Odlúčenie od bábätka na pár dní

evana11
15. feb 2016

Baby, mam dilemu, a rada budem počuť vás názor alebo skúsenosti. Boli ste už odluceny na par dni od babetka mladšieho ako rok? Ako ste to brali? Ja mam možnosť ísť na tri noci s priateľom na dovolenku v máji, ktorú vyhral v praci. Malý bude mať skoro 6 mesiacov a prišla by k nemu moja mama, bol by v domácom prostredíen s nou veľa času netrávi zatiaľ. Myslite ze mam ísť alebo radšej nie? Známi mi tvrdia ze také malé dieťa bude síce cítiť ze tam niesom ale nebude to prežívať tak ako trebárs ročne alebo dvojročné dieťa. A trochu mam aj strach ze sa mu môže narušiť systém alebo co ak mu budem predsa len chýbať a bude stále plakať? Co keď nebude ku mne potom chcieť ísť.. Áno viem ze sú to len 4 dni 🙂) Na druhej strane je to asi jediná příležitost ist takto niekde len s priateľom a aj si oddýchnuť.. Díky za všetky tipy 🙂

arwen88
15. feb 2016

@evana11 a keby si ho vzala so sebou?

eeffka
15. feb 2016

@evana11 no ja nerozumiem tejto mode...nemas muza len priatela, dieta ides strkat k babke aby si si "oddychla" ?!? co mas 6torcata? a panko co?
od tak maleho dieata by som isla len v pripade nutenej hospitalizacie, nie ze sa ist "regenerovat" , a este dat dieta k babke, na ktoru ani poriadne nie je zvyknute.
ak sa pytas ak ano budes mu chybat, ano bude revat, ano bude potom na tebe nalepene tak e ani na WC sa sama nedostanes.
Neviem co je to za "vyhru" zeby tam nemohlo ist dieta s vami. Ludia naco si robite deti ked sa ich potom chcete sup sup zbavit.

mirkaaa80
15. feb 2016

Neboj, nezabudne na teba za 4 dni 🙂. Ja by som nesla, lebo sa poznam, cely cas by som myslela na maleho, co robi, ci neplace, ci mu nechybam lebo on by mi chybal velmi. Ja ked som pri prvom synovi chcela ist len na pol dna od neho, uz od rana plakal, asi to zo mna citil. Urcite by som maminu "zaskolila" skor nez pojdes prec, aby si na seba zvykli, hlavne mamina aby videla maleho zabebnuty rezim.

tslobik
15. feb 2016

@evana11 neboj sa, malinkému to rozhodne neuškodí 🙂 . Ide o to, či budeš ty na dovolenke kľudná bez neho. Ak sa tam dokážeš uvoľniť a prídeš domov oddýchnutá o to lepšie. Ja som do pol roka malého trpela hroznými stavmi depresie, nespavosti.....starali sa o neho všetci, hádam okrem mňa. A malému to vôbec neuškodilo. Má 4 roky a je všetko ok 😀

momkomonika
15. feb 2016

A to tam nemôže ísť s vami? Doplatíte za neho aj keď ja mám takú skúsenosť že za tak malé babenko sme neplatili. Spal s rodičmi na posteli. Ja by som nešla ako sa poznám bez dieťaťa. A myslím,že hej,že bude vnímať,že tam nie si. A asi nekojis, ak premyslas, že ho necháš samého. Neviem, zvážte to aj s priateľom.

priora
15. feb 2016

Ja som bola na noc a den na druhej strane republiky s mužom maly mal okolo pol roka bola s nim švagriná ktorej plne dôverujem malého poznala vedela co a ako naňho co moje vlastne sestry nie, maly by s nimi ani byt nechcel, a maly ani nevedel že som bola preč mne to pomohlo bol veľmi náročný silne koliky od 5 do 23 plakal pokial si mu nehrala s hrkalkou a mne to pomohlo ja osobne to neberiem ako odloženie dieťaťa nevidím na tom nič zle iba to že by som ho nenechala s osobou ktorú dobre nepozná a pokial viem mi sme veľa casu trávili ako u babky ako deti a neubudlo zo mna 🙂

juhseverzapad
15. feb 2016

Len bež, inak budeš zakladať tému "priateľ ma opustil". Pri bábu je veľa stresu, treba sa ísť vyventilovať, prospeje to Vám obom.

mikys1
15. feb 2016

Kľudne choď veď nejdeš na kraj sveta ak by sa inak nedalo vždy sa môžeš vrátiť ja som tak od malého bola preč na 5 dní v Paríži keď mal dva mesiace a necítim sa byť zlá matka. Vlastne ma moja mama nahovorila na to proste po ťažkom období som sa potrebovala odventilovať a naskytla sa takáto možnosť 😉

qidko
15. feb 2016

@evana11 myslim ze by si mala ist 4dni nieje tak vela moja mala 3mesiace musela som ist do nemocne na operaciu a s nou ostala svokra s manzelom a to som uz mala aj starsieho syna po 8dnoch som sa vratila mala bola ok aj napriek tomu ze nebyvam zo svokrou syn sa ma hambil a vzdy sa schovaval za manzela Tvoj drobcek to zvladne babina sa postara a babo to nebude az tak vnimat prajem pekny vilet uzite si ho ved si to zasluzis si mamina na cely uvezok🙂

sue
15. feb 2016

@evana11 a prečo nejdete s bábom spolu? 😕 ja teda neviem, ale my sme prvýkrát boli bez krpca na dovolenke keď mal skoro 5 rokov...mi to pripadá trochu divné...že ísť a deco nechať doma...ja by som si to neužila 😅

jankastubka
15. feb 2016

Tiez by som volila alternativu zobrat dieta so sebou. Za tak male sa vacsinou neplati. Pokial to teda nie je poznavacka, tak by tam dieta nemalo prekazat.

salome51
15. feb 2016

S manželom ideme koncom mája na svadbu na opačný koniec Slovenska. Cestovať budeme viac ako 3 hodiny autobusom. Synček je veľmi neposedný a uplakaný a tak sme sa zhodli na tom, že ho necháme mojej mame. Budeme preč 2 dni a noc len jednu. V tom čase bude mať 2,2 roka. Aj tak mi je yž teraz ťažko a neviem ako to bez neho vydržím. Moja mama si s nim poradí v pohode ani v noci nebude problém. Syn je s ňou rád. Ja by som určite nešla preč od takého malého dieťaťa. Možno som príliš úzkostlivá ale nešla by som od takého malého bába. 😉

shopoholocka
15. feb 2016

@eeffka to nemyslis vazne...to ze sme rodicia neznamena ze nemame pravo na relax a na partnera.

evana11
autor
15. feb 2016

@arwen88 aj tí je možnosť ze vziať ho s nami ale problém je že ne vybavíme dovtedy pas, je to v inej krajine a my tiež žijeme v zahraničí takže zdĺhavý proces.. Je tam taka šanca ale asi len 5 percent :( no a v rámci tej dovolenky sú tam aj nejake aktivity co by malý nemohol absolvovať

evana11
autor
15. feb 2016

@eeffka k tomuto prispevku len toľko.. Je jedno ci mam muža priateľa osem deti alebo jedno.. Začala som normálnu tému.. Ty keď si stále svojim deťom za zadkom a vyrastú z nich totálne nespolocensky jedinci a budeš sa o nich starať do tridsiatky do toho ti tiež nekecám 🙂

alietam
15. feb 2016

my sme isli napriklad do zahranicia na dovolenku zo starsim synom mala mala vtedy pol roka a bola u nasich cely cas mama mala napisane kedy priblizne papa kedy spi atd.nechala karticku poistenca pre pripad nudze nastastie nebolo treba ale ona bola zas zvyknuta aj na prostredie aj na nasich . Na tvojom mieste idem ale nech si zvyka na tvoju mamu

qidko
15. feb 2016

@evana11 maleho pekne nechaj doma a chote len vy dvaja neboj nie si zla matka ak nechas babku ako pestunku odychnes si naberies sil a vratis sa a potom sa budete s malym mojkat 🙂 nerozmyslaj konaj

jankastubka
15. feb 2016

@evana11 tak ak sa nepodari vybavit pas. Tak chodte sami. Zasa nevidim to tak katastrofalne ako niektore baby. Predpokladam ze nekojis, a ak duetatko byva kludne a rado v inej spolocnosti potom preco nie.
Zase od dietatka sa nehnut na krok do xy rokov to je tiez extrem. A motom mnohe mamy riesia ked idu rodit druhe, ako to to prve prezije tyzden bez nich.

misel0806
15. feb 2016

@evana11 urcite by som tak male dieta nenechala sama. A bozechran ak kojis. Dieta potrebuje citit matku boze. Musis rozmyslat dopredu nahodou ochorie dostane horucku nikdy nevies co sa stane.. Sama mam dieta ale toto by som neurobila aj keby sa dialo cokolvek. Dobre si to rozmysli mne by to materinski cit nedovolil. Ste dospeli rodicia uz ste to neni len vy ale aj vase dieta mate urcitu zodpovednost. Moj nazor urcite NIE!!

arwen88
15. feb 2016

A priplatit si za zrychlene vybavenie pasu sa neda?..neviem,ako to tam u vas funguje,len sa pytam...ja osobne by som.od takeho maleho drobca nesla...ked uz ma deti,tak se vsim vsudy....viem a chapem,ze.relax.s.priatelom by.bodol...ale.mas.malicke.babo a to.ta.potrebuje..a ak su tam nejake nevhodne aktivity,tak ich proste nerobte...uz len to,ze vypadnes.so stereotypu a zmenis.prostreie aj ked s dietatom ti prospeje a uzijete.si to aj traja

evana11
autor
15. feb 2016

@tslobik díky samozrejme ze keď bude väčší budeme ho rátať všade ale teraz to asi nepôjde, 4 dni zasa niesu tak veľa a máš pravdu ze hadam nezabudne 🙂 ja sa o neho nejak nestráchujem prehnane ale trosku mam obavy ci mu trebárs mama nezmení systém a potom to bude ťažšie navrátiť 🙂 díky

evana11
autor
15. feb 2016

@juhseverzapad jj nemáme na seba veľa času teraz z priateľom takže je to jedinečná příležitost a ak budu rodičia v pohode tak hadam aj babo 🙂

tslobik
15. feb 2016

@evana11 pekne na papier spíš, čo, kedy, ako je zvyknuté pri vás....aj mame bude ľahšie a aspoň sa priblíži pôvodnému režimu.

eeffka
15. feb 2016

@shopoholocka neviem preco by som to nemala mysliet vazne, najprv sa vydam, potom si robim deti a deti si nerobim preto aby som ich strcila k babke ktora to s nim ani nevie/nemala moznost...
deti mam 2, davno nemam 20 a s deckami bezne cestujem od 2m, s muzom sme spolu uz 22r tak myslim e mam dost odziteho aby som sa triasla jak osika , rychlo si ist "odpocinut" po 6mesiacoch.... ved to dieta viacmenej cely den spi, cele zle. Je to moj nazor a som rada ze som nasla cloveka ktory este zdiela moje staromodne hodnoty a ani ho nenapadlo deti niekam "odkladat". odkedy sme rodina dovolenky su rodinne, zrelaxovat s muzom sa da aj bez toho aby som odstrkovala dieta a este v takom utlom veku

evana11
autor
15. feb 2016

@sue jediný problem je ze nemáme pas a pravdepodobne ho nevybavim do mája, žijeme v zahraničí a stále čakáme na rodný list inak by išiel s nami

qidko
15. feb 2016

@misel0806 nic v zlom keby kazdy tak negativne myslel tak by sme nesli bez deti ani na WC lebo co keby sa nieco stalo?Ved ona ho nedava do "utulku"bude s babinou ktora sa oneho vie postarat a ona jej veri to je zaklad

evana11
autor
15. feb 2016

@alietam díky jednoznačne bude mať rozpis predný kedy spinka kedy papa atď.

juhseverzapad
15. feb 2016

@evana11 Presne tak, obaja si to zaslúžite.

warholette
15. feb 2016

@evana11 jasne, chod! ja som takto bola v Londyne ked mal maly 6 mesiacov, tiez bol s babkou a nijako mu to neublizilo. uzi si a zrelaxuj sa!

evana11
autor
15. feb 2016

@eeffka aha tak uz je to jasné, Stará škola 🙂))