Od kedy dať dieťa do predškôlky?

lucia123
24. nov 2008

Chcela by som sa Vás spýtať na názor, že kedy je vhodné dať dieťa do školičky (niečo ako predškôlka)? Chceli by sme to skúsiť na pár dní v týždni (3 krát od 8.00 do 12.00). Vidíme v tom výhody, že dieťa je v kolektíve iných detí, zahrajú sa spolu, naučí sa na nočník (možno 🙂 ), nevidí nás stále... no a my si tiež začneme pomaly zvykať, že raz pôjde do škôlky na celý deň.

Čo myslíte, je to príliš skoro, alebo je to "surové"? Keď sme ešte nemali malú a známa mi povedala, že ide dať 18 mes. malého do škôlky, tak mi pripadala ako "krkavčia matka" že sa ho chce zbaviť .... no a teraz nad tým rozmýšlam ja 😕

Zajtra to máme možnosť prvý krát vyskúšať, tak neviem, či ísť do toho? Poradte prosím, kto máte skúsenosti, alebo ste už počuli, alebo niečo.... Ďakujem!

filipa
24. nov 2008

lucia, keby som sa mala opat rozhodovat, ci dat maleho do skolky v tom veku ako isiel (a to mal vtedy teda o rok viac ako tvoja mala), uz by som to neurobila... lenze vtedy som tiez nevedela, co nas caka... mam na to viac dovodov, ale ten podstatny je, ze jeho imunita nebola natolko zrela, aby zvladol vsetky tie choroby tak, aby ich zvladol (mozno) o nejaky rok neskor... moj nazor je, imunitu treba sice posilnovat, ale cim je dieta starsie, tak je imunita vyzretejsia a ked sa napokon s tymi vsetkymi skolkarskymi virusmi a bakteriami stretne (co sa stretne tak ci tak), vie sa s tym starsie dietatko inak popasovat... takze moj zaver je NIE... aby som to zhrnula, i ked sice chodil do skolky, bol viacej doma, kedze bol kazdy mesiac 2-3 tyzdne chory, co vsak nemusi platit pre vas...

mkr
24. nov 2008

lucia - jaký máš důvod?

z.g.
24. nov 2008

ak na to nie je vážny dôvod, tak nie
zdá sa mi to moc skoro, a taktiež kvôli chorobám, my sme tiež boli v jednom kuse chorí
teraz som na MD s 2. dcrétkou, a ak to nebude situácia vyžadovať, tak by som chcela byť doma ešte aspoň pol roka až rok
ešte a ti malé dosť na chodí do škôlky, a aj bude mať ešte čas na zvykanie si v kolektíve, podľa mńa je na to vhodný čas najskôr v 2,5 roku- posudzujem to podľa mojich detí

z.g.
24. nov 2008

sorry za chyby

emjee
25. nov 2008

skolicka? predskolka? nemyslis nahodou jasle? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lennie7
25. nov 2008

lucia, moj nazor je ze pokial nie si donutena ho tam dat, napr.ze by si musela nastupit do prace tak urcite nie.
Ked chces aby bol medzi detmi tak sa prihlaste na nejake aktivity, chodte do MC..
Ale to je len moj nazor.Myslim si ze aj tak su tieto mensie deticky viac doma ako v predskolke, aspon kym si nevybuduju silnejsiu imunitu, co si myslim ze nejaky ten rok trva.
Takze moj nazor je tiez NIE 😒 😉

ricky
25. nov 2008

ja by som sa tiez neponahlala...nasa draha bude doma do 3 rokov a 5 mesiacov, potom pojde do skolky...mooozno🙂) ked ju pustime🙂)) 3 x do tyzdna chodime na kurzy pre deti- fit lopty, 1. hudobne krocky, kreslenie, plavanie+ obcas skocime do MC, takze je medzi detmi viac nez dost a uplne to staci...pokial nepotrebujes ist surne do prace, tak sa neponahlaj...

lucia123
autor
26. nov 2008

Ahojte, tak sme ani nesli... lebo je to aj pre nich skoro, este je moc malinka a chodia tam starsie deti, takze nas nezobrali, ale som aj rada 🙂 Prihlasila som sa totiz a potvrdila mi to zamestnankyna, ktora je ale u nich nova a ta nevedela ze take male deticky neberu, potom sa nam ospravedlnili, a ja hned pisem na kona 😀 najvacsi stres 🙂

Jej, dakujem za Vase nazory, mate pravdu s tou imunitou a to ma vobec nenapadlo!! 😕 Este sme sice nikdy neboli chori, ale ani nechceme 😅
Tak budeme chodit do MC, a prihlasili sme sa aj na hudobnu... a dalej navstevujeme babyfit...

No stava sa to dost "moderne" lebo vraj je velky zaujem zo strany mamiciek, a hlavne v zahranici... no aj tak je asi fakt lepsie byt pekne s nou-teda tatko (na materskej).