Od akého veku prihlásiť dieťa na bicie?

anjelicek26
23. okt 2013

Rozmyslame nad tym, ze by maly mohol zacat s chodenim na bubny, kurzy su od styroch rokov, zobrali by ho aj mladsieho v pripade potreby. Otazka je, ci to ma v tom veku uz vyznam? Je maximalne sustredene, kludne dieta, nie je to o tom, ze by tam neobsedel ci netrenoval. Doma by to mal len na sluchadla, takze ziadne velke hluky od toho neocakavam.

bubelko
23. okt 2013

@anjelicek26 uprimne sa mi to zda este skoro. ale ak on chce, tak vyskusaj. neviem ako u vas v de, u nas sa daju hudobne nastroje pozicat. asi by som ich teda v jeho veku najskor pozicala (ak uz doma nie su niekoho ineho, kto hrava), skusila ho dat na jeden semester a potom ak by to neslo zrusila, ak by to fungovalo, tak pokracovala 😉

salome_82
24. okt 2013

Dieťa treba podporovať v jeho záujmoch 🙂 Určite ho prihláste.

carmella
24. okt 2013

Moj maly zacal chodit do hudobnej skoly ale V Taliansku ked Mal 4 roky.. Boli skupinka 10 deti a ucili sa ale formou hry.. podla mna 4 rocne dieta aj ked je kludne je to este skoro ...
moj maly ma teraz 7 rokov chodi na klavir a to len 30 minut 2 krat tyzdene

prasiatko30
24. okt 2013

u nas obidve zacali chodit na hudobnu od tych 3,5r - ale bola to taka "introdukcia", take oboznamenie aby spoznali noty, trochu brnkali na klaviri - starsiu som po pol roka odtial odhlasila lebo nejavila prilis velky zaujem skor ju zaujimal tanec tak potom od 4r zacala s tancom a teraz v 7r sa strasne chcela ucit hrat na gitaru - a teraz je vidno uplne iny pristup - brava tu gitaru do ruk pamata si noty a je vidno ze sa tesi na hodiny - a co tym chcel autor povedat - ze ak to naozaj tvoj syn ziada tak preco nie skus a uvidis ale nejako vela by som od toho neocakavala skor skus nieco vseobecnejsie nech poskusa aj viacej nastrojov a nauci sa pocuvat hudbu ale podla mojej skusenosti do tych 5-6r nejaky aktivny zaujem(dieta si samo sadne a zacne brnkat alebo hrat na danom hudobnom nastroji) =0bodov

ritusuk
8. nov 2013

nasa Ninka ma cez 2 roky a kedze tata je byvaly bubenik,mame aj bicie.od tej doby ako ich doniesol,sa od nich nepohla (je to uz cez 6m).neucime ju hrat mechanicky,skor sa s nimi bavi po svojom,nechceme aby sa z toho stalo ucenie,povinnost.takto vidim,ze ide za ne aj sama,lebo chce,nemusi.byt Tebou ho vezmem do obchodu s hud.nastrojmi a kukam co mu padne do oka.mozno to bude leskla gitara alebo basa.tie mame doma tiez a deti to vobec nebere.aby Ta neprekvapil ;)

barca1205
15. jan 2016
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Náš drobec od malinka túžil po flautičke, tak sme ho dali na krúžok v štyroch rokoch. Myslím, že je to ideálny vek

srenata
16. jan 2016
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

To je veľmi individuálne, záleží od konkrétneho dieťaťa. Spýtajte sa učiteľa v ZUŠ a hlavne kúpte kvalitné nástroje

karolinka789
17. jan 2016
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Náš syn začal s bicími v 8 rokoch, myslím, že skor by to bolo príliš skoro. Bubny sme mali zapožičané od známych, ktorí ich už nepoužívali ale po dvoch rokoch sme mu kúpili nové