Nočník a 11 mesačné dieťa

syska90
19. dec 2012

Baby, kedy je najideálnejšie učiť dieťa na nočník 🙂 ? ďakujem

nikolet_89
19. dec 2012

@syska90 moja ma 10 tiez by ma to zaujimalo, ale asi v lete

anetkaadamko
19. dec 2012

ja som mojho dala v teň 1. narodenín.....odvtedy každé ráno.....a po 2 týždňoch sa začal pýtať kakať.....robí eeeeeeeeeeeee-eeeeeeeeeeeeeee--eeeeeeeeeeeeee-----eeeeeeee.....Ale som vždy ráno ked tamsedel, tak tiež robila eeeeeeeeee-eeeeeeeeeee--eeeeeeee a potom som mu to ukázala a tiež to volá eee 🙂.....Takže už sa cez 2 týždne nepokakal.........cez deň ho dávam aj cikať,ked ho prebalujem.....tak min. raz za deň sa aj vyciká...........

jankapiknova
19. dec 2012

ja som nočnik nepouživala vobec...rovno na WC a ten zmenšovak som mala a mal cca. 16 mesiacov a naučil sa velmi rychlo,bol vytešeny že chodi cikat tam kde mama s ocom 😀

dai
19. dec 2012

ja som malej dala skusobne nohavicke na jej 2he narodeniny - za 3 dni sme boli odplienkovany aj na noc... maleho zacnem oducat v lete ked budem vidiet ze chape co od neho chcem...
inak nasa mala tiez nocnik odignorovala a isla rovno na wc s redukciou...

mysenac
19. dec 2012

@syska90 najlepšie v lete a stačí (ako som aj niekde čítala, tuším v Mama a ja) od roka a pol...naše deti tak začali a v dvoch rokoch sme už nevedeli čo sú to plienky. Myslím, že to, že sa začne skôr, neznamená, že sa skôr odučí, švagrovci majú syna, ktorý sa narodil v októbri ako naša Kristínka a už od roka ho dávali na nočník - my sme v 22 mesiacoch už o plienkach ani nechyrovali a on mal plienky stále, dokonca odmietal chodiť na nočník a mal len plienku celý deň (ale do dvoch rokov sa zbavil plienok aj on, aby to nevyzeralo, že ešte stále plienkuje 😀 ). Niektoré maminy dávajú odkedy vie dieťa sedieť a keď sa mu niečo na tom nočníku podarí, tak sa tešia, ale podľa mňa to je len vec náhody, že ho tam posadili v správny čas 😉 Naše deti, keď som skúšala okolo roka, tak mi z nočníka utekali, lebo nechápali, čo od nich chcem, oni sa chceli hrať 😉

gretka2
19. dec 2012

J eto individualne, ale vo vseobecnosti sa radi najskor v 18 mesiaci, lebo vtedy su nervove drahy zrele, a dieta je schopne vedome ovladat zvierace. A niekde som citala, ze dieta je schopne ovladat zvierace vtedy, ked dokaze ist po schodoch.Ale neviem, ci samo, alebo s pridrzanim, a ani ci dole, alebo hore schodami. 🙂
Ide o to, ci si das tu namahu, a budes dieta sledovat a davat ho pasivne na nocnik, alebo ci pockas, ak bude schopne samo.
Co som citala rozne prispevky, vela deti co ucili skor na nocnik, je s plienkou na noc pomaly do 4 rokov.

amouramour
19. dec 2012

my sme zacali davat pred 9 mesiacom, ked uz samostatne sedela...a teda tie klise kva kva reci, ze dieta to nechape nie su pravda...mala cielene zatlaci a velmi dobre vie co tam robit....takze asi tak

m.i.r.i
19. dec 2012

my sme zacali v 17 mesiacoch v lete..mne zalezalo na tom, aby chodil ( co zacal az v 16m) a rozpraval aspon tak, aby sa vedel vypytat a vedel pochopit..ani nahodou som nechcela aby som ho tam len tak posadzala a stale okolo neho behala ci treba cikat, ci treba kakat..a vypytovat sa..nas sa odplienkoval za tyzden v lete v 17m s tym, ze sa sam vzdy vypytal..(jasne, ze nehody byvali, hlavne ked sa sustredene hral a pozabudol)..na noc sme zrusili v 2r na jar..kedze dobre spinkal a nechcela som aby nahodou ostal v mokrom v zime..ale suchu plienku v noci maval uz niekolko mesiacov aj tak..podla mna ty to mas idealne tiez v lete..ked pride maj-jun a bude teplo, mala bude mat 1.5 roka priblizne..bude to idealny cas..a dobre by bolo ak bude vediet aspon naznacit sama,ze jej treba

zuski
19. dec 2012

Syska 90, môj malý má teraz 11 mesiacov, no a ja ho na nočník dávam od jeho 9 mesiacov, po každom jedle a pekne sa vykaká, ak sa aj nevykaká, tak sa vyciká, dávam ho naň aj po zobudení sa. Takto nacvičujeme celý deň 😀 , ale musím povedať, že keď bola moja dcérka malá, tiež sme takto skoro začínali a mala 16 mesiacov a boli sme aj cez deň a aj v noci úplne bez plienky! Takže si myslí, že to nie je len vec toho, že dieťa to ešte nevníma..., mne sa to, že ich dávam skorej na nočník len osvedčilo. Kamrátka začala neskôr a nevedela to dieťa na nočník ani posadiť-zlomiť a potom ani udržať, proste celé zle 😉 . My sa pekne spolu hráme a dokonca už sme zaznamenali pokrok, - keď niečo urobí, začne mi to hlásiť krikom a tým, že sa akože ide postaviť...Držím Vám obom palce. 😉

syska90
autor
19. dec 2012

@mysenac myslím si aj ja že máš pravdu, aj ja som niečo podobné čítala, ale chcela som podla skúseností, ale dakujem 🙂

zuski
19. dec 2012

Syska 90, môj malý má teraz 11 mesiacov, no a ja ho na nočník dávam od jeho 9 mesiacov, po každom jedle a pekne sa vykaká, ak sa aj nevykaká, tak sa vyciká, dávam ho naň aj po zobudení sa. Takto nacvičujeme celý deň 😀 , ale musím povedať, že keď bola moja dcérka malá, tiež sme takto skoro začínali a mala 18 mesiacov a boli sme aj cez deň a aj v noci úplne bez plienky! Takže si myslí, že to nie je len vec toho, že dieťa to ešte nevníma..., mne sa to, že ich dávam skorej na nočník len osvedčilo. Kamrátka začala neskôr a nevedela to dieťa na nočník ani posadiť-zlomiť a potom ani udržať, proste celé zle 😉 . My sa pekne spolu hráme a dokonca už sme zaznamenali pokrok, - keď niečo urobí, začne mi to hlásiť krikom a tým, že sa akože ide postaviť...Držím Vám obom palce. 😉

zuski
19. dec 2012

prepáčte, neviem tu ešte dobre narábať s týmto systémom, len som chcela opraviť jednu vec, že malá mala 18 mesiacov a nie 16 -no som na materskej, už ani počítať neviem 😀 a pridala som príspevok omylom 2X ☹ . Ale ostatné je pravda 😀 😀 😀

koralinka
19. dec 2012

je to indi vindi ja som malu dávala vždy pred kupanim na nočník od pol roka /sedela od 5tich mes/ pre ,,rýpáve maminy/ hned upozornujem, že som si bola vedoma že NEVIE na čo to je ale zvykla si a teraz sa nebojí nočníka ani mi z neho neuteka ani neplače proste to berie ako normálnu vec v roku sa mi pýtala kakat sama asi dva mesiace ale potom prišlo obdobie a to je doteraz ma rok a pol a chodí kakat do kuta 😅 vždy ked vidim žeh ide na svoje miesto dám jej tam nočník a vykaka sa tam ale neviem prečo sa prestala pýtat ale tiež začnem v lete ked bude mat dva roky učiť bez plienok teraz je to len také že ušetrím aspon plienky kedže ju vždy vymáknem - netrestám ju ked sa nevypýta to určite nie ani z toho nerobim vedu ale v lete začíname aj my už na ,,tvrdo" s učením 😉 ale dufam že dovtedy sa naučí pýtat 🙂

trinka
19. dec 2012

jáááj jaka citliva téma.... nočníkovanie 😅
ja som moje baby davala od 6 mes. Iba rano, zvykli vtedy kakať. Obe sa od 8 mesiacov pýtali kakať na nočnik. zhruba od roka sme zacali aj trenovať cikanie do nocnicka, staršia dcerka sa odplienkovala od 15tich mesiacov. A mladsia sa pýta, aj ked vacsinou ma už pišnute, lebo nestihne ... este je mala. Neriešim to a ani ich nedrezurujem.
A myslím si, že to osobna vec každej maminky. Kedy da dieťatko na nočník a kedy ho zacne oducat, pretože matka svoje dieťa pozna najlepsie a vie kedy je pripravene! 😵

januliku
19. dec 2012

@syska90 My sme zacali od 10m a do tyzdna mala pochopila, ze sa jej tam lepsie kaka ako do plienky, takze uz vyse 2 mesiacov sme nemali pokakanu plienku 😀 Teraz, ked sa jej chce, sama ukaze na nocnik, alebo sa snazi nanho posadit, ked ho nevidi, pride za mnou a zatlaci, akoze chce kakat. 🙂 Samozrejme, s cikanim to bude ovela, ovela tazsie, takze to tiez zacneme trenovat az na leto od 18m, ked bude teplo.

kristiii
19. dec 2012

tak toto je asi naozaj vééééélmi individuálne, napr. ja sama som vraj bola bez plienok od 1 roka /šikovná to moja maminka/ ale pri mojom malom sa mi to neosvedčilo. Myslela som že ho odplienkujem v lete ked mal1,5 roka ale kdeee, vtedy sa mu naozaj nechcelo, on je velmi živý a v lete mi na nočníku proste neobsedel. A potom prišla zima a mal nejak 1-2 mesiace do 2 rokov a behom pár dní bol bez plienky. Každé dietko má svoj čas a je pripravené inokedy a maminka tiež, ja som napríklad neni z tých čo by pchali dieťa každú hodinu na nočník, či náhodou nechce cikať, radšej som počkala pár mesiacov kým sa mi začal pýtať pekne sám

dedenini
28. dec 2012

ja mam 8 a pol mesacnu dcerku a neviem si predstavit ze by som ju mala davat na nocnik.. ale oki..sme vselijaky..ja to mam na plane skusit tak mozno kolo roka a pol..uvidim kedy zacne chodit, vyvijat sa recovo a tak.. tak uvidime

euka210
20. jan 2013

v 10m ked uz vie samo pekne sediet
KEd ho posadim, tak sa vycura, hoci este nic nehlasi

dodkap
20. jan 2013

@amouramour tie kva kva reci nie su pravda, lebo tvoje dieta sedi na nocniku od deviatich mesiacov? Na zaklade jedneho dietata si to uzavrela? Pravda to je. Akurat mas asi genialne dieta. Deti su tak individualne. U niektorych sa niektore veci deju skor, u inych neskor. Najviac ma bavia maminy s jednym, na zaklade ktoreho vsetko odvodia a hotovo. Mam dvojicky a preto velmi dobre viem, ako ine kazde jedno dieta je. Ale tie kva kva reci su odvodene od vacsiny deti a urcite vacsieho poctu ako jeden. Penelope Leachova v knihe Dieta a Ja toto krasne opisuje.

kolinia
20. jan 2013

moja chodi na nocnik cca od 7 mesicikov, ale este ma normalne plienku, ale aby sa nebala, lebo poznam vela deti, co zdrhaju s vreskotom atd., tak ja som ju zacala davat este ked nebola schopna zdrhnut, velmi rychlo si zvykla, vzdy ako vstane rano alebo po poobednajsom spanku, tak ju posadim a spravi aj to aj to, samozrejme, ze este sa pokaka a pocika do plienky, no aspon vie, na co to je a neuteka, od leta by som ju chcela skuuusit odplienkovat aspon cez den, mozno aj na noc, uvidime, ako to zvladne alebo skor zvladneme :D

amouramour
21. jan 2013

@dodkap no to,ze mam genialne dieta je pravda;)ale ked uz tak chces vediet sudim tak s pozorovania 6deti-sme tri sestry a aj z pocutia od znamych...na zaklade coho sudis,ze mas prave ty pravdu?jedna mudta knizka?kazda mamina si itak spravi podla seba,niektorej sa chce davat na nocnik inej nie...o tom to je,ale prepac nenecham sa presviedcat,ze dieta nevie co tam robi...

matozazzo
21. jan 2013

Po viacerych skusenostiach okolo roka a pol... Moja ma 16m a obcas sa do nocnika vypiska, kaka tam asi uz od 15m, ale davala som ju, ked starsia bola na zachode, alebo ja a ona do nocnicka. Starsiu som tiez zacala davat asi ako 1,5r. Skusenosti deticiek z jasliciek - ak ich rodicia davali aj skor ako od roka, stale sa stavali "nehody", odplienkovanie trvalo dlhsie a zhruba okolo 1,5 roku akoby urobili krok spat a prestali pouzivat nocnik ci zachodik :( Neprisla som na to, preco... :( a tym padom sa zacinalo akoby odznovu, pretoze vacsinou sa rodicia vratili k plienkam.. Idealne je, ak sa dieta nauci hned aj pytat - uvedomuje si, ze sa mu chce pisat alebo kakat, vtedy to ide rychlo. Ak ho naucite este malicke davat na nocnik, ono si to akoby spajalo - dali ma, pisam, ale inokedy pisa do plienky... Mozno je to len moje "vypozorovanie"...

dodkap
22. jan 2013

@amouramour hehe, jedna mudra knizka je nic? a co ked ta autorka to pozna z pozorovania alebo statistik viacerych deti, ako je sest? A mozno to nie je o tom, ci sa jej chce alebo nie. Kazde dieta je pripravene v iny cas a je na maminke,a by to vedela citlivo odpozorovat a odhadnut. Pretoze ak na to nie je dieta pripravene, moze to byt aj kontraproduktivne. Ale ja tiez nemam absolutne ziadnu potrebu to tu rozoberat a riesit a uz vobec nie presviedcat a uz vobec nie Teba. Takze tymto by sme to uzavreli. Pekny den.

dodkap
22. jan 2013

@matozazzo to je presne to, co myslim, presne to, co je popisane v knihe Dieta a ja, tak to je.

sarinka2012
28. jan 2013

My mame skoro ročnu dcerku,už dva tyzdne poriadne chodi a vie sa sama z klaku postavit bez pridržania,tak ju skusam zoznamovať s nočničkom,zatial je najvacsia sranda davať si ho na hlavu a prenašať z izby do izby,ale sediet ani za nič :( ja viem že je este malinka a nijak ju ani nesilim,tiež som toho nazoru ze najlepsie je leto a vek cca rok a pol,co budeme akurat v polke leta mať,takže sa pojde svokre na dom,kde može behať na dvore aj keby sa stala nehoda a verim že sa nam to rychlo podari 🙂