Odkedy papajú deti samé?

bobulka34
10. nov 2008

neviete odkedy dat dietatku lyzicku aby skusalo papat same

katty137
26. mar 2009

ahojkaj erika, ty tusim tiez studujes MK... Ja som prispela tiez dnes, kym este nezamkli staru a nepresli sem na tento odkaz... takze som si isla len pozriet ci este niekto nereagoval a bum, Ty 😉

Tesim sa z toho s tebou, maly je naozaj velmi sikovny... papaaa

ivka144
26. mar 2009

Nas Matuso papa teraz sam (18m), najma obedy, to uz len ked je malo v miske alebo ze sa ponahlame, tak ho dokrmim.
Niektore veci ho radsej krmim sama este, napriklad cucoriedkova vyzivka;). Ale inak skor ako mal rok sa sapal po lyzicke a obcas sa pokusal. Najvacsi pokrok nastal medzi 15-18mesiacom.

digysa
27. mar 2009

Baby...co to tu pisete ake blbosti, ze vase deti jedia same od 1 roka????? A to co tym akoze myslite? Ze si vedia dat do ust nieco? Alebo hovorime o puzivani priboru (lyzicka, vydlicka)??

Lebo nie som si ista, ze by nejake rocne dieta dokazalo zjest same polievku....

Zacat ucit jest s priborom by sa dalo od toho 11-teho mesiaca...ale podla mna deti vedia jest same tak 80% jedal priblizne od 2-och rokov.

zitaje
27. mar 2009

digysa, by si sa cudovala 😉 . Poznam jednu, co si v roku aj naklonila druhou rukou tanierik, aby mohla vyjest lyzicou posledne kvapky, ale teda ta osobka straaaasne rada papala. Tiez som vtedy len kukala, ale videla som na vlastne oci. 😉
Starsia uz neviem kedy zacala sama, ale bola taka pokojna povaha, nikdy sme nemali bordel v kuchyni. Zato malinka je ina, prudka, temperamentna, rozhadzuje ci uz od radosti alebo od zlosti, ja mam problem ucit ju pit z poharika, lebo ma tendencie vychmatnut mi (hocico) z ruky a tresnut o zem.
Sama rukami papa uz davno, zacala burizonmi cca. v 9 mesiacoch. Vidlickou si napichnut nevie, ked jej napichnem ja, strci do ust alebo da dole rukou a tak. Z lyzicky jej vsetko pada. Obcas skusa, ale vacsinou skor rukami.

jahodka11
25. jan 2010

my sme zacali papat sami uz aj polievku..teraz cez vikend 🙂
druhe uz papa dlhsiu dobu sam a lepsi sa to a lepsi, uz pod nim nie je taky svincik 😉
ale naozaj neviem odkedy, ja som ho rada krmila, lepsie ako potom vsetko upratovat a aon by aj tak ostal hladny, lebo vsetko by bolo na zemi.....nejako som to neriesila a sam mi dal najavo, ze chce papat sam..... tak pockaj, kym ti sam "nepovie"..... 🙂 a vacsinou papa lyzickou aj druhe, vidlickou mu to este moc nejde....lyzicka je najistejsia...

daducha
13. feb 2010

tak maly ma rok, polievku samozrejme sam nezje,no ranajky, ak ma chlebik a nejaku napr. zeleninku, tak mu to len nakrajam na male kusky a zje to cele sam.Ukaze mi prazdny tanier.V podstate vsetko co sa da drzat v ruke a jest,tak zje.Ak po obede ostanu npr. ciste cestoviny, v poho sa sam dokrmi.

jankapiknova
14. feb 2010

Ja to tiez moc nesurim ,ako take veci jak je rozok alebo niejake kusky tiez si da sam ale lyzickou ked nahodou chce tak mu pomaham aby si dal do ust,lebo on by sa este nenajedol,vsetko by bolo po zemi..... myslim ze to pride,ze sa nemusi stym ponahlat 😉

watergeenie
16. feb 2010

Aj ja to tak beriem, ze to pride, on by aj chcel, ale nechce si ukazat, ako si ma nabrat, tak mu naberam ja a on si to da do pusinky. Ale mame iny problem, ak pred neho polozim nakrajany chlebik alebo jablcko, do pol minuty to ma vsetko natlacene v pusinke. 🙂 Neviem mu vysvetlit, ze po jednom. Ani mu nemozem dat do ruky rohlik alebo bananik, lebo si je schopny to narvat do pusy naraz. Maly pazravcek 🙂