Obdobie vzdoru so separačnou úzkosťou

lia09
29. jún 2011

my doma prezivame jedno aj druhe a obidve v dost silnej miere.Ako som vsak citala temu o obdobi vzdoru,nejak mi to nesedi.Tam sa pise ze dieta vzdoruje lebo chce by samostatne a tak.Potom mi to nesedi ako to moze byt spolu so separacnou uzkostou,ked bezomna nevie existovat ani len stotinu sekundy 😕 .Keby sme mali len jedno z toho,bolo by to lahsie ale takto obidve naraz????Je to hrozne tazke,stale len rev a rev,raz vzdoruje raz zamnou uteka jak male stena.Zazili ste aj vy alebo zazivate nieco podobne???? 🙄

sofinka13
3. júl 2011

@mandragora22 tak ja takúto dilemu riešiť nemusím, u nás jasle nie sú, takže aj keby som chcela, nemám ju kam dať. Je tu iba škôlka a do tej mi ju nezobrali, lebo je veľa detí a ona je vraj ešte maličká, tak uprednostňujú deti od 3 rokov.
Neviem, akú máš starú dcérku, ale ona sa isto rozrozpráva. Poznám detičky, ktoré začali až v 3. rokoch, dovtedy sa tiež dorozumievali len ukazovaním a hm-kaním 😉 .
A ešte aj toto otrasné počasie vôbec k tých ich náladám nepridáva. My už sme 3 dni doma zatvorené, čo v jednom kuse leje. Už ani neviem aký program jej mám vymyslieť. Všetky hračky sme už vyhádzali a už ju ani nebavia, lebo ich pozná naspamäť ☹ .

vodnarky
3. júl 2011

@sofinka13 -no ona mala vo februari 3 roky.. 😅 ..rozumie uz vela veciam,je aj velmi sikovna,co sa tyka ucenia..ucime ju aj anglicky a ide jej to velmi dobre.. vravime,ze teraz jej maly mozocek je ako spongia.. 😉 .len nasava a nasava.. 😀 ..my sme nikdy nemali problemi z jedenim a ani zo spankom...(teda okrem tej vecere,co sa zacalo chvylku po tom ako sme vstupili do to doho "obdobia vzdoru")..aj ked budem ako na ihlach,ked pojde po prvy krat do skolky tento rok v septembri,ale aj sa tomu uz tesim..snad jej to troska pomoze v tej jej tvrdohlavosti a zmeni sa tam..dufam teda.. 😔 ..lebo co sa tyka kamaratskych vztahou to je 0-bodov..vsetko sa musi tocit len okolo nej a vsetko patri len jej..myslime,ze to bude mat troska tazke prve dni v skolke..no,este si uzijeme.. 😎

monikapalo
19. júl 2011

Nedavno sme prisli od neurologa a tam nam povedali, ze maly ma separacnu uzkost. Mali sme problem s nocnym budenim a s tym spojeny aj silny plac, az rev. Nevedeli sme ho nijako ukludnit, boli to same kopance, odhadzovanie cumlikov, rev. Urobili nam EEG, vylucila sa epilepsia, co som rada. Maly spi v postielke sam v svojej izbe asi 3 mesiac. No a pani doktorka mi povedala, ze ten rev je preto, lebo sa boji byt v izbe sam. ☹ Tak som sa k nemu vratila spat, no problem ostal. Zmenila som polohu postielky, nic. Ostanem pri nom este asi mesiac a uvidim, ci sa to zmeni, alebo nie, pretoze pred tymi nocnymi vystupmi, aj ked spal v izbe sam, vedel spat od vecera pekne az do 04-05 :00 rana. Mozno sa mylim, ale podla mna to nie je separacna uzkost. Mam pocit, ze pani doktorka sa len chytila toho, co som povedala ja. 😒