Odplienkovanie. Kedy ste začali a kedy sa podarilo?

sofik
31. aug 2008

Ja by som chcela len vedieť kedy ste vaše deti začali učit od plienky a asi kedy sa vám to podarilo, v koľkých mesiacoch.

michaela1711
20. sep 2014

@sofik mojho malého som zacala dávat na nocník ked mal 1 aj 6 mesiacov to sme len tak sem tam skušali teraz ma 1 rok aj 10 mesiacov a davam mu plienku iba von a na spanok. ale pociká sa aj mimo nocnika ale us vie dat najavo ze chce cikat ale on sa toho nocnika akosi bojí hned zacne plakat ked ho davam na nocnik a nokonic mu dam plienku aby sa vycikal do nej.

02veronika
22. sep 2014

ahojte aj mam problem s malym poradte mi prosim,moj maly mal teraz 13,9 2 rociky. skusala om ho nechat bez plienky po byte stale som mu hovorila ze teda pytala som sa ho ze ci chce cikat nereagoval ked som ho dala na serblik tak raz sa vycikal raz nie. ibaze potom si uz nechcel na serbel ani sadnut a to je doteraz a ani na zachod nechce ist. kolko krat ked som hechala po byte bez plienky tak vsetko poocikaval.myslela som si ze to este nechape,ale chape lebo ma zavolal a ukazal na mlacku takze chape a este sa smial..ale nechce si vobec sadnut na serbel..uplne panika..a teraz ked sa vinku ochladilo tak sa bojim ho nechat bez plienky ked sa vonku aj pocika a aj budem mat nahradne veci ze aby mu neprechladol..napr . uz dva tyzdne spinka sam v detskej izbe na posteli uplne bez problemov..ale to cikanie no neviem.. rozprava iba nejake slova,zacina viecej ale cikat kakat to nie.. co mam skusit prosim?

evittam
22. sep 2014

@02veronika Neskúšaj nič. Môj starší syn bol bez plienok nejak po 2,5 roku 🙂. Vždy ráno keď sa zobudil tak sme ho dali na šerblík a sa vycikal, málokedy vykakal, no a postupne bol cez deň bez plienky a mal len na noc alebo denné spanie. No a fakt to bolo zo dňa na deň - že "mama cikať" 😀 . Nestresuj jeho ani seba ono to príde. 🙂

emily76
22. sep 2014

@02veronika skus byt trpezlivejsia.. 99,9% deti sa nauci cikat do nocnika ci WC, to 0,1 percento su chore deticky. Takze ak je tvoj syn zdravy, co predpokladam, tak to urcite zvladne skor ci neskor tiez. Tebe radim nepocuvat na ulici mudre tetky, ktorych deti uz pred xx rokmi sa pytali v roku.. ty mas doma jedinecneho uzasneho chlapceka, ktory sa to nauci tiez.. ked pride jeho cas. Moj najstarsi sa vedel v dvoch rokoch bicyklovat bez pomocnych koliecok.. ale do plienky cural len taky fukot.. este ako trojrocny maval plienku na noc, pretoze zaspal tak tuho, ze ho nejaky mechur neprebudil... a, teraz ma 17,5 a poviem ti, zvlada v pohode aj cikanie, a aj kakanie. 😵 Cim viac na dieta tlacis, tym horsie.. nechaj nocnik na viditelnom mieste, davajte rano vycikat oblubeneho plysaka.. a raz si sadne aj on.

02veronika
22. sep 2014

@emily76 dakujem moooc ste ma ukludnili 🙂

02veronika
22. sep 2014

@evittam dakujem, ste zlata 🙂 tak uvidim teda kedy to pride..

lucwika
24. sep 2014

Ahoj, tuto diskusiu som citla len 5ak zbezne a chcem prispiet mojou skusenostou....
Necitala so vsetky prispevky,lebo ked som si vsimla ze davali na nocnik v 7mych mesiacoch, kedy dieta este samo nesedi, tak mi prislo zle a smutno, lebo take male dieta este na to nie je zrele....
Ale nie o tom som chcela...
Moj syn je majový, a tak sne tento rok ked mal v maji dva roky a vonku sa oteplilo, zacali najprv doma chodit bez plienok.... boloto narocne lebo dieta zvyknute na plienku pusta moč pribezne v malych mnozstvach.... ale cca po 2,3 dnoch sa to zmenilo... pocikavania neboli take caste, ubudlo pocikanych slipkov, teplackov, gatuší.... ale nepytaval sa.... ale vzdy ked som ho posadila na serblik, ked som usudila ze uz dlho necikal, sa vzdy vycikal.
Zacali sme chodit aj von bez plienky... zatial cikaval na dievcatko, cize vyzliect uplne z gati (este ze bolo leto a tych gati nebolo vela....) ale skusavali sme aj po stojacky, a casom sa to naucil.
Teraz mozem skonstatovat, ze okolo 17.9. Sa zacal riadne pytat, mozem sa na to spolahnut, aj ked musim uznat ze ked je zabraty do hry v novom prostredi, tak sa niekedy este pocika, takzenahradne oblecenie stale so sebou. 😀
Takze nam take uplne denne odplienkovanie trvalo cca 3,5 mesiaca. Ale kazde dieta je ine, niekomu to trva dlhsie, inemu kratsie. A dievky su udajne sikovnejsie.... aspon kamoskinej malej to slo lepsie.... 😉
Teraz sa coskoro chystam na nocne odplienkovanie, tak som zvedava... momentalne mama 5noc rano suchu plienku. Tak snad to bude v pohode... 😵
Ak mate nejake otazky kludne IP... Asi to tu nebudem sledovat...

lucwika
24. sep 2014

@02veronika kamoska sprijemnila cikaniedo serblika tym, ze za kazde vycikanie do serblika mu nan nalepila nalepku, kupila nejake oblubene obrazky nalepky, a lepila, raz mi hovorila ze uz ani nevidno farbu nocnika... ze je cely olepeny... hehe My sme mali chvilku take obdobie ze sa sam az tesil na velky zachod... vzdy sme bezali a spravil co potreboval.... potom to prestalo.

02veronika
24. sep 2014

@lucwika 🙂 asi to necham este tak a uvidime na jar,ale dakujem

lady511
25. sep 2014

ahojte..je tu niaka mamička ktorá ma babo,,ktoré ani v 2,5 roku neciká do nočníka?

ajola
2. okt 2014

Ahojte, prosím radu odhadom odplienkovania.
Môj syn má 2 roky a pomaly aj 2 mesiace k tomu, je veľmi živý, šikovný, veľa rozpráva, rozpoznáva zvieratká, a všetko čo by už mal, len tie plienky nechce zanechať. Povie, kedy ciká, kaká, ale ani za svet si nechce sadnúť na nočník, a o wc ani nehovorím. Radšej nekaká celý deň. Doteraz sa mi podarilo ho posadiť oblečeného, chvíľočku tam sedel, ale teraz už ani to nechce, vrieska, jak pavián... Už neviem, čo si mám vymyslieť, aby som ho prehovorila. Keď mu nedám plienku cez deň, ciká všade, kade chodí, zahlási mi už hotovú vec. Všetko mám ocikané v byte. Som zúfalá, bezradná, prosím o radu. 😢

katariang
9. júl 2015

Tak sa pridám aj ja.My sme začali s odplienkovaním tesne po 2.narodeninách.Trvalo to celé cca týždeň.Prvé dni samozrejme prezliekaná aj 5x ale potom jej to akosi doplo a šlo to rýchlo.Na noc sme plienku stále mali.Teraz je pár dní pred tretími narodeninami.Na noc som jej plienku nebrávala nebolo to pre mňa nič hrozné.Až asi pred tromi dňami sama od seba že ona už plienku nepotrebuje tak že jej nemám dať.Tak som nedala.Prvé ráno cvrkla hneď ako vstala nestihla dobehnúť na WC.Odvtedy máme noci aj rána suché.Vždy som vravela, že príde sama do veku kedy to pôjde a naozaj to tak bolo.

luc22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dari161
27. sep 2023

@danihelka Ak sa môžem opýtať, kedy mu “doplo”, že cikať má dnu a nie na koberec, proste nevstávať z nočníka. Môj ide mať 2,5 roka a vždy sa postaví z nočníka a celé zle!

danihelka
27. sep 2023

@dari161 dobrý deň, môj príspevok je už asi 10rokov starý, syn má už dnes 12rokov: joy: