Obvod hlavičky 8 mesačného dieťatka

gubcikova
21. sep 2012

koľko majú vaši 8mesačný drobci obvod hlavičky?

jajamalka
21. sep 2012

8 mesiacov máme o týždeň a obvod hlavičky 42cm. včera sme boli na poradni 😀

barborka1446
21. sep 2012

@jajamalka
@gubcikova Moj ma sice tri mesiace a dva dni /nemala by som sem prispievat/, ale ma 41 cm, cize podla mna je to individualne 🙂

jajamalka
21. sep 2012

@barborka1446 jasná vec, každé bábo je iné 🙂

januliku
21. sep 2012

@gubcikova Nasa mala ma 10m a obvod hlavy 48cm. Od narodenia je "velkohlava", stale vycnieva nad tabulku. Pediatricke to zo zaciatku nedalo spavat. Boli sme aj na neurologii, kde sa dr vyjadril, ze pokial ma hlavicka pravidelny tvar a krivka rastu je linearna (aj ked mimo tabulky), je vsetko v poriadku. Pediatricka sa upokojila, ked zistila, ze z manzelovej strany su vsetci "velke hlavy". Je to dedicne. Akurat musime malej kupovat ciapky na min. o pol roka vacsie deti.

gubcikova
autor
22. sep 2012

@januliku dakuejm.môj syn má od narodenia zase malú hlavu.narodil sa 32cm a teraz má 39.našej pediatričke to nevadí,lebo vie že máme všetci malé hlavy,ale na neurologii a genetike z neho urobili choré dieťa

euka210
22. sep 2012

@januliku my detto...a neurologicka nas chce vidiet kazdy rok...no tudle, zabit tam pol dna medzi romami, ked vidim ze sa maly vyvija v pohode. Na necely rok sme mali 49cm. Je to genetika.

stranaciksacik
13. nov 2016

@gubcikova moja mala mala pri narodeni 32cm a teraz ma 37,5 a tiez ideme na genetiku,chcem sa spytat kolko ma tvoj maly mesiacov a ako to chodi na tej genetike dakujem