Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nočníkové trampoty dvojročného dieťaťa

sosanna88
13. jan 2015

snad kazdy den pribudne tema ohladom oducania od plienok, sama som uz podobnu temu zakladala cca pred pol rokom...ale cert to vem..🙂
ja chcem teraz vediet nazory len tych mamiciek ktore to mali alebo maju rovnake...
takze mala ma za par dni 2roky..vcera som sa rozhodla ist natvrdo..cize rano vstane, hned serbel a uz ostava bez plienky..cca kazdych 30-40min ju davam na serbel, medzitym sa pytam ci chce piskat/kakat. na obedny spanok a na noc plienku dostane naspät. vcera som bola celucky den doma, takze aj poobede bola bez plienky. do gati pustila xy krat, niekedy aj tak, ze sedela na serbli-nic, postavila sa a sup ho do gati...aj som ju nechala v mokrom, nic. neriesila. nevadilo jej to...
dnes uz zacala reagovat na to, ze piska...vravela mi ,,kaka,, a chytala sa medzi nohy ale proste pustala do gati. dnes do serbla neslo nic...vypytat sa nehrozi.
no..poobede sa chystam von a mienim jej dat plienku. nie som ochotna ju prezliekat v january vonku. potom ideme na navstevu, kde plienka ostane na riti kedze nechcem aby tam nieco s prepacenim oštala...budem ju posadzat ako doma ale s plienou...
takze....zblbne mi z toho?niekde pisu, ak vziat plienku tak na furt-ale väcsina aj tak dava na spanie, takze nechapem...niektore pisu, ze na von davali, len na doma bolo dieta bez plienky a nezblblo...
ja som z toho cvok, neviem ako to mam robit, co mam robit...
tak oducala ste niektora aj takto?ze len doma bez plienky, inak s plenou?aka bola uspesnost, ak bola a asi kolko trvalo kym sa deco zacalo pytat-ak vobec...🙂

PS: linky na temy mi nedavajte, precitala som snad vsetky. poprosim odpovede na tuto konkretnu situaciu a nie hala bala ako je to v tych ostatnych.
dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

natalym
13. jan 2015

Ja mám dve deti a keď som zobrala plienku tak na furt a stále. Odúčali sa v lete, takže nebol problém a nosili sme stále náhradné oblečenie.

moniml
13. jan 2015

ahoj, ja som odúčala presne takýmto spôsobom. Keď sme boli doma, plienku nemala ale ked sme išli niekam von tak ju dostala. Odúčala som tak oboch aj dcéru aj syna a syn bol dokonca júnový, ale ked som išla s ním na prechádzku do mesta, tak sa mi nechcelo brať 3 sady vecí na prezlečenie. A obaja sú odučený, teda dcéra ešte nie uplne, lebo začala chodiť do škôlky a vtedy sa začala poobede - spánok, pocikávať, ale do škôlky nastúpila ako 2,5ročná. Nevidím v tom problém ako to chceš robiť, možno to bude trvať kuštik dlhšie ale určite to pôjde. Len skúšaj dávať ju cikať aj ked má plienku, ked ste na mieste kde je to možné. Ja som v tomto období používala tie plienkové nohavičky a keď sa zadarilo tlieskala celá rodina 🙂

sosanna88
autor
13. jan 2015

@natalym dakujem za odpoved ale toto som sa docitala aj v tych ostatnych...
chcem vediet ci sa to niekomu podarilo aj mojim stylom..
keby bolo leto ani sa neunuvam to riesit. vezmem plenu ako ty a hura

siska53
13. jan 2015

@sosanna88 kedze moj maly sa odplienkoval koncom septembra,tak sme mu na von este davali asi 2mesiace,potom sme to vyskusali bez,ale vsade som chodila s nabalenou taskou nahradneho oblecka. Nepocikal sa. Az ked bol vacsi,tak sa pozabudol,raz sa mu stalo,ze to teda nestihol. Len to sme nahradne nemali,tak sme leteli domov.a to bol akurat sneh. Bolo to ale po vyse roku od odplienkovania.
On behal doma nahy,lebo mal dermatiridu a kazali Nam nechat ho tak.no a pri tom sa konecne chytil. Do 4dni.

No neviem,co s tou mojou potvorkou,ta si sama zrusila pleny v 2rokoch,3,5m.smz boli 50:50 v cikani,na 90%v kakani,ale vonku teda bez plienky bola,no vzdy sa docikala. A po uraze zubkov sa zatala,nepomohol ani pobyr pri mori,nic,teraz nula bodov..chcem od zajtra zacat,tak uvidime,uz je velka,ma 2,9r... No co uz,ine deti behaju s dudlom,ona s plienkou..:(

sosanna88
autor
13. jan 2015

@moniml no nad tymto som uvazovala, ale som sa docitala, ze je nezmysel kupovat tie nohavky, ze to je jak plena, dieta rozdiel nevidi...toto ma najviac sere, ze kazdy vravi inak a ja uz som zblbnuta z toho...sama neviem co a ako

kristina08
13. jan 2015

Ahoj, ja som tiez asi pred mesiacom zacala odnaucat svoju dceru od plienky. Ked sme isli von s domu tak tiez som jej davala plienku, lebo ako pises nechcela som ju prezliekat v zime vonku. Doma bola bez plienky a asi po par dnoch sa mi zacala pytat cikat na nocnik, ale kakat nechcela to vzdy do gatiek, ale potom sa aj to vypytala na nocnik. Vzdy sme ju velmi chvalili a davala som jej mini cokoladu ked nieco spravila do nocnika. Ked uz sa doma pekne pytala na nocnik (co trvalo asi tyzden-dva) tak som ju zacala bravat aj von bez plienky, vzdy niekam na take miesto, ze aj ked sa pocikala nebola jej zima. Nastastie sa mi iba raz pocikala mimo domu. Teraz vzdy predtym ako niekam ideme tak ju dam na nocnik. Zatial sa jej dari velmi dobre. Vyskusaj ako to tebe, alebo dcere bude vyhovovat a tak si to snaz zariadit. Vela stastia 😉

sosanna88
autor
13. jan 2015

@kristina08 ja som nervna z toho, ze to nema takto vyznam...ze ak jej tu plenu vezmem raz, potom zas dam lebo ideme von tak nema dovod sa snazit...viem, je to len dva dni ale dokola perem, utieram a mala stale nic, ja nepatrim k trpezlivym ludom aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...pomooooooooc 🙂
ale vytrvam. musim..a uvidim. za dva dni to asi malktore deco pochopi, ze co ta máti chce

natalym
13. jan 2015

@sosanna88 Tak bolo to najjednoduchšie. Sorry. Myslím, že týmto Tvojím štýlom je to zbytočné.

kristina08
13. jan 2015

ja som si tiez myslela, ze to nema vyznam a, ze to bude velmi dlho trvat ju takto odnaucit a tiez som to po par dnoch chcela vzdat, lebo som uz mala nervy s tolkeho prezliekania a prania, aleeeee som si povedala,ze ked to budem vzdy odkladat tak jej to bude ovela dlhise trvat ako ked jej na von dam plienku a doma nedam. A potom sa to zacalo zlepsovat. I ked moja dcera je starsia od tvojej. Mozno tvoja este nieje pripravena byt bez plienky?? Skus aspon tyzden a potom uvidis 🙂

kristina08
13. jan 2015

natalym zopar mamiciek tu pisalo, ze im sa to tak podarilo a aj mne osobne sa to takym stylom podarilo tak nieco na tom asi bude 😉 kazdemu vyhovuje nieco ine a mozno jej dceru to bude tak mylit a mozno nie, treba vyskusat za to nic neda.

sosanna88
autor
13. jan 2015

@kristina08 sak som si aj tak povedala, ze tyzden a ked ani minimalny pokrok, tak to necham na jar/leto a plienky dam uplne prec

andreasko
13. jan 2015

@sosanna88 ja to robim presne ako ty ...na den bey plienky na noc s plienkou ...ale tiež už tufam pretoye su dni ked sa pekne vypiša do nocnika a je den ked ani ya svet a cika mi do gati....my le s roydielom že o dva mesiave mame už tri rokz...mám pocit a muž mi to tiež vravi ...že jemu to je jeno nechape co po nom chceme ...ale nechaúem potom ja ked maminky su schopne ovla ovela mladšie naučit co som tak neschopná?

lenka1199
13. jan 2015

Moj nazor je,ze dieta musi dozriet na to,aby nemalo plienky.Maly mal 2 roky a 6 tyzdnov,ked sa 1.krat vypytal sam.Dovtedy nic,ani slovo nemohlo padnut o necikani do plienky.Asi 10dni chodil stale bez plienky,xy krat pustil do gati.

danieli
13. jan 2015

ja by som pockala do leta, kym bude teplucko, aby si naozaj nemusela prezliekat niekde v mraze vonku, potom uz zobrat plienocky nastalo (teda okrem spanku), dovtedy by som nic neriesila, nenutila netlacila, ak by sa mi dovtedy pytala nadhera pochvalit, ak nie nekarhat a v lete vysvtelit co a ako a trpezlivo verit, uvidis kolko sa za pol roka zmeni, aku budes mat sikovnu kocku, dozreje nervovy system a rychlo sa oducite, my sme takto v 2 rokoch odstranili denne plienky a v 3 rokoch nocnu plienocku, vzdy pocas leta

sosanna88
autor
13. jan 2015

@danieli ale tiez sa cudujem ako ,,andreasko,, ze ako potom volakedy boli decka odplienkovane v roku..alebo skor...a aj teraz to dokazu niektore mamicky...preco? mozno zaciname neskoro? ja neviem..mne sa zdalo divne posadzat na nocnik 6mesacne dieta..viac menej vsetko nechavam na malu, ale uz ma rozumu viac a zeby to robila naschval?

hiro
13. jan 2015

Neskoro je oducat ked maju 2 roky... Nas ako sa posadil ked mal tak 9m, davali sme ho na nocnik (na fotke), velmi sa mu tam pacilo, ked mal rok tak uz nenosil plienky cez den a ked mal rok a 2m tak ich nenosil ani na noc 🙂 Druha vec je ale ze jemu sa nepacili plienky od mala, nesmierne sa branil ked sme mu ich davali :D
No a co mame teraz dvojicky, tak na nich sme si vsimli ze cakaju kym im dame dole plienku a potom pustia, tak sme ich davali nad umyvadlo - tam kakaju, cikaju za 10 sekund ako ich tam donesieme. Teraz po mesiaci uz do plienky nekakaju vobec, ako ich donesieme do kupelne, zacnu tlacit a je to 🙂

danieli
13. jan 2015

mozno este nie je pripravena alebo naopak uz je sikulka az az,
mne rozpravala babka (91 r.) ako odplienkovavala deti, mala ich 6 za 10 rokov, dcerku oducala v roku a vraj sa jej schovavala za sporak ked sa pocikala, pripadne tam sa vycikala a bala sa trestu, tak tam ostala schovana, z toho, co mi povedala mi vyplynulo, ze v roku je to fakt este skoro, aj ja som mala predstavu ako budem davat 8-mesacneho na nocnik, haaaaa, nocnik som predala, my sme sli rovno s redukciou na WC, nasho nebolo mozne posadit, nikam za ziadnu cenu, tak ked uz bol rozumny, 2 roky a leto, zacala som s uplatkami, zlato tu si sadni, nemusis cikat ked nejde, len tu chvilku posed a mami pohlada cokoladku (rozpravku prip. inu odmenu), tak zacal po tyzdni aspon 3-krat denne sediet na WC, potom postupne uz ked tam sedel sa aj vycikal, vravela som mu, ze plienocky uz nemame, lepsie sa cika tu, cca dalsie dva tyzdne a bolo to fajn, aj cikat aj kakat, uplacala som este asi mesiac, aby sme si utvrdili dobre hygienicke navyky a dnes paraaaaada, jasne, ze este asi pol roka som nosila nahradne oblecko so sebou, keby niekde vonku bola nehoda a veru aj bola, ale to som neriesila, len som mu povedala, nevadi, to sa stava, u nas boli nehody, ked sa zabral do hry a zabudol, ale netrapila som ho nejakym drezurovanim, skor pripominala, ci nepotrebuje a ked nechcel ist aj tak sa pocikal, neriesila som

danieli
13. jan 2015

@hiro obdivujem, nebolo cloveka, co by moje dieta dostal na nocnik v ziadnom veku

gretocka
13. jan 2015

u syna som cakala na signaly, ale on bol pohodlne dieta, odplienkovavat som ho zacala ked som bola tehotna a dala som si ciel kym sa narodi mala, aby uz bol bez plienky a schopny sa ako tak pytat.
Zaciatky su naozaj tazke, obe deti mali zo zaciatku obdobie - cca dva tyzdne az mesiac, kedy cikali ako psikovia, hocikde a kazdu chvilu. No a potom postupne sa tie intervaly predlzovali kolko vydrzali suchi. No a co sa tyka chvilu plienka chvilu nie - urcite v tejto zime treba dat navon plienku.
Nebude z toho zblbnute to dieta, hlavne ho treba davat cikat aj ked ma plienku, nerobte to, ze ked sa aj pyta, tak mu poviete, mas plienku tak sa vycikaj - to je kontraproduktivne.
Ale ja som to tiez robila tak, ze az ked sa uz pytali spolahlivo, az vtedy sme sli mimo domu bez plienky.
Vela sil a hlavne trpezlivost mamicky, ci uz zacinate s nocnikom v roku alebo troch, zaciatok je vzdy tazky, len vydrzat a nerobit z toho vedu....

gretocka
13. jan 2015

a u nas tiez nebodoval nocnik ale rovno schodiky s redukciou na velky zachod. A paradoxne skor bol suchy v noci ako cez den. A na kakanie sme museli trochu sokovou terapiou u syna ( po xy opakovaniach, ze kaka sa na zachod nie do slipov som v obchodaku okakane slipy proste zahodila do kosa), ale naucil sa.
A teraz dcerka ma dva a pol roka a od oktobra cca je cez den uplne bez plienky, len na noc davame a ona sa zacala pytat sama ked videla braceka 🙂

anula106
13. jan 2015

@sosanna88 otazocka?preco chces oducat teraz v zime?ja som mojho starsieho na nocnik vobec nedavala odkedy zacal sam sediet,bal sa. Nechala som to tak,ze ked bude pekne a teplo skusime vonku po dvore. Najprv som skusala tak ako ty v byte,no ked urobil 3 mlacky,nechala som to a zacala o par mesiacov lete. Tvojamozno este nieje pripravena na cikanie... Takze maly v lete bez pleny,do mesta a na spanie plenu. S kakanim to bolo horsie,lebo sa vykakal vsade... Najviac si oblubil vonku pred susedovu branicku 🙂🙂🙂.potom pochopil,ze ma kakat do nocnika...Skus este pockat,teraz sa budes zbytocne jedovat a mozno o par mesiacov mala dozreje viac a bude to lahsie....

hiro
13. jan 2015

@danieli s nasim prvym synom nebol problem, rano ako sa zobudil, priatelka isla nieco porobit, ja som ho posadil na nocnik, medzi nohy mu dal krabicku s hrackami, lahol som si este pospat, chytil ho za koleno aby som sa prebral keby chcel zist dole alebo ho islo zvalit 🙂 A ked sa pytal dole, mal uz nalozene :D
Myslim ze to bola taka jeho dostojnost ktoru chcel dosiahnut - nemat plienku, niekedy mu ju neslo ani zasvet nasadit, do toho roku sme museli nakupit take obliekacie plienky, nie zalepovacie, lebo sa im tak branil ze sa mu nedali dat. A naopak nocniku sa nijako nebranil, krasne si tronil, vyusmievany. Kym bol malicky chodit nevedel a tak sa sam odtial nevedel ako dostat, len sa ozval ked uz bol hotovy.
No a nehody - tak tych bolo habadej... po tom roku malicko, ale ako mal rok a pol, prislo mu take obdobie na mesiac ze sa zo 2x za tyzden postavil, roztiahol nohy a vycikal do pancuch cely vyrehotany, naschval 🙂 Este stastie ze sme mali plavajucu, by sme mali kadetade smrdate koberce 🙂

gretocka
13. jan 2015

no ono damy, otazka je aj kde autorka temy byva, lebo pri vsetkej ucte ale je rozdiel ocikavat vlastny dvor a spolocne pieskovisko 🙂 a na tom zaciatku to bude naozaj cikanie a kakanie bez kontroly, to snad vsetky uzname....

silvike
13. jan 2015

Ja som takymto stylom oducala dcerku. Zacali sme cca v maji (mala vtedy 1,5 roka) uplne pozvolna, sem tam som ju posadila na nocnik, kedy tedy sa vypiskala, trosinku som ju nechala pobehat bez plienky a tak. Vzdy na spanie, na von na noc alebo ked sme sli na navstevu som jej plienku dala. Sama sa vtedy nevedela vobec pytat. Ako vedela co ma povedat, lebo rozpravala aj rozumela celkom slusne ale jednoducho nevedela to dostatocne dopredu povedat. Vzy po funuse povedala ze "pisat". Ked sa zadarilo zopar krat tak samozrejme sme ju povzbudzovali a tesili sa. No takto sme sa oducali cele leto. Cize furt som za nou mokre mlacky doma utierala a pod.. Az niekedy v druhej polovici agusta pochopila a zacala sa sama pytat. Cize ked citila, ze sa jej chce kricala "pišať pišať", bezali sme na nocnik a tam sa vypiskala. No a postupne to lepsie a lepsie zvladala. Ale na von mala plienku stale este celu zimu. Presne koli tomu pripadnemu prezliekaniu alebo aj vyzliekaniu vonku. Ja som proste davala plienku a vobec som sa nejako nestresovala ci bude pomylena alebo nebude. Ked uz som mala istotu a krasne cely den zvladla bez plienky a bez mlacok kade tade, tak som jej nedala ani na obedny spanok. Par krat sa popiskala, ale nevadi, potom uz v pohode zvladala aj to. Samozrejme som ju vzdy pred tym dala piskat a vzdy som jej pripomenula, ze nema plienocku a ked bude treba musi sa pytat. Ale vzdy na nejakeli akcie (svadby, navstevy, oslavy) som jej proste plienku dala. Az z jari sme prestali davat aj na von, to uz chcela piskat do travicky a predsa len je jednoduchsie pre mamu vyzliekat dieta ked je teplejsie jak v zime a este aj brat pripadne veci na prezlecenie. No a presne o rok na to ako sa zacala pytat (cize v auguste) som jej plienku nedala ani na noc. Parkrat bola nehoda ale rychlo sa uz naucila sa zobudit a pytat sa resp.sama sa uz vypiskala do nocnika pri posteli. Takze tak. My mame takuto skusenost. My sme na to sli takto. Nie ze ked uz raz vezmes plienku nedajboze zeby si ju dietatu este raz dala. To urcite nie. Najpr domka bez plienky, potom cez obedny spanok, potom na von a o rok aj noc bez plienok. Teraz zas maximalne pozvolna zacinam riesit aj synceka. Ma 21 mesiacov. Prajem vela zdaru a co najmenej popiskanych kobercov, posteli, gaucov a pod. 🙂

gretocka
13. jan 2015

my doma mame drevene parkety, takze som zo zaciatku naozaj chodila za nimi a utierala mlacky a prala 7 teplakov, ponoziek, spodnych gati denne....
ale von som s nimi sla bez plienky az ked uz boli schopni rozoznat kedy cikaju

sosanna88
autor
13. jan 2015

@hiro zlatunky 🙂

sosanna88
autor
13. jan 2015

@anula106 ja ani neviem...proste som si vzala do hlavy, ze uz je velka a nemam chut cakat dalsie min. 3mesiace...fnuk

silvike
13. jan 2015

Ja neviem ako ine batoliatka, ale tak mojej fakt trvalo cca 3 mesiace kym sa naucila vyslovene pytat sa na nocnik/zachod. Proste nechapem ako niektore sa to akoze vedia naucit za tyzden alebo za dva. Ale asi su aj take. Lebo napr. co tu bola nedavno tema "ci ste chodili von s dietatkom ked ste oducali od plienky". Tak ma to celkom pobavilo, lebo to ma ani nenapadlo nechodit von. Ved to by sme boli akoze tri mesiace zavreti v byte? Neviem ci ta mamicka si mysli ze za 5 dni sa jej bude dietat spolahlivo pytat na nocnik ?
Nepochopila som. Tak nic to len na margo🙂

anula106
13. jan 2015

@sosanna88 tak si to vyber z hlavy 😉,lebo ked riesis odplienkovanie uz pol roka(pisala si ze pred polrokom si zakladala temu),tak ti uz z toho asi harasi(nie v zlom myslene). Nikde sa neponahlaj,pockaj na teplo a potom uvidis aka bude sikovna...

katarinnak
13. jan 2015

@sosanna88 ahoj, môj maly ma 26 mesiacov a ešte sa ani raz nevykakal do nocnika. Ja som ešte nezačala ani poriadne odplienkovanie. Skúšala som obcas dať na nočník od jeho roku, ale výsledok bol taký že sa mu zastavilo kakanie. Momentálne je na tom tak že keď ho posadim tak nic a hneď na to do plienky ked mu ju dám, alebo na podlahu. Neriešim to momentálne, čakám na leto. Chodil do škôlky a ani tam sa nenásilnou formou nenaucil.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli