Nezvládnuteľné ročné dieťa

mthr
10. mar 2014

Ahojte vsetci. Mam skoro 1 rocneho syna (za tyzden ma narodeniny). A nezvladam ho. Som psychicky aj fyzicky vycerpana a este k tomu mam sklerozu multiplex. Moj syn je extremne zivy. Chodit zacal v 10 a pol mesiaci. Od rana az do vecera je neustale v pohybe. Co by som este ako tak zvladla. Ale je strasny jedoch. Ak mu nieco nedovolim vystrie sa do takeho luku a plieska sa po zemi. Citala som ze to vzdor asi este nie je lebo je maly ze to bude jeho tempeeament. Lenze toto uz fakt nezvladam. Som s nervami na konci. Furt reve a stazuje si aj pri jedle vymysla. Rano prestal pit mlieko. Chleba do neho dostanem tak 2 hlty. Neviem co mu mam davat jest rsno.potom uz ako tak je. Vonku trosku pobehuje ale ked ho chcem dat do kociku tak to su jedy a niekedy sa mi to ani neda. Som zufala. Prosim poradte. Zazili ste nieco take? Ak ano kedy to preslo? Ak vobec ☹ Zlyhala som ako matka. Som na dne. Dakujem vam

fopka
10. mar 2014

@mthr ahoj, moj ma presne dnes 8 mesiacov, zatiaľ aktivny vzdor nekladie, len sem tam, asi ako každe dieťa, ale ked fnuka a vymysla a po nociach nespi a trva to napriklad tyzden, tiez som samozrejme s nervami v koncoch, napriklad na piaty den sa to vo mne vsetko prevali a mam pocit, ze to nezvladam. Ale vies co mne osobne velmi pomáha, ked si pomyslim, ze vela deti sa narodi postihnutych a ze co by matky tychto deti dali za to, keby im deti vystrajali a nepocuvali ich, len aby boli zdrave. Hlavu hore, vsetko prejde a bude dobre, stale si to poviem a pomyslim si na chore deticky a hned som nabita energiou, ked pozriem na to moje krasne okate 😀

mthr
autor
10. mar 2014

@fopka veru ano. Mas pravdu. Tiez na to myslievam. Len mam tohi teraz naozaj dost. Nevladzem sama so sebou nieto este s nim. Dufam ze to je iba obdobie co prejde.

zlte_kuriatko
10. mar 2014

netáraj vôbec si nezlyhala, z čoho čo tu opisuješ, vôbec nie je nezvládnutelný, podľa mna je to normálne ročné dieťa. 😀 mne sa tiež dcéra hadzala o zem, plieskala, nohami kopala, revala ako drak- musíš sa hlavne nerozčulovať zachovať duchaprítomnosť a hlavne nepopustit, nepovoliť. Mne to robila presne od roka zhruba ako sa naučila chodiť a urobí to sem tam aj teraz. jednoducho ked sme boli trebárs na prechádzke a nechcela som ísť tam kde ona, alebo som jej jednoducho nedovolila niekde ísť presne robila toto. revala ako drak aj polhodinu. skúša kde sú hranice. naša tiež do kočíka nechce, mne pomôze ked jej v tom kočíku niečo dám vačšinou ovocie jablčko, banan, mandarinku , sem tam keksik.. vtedy mi pekne vysedí. este ked rozmyslam, možno je hyperaktívny - ale to by s ním musela ist na vysetrenie a možno dr. by ti poradila ako takéto dieťa zvládať ak je skutočne hyperaktívny.

chikitka
10. mar 2014

ahoj, uplne ta chapem! my mame doma to iste so starsim, ale on uz bude mat v maji 2 roky... ale tiez sa to takto dako zacalo, dokonca niekedy v 9. meisacoch, ked sa mu nieco nepacilo, lahol si na brucho a uplne sa napol a lezal tam. postupne to zacal nabalovat o vresky, kopance, hovorim tomu break dance, niekedy je to uz neunosne a krasavec dostane po riti, alebo ho necham vyvrieskat sa v izbe. niekedy pomoze, niekedy je to este horsie 😒dva mesiace po tom, co sa nam narodil druhy sny, to mal nas satan 17 mesiacov, odmietal jest, mlieko absolutne nechcel dva mesiace, dokonca ani jogurt, co bola vzdy zachrana, lebo ten zbastil za kazdych okolnosti. zrazu nic. jednak vzdoroval lebo chcel jest sam a este to nevedel, tak som mala nervy, lebo mimino na prse a druhy jak cert! neposlucha, zamerne zle robi, nepomoze uz ani kricat, ani po riti, ani nic... je to o to horsie, ze este nerozprava a rozumiet rozumie, ale nechec pocuvat... je to niekedy velmi tazke. vdaka tomuto skvelemu obdobiu som po 2 meisacoch prestala kojit... nedalo sa to. cele sme to mali tazke a ked sa konecne podarilo, a malinky sa kojil, tak zloduch si zmyslel skakat zo sedacky stylom, aha ako si rozrazim hlavu na stole! bola to katastrofa!!!! tiez hladam odpoved, kedy sa to skonci a dufam ze chalpec uz vrcholi, lebo si idem niekedy vlasy vytrhat. jedine co ako tak pomaha je, ze si ho vezmem nabok, ked robi cirkus a snazim sa mu vysvetlit uplne pokojne, preco nemoze robit, to co robi... potom zacnem pocitat do 3, co niekedy dokonca aj zabere, alebo sa ho opytam ci ide spat, a vacsinou si to tvedy rozmysli... niekedy ho necham nech sa vynervaci na zemi a po chvili sa zacnem bez neho hrat s nejakou hrackou, akoze si ho nevsimam a to ho zaujme... s tym jedenim si nepomozes... cim viac ho budes nutit, tym viac bude odmietat. nechaj ho tak. ked nezje ranajky, ok, ak nezje ani desiatu, ok. moj niekedy nejedol nic cely den a na druhy den bastil jak drak. nechaj ho tak. ked bude naozaj hladny, zje. nas bol chudy jak spagetka, 20 mesiacov a 9,5 kila. doktorka predpisala zelezo maltofer, 8kvapiek po jedle, ze to vzbudzuje chut do jedla. ak davam pravidelne, je to vidiet ze viac mu chuti. ale zaciatok bol zatky, daj kvapky decku po jedle ked nic nezje... 😠 teraz ma 10,5 kila a 22 mesiacov, prestalk vymyslat, ja ked mu dake maniere ostali... kramit sa neda, on sam a tak ho necham, ked uz aj urobi bordel, kaslem na to... hlevne nech do neho nieco dostanem. tie kvapky mu zjavne chutia, lebo ked ich vyberam hned je nachystany, tak aspon to je fajn... nezlyhala si, nie si v tom sama, ziadna mama neni dokonala a ked ti nejaka povie, ze jej dieta nerobi cirkus, tak to neni pravda... a inak ked moj nehcce chlieb, tak robim normalne prazenicku s cibulkou s chlebikom a to si teda da! tvoj ma sice len rok, ale na minime oleja mu mozes podla mna spravit... nas k tomu lubi uhorku a ja sok spokojna 😎

mthr
autor
10. mar 2014

@zlte_kuriatko no ja neviem veru. Podla mna je. Aj dr povedala ze by ho nechcela strazit. Obcas byva mily ale naozaj tieto jedy ma dostsvaju do vyvrtky. Snazim sa nepolavit no mam na male nevybuchnut
Uz som aj veru parkrat. Muz ma potom vymenil. Proste neviem ci to zvladnem. Vsetci okolo majy kludne deti to len ja som furt spotena ako po nom a po kocari beham. Tak dufam ze to je ozaj vzdor a som rada ze to aj niekto iny zazil

mthr
autor
10. mar 2014

@chikitka som tak rada ze citam ze aj niekto iny si tym presiel. Yz som vyrevana dodt tak dufam ze sa znovu spamatam a budem to zvladat. Kiez by existoval univerzalny navod na taketo situacie. Snad to ustojim.

chikitka
10. mar 2014

strasne preklepy!!! sorry, ale nas opicak mi vytahuje vsetky plechy a termosky, bucha ostosest a ja len dufam ze sa mi mensi nezobudi! 😅 takze jedno oko sem, druhe nanho...

mthr
autor
10. mar 2014

@chikitka to poznam 🙂 predvcerom rozbil skridlu... a susedia sa musia tiez za vlasy chytat ked bucha s hrncami.... vzdy ked spi di poviem to zvladnem ale ked sa zobudi a staci mu 10 min nato aby som sa znov sama seba pytala preco som do toho sla ☹

fopka
10. mar 2014

@mthr urcite to prejde, len ty to mas o to tazsie, ze mas problem aj so sebou 😖 ... teraz rozmyslam, ze moj vlastne podla vsetkeho zacina ...uz druhy tyzden, ked ide spat vyvadza, lahne na brucho, napne sa a hadze so sebou, o nociach ani nevravim, zacal taktiez vyvadzat.... alebo ked sa hra, tak z nicoho nic zacne pocas radostneho džavotu kricat a zlostit sa a ked si ho nevsimam, tak samozrejme zacne plac trucovity. takze zrejme sa mam tiez na co tesit ked to pojde takto dalej 😀 Ale beriem to tak, ze vsetko zle raz skonci

chikitka
10. mar 2014

este musim: my mame na prechadzky normalne to detske voditko! kamoska mi ho posunula a ja ze sak to ani asi nepouzijem... jasneeeeee, po tom co si rozbil hlavu vonku, lebo neposluchal, je pekne na remeni jak Bobik... asi sme siroko daleko jedini, ale co mam robit, ked mi jedne reve v kocari a druhy vybieha na cestu a ked nejdeme podla jeho kamikadze gusta tak sa mi vala celu dobu po zemi a vrieska?? na vychadzke bez muza ho ani z kocika nevyberem, lebo je neovladatelny a ja som nervak... ked ho mam takto pekne spacifikovaneho, drzim ho volne, aby o mne nevedel a mal pocit ze ide sam a ked ide na cestu, tak ho nebadane po tiahnem jak babiku na motuze 😀 😀 😀 ale je to dobre hlavne vtedy, ked sa fakt potkne. to nam velakrat pomohlo predist skaredemu padu. postupne ho pustame viac navolno, nech to neni hanba uz aj prenho. ja viem, je tos trasne mat decko na popruhu, ale ked sa inak nedalo... cim viac ma pocit ze sa slobodne rozhoduje, tym je spokojnejsi on aj ja. len pri takom malom veku je to babo este take hlupe, ze ne vzdy sa mu da vyhoviet v jeho napadoch...

mthr
autor
10. mar 2014

@fopka tiez si to kazdy den asi 1000x poviem ze vsetko raz prejde. Tento tyzden to ale akosi nepomaha...

erickaa
10. mar 2014

@mthr Neboj, nezlyhala si! Si dobrá mamina. Mne toto začala malá robiť v 16 mesiacoch, trvá to viacmenej do dnes, to už máme 2 a pol roka. Pred dvoma týždňami sme poprosili o pomoc detské psychologičky. Totiž malá chodí od 2 rokov do súkromnej škôlky, ale ani tam si s ňou už nevedeli rady. Nič konvenčné, čo na ostatné deti platí, tak na ňu neplatilo. Bála som sa, že bude hyperaktívna, alebo nejaký iný problém. Takže psychologičky sa boli na ňu pozrieť v škôlke a potom nám poradili, čo a ako robiť, ako udeľovať tresty, ako sa k nej chovať a čo hovoriť. Musím povedať, že za 2 týždne veľký pokrok, aj keď nás čaká ešte dlhá cesta. Naša princezna je totiž veľká bitkárka, a zásadne všetko čo sa jej povedalo, bolo NIE. Po zadku nám "zakázali" a to som jej musela dávať denne, čo už som bola s nervami v koncoch. Ale teraz už 2 týždne nič a veru je lepšia. Takže tým som len chcela povedať, že ak si nebudeš vedieť rady, obráť sa na odborníkov. Niektoré detí proste potrebujú pevnejšie mantinely ako iné, ale na druhú stranu veľmi pozitívneho od teba ako matky a okolia..žiadne hrešenie a škatuľkovanie..ty si zlá/zlý..atd. Proste troška iný prístup a keď ti viem poradiť - niekedy menej je viac. Ak ti robí výstupy, nevšímaj si ho. Bez obecenstva ho to nebude baviť. Nechce jesť, tak nech neje. Proste snaž sa ho čo najviac ignorovať, ak robí výtrty. Ale ak robí dobre, veľmi chváľ. Nech sa mu tá pozornosť dostáva vtedy, keď je dobrý a nie vtedy, keď robí zle. Dúfam, že som pomohla 🙂

mimake
10. mar 2014

@mthr moja ma rok a mesiac, chodit zacala tiez v 10m a od vtedy sa nezastavila 🙂 Vzdor, alebo temperament ako to niekto nazyva na mna tiez skusala. Vonku mi to chvala bohu neurobila a ked to robi doma, supnem revajucu do postielky a cakam kym ju to prejde. Zo zaciatku revala dlhsie teraz uz len fnukne a zacne sa hrat s mackom lebo vie ze plac jej aj tak nepomoze. Vonku ked mi place v kociari vyberiem necham chvilu pobehat a idem chvilku jej smerom ako chce ona( necham sa aj pohrat s palicou kamienkami atd. ) a ked sa unavi supnem zas do kociara a ideme kde chcem ja.S jedlom mi vymyslala nastastie len raz ( inak je to jedak velky) a to som zobrala a dostala az na olovrant to iste co odmietla na obed. V celku je to dobre zive vnimave dieta, nemozem sa vobec stazovat 😉 ale mna co trapi tak to je to ze tak ako donedavna krasne reagovala na slovko nono. Tak teraz skusa kolko krat to nono mozem zopakovat kym nevybuchnem. Takze aj tu som uz presla na dva krat a dost. Dva krat upozornim treti krat ide po plienke alebo ulozim do postielky ( samozrejme to nasleduje az po tom, co nepomoze zaujat inou cinnostou) . Takze neboj nie si jedina ktora ma zive zdrave dieta a niekedy to nezvlada, si len normalna matka s normalnym dietatom a jednymi nervami 😉

mthr
autor
10. mar 2014

@chikitka neboj sa ak ta niekto odsudzuje to su ludia ktori taketo deti nemaju. Aj ja to zvazujem. Musim is dabel je uz hore. Dakjjem za rady

zahradka76
10. mar 2014

mas niekoho, kto Ti pomaha s malym?

fopka
10. mar 2014

@mthr nepoddavaj sa, stale pride moment, ktory to vsetko "presvetli" a doda ti silu....my sme mali vcera taky nezvladnutelny den... teda ja som ho uz nezvladala, aby som bola presnejsia, nervy mi tiekli "potokom" 😀 uz som sa nedokazala ovladat a vecer hotova katastrofa... bolo to kto z koho.... samozrejme, ze sa mi to vypomstilo, maly mi tu moju nervozitu vratil, nebolo mu rady do pol dvanastej noci, bol zo mna taky vynervovany ze az... takze mozno aj to dost vplyva... dnes som bola na neho ako medik, kedze vcera som sa vybujacila 😀 a den bol uplne iny... dieta tu nervozitu jednoducho citi

sense
10. mar 2014

moja mala je podobna a nema este ani rok, s jedlom katastrofa, ked sa jej nieco nepaci to iste, nechat sa prebalit alebo vydzrat polminuty lezat na chrbte pomaly len ked ju priviazem....ja to riesim tak ze ju necham nech sa pojeduje, ved ju to za chvilu prestane vzdy bavit....a uz som prestala aj s prikrmami, ponuknem ranajky (kazdy den nieco ine) nechces nechaj tak dostane mlieko, to iste aj s obedom....jedine s cim nema problem je vecer kasa....takze nie si sama, rozdiel medzi nami je asi zrejme len ten ze ty mas starosti aj so sebou....co ja nie...

masinka
10. mar 2014

@mthr ahoj, tak ja som mala taketo druhe dieta. Recept na to, ako to zvladat nemam - jedine pevne nervy, zapchat usi a ignorovat - ked lezala na zemi a jacala tak som ju proste prekrocila a isla som do druhej izby, po polhodine sama prisla ukludnena (na akekolvek ukludnovanie a prihovaranie reagovala len vacsim revom, potom sa povracala) . Tym ze to bolo druhe dieta, tak som si nastastie nemusela lamat hlavu nad tym, ci som zlyhala ako matka - proste som si povedala ,ze ked je prve dobre a druhe vystraja, tak to bude povahou a nie vychovou 😀 Teraz ma dcera uz 5 rokov a uz sa s nou vacsinou da rozumne dohodnut.... ale este ked mala 4, tak som jednu dobu radsej ani do obchodu s nou nesla, lebo uz vsade nas poznali - v Lidli spravila cirkus koli pudinku co som jej odmietla kupit, v Zverimexe koli farebnym kamienkom do akvaria.... Takze baby pevne nervy a klud, oni z toho vyrastu.... a plynule prejdu do puberty 😉 Hlavne ze su ale zdrave 😀

kikuleenka
10. mar 2014

@mthr tak to mame rovnako stare deti 🙂 my mame dievcatko ale vravime si, ze je to taky babochalan. Ked ju porovnam s inymi dievcatami co poznam, je to proste hyperaktivny certik v detskej kozi 🙂 Co sa tyka jedenia, bolo to hrozne - nariekala, zatinala usta, tocila hlavou...poradila som si spievanim - ma rada hudbu, tancuje si rada na nu a tak tie pesnicky, co ma tak rada, som jej pri krmeni zacala vyspevovat a zabralo - v poslednej dobe uz nemusim, iba ked zacne vymyslat, tak skusim spev a ked nezaberie, tak viem, ze ma dost 🙂 Ked nieco chce a ja jej nevyhoviem, sice sa neplieska o zem, ale skreci ako pavian - proste priserne. Ked dostatocne dlho nereagujem, odstvornozkuje, strci hlavu do mechu s hrackami a tam sa zabava - potom sa s nou idem pohrat, aby pochopila, ze iba po dobrotky sa budeme "kamosit" 😀 nastastie v kociku sa vozi zatial celkom rada, aj ked vacsinou chodime este von hlavne kvoli spanku (doma nevie zaspat...) - este nechodi, iba pri nabytku...
a najma mi pomohlo aj to, ze som sa prestala trapit - nechce jest? nechce...ked som dostatocne dlho na to "kaslala" a nenukala, zacala sa sama driapat do stolicky a potom otvarala usta na pol hlavy (po istom case aj s tym spievanim sa jedenie uplne vyriesilo - netlacila som na pilu a dostala rozum 🙂)) podobne je to aj doma so spanim, ak som neriesila a nesnazila sa silou-mocou uspavat, nakoniec odkvecla, len pred tym zvykla uz od unavy strasne nariekat a to radsej idem von a v kociku ju uspim 🙂

gyarmati
10. mar 2014

@mthr Ahoj.Nezlyhala si moja!Ako som čítala tak presne ako moja Sofinka,len ona má 16 mesiacov.Ona je moja druhá dcérka.Je úplne iná ako bola Lara,tak že som myslela že druhé dieťatko zvládnem ľavou - zadnou 😉 A hla,nie je to tak,potrebujem také pevné nervy že až,a veru že mi niekedy prasknú a sú také dni keď už plačem a pýtam sa "kedy už bude lepšie" Milujeme ju nadovšetko ale ako píšeš tie denno denné cirkusy,hádzanie sa keď nie je podla nej,a to je jedno kde je,tak to dá poriadne zabrať.A noci?No tie sú úžasné!Napr.aj včera v noci sme boli hore od 22-ej do pol 2-ej 😒 Nemáš to ľahké,tobôž že aj ty máš problémy zo zdravím.Prajem ti veľa síl a trpezlivosti.

jul11
10. mar 2014

@mthr ahoj.pozname tiez sa nam hadze o zem od roka.prajem pevne nervy a skus knizku Harvey Karp Nejstastnejsi batole v okoli.Ma aj videa na you tube.

montinka
10. mar 2014

ahoj ako keby si pisala o nasom synatorovi ked bol mensi. Ale cim je starsi,tym ho to opusta.Hysak sme uz dlho nemali-klop klop. No a u nas zabera jedine ignorovat. ked sa mi hodil o zem,sli sme pomaly dalej,ked videl,ze to nema zmysel,postavil sa a utekal za nami. a toto robim do dnes. ked nieco chce a zacne kvoli tomu pistat,alebo neposluchne a nechce ist domov,ideme s dievcatami dalej a on sa po chvilke zobudi,ked vidi,ze ziaden efekt to nema, uteka za nami a krici: Mami pockaj maaaaa. No a co sa tyka jedenie,to tiez skusa v poslednej dobe,vzdy som sa s nim natahovala,len aby nieco zjedol,ale minule som si povedala dost,jedenkrat som mu vzala misku s o bedom a poslala ho do izby spat,ze ide hladny,tak zabralo a zjedol. NO a potom to skusil este raz,nezabralo ani vzatie misky,tak som ju pekne-krasne splachla do zachodu a mlady pan dostal jest az ked sa vyspal( mozno tvrde, ale ucinok to malo.len tvoj je mensi,tak neviem ci by to zabralo aj na tvojho drobca) ale odvtedy pekne je a ked chce zacat strajkovat,staci povedat,ze uz nic ine nedostane,ze pojde spat hladny a pekne pokracuje v jedeni.Ale ako pise @gyarmati aj ja som mavala a obcas este mam dni,,ked mi uplne ze rupnu nervy a poplaem si,zeby som sa hned vymenila aspon na tyzden s muzom( robi kamionistu,tak je viac prec,ako doma) a este som inak pred mesiacom zaviedla cervene a cierne body. na dverach z kupelne mame nalepenu tabulku,kde im davam body za posluchanie,upratovanie,obliekanie,jedenie,papulovanie a posluchanie vonku. ak sa im podari mat viac cervenych ako ciernych bodov,bude na kkonci mesiaca odmena.Momentalne u nas ficia kinder vajicka.😉 nuz prajem pevne nervy a hadam sa to bude zlepsovat aj u vas.

lucinocka
10. mar 2014

@mthr jaaaj taku hysterku mam tiez doma 🙂))) hadzanie o zem je u nas pravidelna zalezitost, modriny po nohach jej vobec nevadia :D Teraz sa to trosku zlepsilo, vlastne stale je to lepsie, ked pustia zuby na chvilu.. uplne viem , ako sa citis.. u nas vonku zabera stopkat do nej keksiky a tycinky, inak sa nikde nedostaneme a doma nech sa hadze kolko chce, obidem ju a idem si po svojom..ako ste na tom so zubami? ja stale verim v zlepsenie, ked definitivne vylezu🙂

mthr
autor
11. mar 2014

@lucinocka mame 8 zubov zatial. Teraz su na rade stolicky. Neviem ci mu idu neda si pozriet do ust. Ale nezdaju sa mi nakiate este. Tak neviem.dufam silno ze to fakt prejde

alexandra1104
11. mar 2014

Toto i pripomina moju 11 m dceru ete nebeha sama ale uz sa dostane vsade a ked jej cosi zakazes buto ta vycape alebo chyti nervy ze prestane dychat alebo sa rovho hodi na zem s jedenim je to tazke mlieko vypije aj jogurt zje aj rozok a lupacku chleba ale ked chcem niake mesko a zeleninu ani za boha....teraz po novom zacala hrnce v kuchyni vytahovat to su nervy jked zaistim tu skrinku a uz to neotvory

sosanna88
27. mar 2014

hihihi🙂 strasne dobre padne zistovat,ze nie som jedina ktora ma niekedy chut vysmarit svoje decko z okna🙂
nasa je uvrieskana od malicka takze ja uz som viac menej zvyknuta,no ked ma svoj den vtedy idem do kolien...a je moc tazke zachovat klud...
u nas je ten problem,ze ja ju ignorujem ak trucuje,sak nech sa vyreve,mne to tiez pomaha ked mam nervy a obvykle to aj pomaha...no muz na nu huci a proste snazi sa dosiahnut svoje,mala tiez,takze boj...a u babiek zase dostane co chce...no co ti povim...dieta nie je blbe,vie kde si co moze dovolit...🙂
takze ano,je to sice pravda,je to take obdobie,treba vydrzat a bla bla bla...ale v takej chvili ked ma decko rapel je to niekedy o hubu a najmä ked aj maminka ma svoj den...tak zelam pevne nervy vsetkym🙂

katinka71
27. mar 2014

@mthr aj my sme si tym presli iba vydrzat bude lepsie,

dadula83
23. apr 2014

No my máme doma asi niečo podobné a tiež ,mám niekedy pocit, že robím všetko zle a že ma už moja dcerka, ktorú strašne lúbim neznáša, ale asi to tak nebude ani v mojom a ani v tvojom prípade, ak je len tu toľko mamičiek, ktoré si tým prechádzajú 🙂
Moja dcérka, bola neuveritelne dobré bábätko, jedno z tých, ktoré rado dáva pusinky a túli sa, no nedávno, teraz má 18 mesiacov sa to začalo, presne to čo tu všetci opisujú, hádzanie, kopanie, plač, krik, žiadna zábava nie je dosť dobrá, ked tak iba na chvílku, prebalovanie je jeden kopanec, nočník ani za svet a na všetko má len jednu odpoved a to hlasné NIE. Dokonca, ak na niečo poviem nie JA, hlavne vonku alebo v obchode, kde nás vidí vela ludí, tak mi jednu dobrú pleskne po tvári ☹
Niekedy mi je do plaču a aj plačem, niekdy to proste v tichosti pretrpím a snažím sa znova usmiať. Najhoršie je ak nastane takáto strašná zmena, z anjela sa fakt stane malý čert. Tiež ako všetci dúfam, že sa to skončí a vráti sa mi moje túlivé dievčatko.
To prajem aj tebe, len vydrž, určite si dobrá maminka, len si treba veriť. Deti sú to najlepšie, čo na svete máme.
A ešte taká perlička: Moja mamina vždy spomína aký bol moj brat strašne nezbedný, nespal, hádzal sa o zem, no všetko to o čom sa tu bavíme a dnes je to dospelý inteligentný muž, slušný, zodpovedný a milujúci otec a moja mamina je na neho veľmi hrdá. 😎

zuzkamacken
16. máj 2014

@chikitka ach ako som sa nasmiala!!!🙂)) my mame podobne, maly ma 13mes, v novembri bude dalsi..a to neviem ako zvladnem dvoch satanov!!! super si to napisala.. :D

chikitka
16. máj 2014

@zuzkamacken tak voditko sme odlozili, ale mame nachystane na mladsieho, keby daco... 😉 zlodusisko uz chodi, teda bezi sam, a zistila som ze teraz viac poslucha ked som s nim len ja. ked mame spolocnost, tak ochotne a rad ukazuje ako vie neposluchat...vtedy by sa mi to voditko aj zislo... ale je taky pokojnejsi, ked ma dostatok vybehu a aj ochotnejsie ide domov... prechadzka musi byt ale dostatocne dlha, aby bol panko spokojny... dnes prsalo, takze sme dlho neboli, a hned to aj prejavil: cirkus jak hovado... este mi aj treskol do hovna! 😠 milujeeeeeeeeeeeem! a doma neposlucha cisto zo ziarlivosti voci mladsiemu... v zivote som si nemyslela ze to stihne... medzi najvacsie vyhody porodit deti kratko po sebe som zaradovala to, ze na seba nestihnu ani ziarlit, kks, taky omyl! neni to lahke mat ich takto malych dvoch, ale stale verim ze raz si poviem, ze to boloto najlepsie co som mohla urobit, a dufam ze to bude uz coskoro 😉 teraz spinkaju a su jak anjelici, no nezozer ich 😀 takze drzim silno palce, aby si ani ty nebola plesata, alebo len tak napoly a ver mi, ze to za to stoji. hlavne takto ked spia... 😀 😀 😀 😀