Nočníkové trampoty dvojročného dieťaťa

sosanna88
13. jan 2015

snad kazdy den pribudne tema ohladom oducania od plienok, sama som uz podobnu temu zakladala cca pred pol rokom...ale cert to vem..🙂
ja chcem teraz vediet nazory len tych mamiciek ktore to mali alebo maju rovnake...
takze mala ma za par dni 2roky..vcera som sa rozhodla ist natvrdo..cize rano vstane, hned serbel a uz ostava bez plienky..cca kazdych 30-40min ju davam na serbel, medzitym sa pytam ci chce piskat/kakat. na obedny spanok a na noc plienku dostane naspät. vcera som bola celucky den doma, takze aj poobede bola bez plienky. do gati pustila xy krat, niekedy aj tak, ze sedela na serbli-nic, postavila sa a sup ho do gati...aj som ju nechala v mokrom, nic. neriesila. nevadilo jej to...
dnes uz zacala reagovat na to, ze piska...vravela mi ,,kaka,, a chytala sa medzi nohy ale proste pustala do gati. dnes do serbla neslo nic...vypytat sa nehrozi.
no..poobede sa chystam von a mienim jej dat plienku. nie som ochotna ju prezliekat v january vonku. potom ideme na navstevu, kde plienka ostane na riti kedze nechcem aby tam nieco s prepacenim oštala...budem ju posadzat ako doma ale s plienou...
takze....zblbne mi z toho?niekde pisu, ak vziat plienku tak na furt-ale väcsina aj tak dava na spanie, takze nechapem...niektore pisu, ze na von davali, len na doma bolo dieta bez plienky a nezblblo...
ja som z toho cvok, neviem ako to mam robit, co mam robit...
tak oducala ste niektora aj takto?ze len doma bez plienky, inak s plenou?aka bola uspesnost, ak bola a asi kolko trvalo kym sa deco zacalo pytat-ak vobec...🙂

PS: linky na temy mi nedavajte, precitala som snad vsetky. poprosim odpovede na tuto konkretnu situaciu a nie hala bala ako je to v tych ostatnych.
dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

karinkinamamicka
13. jan 2015

Mňa to ešte čaká. Ale bavila som sa o tom so svagrinou a ona mi povedala, že celkom pomáha dať do serblika niečo čo bude farbit ( priznám sa nepamatam si čo konkretne ) moc. A v lete nechávala deti úplne bez nohavíc behať po dvore.

hviezdicka111
13. jan 2015

No nasa mala je o nieco mladsia....ale uz mesiac fungujeme tak, ze cez den je bez plienky...samozrejme, stane sa nehoda, ale nevadi, ked sme doma, poriadime, vyperieme,...bez roboty by sme sa uspechu tazko dockali 😝 no ked ideme vonku, na navsetevu, na nakup, proste hocikde mimo domu, davam jej plienku....s vyhovorkou, aby nenachladla a bolo jej teplejsie na ritku 😀 takisto davam plienku aj na noc...vysledok je taky, ze malokedy sa stane, aby bola plienka spinava 🙂 takze tym, ze das plienku ked nie ste doma, urcite nic nepokazis....
doma vydrzi na nocniku sediet neskutocne dlho, ako motivaciu ma okolo seba hracky, takze niekedy sa jej z neho nechce ani dole 😀 samozrejme, po kazdom cikani, alebo kakani ukazujeme plysovemu mackovi, ako sa pekne Lujzicka vycikala, alebo vykakala, ze uz nie je mala baba 😀 😀
zalezi na tom, co sa ti zda, ze by dieta mohlo pochopit - natrepat mu nieco ucinne, kazde dieta je kusok ine, musis odhadnut co na to tvoje zaberie 🙂
ja som si prvy tyzden pripadala, ako keby sme mali doma psika, co vsetko ocika a okaka 😀 ale musela som to uz riesit, pretoze prebalovat ju bolo coraz tazsie, utekala mi pri tom, revala....

moniml
13. jan 2015

@sosanna88 dieťa ten rozdiel nevidí, ale tebe je ľahšie stiahnuť ich ako nohavičky ako sa večne trápiť s rozopínaním plienky

sosanna88
autor
13. jan 2015

@anula106 nieeeee...pred pol rokom som to takto skusila, odhodila pleny, vtedy bolo teplo ale za dva dni som to vzdala 🙂 a teraz reku znova skusim

hamca
13. jan 2015

@sosanna88 ja som oducala dceru v novembri, mala 2 roky 4 mesiace. Predtym som to skusila asi 2 krat, ale vzdy som jej dala plienku spat, lebo to vyzeralo tak ako u vas. vkuse pocikana a ja som popri druhom malom babatku nemala cas ju nonstop sledovat a potom upratovat po nej mlaky. Tak som to nechala tak.
a raz jeden vecer v novembri som pri prebalovani odbehla ku mladsej dcere, starsia sa zatial obliekla a ja som zabudla na to, ze nema plienku. a asi o hodinu krici, ze chce cikat a cuduj sa svete, ukazkovo sa vycikala. Ja ze to je len nahoda a dala som jej plienku a ona dalej cikala do plienky a nepytala sa. nedalo mi to a na druhy den som skusila jej nedat plienku a opat sa opytala, takto som to skusala asi 2 dni, ked mala plienku tak ani nemukla a cikala do nej, ked nemala, tak sa pytala.
takze som na tvrdo isla na to, nedala plienku vobec (iba na nocny spanok) a aj von som so sebou nosila nahradne oblecenie, ale tych nehod sme mali fakt minimalne.
ale vravim, ja som v podstate pockala, pokial "dozrie" a opyta sa sama a potom to islo fakt bez problemov.

zdenicka53130
13. jan 2015

moja dcera ma 2 roky a 2 mesiace. Plienky nema uz od roka a pol. Chodi na zachod alebo na nocnik ako sa jej chce. Len problem je ten, ze ak sa hra a zabudne tak cvnkne do gatiek. Nievem ci je tak zamyslena ci co? Vselijak je aj vysvetlujem, pytam sa kam chodime cikat? povie , ze na nocnik a na zachod a ked jej poviem ci sa nehambi, tak sa zasmeje a povie nie. Tak neviem co mam este skusit, snad do jesene , nez pojde do skolky,ju to prejde 🙂

sammy
13. jan 2015

Mam uz za sebou 2 odplienkovane deti a u nas to tak veru nefungovalo, ze raz dat plienku, potom nedat, nerobilo to dobrotu. Najmladsia dcera bude mat tiez teraz 2 roky a prave preto, ze je zima, nejdem nikam ponahlat a odplienkovanie odkladam na jar, zaciatok leta, prave preto, aby som jej mohla vziat plienku na cely den 😉

siska53
13. jan 2015

@silvike ono je to individualne..moj sa naucil,ked mal 2,5r.fakt do tych 4dni. Ale na von este dostaval,bala som sa prechladnutia (zbytocne). Pritom predtym som mohla robit cokolcek a nechytal sa.. A dcerka si to zrusila sama a 3,5mesiaca o nicom..a to som aj von (bolo leto),bez plienky s nou chodila.. Takze z toho vidim,ze je to individualne.. Je pravda,ze bola mladsia,ale zas bola iniciatorkou ona,nie my. Pri synovi sme my boli ti,ktoei mu to zrusili,lebo fakt ten zadok mal hrozny..
U neho prislo najskor rozpravanie -v polke augusta a koncom septembra to cikanie..
Dcerka sa rozhovorila tak koncom novembra zacala, no,najvacsi pokrok spravila po chorobe pocas Vianoc.. Tak verim,ze tuto aktivitu uz ma ukoncenu a moze pristupit k druhej - odvykanie od plienok. 🙂

sosanna88
autor
14. jan 2015

zeny citim sa zufalo..🙂
3. den sa tomi toci okolo staniek..
ale dnes pokrok, mala prisla a vypytala sa, no v tom momente pustila do gati...ale pre mna pokrok..
tak este par dni vytrvam, ak mi nesibne 🙂