Odkedy papajú deti samé?

bobulka34
10. nov 2008

neviete odkedy dat dietatku lyzicku aby skusalo papat same

lienka55
10. nov 2008

nas maly uz vie papat s vidlickou,ja mu napichnem a on si da sam do pusinky,s lyzickou to uz skusal ale to mu este nejde,myslim si ze je to este skoro.

martinaema
10. nov 2008

malá skúšala tak od 13-14 mes. S hrôzostrašným výsledkom. A teraz už papá úplne sama 😉 polievočku s menšími nehodami ale ostatné jej ide, kŕmiť sa už nedovolí

wladka
10. nov 2008

my podobne ako martinaema 😉

od roku sme jedli tak, ze jeden tanierik, ja lyzicku a ona svoju.. a to tak ze raz sama, raz ja atd.. postupne, "samaaaa", samaaa 😀 ..to sme si uzili, spina, aj vo vlasoch atd.. 😀 .. a teraz nadherne papa, a uplne samucka 😉 .. obcas ma dni, kedy povie, maminka, ty mi daj.. 🙂 😵

zuzu13
10. nov 2008

Lucia papa sama od roka...ale zaciatky boli zaujimave 😀 😀 😀 ale teraz spapa sama aj polievku, jogurt si otvori spapa...no a zacina skusat krajat nozikom....takze zase zabava 😀 😀 😀
treba ich nechat a len usmernovat...a ono to pojde 😉

martinaema
10. nov 2008

ale tie nervy zo začiatku, ked si nedovolila ani ukázať, ako má držať lyžicu... 😠

zade
10. nov 2008

my tiez skusame... a aj u nas je zabava

zuzu13
10. nov 2008

martinaema...no zober to z tej zabavnejsej stranky...snazia sa ako vedia a aj tak to nejde... 😀 je to zaujimave sa na se pozerat ako su zaspinene, ale stastne ze z 5 lyziciek trafili 1 😀 😀 😀 ...to co caka maminu po papani uz nevnimaju...ale som to ho nazoru, ze icj treba nechat...a ked budu mat ro...dva budu papat ako dospelaci... 😉

wladka
10. nov 2008

martinaema..presne 😀 😀 ..boze! 🙄

titkovamiriam
11. nov 2008

tak marek tak od roka-dezertnou vidlickou a lyzickou od roka a pol ,no mal obdobie okolo dvoch rokov ked nechcel jest vobec sam a teraz zasa nechce vobec pomoc 🙂

bibula
11. nov 2008

ja som malemu davala na zem plachtu,misku s lyzickou od 6 mesiackov/ked uz vedel sam sedkat/-sice bolo viac na zemi a na nom ako sa mu podarilo,ale aspon skusal-do oka,do cela- teraz papa krasne sam 🙂

ankam
11. nov 2008

my sme zacali cca od 16mesiacov skusat a teraz uz vsetko sama pekne spapka 😉
teraz mame zabavu supat mandarinky-vsetky by osupala keby mohla-len skryvam 😀

matica2
11. nov 2008

ahojte. tak od jeden a pol roka sama papá. ani neviem kedy sme začali ale najprv sa z lyžičkou hrala, potom som jej dávala do taniera instantné kaše a potom som jej dala polievku.

dadis
11. nov 2008

Matko asi tyzden papa sam, niekedy mu nejde nabrat, to mi hned lyzicu podava 😀 , ale do pusinky sa vzdy trafi a uz mu to z lyzice nepada a praveze nie je ani velmi spinavy...pre istotu ma ten podbradnik z ikei, co je aj cez rukavy. Papa jogurt - ten mu prehodim z kelinmku do misky, kasa sa je najjedoduchsie a ked mu robim obedy, tak sa snazim vzdy nieco z toho rozmixovat - bud zemiak, alebo zeleninku - aby to sluzilo ako lepidlo, na to nezromixovane. Dnes veceral sosovicovu polievku, tu som mu zahustila zemiakom na taku hustejsiu a islo mu to tiez. Ale rezancekovu by sam este nezvladol.

tonicka
11. nov 2008

od 11 mesiacov 😉 nechcela nic ine ako pomixovane...ale jablko hryzla odušu..tak som skusila a super jej to islo aj vsetko zjedla... len od vtedy sa neda krmit takmer vobec 🙂 , co tiez nie je vzdy vyhra 😀

rybecka
11. nov 2008

ta vy mate sikovne deticky my budeme mat 2 roky a este nepapkame samy ☹

junovka
11. nov 2008

je to u kazdeho dietatka individualne.Moja Timeika tiez zacala az n 2 roky a Nely, ta sa slyzickou a vidlickou uz pasuje dobre 2 mesiace....s uspechom 🙂 😉

marorlinko
11. nov 2008

my tiez dako od roka s mojou pomocou, okolo 18mesiacov zacal jest sam s lyzickou aj s vidlickou a ide mu to pekne,treba len skusat

danka_ba
12. nov 2008

Tekutu stravu ako polievky alebo kasicky jeme samy asi od 13 mesiaca. Bolo to zo zaciatku aj vsade okolo, ale teraz uz papka sama a samozrejme ze trosku sa podari aj mimo, ale to uz minimum 🙂

jarula25
12. nov 2008

my papame sami od roku a tie zaciatky boly najkrajsie ako sa snazil si trafit do pusinky🙂 🙂 ...a teraz je to uz bez problemou a nechce ani aby som mu pomahala vsetko len sam sam.... 🙂

katka76
12. nov 2008

zacali sme sa sami pokusat okolo 11m, super je ten MaM pribor - tvarovany, lahko si s nim dieta trafi do ust. zjav nasej kuchyne nekomentujem, ale cim dalej, tym je to lepsie

jaduska
12. nov 2008

staršiu dcéru som kŕmila hádam aj do dvoch rokov a ona by pristala ešte aj teraz sa nechať kŕmiť. Malá už pár týždňov papá sama, lebo inak sa nenaje. Jedlo je síce všade okolo, ale už jej to celkom dobre ide.
Takže ako vo všetkom - aj v tomto je to individuálne, záleží od dieťatka...Neboj, kým pôjde do školy, tak sa jesť naučí.... 😀

sassi
12. nov 2008

naš čo može, papá sam od roka a pol
a čo sam nevie, to ho krmim, ale musi mi pri tom výdatne pomáhať

dcerka jedla sama od cca 2 rokov, ale ešte v škole by s abola rada dala nakrmiť

kili
14. nov 2008

tak Samko tiež ežte ništ. Voľakedy bol schopný dať lyžičku do pusy, ale to musel byť prííííšerne hladný, ja mu ju nabrať, strčiť do ruky a on si dal do pusy. Ale prišlo my to ako týranie 😅 , tak som to skúsila len párkrát. No ale teraz sa vždy začne hrať len z lyžičkou a obsah ho vôbec neláka, asi som spravila chybu, že som to vtedy viac netrénovala 😔

kacenka83
14. nov 2008

aj ste kupovali nejake specialne detske pribory? natrafila som teraz na prvy pribor od znacky Mam, ale neviem ci to ma nejaky vyznam, ci to nie je len reklamny tah...
inak som odsledovala, ze kubko sa mi viac napapa ked sa krmi sam - rukami 😉

sassi
14. nov 2008

ja myslím že lepšie začať trenovať tuhšiu stravu, napr na kocky ovocie, halušky a tak s detskou malou vidličkou, lyžicu si naš krpac do pusy tiež ešte poriadne nedonesie, lebo tesne pred pusinou ju otočí a vyleje. Tiež si pomáha aj rukami, ked to nejde 😅
a detsky príbor mame ešte po dcerke, ale lepší a trvácnejší je podla mna kovový - su 2 typy - jeden je mala lyžička + zaoblena vidlička, a potom kompletny detsky príbor - s tou lyžicou už papá dlhšie polievky

ale podla mna nutnosť to nie je, naje sa aj normálnou lyžičkou alebo velkou lyžicou ... no pre slabých jedákov može byť príborík tiež ako motivácia

tutifruti
14. nov 2008

Naša Alžbetka dlho nejedla sama... Už mala niečo cez dva roky a ja poučená z kníh som chytala paniku, sťažovala som sa starámke /prababka/... A tá mi povedala:" Martinka a už si videla niekoho, kto by sa nevedel najesť lyžicou?..." 😉

edita33
15. nov 2008

moji chlapci obaja ked mali okolo roka tak jedli sami,aspon sa snazili,vsetko bolo na okoli ,viac, mozno jak v puse,ale sa snazili,mali najprv tie detske sety,ale vidlicky boli take tupe ze sa zlostili tak isli na ostru,podla mna je dobre dieta zvykat od mala,a hlavne je to inspiracia pre tych ktory nechcu papat,sice mame o to viac roboty z pratanim, ale je sranda ich sledovat ako sa krmia, 😉

emjee
26. mar 2009

adri27 • 1d • Dnes o 12:43
ahojte maminy. neviem či je tu podobná téma, ale chcem sa spýtať na vaše názory. máme doma 18 mesačného drobca a ani ho nenapadne aby niečo zjedol aj sám. myslím, aby si chytil do ruky lyžičku a aspoň sa pokúsil dať si niečo do úst. aj keď mu niekto ponúkne nejakú sladkosť tak pribehne za mnou a ja mu to musím dávať. neviem či je to len jeho lenivosť, ale je to priskoro niečo také od neho chcieť. ako ste na tom s deťúrencami ?

mata2 • 4d • Dnes o 13:05
ahoj,moje dvojky spapaju sladkosti same,ale inak ich musim krmit.Tomasko zacal sam papavat az po 2r,aj to by som ho najradsej este krmila dalsie 2r,lebo jedlo bolo vsade okolo.
jedine jakub bol nejaky zazracny,a papaval sam od 1r,dokonca odmietal jest,ak som ho chcela krmit ja.dokonca papaval aj lekvarovy chlebik,drzal ho oboma rukama,ale strasne dbal na to,aby si neuspinil prsty,ani pery.Strasne sme sa na nom nasmiali vtedy

sirinka • 1d, 32tt • Dnes o 13:40
moja ma 20 mesiacov a najradsej by vsetko jedla sama...ale polievky nehrozi, to nevie, jogurty a lipanka ako tak...
co sa da napichnut na vidlicku tak spapa v pohode sama...aj ked druhu polovicu si uz vacsinou dava rukami

standu • 1d • Dnes o 14:09
ahoj, moja mala ma 13mes a vobec ju nenapadlo dovcera papat samu, ale dala som jej do ruky dve piskoty a s mojou pomocou ich pojedla, bavilo ju to ocividne. pomaly mi zacina do jedenia liezt, comu sa aj tesim, ale....to teda vyzera. a este len bude

fifinna • 1d • Dnes o 14:27
môj maly by chcel papat sam , aj mu sem - tam dovolim, ale to je vsetko pooblievane. Podari sa mu aj nabrat na lyzicku a dat do ust, ale trebars len zeleninu z polievky, stava mu vytece, kym da lyzicku do ust. Najradsej ho nakrmim sama a je vsetko ciste, ale viem, ze ked mu nedovolim, aby jedol sam, tak sa to nenauci.

katty137 • 1d • Dnes o 15:35
no, tak ta moja prculka papava sama od 14 mesiacov, teda ako tak... Vtedy som jej pomahala, kym mi dovolila, teraz nemam sancu, bud je sama a jedlo je vsade - vdakabohu za podbradniky z Ikey, alebo sa skratka uz rozculim po pekne dlhej chvili, co sa v tom len rype a krmim ju sama... Pomahat si uz babusa mala neda... Je teraz prestrasne vymyslava, odkedy sa jej tlacia stolicky, takze to je tazke, ale skratka cca od 15 mesiacov chce jest sama... Vie to ale krasne dat do ust, aj polievocku viacmenej, len si to nevie nabrat a v tom je nas hacik, v ktorom si nenecha pomoct... ale kazdy ma svoje tempo, ine deticky v nasom veku na to ani nepomyslia. Ale inak je vsetko pomimo uplne sama, ako banan, jablcko, rohliky, chlebik, sladkosti a pod., skratka vsetko okrem tych jogurtovych a obedovych porcii, ktore sa ucime a z plastoveho pohara uz dlhsie pije sama uplne krasne, mozno je to aj tym, ze sme NIKDY nemali flasu... A inak, je podobna tvojmu Jakubkovi, mata2, nehrozi byt uspinena, vsetko cisti, oblizuje si prsteky, smejeme sa na nej, je to sranda, ale niekedy to aj prekaza, lebo nemoze mat nikde na pusinke ani omrvinku...

susika • 1d • Dnes o 15:42
tak malá by mi aj chela sama, ale neche dovoliť, aby osm jej napravila lyžičku a ona ju vždy otočí opačne, kým ide k ustam, takže jej všetko spadne. ešte tak zemiaková kaša, tá jej neskvecne, ale polievky u nás nehrozia, iba ak sližikové, to vyberá aj rukami.ale najradšej by všetko jedla rukami alebo vidličkou.

sue • 1d • Dnes o 15:44
...podmienkou prijatia do škôlky, resp. dobrým bodom je keď sa dieťa vie samé najesť, t.j. do troch rokov by to bambulkovia mali zvládnuť, skôr nemusia 🙂 My papáme sami vidličkou... aj to má teraz veľkú mániu, že skôr kŕmi on mňa ako sám seba

zuzkafuny
26. mar 2009

My už papáme sami... vďaka trucovému obdobiu 😀 😀 😀
aj polievočku... sám vypije kakao z pohára keď nechce slamku... takže bez roboty... Naberiem a je 😉 🙂

erikasadek
26. mar 2009

tak mi uz papame od vcera... konecne ... 😀

predtym , s lyzickou otocenou , vyborna vec a taktiez vidlicka...