Obliekanie 1r. dieťaťa v zime. Čo v tuhej zime?

luckaar
12. okt 2011

Ahojte, čo obliekate ročnému dieťatku, keď bude tuhá zima a sneh? Teraz, keď je chladnejšie, už mu dáam, pančušky, oteplené gaťure, body, mikinu a teplú bundu. V kočíku už nevydrží celú prechádzku, tak si neviem predstaviť, čo mu budem obliekať, keď bude ešte chladnejšie☹ ďakujem za tipy🙂

abbey1
12. okt 2011

No neviem, či je už čas na teplú bundu a zateplené nohavice. Teda aspoň tu na západnom Slovensku určite nie. Dieťa sa nesmie prehrievať. A ročné dieťa je už naozaj malý dospelý, čiže treba obliekať približne ako seba. Ak je sniežik, tak niečo nepremokavé, aby si ho užilo. Ale určite nebabušiť viac ako seba. To mu nepomôže. Naopak, skôr sa spotí a bude náchylnejšie na prechladnutia.

skolara
12. okt 2011

ja si myslim ze pancuchy este netreba. Na vrch by som dala teplu mikinu a tenku vetrovku len taku sustakovu.

lillah
12. okt 2011

Podla mna to s oblecenim prehanas....ked das zateplene nohavice, netreba pancuchy. A iba teplejsiu budnu....ale nie zimnu. Lebo sa maly prehreje, trosku ho ofukne vietor a hned ochorie. V zime mu das oteplovacky....

anjelicek26
12. okt 2011

No na teraz netreba ani pancusky, ani mikinu pod bundu.

1. Das teplejsie nohavice, ponozky, prechodne topanky, bodyno, tricko s dlhym rukavom a prechodnu bundu + prechodnu ciapku

2. Das pancusky, tenke gate, prechodne topanky, bodyno, tricko s dlhym rukavom + vesta alebo hruba mikina

uplne staci

Este nemrzne. Deti sa maju otuzovat.

vefi89
12. okt 2011

ja dávam pančuchy len keď je menej ako 10 stupňov, inak má flaušové tepláčiky, tričko, mikinku a prechodnú bundu, prechodné topánky...
minulý rok v zime- to mal necelý rok som dávala body, pančuchy, fusakle, tepláky, mikinu, al. svetrík, a overal, alebo oteplovačky a bundu...samozrejme teplé botičky, šál cez pusinu aj nos, keď bolo menej ako -10....
ja som ho mala naučeného len na von, doma nechcel byť, tak sme s tým bojovali takto 🙂

irriss
12. okt 2011

Dite by melo mit o JEDNU vrstvu vice nez my.. 😉 Ridim se tim uz 21 let a zatim jeste nikdo nemel ani jednou ATB.😉
u nas take nemrzne..hlasi 28°C..ale prijde mi, ze dneska uz je to lez...mozna odpoledne 😉

sympa1
12. okt 2011

@luckaar ja som davala na zimu zimny overal, pod tym samozrejme aj svetrik a tricko a tielko pancusky s teplacikmy.no a do kocika este fusak a ked chceli behat vybrala som z fusaka, pochodili kolko chceli a znova do kocika . vela stastia 🙂

janka_pn
12. okt 2011

ked bolo veeelmi zima a sneh, davala som rocnej pancuchy, ponozky, bodyno, mikcu, daku vesticku, sal, capica, rukavice, snehule, overal, do sanok vo fusaku...

luckaar
autor
12. okt 2011

@abbey1
@skolara
@lillah
@anjelicek26 baby, ale my sme tu par dni mali taku kosu, ze tie pancuchy museli byt, samozrejme, ze ked je krajsie, este nedavam pancusky a tie gature tiez nejsu super oteplene, sustakove+podsivka a maly mal sople a kaslal, tak preto...

anjelicek26
12. okt 2011

@luckaar - no neviem ako u vas, ale u nas je rano 7, poobede maximalne 14 stupnov, zimsie v senici asi nebolo 😅

akramgad
12. okt 2011

ahoj já sa riadim podľa tohoto o jednu vrstvu viac ako mám já keď mám tričko a mikinu tak malé má body tričko a mikinu 🙂 vždy sa skús vžiť do toho akoby si si sa ty cítila nadundaná a prechídzať sa v tom :ň a v zime mala malá pančušky , body tričko dl. rukáv a overal aby sa mohla dobre vyválať v snehu 😀

lalinko2010
12. okt 2011

@luckaar malého si dobre obliekla, ja môjmu tiež dávam pančušky, rifle, body, pulóver a bundu-teplejšiu. v nedeľu mal aj zimnú bundu a to aj slnko svietilo, pre istoru sme mali tenšiu bundu v kočíku, tak sme menili.
daj si do kočíka buď bundu hrubšiu alebo tenšiu, záleží akú mu dáš keď idete z domu. hlavne aby mu na nôžky nebola zima, tak dobré topánky.

kamilka22
12. okt 2011

Ja uz davam pancuchy, ale nedavam zateplene gate, dalej tricko s dlhym rukavom, mikinu a prechodnu bundicku. A co sa mi osvedcilo, skusam, ci sa syncek neprehrieva /vzadu na krku/, ak sa mi zda, ze je teplejsie a ma "nabeh" na spotenie sa tak ide jedna vrstva oblecenia dolu. V zime mu budem davat pancuchy,oteplovacky a hore - tielko, tricko, mikinka a bunda. Moj syn vobec nesedi v kociku, takze v teple musi byt.

aliza
12. okt 2011

@anjelicek26 to tu zbytocne pises, na Sk davaju detom pancuchy aj v auguste. Ze do overalu pancuchy a teplaky....ved slovensko nie je sibir 😕. My pancuchy nenosime, ani vlastne ziadne nemame, dokonca sa tu pre chlapcov ani nedaju bezne kupit a maly ma rok a u nas bolo tiez rano 8-9 stupnov.

A nie je pravda, ze dieta ma mat o vrstvu viac, najma rocne dieta, to uz treba obliekat ako seba. Pokial viem, s regulaciou tepla uz nemaju problem alebo? to sa radi/radilo pri babatkach.

kvojtanikova
12. okt 2011

@luckaar ked je mimo kocika, tak sa hybe, takze o tu jednu vrstvu navyse staci. Ak v kociku spi, nehybe sa, teda by malo byt dobre prikryte dekou, neskor vo fusaku. Pancuchy davam uz aj ja, obycajne nohavice na to (alebo flisove teplaky), take tie uplne zateplene este nedavam, to ak ked bude okolo 5C. Body s dlhym rukavom, na to mikinu a prechodnu bundicku. Postupne budem davat hrubsiu bundicku a aj rukavicky, pripadne ked je velmi zima, do topanok este aj ponozky na pancuchy.

anjelicek26
12. okt 2011

@aliza - Saska nosi pancusky a je teda za exota, ale mne je to pri 7stupnoch rano k sukni trosku malo v ponozkach 😅 Ale jej by to nevadilo, holt anglicko je anglicko 🙂 A veru chlapcenske pancusky tu maju len v hm-ku, v nexte som chlapcenske ani nevidela.

aliza
12. okt 2011

@anjelicek26 No moja tiez nosi pancuchy k satom, ale tiez by sla aj holymi 😀. Maly ma za sebou prvu zimu, ved vies, aka bola, minusove teploty, najnizsie za poslednych 30 rokov a aj tak pancuchy nenosil a nebol chory.

janka_pn
12. okt 2011

@aliza prepac, ale take hluposti, ze v auguste... sem pisat nemusis. kazdy sa riadi sam sebou a mamicka zadavatelka temy, sa len slusne pytala. nemyslim si, ze deti v anglicku su viac zdravsie nez tie nase. a je pravda, ze v zime tam tak zima, ako je casto (i ked mozno nie dlho) nieje....

janka_pn
12. okt 2011

ja sama, si dam v zime pancuchy, ked mi je zima, tak preco by som nedala dietatu?? a nie som nijako pribrzdena ani zimomrava a ani chora nebyvam.

aliza
12. okt 2011

@janka_pn prepac, ale ja predsa mozem pisat, co chcem a adresovala som to anjelickovi, tak neviem, co riesis. A zial, boli tu temy, kedy sa v auguste minuly rok ochladilo, na nejakych 15-16 a vsetky zacali davat pancuchy a potom ze su deti stale chore. A nekomentuj anglicke pocasie, ked tu nezijes, zima je zima aj tu, co si myslis, ze sa kupeme v oceane alebo co? Bolo pravidelne pod -5, normalna, mrznuca zima, poladovica a tak. A hej, su tu deti viac zdravsie.

exupery
12. okt 2011

NAco pancuchy?Co oblecies,ked zacne mrznut?Stacia gate,body s kratkym rukavkom,tenlka mikina,a prechodna vetrovka,alebo dlhe body a fliska,najlepsie obliekat na vrstvy.

janka_pn
12. okt 2011

@aliza nebudem sa s tebou hadat, hlupe poznamky a nazory na slovensko si nechaj do ip, ak to my ostatne citat nemame. zila som v roznych krajinach, okrem toho i v anglicku a vsade pancuchy poznaju a v chladnom pocasi vyuzivaju. kazdy podla svojho osobneho zvazenia a rozhodnutia.

janka_pn
12. okt 2011

@exupery zadavala otazku co obliect v zime....... 😉

anjelicek26
12. okt 2011

@janka_pn - u nas tiez mrzne, -7/-8 sme mali par tyzdnov v zime, zasa tu nie je non-stop leto 😕 A musim veru povedat, ze to slovenske maminy casto s obliekanim prehanaju, minuly rok v aprili som videla par mamin, co deti zababusene este pod dekou, ciapka cez usi, tepla bunda, my v trickach, no az smiesne mi to prislo, ta mamina, ze mala byva casto chora... no ze preco asi, ked jej nedovoli sa otuzit... potom ju kazdy chladok ci bacil skosi. To je velmi kontraproduktivne to babusenie :(

No a co mozem povedat - deti su tu zdravsie, teda take vecne sople, chytene priedusky a neutichajuce kasle tu u deti nepoznam. 😀

sante81
12. okt 2011

ked je pod 10 stupnov, tak pančuchy dám, + rifle, ked je okolo 0 tak už dávam zateplené gate.

janka_pn
12. okt 2011

@anjelicek26 ja nie som slepa a viem co mnohe maminy robia, ale hluposti robia maminy vsade na svete... nebudem komentovat jednotlivcov, ale vadi mi, ked niekto zovseobecnuje "ze na slovensku"...

aliza
12. okt 2011

@janka_pn hlavne, ze ty najlepsie vies, co je hlupe a co nie a mas pravo posudzovat nazory druhych....precitala som si temu a aj na nu reagovala, ak sa ti moje nazory nepacia, tak na ne nereaguj, citat mozes 😉.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
12. okt 2011

@janka_pn - ano mozno je to zovseobecnovanie, ale velmi casto som sa na Slovensku s tym stretla a v nemecku ci anglicku nie, tak preto.

aliza
12. okt 2011

@janka_pn to, ako sa u nas babusi, je naozaj extrem. Ano, Uk je dalsi extrem, to nepopieram, ale ziaden iny narod tak nebabusi deti ako my.