej niekedy dobre hrabe. Akože tiež vyletim x krát za deň na ňu, ale snažim sa to obmedzovať. Myslím, že tvoje dieťa nie je iné ako moje a proste len skúša, kde má hranice. Možno skus aj ty troska zvolnit. Ja často akoby zabúdam na to, že moje dieťa má len neceleho dva a pol roka a proste nemôžem od nej chcieť, aby robila všetko podľa toho, ako ja chcem a aby mala vždy náladu na mňa ( tak,ako ani ja nemám vždy náladu na ňu). Ja mam niekedy pocit, že by som potrebovala ešte tak dva páry rúk a jedny nervy navyše. Držím ti palce a vlastne aj sebe, aby sme to zvládli a ony s nami zase naopak 🙂

vajanika27
5. jan 2017

@monika2519 tak potom super 🙂 ked je toto ok,tak len obdobie vzdoru, toto robi vela deti. Moj tiez vedel a stale robi naprieky, aj ked vie ze to nema. Drzim palce a pevne nervy 🙂

monika2519
autor
5. jan 2017

@feuer odvedenie pozornosti zaberá ale rieši to len momentálnu chvilku a niekedy sa to nedá nehovorím že ja stále neposlusna ale to sú také obdobia jeden tyzden si krásne nechá umyť zúbky a ďalší nie ona sama a ja si mam umyť svoje ona je taky výmyselnik a dosť si vyžaduje pozornosť ja sa snažím jej dávať koľko môžem ale treba oprat uvariť ved viete ako to chodí mame možno zo seba aj ponorku lebo sme stále spolu tatik sa moc neangazuje aj keď je doma dedkovci sa tiež moc nezaujímajú ze by mi ju zobrali aspoň raz do týždňa aspoň za panelák....

pribinak
5. jan 2017

@monika2519 moj syn mal obdobie, ze sa hádzal o zem, ale robil to len mne, muzovi ani babkam ci dedkom nie. Oni presne vedia ku komu si co mozu dovoliť a u koho mozu skusat a skusat. Proste vedia, kto je slabý članok v reťazci
Ďalši faktor je, ze s otcami su deti menej, lebo vacsinou su doma mamky a otcovia su vzácni a tak radsej ani neskúšajú robit cirkus

rrybka
5. jan 2017

Netreba zabudat na obdobievzdoru.presne tento vek.aj ja mam podobne stare dieta.aj syn malverte prejde to.sem tam sa treba vzit aj do dietata.onoestenema zrely nervovy system a nechapeveci ako ich vidite vy.drzim palce

domafi
5. jan 2017

ahoj, poznáte toto? ...www.nevychova.cz
skúste pozrieť, mne to veľmi pomáha...

rrybka
5. jan 2017

@monika2519 my sme tiez zo ZA.klud to je klasicke obdobie vzdoru.je to uvedomovaniea hladanie ja.to prejde.u nas uz v skolke bol syn v poho.a tosa pocas tohto obdobia vzdoru sa hadzal aj do kaluze.nebite dieta ono to nepochopi ako vy.kazde dieta nim prejde.jedno viac ine menej vyvadza.volaju topeiprava na pubertu..

simculllka
5. jan 2017

@rrybka už sa teším na pubertu
...to bude iná kapitola :| 😀

monika2519
autor
5. jan 2017

@martinusik91 práve že sa tie hranice snažím určovať ale ona ich nerešpektuje neviem ako to docieliť nieje stále neposlusna ale tiež teda chce pozornosť a ja sa jej snažím venovať ale treba navariť upratať je dosť živá a doslova výmyselnicka robí na schváli teraz obľúbená veta maminka nechaj ma na pokoji 😂

simculllka
5. jan 2017

@monika2519 a chodíte do kolektívu iných deti? Nejaké centrum,alebo aj s kamoškami, čo by videla, že proste niektoré veci sa nesmú?

soldi
5. jan 2017

@monika2519 ja osobne som veľmi proti telesným trestom u detí, je to pre ne ponižujúce a je to Tvoje zlyhanie. Ja mam troch chalanov, nebijem ich, a napriek tomu kmitaju ako hodinky, keď niečo zavelim. Dosiahla som to veľmi jednoducho:
1. Vždy sa dobre zamyslím nad tým, či budem na niečom bazirovat- v praxi- naozaj sa idem rozčuľovať lebo sa vyzliekla? Však nech je vyznačená keď chce, o nič nejde
2. Keď už na niečom trvám, tak neustupim . NIKDY. Toto je veľmi dôležité a skutočne to treba dodržiavať na 100%. Keď raz niečo poviem.
, tak to platí, aj keby traktory z neba padali
3. Som empaticka- keď vidím, že je dieťa v nepohode, tak v závislosti od situácie ho bud nechám sa vyrevat, nech zo seba dostane to napätie, alebo sa ho snažím ukludnit napr tým vyššie spomínaným odvedenim pozornosti

Situáciu so zubnou pastou by som riešila tak, že by som vyzlecene dieťa strcila do vane aj s tou pastou a nech sa páči, realizuj sa

tweetinka.co
5. jan 2017

Mozno to bude zniet tvrdo... Podla precitaneho.. Dieta nepotrebuje pomoc... Skor si skuste najst niekoho, kto vam pomoze tieto situacie zvladat, riesit. Dietatko je uplne v poriadku.

monika2519
autor
5. jan 2017

@simculllka tak držím palce u nás postieľka nehra rolu lebo vylezie ako nič tak ju zavriem do izby len sa bojím ju tam nechať samu lebo ona sa prasti o zem aby si neublížila mne je jasné že to je obdobie vzdoru ale moja mala je dosť veľká a aj ťažká a silná a mam problém ju udržať alebo zobrať aby som jej neublížila ja zas niesom mama ktorá všetko zakazuje a hučí nonstop na dieťa za každú kravinu veci nou riešim iba také veci pri ktorých by sa jej mohlo niečo stať a veci co sa nepatria napr vyplazovanie jazyka .....

monika2519
autor
5. jan 2017

@tweetinka.co sak presne pre to som tu písala že neviem ako na ňu je to hneď napísané hore v popise niekoľko krát .... bohužiaľ na ňu moc neplatí ale môžte prísť na víkend a skúsiť to 😉

monika2519
autor
5. jan 2017

@saphira83 ano vysvetlovat skusam aj si klaknem ospravedlnit sa vie Bodíky skúsim to by mohlo ísť 🙄

monika2519
autor
5. jan 2017

@simculllka áno stále sme niekde s deťmi v takom veku ako je ona v kolektíve sa správa pekne aj k ostatným deťom no je dosť tvrdohlavá a neustupciva doma

zapka21
5. jan 2017

Dieta bude vzdy bojovat o moc, pokial bude vidiet a citit, ze chces mat nad nou moc. Rodicovstvo nema byt bojom o moc, ale ma byt o laskyplnom vedeni roznymi zivotnymi situaciami. Je mi zle z komentara o tom, ze dieta ma pocitit ze je nahraditelne a ze ma dokazat svoju hodnotu!! Haloo, je to ludska bytost a akykolvek zivy tvor si zasluzi respekt a nepotrebuje svoju hodnotu dokazovat - ma ju uz len preto, ze existuje. Odporucam nacuvat svojmu dietatu, zrkadli pocity a postoje svojich rodicov.

vikuska2012
5. jan 2017

@monika2519 mala ma asi obdobie vzdoru aj za moju 😊 môžem sa opytat ci je taká aj keď je jej tatino doma ? Možno sa skuste zamyslieť prečo tak reaguje ,že si vyžaduje pozornosť tomu rozumiem ,keď sa jej venujete napríklad hráte sa spolu ,Robite čo ma rada ako sa správa vtedy ? Vydrží pri niečom dlhšiu chvíľu ? Ako to zvládate vy sama so sebou , stratite nervy alebo sa spravate len prísne ? .niektoré deti si skutočne vzdorovite a dokážu rodica vytočiť maximálne ,posúvajú tak hranice a skúšajú hneď výcitia našu slabosť... Moja síce nerobí takéto ,,scény,, ale začína skúšať .ja reagujem rozhovorom ,najprv predycham a potom sa pytam ,vysvetlujem,nekricim ...alebo počkám kým sa upokoji ,a objimem ju ,toto na nu plati ,a upokoji sa,a nasledne musí mi pomôcť napríklad upratat ak rozhadzala .robila som to tak už od začiatku. ...teraz chodí sama za mnou že chce objat .hlavne čakám a výmedzim si na ňu dostatok času ,ak varim alebo iné veci , odložím to ,a snažím sa pochopiť preco tak mala zareagovala vela ale veľa ju objimam ,snažím sa jej dávať stále pocit že som tu pre ňu . . ☺ tiež máme tatina na tyzdnovkach ☺ držím palce nech toto obdobie máte rýchlo za sebou .

eliska13
5. jan 2017

@monika2519 kúp jej nejaké samolepky a spravte si nástenku povedz jej nejaký príbeh, že dobre deti čo sa nenatieraju pastou a sú už veľké môžu hrať takú hru....Nejako ju obalamutiť🙂
Jazyk sa nevyplazuje a podobne
A ja by som deti nebila aj, keď aj môj občas dostal po zadku...Dať vedľa do izby či do kúta bitka je ponizujuca