Obvod hlavičky 5,5 mesačného dieťatka

ullka
30. mar 2012

Ahojte...dnes ma doktor naplasil.vraj sa mi zda,ze moj syn ma velku hlavickutak sestricka zmerala a vysiel obvod 45 cm.ma 5,5 mesiaca.vraj pockame este do pol roka a znovu zmera a podla toho uvidime co dalej?mate niektora podobnu skusenost?dost ma to vyplasilo. ☹

rajulko
30. mar 2012

@ullka Ahoj nepochopila som v com je problem? Ked ma hlavicku vacsiu? Vsak kazdy mame nejaku 🙂

lenuska20
30. mar 2012

@ullka my máme 5mesiacov a obvod 44cm, a dokina povedala, že je všetko ok...v čom by mal byť problém?

sympa1
30. mar 2012

@ullka ježis..niektorych doktorov by som fakt poslala niekam... 🙄 ...len plašiť...

renata5
30. mar 2012

moj syn bude mat 8. a obvod hlavy ma 45

ullka
autor
30. mar 2012

@rajulko vraj na jeho vek sa mi zda velka.inak nemame ziadny problem,pekne sa pretaca,dzavoce skusa si sadat.

ullka
autor
30. mar 2012

@lenuska20 jemu sa to nezda a to bolo vsetko.ze ju este premeria o dva tyzdne.

rajulko
30. mar 2012

@ullka Dobre ale v com by ako mal byt problem, ked je podla neho velka? Co to znamena? My sme mali v 3 mesiacoch 41 cm. Velka=Mudra 😉

ullka
autor
30. mar 2012

@sympa1 veru plasit,clovek potom len rozmysla.

ullka
autor
30. mar 2012

Toto je moj syncek o ktorom pisem.

locko007
30. mar 2012

@ullka Náš malý má hlavu od narodenia veľkú ako televízor. Teraz ešte nemá ani 1,5 roka a už nosí čapice s obvodom 53 cm. A nikdy nám doktorka nič nevravela. Ako pisala rajulko - veľká =múdra.

rajulko
30. mar 2012

@ullka Velky Valibuk je cely. Hlavicka je podla mna umerna k telicku.

locko007
30. mar 2012

@ullka Ani mne sa nezdá, že by mal nejako veeeľmi veľkú hlavičku.

janulkan
30. mar 2012

@ullka mne zas pripada ze moj maly ma malu hlavu, ma 5mes a obv. 42cm, dlzku 71cm 😀 podla mna je to podobne ako s dlzkou alebo vahou, je to indiviualne a podla fotky sa mi nezda, ze by tvoj maly mal nejako velku hlavu...a moze to byt ze uz ked sa narodil mal vacsi obvod hlavicky 🙂

annalena
30. mar 2012

@ullka moja v 6.mesiacoch 45,5 cm 😉 uz pri ultrazvukoch pocas tehu mi hovorili, ze bude mat vacsiu hlavicku, pri narodeni 37,5 cm. nenechaj sa stresovat 🙂

irriss
30. mar 2012

@ullka
Vis o tom, ze si muzes vsugerovat ruzne zranitelne myslenky, bloudit po netu ohledne "vetsich rozmeru hlav" co se tyce miminek a narazis na neco, co Te rozplace a dovede k depresi?
Prestan merit, kdyby neco, urcite by Te hnala nekam sama Tva lekarka..
UBLIZUJES SI, vedome a zbytecne! 😉 🙂
p.s. Tvuj syn je krasne miminko a urcite se nevymyka z prumeru uz od prvniho pohledu!
Na mne pusobi jako krasny a zdravy kluk jako buk 🙂

ullka
autor
30. mar 2012

@locko007 ako tu citam vase odpovede tak som kludnejsia🙂

ullka
autor
30. mar 2012

Dakujem vam vsetkym.🙂

gabkaaa
15. aug 2012

ahojky mam 5,5mesacneho chlapceka pri a dnes sme boli na poradni a doktorka mi povedala ze sa jej zda ze ma vecsiu hlavicku obvod hlavicky je 45cm vazi 7,70 a meria 64cm

mirusska85
15. aug 2012

@gabkaaa nas maly ma 4,5 mes., obvod hlacky 44cm, meriame 62cm a vazime nieco malinko cez 8kg....kazde dieta je individualne..

ullka
autor
15. aug 2012

Tak a mi mame uz 10 meiacov vazime 10kil a obvod hlavicky mame 49cm.boli sme aj na neurologii uz tri krat a chvalabohu je vsetko OK.veru kazde dieta je ine.

ullka
autor
15. aug 2012

@gabkaaa my sme mali tak isto,o mesiac zas o cm viac.tak nas doktor poslal na neurologiu a vsetko mal maly v poriadku. 😉

gabkaaa
16. aug 2012

dakujem vam uz som pokojnejsia uvidime v stredu ideme na neurologiu tak dufam ze vsetko bude v pohode 😅

zamilovana
23. jún 2013

@ullka ahoj, prosím ťa, už to je síce dajvnejšie, ale tiež nás čaka neurologia kvôli velkosti hlavičky. Syn má 4 mes. 7,20 kg 68 cm, a obvod hlavy 45 cm... mužova strana sú hlavatí, na ultrazvuku mozgu sa nič nenašlo, akurát velká lebka, na očnom tiež všetko v najlepšom poriadku, prosím vás čo s vami robili na neurologii? Prečo ste tam išli opakovane? Díky za info 🙂

ullka
autor
24. jún 2013

Ahoj,my este stale chodime na neurologiu,ale len na kontrolu,vsetko je ok len ked nas raz zacalisledovat musia dodrzat postup a kontrolovat.mallemu tam robhil sono hlavicky a potom sa pytala na to ci stvornozkuje,casom ci sedi beha a tak,sledovala ci sa vyvyja k danemu mesiacu a tiez mu skusala reflexy,hrala sa s nim a robila cviky dost akrobatice ale zvbladli sme to.najplrv sme tam chodila raz za mesiac potom kazde tri a teraz ideme po pol roku v juli.alenic nezistila,aj sono je vporiadku.myslim ze sa'nemate coho bat,oni to musia len mat pod kontrolo ked saim cm vymikaju z tabulkyh,len nie vsetkydeti su tabulkove🙂

lenamachac
20. máj 2016

Dobrý deň, trosku staršia diskusia ale dr. Ma vyplasil maly ma o týžden 5m a obvod hlavy 45cm, nab.tyzden ideme na sono, strasne sa bojím pretože medzi rečou vyslovila slovo hydrocefalus... Ale hovorila, ze maly prospieva je šikovný pretáča sa uz na bruško a tak...

zamilovana
3. máj 2019

@lenamachac Ahoj, akosi ma sem po dlhej dobe vcuclo. Ako môžeš vidieť môj komentár spred pár rokov. Môj syn mal tento obvod ešte mladší ako tvoj. Je v naprostom poriadku, tento rok už ide do školy. Absolútne nič sa nenašlo, po opakovanej kontrole, kde bolo všetko v poriadku, sme už zrušili všetkých lekárov, a bol kľud. Hlavu má úplne v norme teraz. 🙂 Držím palce, aby ste dopadli rovnako.