Nočník pre chlapcov. Čo robiť?

marianita
8. apr 2008

ahojte maminky
pomaličky by som chcela začať s nočníkom, ale problém je v tom, že keď si naň moje chlapča sadne, cikáčik smeruje hore , takže keby aj cikal všetko by išlo mimo. Poraďte mi prosím čo robiť a keby ste pridali aj rady ako naučiť bábo používať nočník budem vďačná

jabrunko
8. apr 2008

marianita ja mam tento klasicky
http://www.babydirekt.eu/sk/detsky-nocnik
a obcas Bru este precura, ale on ma fakt malickeho pipika asi 2cm ...
ja som zacala davat na nocnik hned ako zacal sediet, lebo vtedy sedel na comkolvek...ked uz bol vacsi, tak si tam cital, alebo skladal kocky ... je dobre vystihnut cas, kedy cikava a kakava ... najlepsie hned po prebudeni alebo po jedle, alebo ked vidis, ze sa z nicoho nic zacne vrtiet ... ja som napr. odchytavala ranne kakania uz asi od 9 mesiacov
drzim palce

zuky
8. apr 2008

...aj my mame takyto, len je s Mackom Puf...tiez som ho musela kupit kvoli tomu, ze mu pipik z maleho nocnika vystrkoval...tento patri medzi vacsie nocniky.....

a inak jabrunko uz ste upne bezplienkovy?

liliandax
9. apr 2008

ahojte, aj my sme kupili presne taky isty, ako ma jabrunko, v tmavomodrej farbe 😉 Ale voooobec sa nam neosvecil, Petko na nom nechcel sedavat, vsimli sme si, ze mu asi nesedi dobre ritka na nom 😅 Zeby sme mali malu ritku? 😕 Neposedel ani chvilku.. tak sme nocnik supli k nasim a my sme kupili iny typ, tento ma tie sedacie casti sirsie, asi mu je pohodlnejsi, lebo na novom sedi v pohode, prehra sa tam a obcas sa aj nieco podari. Najma ked sa zobudi 😉
A u nas sa strasne osvedcilo pri sedeni hra so snurkami a papuckami, vyvlieka a navlieka snurky do dierok dookola a pritom kludne sedi na nocniku 🙂

Jaaaaj, zabudla som - aj my ked sme sedeli na tom prvom, pipika sme museli furt tlacit dnu, lebo sa stalo tiez, ze sa vycikal mimo, teraz je to uz ok 🙂

kili
9. apr 2008

niekto mi radil, že najvyšší predok má od chicco tento: http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=18967

other_side
9. apr 2008

kili, my sme kupili presne ten a je super,vsetko ostane v nom, predtym sme mali taky ze maly ked cikal tak vsetko vycikal von 😀 tento mozem doporucit 🙂

kili
9. apr 2008

už sa na neho chystám dlho, tak som rada, že máš dobré skúsenosti 🙂

lindda
9. apr 2008

aj my mame tento problem nino cika pekne von z neho mame tiez ten z macko pooh

vanila
9. apr 2008

Ahojte! Tak ja si asi tiez kupim ten chicco co prezentuje kili vyzera dobry ta predna cast vyzera dost vysoko tak cikanicko nebude vychadzat,lebo unas tiež cikame pomymo. chcem sa opytať ci sa nocniky nejako rozdeluju podla veku lebo mame este jeden a tam by sa nezmestil,lebo je dost velky. ked som si pozerala stranku na ten chicco tak je tam uvedene od 18 mesiacov. 🙂

minusa
9. apr 2008

my mame tiez ten s kacickou a veru ked maly cikal, uz neraz som musela pod nim utierat mlacku 😅 takze teraz davam pozor a pindura vzdy nasmerujem tam kam ma ist 😉 inak Branko sedava na nocniku od 6 mesiacov a zatial nam to ide dobre, uz je tak nauceny, ze ked mu treba kakat, nahlas zacne tlacit a to je pre nas povel, ze treba nocnik 😉

kasis
9. apr 2008

Ahojte, my mame klasicky nocnik ako je v prvom linku a kym sa z neho nevedel postavit, tak pekne cikal donho, teraz uz je rychly ako strela a vyskoci mi z neho, tak ho musim na nocniku zabavat, alebo hromadu hraciek mu dat, aby necikal kade tade. Par nehod sme uz mali. Skusali sme ho posadit na WC na redukciu, tam sa mu naramne pacilo aj sa vycikal, ale to bolo len na skusku 😉

zuzana2706
9. apr 2008

no, nech si chlapec sadne, roykroci mierne nohy a pipik sa uvolni s nie je hore, aj mz sme mali tento problem, ale uz je vyrieseny

eji
9. apr 2008

my sme mali rovnaky problem a vyriesili sme ho doskou na zachod a nocniky uplne ignoruje

marorlinko
9. apr 2008

jabrunko, vies, nie kazde dieta posedi, su aj aktivne deti, ako napr. moj, on nevie, co je to sediet, vkuse musi lietat, ja viem,kedy kaka aj cika,ale neposedi na nocniku, nech mu dam hocico, to je na par sec a potom hodi o zem a vstava a ide prec, je jedno, ze kaka.
marianita aj ja mam problem s nocnikom ,je akosi maly prenho pipika ma vonku, davam mu ho dnu ale dost casto vylezie,este ked maly sa vrti tam a neposedi, tak neviem uz. zhanala som vacsi,ale nevidela som, skusim pozriet este dakde imde.

marianita
autor
11. apr 2008

tak teda díky baby
neviem ako ho donútim aby dobrovoľne sedkal na nočníku pretože len čo ho tam usadím začne plakať a zúriť nepomáhajú ani hračky - a to ho mal medzi hračkami v izbe od 9 mes., takže to nie je neznáma vec
zuzana2706 - ja mu aj nôžky roztiahnem ale ten cikáčik stále smeruje hore 😎

other_side
11. apr 2008

inac baby ked tu uz rozoberame cikaciu temu 🙂 mam s malym taky problem, vobec mi nechce cikat "v prirode" postojacky, nechce si ho chytit ani nechce aby som mu ho chytila ja ked ide cikat, on radsej vydrzi na nocnik alebo zachod, a ked uz to nevie vydrzat tak sa radsej pocika 😒

zuzana2706
11. apr 2008

marianita 🙂 tak to ma svetlu buducnost 🙂

xxmargaretka
12. apr 2008

ahojte..ja mam sice babu no mame safety 1st a tam je kusok plastu ktory ked mate chlacka date smerom hore a pisky po nom zjavne stecu dole..

marianita
autor
12. apr 2008

xxmargaretka - a kde sa dá taký kúpiť?

xxmargaretka
12. apr 2008

ahoj marianita..my sme ho kupili v rakusku v interspatre no uz som videla aj na slovenku len si bohuzial nespominam kde ☹ skus pokukat net urcite ho najdes dakde no stoji okolo 1200sk..

xxmargaretka
12. apr 2008

inak to iste ma aj Fisher Price zachodik a oba sa daju potom pouzit aj na velke wc a spodok zo safety sluzi ako schodik..

akvi
17. apr 2008

Tak ja ked som kupovala nocnik pre syna, natrafila som na skusenu predavacku a ta mi poradila nocnik s vysokym predkom - je to taky tulen. Je to jediny nocnik, ktory syn neprecikal. Ma ale jednu nevyhodu, musite dietatu vyzliect nohavice uplne, lebo sa na nom inak sediet neda, kedze ta tulenikova hlava je tak vysoko. Ale radsej vyzliekat gate, ako ocurane vsetko okolo. 😉 A stal smiesnych 180 SK.