Nurofen po 4 hodinách. Môžu nastať komplikácie?

jenny2009
22. nov 2010

prosim vas nedopatrenim som podala po skoro 4 hodinach davku nurofenu namiesto panadolu, myslite ze mozu nastat komplikacie. po 4 hodinach sa strieda nurofen s panadolom aj ja som dala dalsiu davku nurofenu ☹

xlucia
22. nov 2010

@jenny2009 nie urcite nenastanu komplikacie
ja to u deti nestriedam, nie je to nutne
tieto lieky sa striedaju ked horucka nechce klestnu, kazdy ma inu ucinnu latku
a druhy krat si pis na papier, nepomylis sa
co je drobcovi?

jenny2009
autor
22. nov 2010

🙂 ja som sa ani tak nepomylila ako to ze som podcenila svoju pamät -na materskej taak oslabenu 😉 som vedela ze po 4 hod, striedam ale mi vypadlo ze inu latku, my sme ani vela krat neboli nejak chori ale teraz sa nevieme vymotat so vsetkych tych chorob.
malemu idu zadne stolicky vsetky zubky mu vysli ze som ani nevedela ako tak si myslim ze teraz to moze byt aj z toho, dlhodobo liecime nosnu mandlu a snazime sa vyhnut operacii ale kortikoidovym sprejom,
inak si zlata ze si odpisala.

jenny2009
autor
22. nov 2010

@xlucia

jenny2009 ja som sa ani tak nepomylila ako to ze som podcenila svoju pamät -na materskej taak oslabenu som vedela ze po 4 hod, striedam ale my vypadlo ze inu latku, my sme ani vela krat neboli nejak chori ale teraz sa nevieme vymotat so vsetkych tych chorob.
malemu idu zadne stolicky vsetky zubky mu vysli ze som ani nevedela ako tak si myslim ze teraz to moze byt aj z toho, dlhodobo liecime nosnu mandlu a snazime sa vyhnut operacii ale kortikoidovym sprejom,
inak si zlata ze si odpisala.

miriamkac
22. nov 2010

@jenny2009 na krabičke mas napisanu max. dennu davku, pokial tu neprekrocis, tak to nie je nic hrozne. Ja osobne davam radsej ked nezaberie nurofen zabal, ten je 100% učinejsi....a drzim sa 6 hod. odstupu. Dcera mala 2 roky, ked jej brali mandlu....neviem, co je horsie, ci mandlu prec, alebo kortikoidny spray, asi by som brala tu operaciu... 😝
Drzte sa.

jenny2009
autor
22. nov 2010

@miriamkac

, vraj ten kortikoid sa rozptyluje len v sliznici nosa a neide do tela bolo mi povedane, tak kto vie lebo som bola u 4 lekarov a kazdy sa priklanal k niecomu inemu, a vy ste ako zvladli mandlu v pohode? ja sa toho troska bojim a hlavne vraj do 5 rokov splna dolezitu funkciu,maly nebyval ani chory ani nic ona mu jednoducho po jednej trojtyzdnovej nadche sa zapalila a od vtedy ju je tazko zmensit, maly chrape v noci a tazko dycha aj ked teraz je to uz o troska lepsie.
este k tej teplote to mas pravdu zabal je lepsi len mne moj maly krici nechce si to davat, teraz som uz mu dala panadol lebo uz mu to slo cez 38,5

danu
23. nov 2010

@jenny2009 poprosim ta drz sa temy o Nurofene, tema o mandlach je inde 😉

jenny2009
autor
23. nov 2010

@danu

jasne 🙂
pekny den.

indiankaindi
25. nov 2010

@jenny2009 Ahoj, čo ja viem, tak panadol, alebo nurofen sa môže dávať po 4 hodinách, ak teplotaneklesla a ak dáš nurofen, panadol môžeš dať už po 2 hodinách, ak sa stav nelepší. Takže podľa mňa si nič nepokazila, ale normálne podala liek 😉

jenny2009
autor
26. nov 2010

@indiankaindi
to ano len ja som dala dve davky nurofenu a prave som sa aj docitala ze do 38,5 je najlepsie nedavat nic na znizenie teploty, ale tak nastastie za dva dni nas to preslo, ale vdaka aj tak.