Obhrýza postieľku ako bobor. Čo s tým?

denisocka
25. dec 2008

baby pomožte,maly začal obhrýzať postielku a pojedá drevo z nej,sa bojím že ju zje celú 😎

ale nie,vážne,neviete poradiť čím to natrieť alebo nejake opatrenia,abby to nehrýzol?šak sa mu može to drevo niekde zapichnuť do hrdla 😔 .Už som skušala aj obviazať obväzom ale aj ten rozhrýzol 🙄

slunicko552
25. dec 2008

Deni myslím,že se dají sehnat kryty,jsou právě na to,když dítě okusuje postýlku.Ale bohužel nevím kde.Zkus se zeptat v nějaké větší prodejně s děts.potřebami.Ale dej pozor,aby to byla kvalita.Viděla jsem v tel.,že některé se lámou.Tak nevím jestli jsem Ti poradila 😒

denisocka
autor
25. dec 2008

kryty,to fakt existuje? to by museli byť asi zo železa,už" zjedol "aj kus ovladača a umele kladivo z náradia

slunicko552
25. dec 2008

😲 😀 .Jsou to kryty z nějaké plastu nebo co,ale jsou tvrdé odolné právě proti kousání.My jsme to neměli a ani nikoho neznám,kdo by to měl,takže nemám žádnou zkušenost,ale viděla jsem to v telce.Zkus si dát do vyhledáváče na netu,třeba tam něco bude 🙂

denisocka
autor
25. dec 2008

alebo potriem postielku cesnakom 😀

slunicko552
25. dec 2008

😀 ,myslím,že by dlouho nevydržel 😝

bianca
25. dec 2008

denisocka viem ze v Ikei maju na postielku kryt taky umelohmotny a stoji as icca 90 kc.My sme to nasli normalne v detskom odd pri postielkach.Skus sa spytat v neakom detskom obchode.Urco ti poradia

gilotek
26. dec 2008

ty kryty jsem taky viděla, ale někde v černých ovcích myslím, byl to kryt z ikeii který prasknul a poranil miminko co do toho kousalo. Takže bych ho asi nekoupila 😖 Malej taky ohryzává jsou všude rýhy od zoubků, myslím, že to přejde 😔

denisocka
autor
26. dec 2008

ked si ich vyláme tak ho to asi fakt prejde 😔 -myslím mojeho

bianca
26. dec 2008

gilotek no ale to by sme potom museli davat pozor na uplne vsetko.Myslim ze riziko prasknutia krytu je mensie ako triesky v jazyku a vylomenie zubku

csikike
26. dec 2008

deni, nas to robi tiez, a nielen postielku, ale vsetko drevo, uz ma aj zo zubka odstrbene, trocha pomaha, ze cez postielku som mu hodila paplon a z druhej strany ma deku, tak obkusuje to, ale u nas co mame drevene zarubne su vsetky do jeho vysky obkusane 😲 😅 😀

rinuska
26. dec 2008

toto robil náš pes 😀 , my sme to posýpali štipľavou paprikou 😀 ale to sa asi nehodí 😀 😎

petruci6
26. dec 2008

denisocka a keby si mu kupila nejaku hracku,kt by obhryzal,mal by este chut na postielku?

denisocka
autor
26. dec 2008

petruci,vieš kolko ma hačiek? a hryzatko veškere žádne kusať nebude

bubba
27. dec 2008

nechce sa mi cictat cela diskusia ale svokor mi hovoril,ze moj mazel ked bola dieta robil to iste..neviem ako by som to riesila ja ale urcite by som sa bala pretoze ten lak co je na povrchu dreva urcite nie je zdravy...asi by som celu postielku obalila obvazom(alebo nejakymi handrami)neviem tazko poradit.
pes obhryza nabytok tiez koli prerezavaniu zubov 😀

janina77
27. dec 2008

Baby, tak tato diskusia ma celkom potesila!!! Ja som si myslela, ze mame doma najvacsieho obhryzaca na svete, snad doma nemame nic, co by doteraz nemal ani raz v puse, smetny kos, kefu do zachodu a podobne veci nevynimajuc. 😲 Hryzie aj postielku, ale este z nej drevo nevykusol, a zarubne nastastie nemame drevene. U nas proti tomu oblizovaniu a hryzeniu nepomaha nic, ziadne zakazy, prikazy, jedine ukryvanie veci. Ale ako by som mu skryla postielku, to teda neviem 😀 .

denisocka
autor
27. dec 2008

ahoj janka,ako sa ma niko 😀 okrem obhrýzania?

inač obvezom som obalila postielku,vyhrýzal ho do kosti 😅

luciauk
27. dec 2008

denisočka, tak ten tvoj Šimon je číslo. moja najstaršia obhrýzala ale len tak zľahka. dali sme ekologický náter a nikdy s tým nebol problém. ale tvoj bobrík.... 😖 😀 😅 😕 😒

deina
27. dec 2008

Nas maly obhryza stol v obyvacke, neviem, co s nim - pokial viem, na rohy sa daju kupit kryty (na ochranu dietata, hoci my potrebujeme ochranit stol 😝 ), ale co zvysok stola? Tiez mame doma bobra, zatial sa pustil len do stola...

kuky8
29. dec 2008

Ahojte bobríci 😀 Pridávame sa do vášho klubu... doma máme obhryzené takmer všetko (nevynímajúc psov pelech, je z umelej hmoty - každý si ho hryzie zo svoje strany 😀 😀 ). Postieľka je komplet označená, aj stolík od počítača. Hryzátka máme na ozdobu a už sme okúsili aj kostičky na čistenie psích zubov 😝. Som rada, že nie som sama... U nás tak ako u janiny77 pomáha jedine skrývanie vecí. A postieľka? Tá ho niekedy nezaujíma aj tri dni, potom čo to obhryže a je zas na nejaký čas pokoj. Vtedy ho rozptylujem inou činnosťou. A neskôr ju vybrúsime a nalakujeme. A hlavne vrátime... je požičaná 😎 Budú mať radosť, že? 😅

kuky8
29. dec 2008

a ešte - jedine stôl v obývačke ostal neoznačkovaný. Máme sklenený 😀 😀 😀

janina77
29. dec 2008

nasmu chutia aj ratanove kresla, miestami mame okraje rozpletene a rozhryzene. Iny nabytok mu nastastie odolava... 😀

slunicko552
29. dec 2008

To koukám kolik dětí jí dřevo 😀 .ještěže my jsme se vyhli 🙂

denisocka
autor
29. dec 2008

My sme sa pustili do dreveneho vlacika

jaja0110
31. dec 2008

denisovka- my sme postielky uz kupili s takymi krytmi ktore su z plastu (aspon si myslim, take priesvitne to je) a lemuje to cely vrch postielky po jej obvode...postielky sme kupovali v Mothercare (ale v anglicku) ale to je podla mna jedno, tak ak to mas niekde po ruke skus sa opytat u nich, maju vselijake "doplnky"... 😉

denisocka
autor
31. dec 2008

Dnes som obalila vrch plienkami,to mu kus potrva kym to pokuse 😀

jahodas01
1. jan 2009

denisočka - moja malá má iba dva zubky a stáť vie od mikuláša, ale tiž sa niekedy zacvakne do postielky a v kuchyni do kožennej stoličky. klakne si a cvak 🙂

dana_l
1. sep 2013

@denisocka @janina77 @kuky8 ahojte, chcela by som sa spytat kedy u vas prestalo to "obhryzacie obdobie". nas maly mal zubky velmi skoro, este pred rokom mal vsetky vonku. ale obhryzat neprestal. uz ma dva roky (o chvilu) ale hryzie vsetko - hracky drevenne ci umele (vsade su stopy po jeho zubkoch aj v plaste ich vidime), obhryza rucky na dverach, uchytky na kuchynskych dverach. postielky to uz ani nehovorim. tam obaja (sestra dvojicka vydatne pomahala) vyhryzli dieru do jednej, vonku bude davat do ust vsetko co najde. rada by som vedela ze toto obdobie prestane a budeme "normalny" 😅 😕