Odgrgnutie po kojení

safica84
2. apr 2013

Ahojte mám 4mesačného synčeka a v noci po kojení mi ho je ľúto zdvíhať na odgrgnutie, po tom čo pri papani zaspinká, lebo sa dosť pri dvihnutí preberie. Myslíte, že je naozaj nevyhnutné ho po kojení dvíhať? Bojím sa, že keď ho nedvihnem, sa mu mliečko v spánku vráti. Nemá s tým niekto skúsenosť, Vďaka

elena213
2. apr 2013

Ahojko. Ja v noci nedavam odgrgavat presne kvol itom uaby ho to nezobudilo. Zijem v zahranici a dokonca tu mi vravia ze deticky pijuce z prsnika nemusia sa dvaat odgrgavat lebo nenasaju vzduch.. bud ziadny alebo len trosku .. ak babatko pije umele mleicko tak by sa oodgrgnut urcite malo dat.... predpokladam ze i v noci tym padom ...

reanda
2. apr 2013

tiez som nedavala odgrgnut.. v noci vobec.. nebol problem

paela
2. apr 2013

ahoj, ani ja som dcérku v noci nedávala odgrgnúť. po papaní maličkého ulož spinkať na bok, keby niečo.

marcelatje
2. apr 2013

@safica84 Laktačná mi vravela že dojčené deti si odgrgnúť nemusia a my sme s tým problém nemali 😉

fadda
2. apr 2013

Uloz ho Len nabok ,nic sa urcite nestane. My stale takto fungujeme.

safica84
autor
2. apr 2013

ja som ho prestala davat nabok asi ked mal 2 mesiace, po tom co zacal byt akcnejsi a sa takmer pregulal na brusko.. keby sa teraz pregulal neviem ako by reagoval lebo na brusku cez den vydrzi na jeden sup niekolko minut a potom ked nevladze drzat hlavicku vysoko tak sa zacne zlostit 🙂 no ale mozem to skusit 🙂 dakujem baby

kmkke
3. apr 2013

@safica84 Kúp si toto - http://www.maderna.sk/katalog/product/16204/ - je to polohovací klin pod matrac, buď pre bábätká s refluxom, alebo presne na to že sa nedáva odgrgávať a aby sa bábo nezadusilo. My to máme od jeho 1 mesiaca a v noci ho vôbec nedávam odgrgávať, v pohode spinká a nemá problém - ani raz sa v noci nepovracal, ani sa mu nevrátila potrava, takže myslím že super pomáha 🙂 (majú aj lacnejšie varianty)