Odplienkovanie. Kedy ste začali a kedy sa podarilo?

sofik
31. aug 2008

Ja by som chcela len vedieť kedy ste vaše deti začali učit od plienky a asi kedy sa vám to podarilo, v koľkých mesiacoch.

tatianka7
15. máj 2013

@katieg85 🙂 ...no uvidíme,ako to bude s naším.Zatiaľ nijako extra nenútim..Nevie sa vypýtať.Ked sa ho opýtam,či ide cikať/kakať ,tak mi kývne,že hej-vtedy sa vyciká,alebo pokrúti hlavou že nie-vtedy si ani nesadne,hned beží preč.Veľa mu teraz hovorím,že mama,oco,starká chodia cikať/kakať na záchod,že ráno ide cikaťkakať,teraz sa vycikal/kakal a tak..uvidím,začína veľmi rozumieť,tak hádam sa naučí 😎 ..ked mu nedám plienku,tak zmizne,vráti sa pocikaný a vôbec mu to nevadí-hrá sa dalej.Ale zase jemu plná plienka nikdy nevadila-ani látková,ani papierová. 😖

katieg85
16. máj 2013

@tatianka7 neboj to sa nauci len mu nesmies davat plienku lebo to bude dlhsie trvat ked mu ju budes raz davat a raz nie.radcej nedat a stale ho pozorovat to sa potom rychlo nauci.moj uz je rok aj 7 mesiacou bez plienky dennej ale na noc ma, som z toho zufala.ale teraz ked je teplejsie tak mu dam chraneny potah na madrac a skusim dat bez plienky mozno sa nauci chodit v noci na zachod ked uvidi ze je raz druhy raz mokry.vyskusam uvidim ci to pomoze.

tatianka7
16. máj 2013

@katieg85 Nooo..ved toto...nedať tú plienku..len váham preto,lebo sa nevie pýtať,či čakať-nechať ho bez tej plienky a začne sa,alebo počkať,kým sa začne pýtať a potom ho nechať bez plienky..či kým bude s plienkou,tak nemá dôvod sa začať pýtať..?

leishmania
16. máj 2013

@tatianka7 mne sa zacal pytatbna cikanie az ked sa parkrat pocikal do gati, kym mal plienku tak bol v suchu a neregistrival to,

katieg85
16. máj 2013

@tatianka7 dala som mu plienku dole a kazdych 15 minut abo pol hodiny som ho dala sadnut.a zacal sa pitat az na 3 den.

tatianka7
16. máj 2013

@katieg85 Ahaaaaaa..super,tak ja by som čakala do puberty 😝

sandra86
19. máj 2013

ahojte, maly bude mat teraz 2,5 roka. bez plienky sme zacali skusat min. rok v lete (asi august). ale iba vonku na dvore behal holy alebo v slipoch. samozrejme sa velakrat pocikal, pokakal a zacalo mu to vadit. stale som mu vravela ze ma povedat ked bude chciet. zozaciatku to povedal az ked sa to dialo, alebo bolo po tom 🙂 ale vnutri som mu davala plienku este. netrvalo dlho a naucil sa, sice sa este sem tam pocikal doma, v aute, vonku. po case prisla taka faza, ze sa mi budil casto so suchou plienkou (aj rano), dokonca sa sam v noci budil ze ide cikat. tak som mu prestala aj na noc davat plienku a na matraci ma teraz obycajny chranic matraca, na nom podlozku pod chorych z lekarne a potom plachtu. v noci ho davam raz cikat (dokonca sa velakrat pri tom ani nezobudi 😀 ) uplne bez plienok sme uz 3 mes.

lucymk
20. máj 2013

@sofik Ja som nasu malu davala na nocnik asi od 7mesiacoch iba rano.od 10mesiacov som ju davala aj 5-6x za den.stale pri prebalovani aj ked ja som sla na potrebu ja,alebo ked tlacila do plienok som jej vysvetlovala,ze kde sa ma kakat .Uz mi stoho zacalo hrabat.vkuse do okola som sa opakovala.raz pri jednom prebalovani sa manzel uz zomna smial,ze mi uz poriadne stoho sibe.ja som si to vtedy tiez uz myslela,ale dockala som sa.O tyzden nato sa mi zacala mala pitat iba kakat a do tyzdna sme zvladli aj cikanie.vtedy mala 13mesiacov.dnes ma uz 2 aj pol roka .vnoci pekne sama vstane na nocnik

monca1111
24. jún 2013

@darka54 ako si išla na denné odplienkovanie prosím, my od 7 mesiaca od kedy som ju dala na nočníček kakáme len na nočník, teraz má 10 mes. na noc si ťahala dole plienočku, lebo cez den som jej prestala dávať a celú noc vydrží a ciká ráno o 6 tej, len neviem ako cez den, či dobre postupujem, cikáme každú hodinku - na môj podnet, ešte nevie ako to naznačiť, máš na to nejakú radu?

darka54
24. jún 2013

@monca1111 podla mna by som uz cez den nedavala plienku a mala sama pride na to ako sa zacat pytat cikat...

jani74
24. jún 2013

ahojte, my sme začali presne pred týždňom cez deň bez plienky - prvé 2 dni si Hanka aj sama krásne hačala na nočník a vycikala aj vykakala sa, ďalšie 3 dni ani za svet nechcela sadnúť na nočník a cikala a kakala len tak, že sa ma držala sa ma ale len na zem ☹ a od soboty sa už ani nepýta a ciká a kaká kade tade bez varovania ☹ Prečo? Čo ďalej????

rita36
8. júl 2013

ach jaj ja som dnes zahajila odplienkovanie 9:30 uz som x-krat utrela ciki ciki po nom zatial len z podlahy (chvala bohu)
ach jaj trpezlivost......

monci8888
8. júl 2013

my ked mala asi 19 mesiacov. sama bola zvedava na nocnik, tak sme jej ho zacali sem-tam ponukat. po par dnoch sa uz pytala sama a asi po 2 tyzdnoch sa uz ani nepytala, len si stiahla nohavicky a sama spravila co chcela.. potom uz len vykrik : "maminaaaaaaaaaaa, papieeeeeeeeeeeeer 😀 "

keira
7. sep 2014

spozorovali ste pri odplienkovani vasich deti zmeny v spravani, nalade?

andelok
7. sep 2014

@keira U nas ziadna zmena v spravani, akurat ze bola na seba vzdy hrda, ked sa jej to podarilo..takze celkom pozitivna skusenost u nas 🙂

ciriklora
8. sep 2014

mozno ste uz vsetky o tom poculi, mozno aj "zavrhli"..ale mozno by ste chceli pri dalsom babatku vyskusat bezplienkovu metodu. mozem odporucit - je to uzasne pozorovat, ako najmensie babatka cikaju a kakaju do nocnika, umyvadielka atd(moja mamina, teda starka sa s tym vzdy chvalila v robote, lebo aj ona to praktizovala s vnucatmi a kolegyne jej vraveli, to nie je moznee, az kym to jednej kolegyni doma neukazala🙂. u prveho som to zacala skusat az od troch mes po povzbudeni kamoskou a u malej od porodnice. babatko nenaucite, ze plienka je zachod a potom nemusite zas oducat a setri to aj peniazky, prirodu.

lensam
8. sep 2014

@ciriklora a to si bábatku vôbec nedávala plienku?

ciriklora
8. sep 2014

@lensam 🙂)ale davala som, davala...a dufala, ze bude sucha🙂), co niektore dni bola napr. u trojmesacneho babatka cely den. ale su asi mamicky bezplienkacky, co nedavaju. bezplienkova je taka flexibilna - ze su rozne sposoby a aj intenzita - napr. mozte ju robit v noci ale nemusite. maleho som davala vycikat aj vnoci (deticky v spanku necikaju, musia sa trochu prebrat), malu uz nie. ale kakanie do plienky nepoznam.

lensam
8. sep 2014

@ciriklora takže s ňou spíš v posteli a keď sa trošku preberie, tak ju hneď vyzliekaš a šup na nočník? zdá sa mi to dosť náročné, i keď by ma lákalo to poriešiť tak skoro. ja mám už dvojročného chlapca s plienkou a keď spomeniem nočník, tak je zle. krik, rev, sedieť tam nevydrží ani sekundu a v lepšom prípade odnesie nočník na miestočko.

ciriklora
8. sep 2014

@lensam . prve dietatko bolo taky idealny spac a on vzdy vnoci ked sa prebral na kojenie (2,3x), tak som ho dala ciknut, lebo mal latkovu plienku a nechcela som, aby bola mokra. nerobilo mi to problem, dokonca som ho v noci posediacky kojila, neviem preco🙂.u malej som to uz nerobila, spali sme spolu v posteli a iba som ju kojila, nedavala na wc. o tej bezplienkovej by sa dalo popisat..ale aby som nebola mimo temy. ale aj u bezplienkovych deticiek moze dojst k zatatiu, resp. cikaniu do plienky, alebo nepytaniu sa, v tom veku, ked uz maju rozumcek. takze viem si predstavit Tvojho chlapceka. ja by som sa nad tym moc nevzrusovala, tipujem si, ze budes prekvapena, ako sa zmeni zo dna na den a zrazu sa bude pytat(alebo sa vyberie sam) ako moja mala.

lensam
8. sep 2014

@ciriklora no to už sa teším ako sa vypýta sám...pretože s prvorodeným sme sa dosť natrápili tesne pred nástupom do škôlky. proste sme museli prestať dávať plienky a prať a prať a hlavne na veľkú ani za svet nechcel ísť na záchod. tak snáď keď sa zadarí tretie (dievčatko), tak bude šikovnejšie

ciriklora
8. sep 2014

@lensam tak zelam, nech sa teda vypyta najneskor 1.septembra, este ma cas..a aj aby k vam prislo dievcatko, ak si zelate🙂

lensam
8. sep 2014

@ciriklora a ako často si dávala dieťa na ten nočník?

ciriklora
8. sep 2014

@lensam hovorim len za mna, lebo ta bezplienkova sa da rozne robit - kedze ja som nerozpoznala signal, kedy mi babatko oznamuje, ze chce cikat, tak som davala vzdy po spani (po kojeni som uz nedavala) a kakanie som videla kedy chcu. mamicky tvrdia, ze to sa im nechce, ze to je navyse...ale prebaluje sa tak ci tak, tak vtedy som akoby prebalovala - sucha plienka (nikedy mokra) a dala som vycikat- zabralo to minutku.

monula1
16. sep 2014

Ahojte precitala som tu kopec rad a napadov tak dufam ze sa to aj nam podari,lebo uz som zufala.Moja mala ma 20 mesiacov.Rozprava uplne vsetko aj spaja slova na vety,a to uz vie aj po anglicky skoro 40 sloviciek.Na vsetko je sikula co poviem to spravi,odnesie prinesie....a tak.Od 7 mes.som ju dala na nocnik aspon na kakanie no po mesiaci sa zasekla a nechcela nocnik,tak som pockala ved je mala ma cas.No a teraz cez leto sme zacali bez plienky chvilku sa jej to pacilo aj sama povedala cikat.A takto pekne tyzden vzdy povedala, jasne bola aj nehoda😁kakanie to vobec len do plienky.A takto sa trapime 3mesiace.Uz sme zapojili aj macka ze zatlieska a jej povie ze musi sama ist alebo povedat no a nic.😱tak nam drzte palce👍

adawada
16. sep 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

v 10 mesiacoch som ju zacala davat na nocnik po jedeni, kojeni a po prebudeni, cez den mala plienku, v 14 sme dennu plienku zrusili, dva tyzdne boli mlaky a kopky po byte a potom pochopila. teraz ma 18 mesiacov sama sa pyta na cikanie a kakanie - uspesnost 95%. V noci ma este plienku a pomaly skusame aj vylety vonka bez plienok.

jika80
16. sep 2014

Ja som zámerne neodplienkovavala vôbec, čakala som, kým sa malá sama vypýta. Priznám sa, na utieranie mlacok som bola lenivá. Dcéra mala 2 roky a 3 mesiace,keď povedala že plienocku už nechce. Od vtedy sme mali jednu jedinú nehodu doma a asi tri v škôlke.

vulka
16. sep 2014

Syna som sa snažila odplienkovať v necelých 2 rokoch. Na radu múdrejších som mu do slipoek dala ešte látkovú plienku, aby poriadne cítil mokro. Bolo mu to úplne fuk. Tak sme to o rok odložili.
Dcéra v 2 rokoch a 7 mes jeden večer sama povedala, že ona je už veľká a nechce plienky. odvtedy sme bez plienok. Boli asi 4 nehody v spánku do postele.

tatanka1
17. sep 2014

@monula1 vraj ak do 2tyzdnov od zacatia odvykania nezacne reagovat, a ema zaujem tak treba prestat pockat 1-2 mesiace a potom opat skusit. aby dieta nemalo z toho stres.
my chodime pravidelne na nocnik od asi 10 mesiacov, a od 6 mesiacov najprv kakat, potom som pridala po spanku cinanie, a pred kupelom, po jedle a tak... no a tiez rozmyslam dat dolu plienky cez den uplne. lebo niektore dni cez den neminieme ani jednu plienku a inokedy aj 2 lebo napriklad sme vacsinu dna prec z domu... ale ak sme doma a len s malymi prechadzkami tak do 1-2h tak to sa da bez mokrej plienky. tak snad to pojde.

ruza112
17. sep 2014

syn nenosi plienky od 13mesiacov neverila som mu to lebo ich tahal dole a nechcel ich mať na sebe ale vôbec sa nepocikal. ale dcerka mladšia ta cez den bola bez plienok ale v noci do 3rokov sa pocikavala musela plienky, ale poradila mi jedna pani aby som skusila tu plachtu s pogumovanou jednou stranou a toto zabralo.odkedy sme jej ju dali vysvetlili sme jej že nesmie už plienku a ona dostala rešpekt pre tou plachtou a asi 3krat sa pocikala a dosť. odporučam. ked mala plienku vedela že sa ma na čo spolahnuť ale ked ta plienka nebola a bola plachta vedela že nesmie a my sme boli chranení že nepocika matrac,