Používame cookies. Viac informácií tu. OK
anjelicek26
23. jan 2012

No zasmiala som sa. Pomenovavat? Moj nevie ukazat nic okrem svojho nosa a to ma o 5 mesiacov viac... . Hovori aktivne 7 slov. Blby neni, neboj 😅 😅 😅 Kazde dieta je ine. A to tvoje vie na svoj vek toho az az...

karinnka
23. jan 2012

Ahoj,moja ma 18M a tiez neukazuje omnoho viac,pretoze nema cas obsediet a ucit sa to 😉 Takze Tvoja bambulka je uplne v norme,neboj ona sa to casom nauci 🙂

alena76
23. jan 2012

Moj maly ma 20 mesiacov a neukazuje nic...ani v knizkach. Nezaujima ho nic , len auta. Mala som z toho dost soky, lebo je to moje stvrte dieta a vsetky predchadzajuce vedeli nielen ukazovat ale aj pomenovat casti tela do roka, ovladali vsetky zvuky zvierat asi od 7 mesiacov. "r" vedeli od 2 rokov.. S najmladsim sme dokonca 4 dni lezali na neurologii na Kramaroch, lebo ma este k tomu aj vacsiu hlavicku , ale vsetko je v poriadku. Ma len taky svojsky vyvoj. Tam mi lekarka povedala, ze kazde dieta je ine a nemam porovnavat ani vramci surodencov. Takze klidek 😉

gubcikova
23. jan 2012

chcela si sa asi opýtať kedy dokázali ukázať,nie pomenovať.pomenovať ich niekedy nevedia ani 3ročné.ukázať už áno

pimpulienka
23. jan 2012

ukazať vieme komplet časti tela od nožičiek po vlasky. My keď sa masirujeme od malinka si ukazujeme a komentujeme časti tela, tak sa to na nas rychlo nalepilo. Mame skoro 19 mesiacov

sampo
23. jan 2012

ved to uplne staci, nie? moja mozno vedela v tom veku este koleno a ruku, ale neboj nic, urcite nic nezmeska 😀 o par mesiacov ti bude odvravat 😉

ela2710
23. jan 2012

ahoj, nas ma 15 mesiacov a zatial vie ukazat očko, nos, vlasy, ale iba na nas, na sebe este neukazal 🙂 a nas vie povedat akurat tak mama, baba, havo, nie, no no a mnam mnam - nieto este pomenovat casti tela, na to ma este cas, ale asi si myslela len ukazat 🙂

cmulinko
23. jan 2012

viem len to,ze pipika vedeli ukazat a pomenovat ako prve 😀 😀 😀 a to ostatne prichadza postupne podla ich vlastnych priorit 😀 a sice milujem mojich chlapcov nadovsetko,ale chalpi su len chlapi a nebudem sa cudovat,ked pojem mozog pochopia az ako posledne 😀 😀 ...ale raz urcite pochopia a pomenuju vsetko. 😉

andrea1201
23. jan 2012

moja 2 ročná dcera to začala ukazovat až teraz,proste ona bola šikovná v inych oblastiach,ona je skôr na lotrovinky,a pritom staršie to vedeli skôr,každé dieta je iné

zuzanockamt
23. jan 2012

moj krpec ma 16 mesiacov a vie ukazat kde ma hlavu, vlasy, brucho, nos, usta, oci, zuby, jazyk, usi, ruky, nohy, prsty ... nikdy som ho to neucila ... len sa s nim rozpravam a on sa to naucil tymto sposobom ... raz som sa ho len tak zo zvedavosti spytala a poukazoval vsetko :D

cukrinka004
23. jan 2012

No je to naozaj individuálne, náš má 13 mesiacov a keď sa ho opýtame kde má noštek, očko, bruško a tak podobne tak ukázať vie alebo keď mu poviem nech mi prinesie autíčko alebo vláčik tak ho donesie. Je to o venovaní sa mu a trpezlivosti 😉 ale rozprávať tak plynulejšie asi ešte bude chcieť trošku času 🙂

mata1001
23. jan 2012

ahoj nas maly casti tela ukaze asi od 13 mes.ale nevedel vsetky naraz...islo to postupne... 🙂 neboj naucite sa to aj vy 🙂

vinifred
23. jan 2012

..moji majú štyri a ukážu,kde majú srdce,črevá,žalúdok,pľúca,hrtan,pečeň a slepé črevo.. 🙂

abbie
23. jan 2012

Nas maly ma 12 mesiacov a vie ukazat vlasky, usta, brusko, nozicky, pipika 😀 teraz by sme ho chceli naucit, aby ukazal, kde mame my vlasy alebo nos, ale nejako sa mu do toho nechce 😅

katren
23. jan 2012

nasa vedela v 16 ukazat, nie pomenovat, vlasy, hlava, ocka, uska, nos, usta, zubky brusko, ritku a nozky.... 😉

lucinocka
23. jan 2012

kamoskin od 2 rokov..svoje a takisto casti tela zvieratiek🙂teraz ma 3 a uz to vie aj cesky aj chorvatsky 🙂 mna fascinuje hlavne ako ta mala hlavicka vie prepnut z jazyka na jazyk, podla toho kto s nim hovori🙂

desmodka
23. jan 2012

pomenovat nevie vsetko (ma 19m), ale ukazat vie: hlava, oci, usi, nos, usta, zubky, jazyk, vlasky, celo, licka, brada, ruky, prsty na rukach, cici, brusko, pupok, pipi, ritka, kolienka, stehienko, noha (chodidlo) prsty na nohach

Tu začni písať odpoveď...

Odošli