Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Od akého veku zvládaju deti bez pomoci hygienu?

zrzulka
27. aug 2014

Mamičky od akého veku zvládaju vaše detúrence hygienu samé? sprchovanie, čistenie zúbkov bez pomoci rodiča a to komplet aj s použitím dentálnej nite, ďakujem za odpovede ♥

bubelko
27. aug 2014

sprchu ca. zvladli chalani od 4,5 roka...zuby - cistia si sami, ale zubarka mi vravela, ze do tych 8r mam docistovat. dentalnu nit nepouzivaju.

mawka
28. aug 2014

moja mala ma 5 rokov a myslim, ze uz dobre dva roky je v tomto samostatna. samozrejme, este ju dozujem vo vani, ale namydlila sa, poumyvala sama uz ako 3-rocna. Maly trosku neskor, ale myslim, ze od 1. triedy na ZS sa kupaval, sprchoval uplne sam, teda ak si dobre pamatam. Baby su, zda sa mi, take sikovnejsie v tomto. dentalnu nit nepouzivaju, ale ustnu vodu hej. syn ma 11 rokov a este ho musim buzerovat, aby si tie zuby poriadne vydrhol 😀 ono tie deti to zvladnu relativne skoro, ale treba na nich este dlho davat pozor, ci to robia poriadne.

nice202
28. aug 2014

Ist na zachod sama a utriet sa po malej, to zvalda od troch rokov. Po velkej ju este ja obcas doutieram. Dcera starsia ma 4 roky. Zuby si umyva sama a ja len docistujem. Oblieka a vyzlieka sa sama od cca troch rokov. Cesem ju ja. Obuva sa sama. Vo vani sa vie namydlit sama, ale vlasy jej umyvam ja...ruky si tiez umyva sama a uz ma nic nenapada

ichbinich
28. aug 2014

Keby som syna nechala sameho bez dozoru v sprche, vedel by o tom aj suded pod nami 😉 😀
Ma teraz 4 a 3/4 roka.
Umyt sa vie, ale umyvame ho na 99% my, rodicia. Zuby zasadne iba my, rodicia. Citala som pravidlo, ze kym dieta nevie plynule pisat, treba mu zuby docistovat. Nit nepouziva.
Umyt ruky sie vie uz davno sam, len ked prideme z ihriska, tak ho musim kontrolovat, lebo mi inak zaspini uterak 😉
Cikat a utriet sa vie sam, po vykakani ho ideme utriet my. Nemam v laske predpierat pokakane gatky, tak idem radsej utriet zadok 😝 Raz bol spinavy a potom vravel, ze sa v skolke utrel po kakani sam. No a patricne to vyzeralo... Dufam sice, ze to coskoro bude vediet aj sam, alebo si to nacasuje inak, lebo na 95% ide kakat vtedy, ked jeme 🙄
Z bezpecnostnych dovodou hygienu ako umyvanie usi a strihanie nechtov robim samozrejme ja.

titkovamiriam
28. aug 2014

cca 5 rokov 🙂 ,dentalnu niť ako deti pri mliecnych zuboch nepouzivali 🙂

angua27
28. aug 2014

ahoj, WC: utretie po malej od 3 rokov, utretie po veľkej poriadne od 5 rokov (veľmi sa nám osvedčil vhlčený WC papier). sprcha: vie sa sám umyť celý bez toho aby plávala kúpeľňa od 5 rokov, ale trvá mu to celú večnosť, tak ho cez pracovný týždeň umývam ja a cez víkend sa umýva sám, aby si to precvičoval.
umývanie rúk už dlho zvláda sám.
umývanie zubov, od 4 rokov sám, s tým, že som mu ešte dočisťovala, od 6 rokov sám. viem, že by sa malo dočisťovať, ale už nie je treba, techniku zvládol super. 😉 dentálna niť pri mliečnych zuboch nemá význam, keďže tie medzery medzi zubami sú dosť veľké. ústnu vodu používa od 5 rokov.

milota164
28. aug 2014

nasa uz vela zvlada sama, umyt ruky, osprchovat sa, utriet po cikani a zuby samozrejme docistujeme ale snazi sa aj sama. Medzery medzi zubkami nema skoro ziadne ale nepouzivame nit ale tie sablicky, nit je v takom drziaciku a to zvlada uplne sama

Tu začni písať odpoveď...

Odošli