Odplienkovanie a problém s kakaním

kukulienka83
12. jún 2016

ahojte...viem ze je tu tychto tem asi vela, ale nenasla som odpoved, ktoru hladam.
takze, odplienkovavame, asi 4.den - cikanie pohoda, na zachode, vonku, na stojaka...stane sa nehoda, ale tak nerobim z toho vedu, prezlecieme a ideme dalej. pekne zakrici, ciky a uz aj stahujeme gate a vsetko je ako ma byt. problem je s kakanim. aj poviem kaki, ale nic, posadim na zachod, nic, na serblik, nic... nechame tak, nenutim sediet ked nechce... zachvilu zas...kaki...a dokola...aj ma ritku spinavu, ale nepusti to von, vidim ze to zadrziava... ked ma gatky, cupne si a uz by aj kakal, ale ved nechcem nech spravi do gati, tak zoberm, dam na zachod a zas nic... nechcem aby zadrziaval, ale nechce si dat ani plienocku,ze by sa do nej vykakal, aj ked toto by som takto nerada riesila, kamaratkin syn takto potom kakal do styroch rokov len do plienky... neviem ako nato... nejake skusene mamicky, s podobnymi zazitkami... dakujem za kazdu radu!

siska53
12. jún 2016

@kukulienka83 nas sa sice odplienkoval ako 2,5r.,ale na kakanie mal plienku dp 3,5r. Mal strach nejaky,panika a presne kvoli tomu aby sme nemali take problemy,som mu radsej plienku dala. Samozrejme,ze boli pokusy o kakanie do wc ci nocnika,ale neslo to. Az ked mal 3,5r.som sa opat pokusila (uz asi 10.x), ze plienky uz nemame a nech si vyberiz wc ci nocnik.a zrazu to slo.

kukulienka83
autor
13. jún 2016

ale ja som mu aj ponukla plienku, ale nechce ju proste uz mat cez den vobec... jedine ze by som ho nechala do gatusiek sa vykakat... a to neviem ci je zrovna riesenie...

siska53
13. jún 2016

@kukulienka83 nas si pytal na kakanie. Inak ju nemal (dokonca ani na spanie), len ked siel kakat,si ju vypytal,vykakal sa a hned sla prec.
Ani tak nechce?

emarekova
13. jún 2016

@kukulienka83 my sme odplienkovali,cikala v pohode do nocnika,ale kakala len do gati. Vzdy mimo mna,takze som zistila az ked bola nehoda. Ale po par dnoch prisla na to,kam to patri..

igorannazacharovich
14. jún 2016

Ja som synovi dávala papať na nočníku a vždy sa aj vykakal a mal 2 roky . Do záchodu som dala schodíky a sedátko pre chlapcov .Vždy potom dostal odmenu . S dcérou to bolo oveľa horšie lebo je hyperaktívna a nikde neposedí . Najprv si to musí dieťa uvedomiť samo čo robí až potom sa to naučí samo kam .Radím ti buť trpezlivá a nenúť ho sedieť na nočníku lebo sa mu to zhnusí a to bude problém .

kukulienka83
autor
15. jún 2016

@siska53 on nechce uz vobec plienku cez den, aj ked mu ju dam na obedny spanok, tak hned ako sa zobudi sa pyta pipi a plienka ide dolu...
@igorannazacharovich nenutim ho...vcera sa 2x pokakal do gati 😀 co narobim, cikat sa pyta pekne, aj ked stane sa... ale dnes sa aj kakat vypytal, ale bolo to v poslednej sekunde 😀 , boli sme na dvore tak sme to tam vykonali...no uvidime, ved verim tomu, ze nato pride a chce to len cas...

zuzus76
30. jún 2016

Moja dcéra má 22mesiacov a štvrtý deň sme cez deň bez plienky, do nocnika cikať nechce, sadne si naň len keď jej netreba cikat, kričí a plače, ale vie vydržať a keď jej treba tak pol ide na dlazku a polka do nocnika, potom sa veľmi teší a ideme to pekne vyliat a kyveme pa pa s kakanim to isté je to moje tretie dieťa starší sú chlapci a oni pekne sedeli a nebol problém tak naviem kde robím chybu :(

evittam
30. jún 2016

@zuzus76 Nikde, proste ešte nie je na to pripravená - treba počkať kým si to uvedomí. U nás je niečo podobné a to už má malá 2,5 roka....Nočník ani vidieť, na WC ide akože cikať - aj 3x za pol hodku, vôbec sa tam nevyciká a nakoniec sa dočúra do gatiek alebo len tak na zem. Proste treba ešte počkať. A neporovnávať deti - tiež som si myslela, že robím niekde chybu.... 😉

grinchester
30. jún 2016

My sem mali doma to iste. Cikanie islo malemu na jednotku, ale kakat... ani za svet. Tri dni zadrziaval ako sa dalo. Cele dni chodil a drzal si ritku a bolo evidentne, ze musi kakat, ale nechce (pomohla az slivkova vyziva). Dva tyzdne som sa ho snazila smerovat na nocnik, zachod, plienku som davala len aby sa konecne vykakal... Az som si potom uvedomila, ze ho chudaka este viac stresujem ked za nim stale chodim, vypytujem sa a usadzam.
Tak som ho nechala tak. Ked mi povedal ze mu treba kako, tak som mu iba ukazala kde je nocnik. Samozrejme, par nehod sme doma mali. Ale nic som z toho nerobila. Malemu som vysvetlila ze sa tesim, ze sa vykakal, ale ze kako patri do zachoda.
A potom sa to jedneho dna zlomilo. Ukazal mi na zachod, kako, a uz to islo. Nesmiem ale zabudnut napisat, ze po kazdom kakani s drobcom pri zachode tancujeme ako blazni a kyvame hovienku na cestu, ked ho splachujeme 😄 keby ma niekto videl, tak si skutocne mysli ze mi pri zachode hrabe. Ale drobcovi sa to vzdy paci a tesi sa. Kludne budem zo seba robit blazna, ale hlavne ze konecne normalne kakame.
Takze moja rada. Zbytocne dieta a seba nestresovat a nechat tomu cas.

lamajja
29. máj 2018

@kukulienka83 Ako ste to prosím napokon vyriešili? Dcéra má ten istý problém.

ewell13
29. máj 2018

Nas sa naucil cikat rychlo len to kakanie vzdy do slipkov ploenku som vobec nedavala umyla rotku prezliekla slipky oprala a na druhy den zas...niekedy som iz bola na.nervy ale potom sa pekne naucil zakricat ze cjce kakat...chce ro cas

kukulienka83
autor
29. máj 2018

@lamajja ono sa to nejako samé poriesilo...ale bol to boj na dlhé lakte...s kakanim si užívame doteraz...chce to len trpezlivosť...veľa trpezlivosti...

milkaa27
23. júl 2021

My mame podobny problem, syn ma 2.5r, cika do nocnika alebo vonku, ale kakat nechce, oddaluje. Zacne si drzat ritku a rumazgat, ked ho chytro posadim na nocnik, spusti strasny cirkus, utisi sa len ked mu slubim nejaku dobrotu ako nanuk (mame nakupene take malicke prave ako odmenu), ale aj tak zadrzi a nevykaka sa. A ak sa vykaka, tak rumazga. Aj ked sa do gatiek vykaka, strasne place, uplnu paniku chyti, vacsinou mu totiz kaka vypadne cez nohavicu (sortky) von a on ako keby sa toho strasne bal, ze co to z neho vypadlo. Snazim sa mu vysvetlovat, ze je to vsetko v poriadku, ideme kaka splachnut, zakyvame mu, vtedy je uz ok. Ale ten samotny akt, ked to z neho vyjde a teda vypadne zo sortiek, to je prenho desive a strasne place. Neviem si dat rady. :-/