Odplienkovanie. Kedy ste začali a kedy sa podarilo?

sofik
31. aug 2008

Ja by som chcela len vedieť kedy ste vaše deti začali učit od plienky a asi kedy sa vám to podarilo, v koľkých mesiacoch.

fridrichova.eva
11. feb 2013

@bubinkaaa jááááj, tak to isté i my, ja sa nádejam, že do leta sa naučí, vôbec ste ma nepotešili :( 😢

bubinkaaa
11. feb 2013

@fridrichova.eva pozeram,ze mas dvoch synov, pri prvom synovi to bolo ako??kedy sa naucil cikat,kakat na zachod??🙂

nellysu
11. feb 2013

My sme zacali, ked mal maly 2 roky. Prvy mesiac sme sa potrapili, ale rozhodla som sa nevzdat. Plienka dole. Nocnik v detskej izbe aj obyvacke, aby boli na ociach. Vela krat sa pocikal aj pokakal. Myslela som, ze sa to nenauci a veru naucil. Trosku nam pomohlo, ze ho zacalo prehanat asi 2 dni, ale odvtedy si plne uvedomuje, kde sa cika aj kaka. Nepolavit, mat trpezlivost a ti nasi drobci sa to naucia😀

mirusa25
12. feb 2013

@bubinkaaa no môj syn ma prave dnes 2r a 8m a takisto nic. ja som to uz vzdala a pockam teraz kym sa oteply a potom ideme na ostro skusat az kym sa nenauci. 🙂

fridrichova.eva
13. feb 2013

@bubinkaaa
pri prvom synovi- no, on robil všetko tak"zrazu", zrazu bez lezenia zo dňa na deň začal chodiť, ropzprávať a s cikaním to bolo tak, že: on je narodený v januárin naše pokusy z nočníkom skončili zakaždým veľkým krikom tak som to vzdala. A v lete vonku v parku sa mu pochválil a následne to aj ukázal jeho rovesník - aha ako ocikávam stromčeky...
tak mu vravím pod skúsime to aj my či to dokážeš a vyšlo to, od vtedy sa mi ani raz nepocikal ani nepokakal, dokonca ani v noci.
tento druhý aj ho posadím na nočník pokrok je že už neprotestuje ale aj tak ak sa aj do neho vycviká tak len symbolicky a následne pustí celú dávku do plienky. Aj mi ju sám prinesie a použitú zahodí do koša. S manželom sa už zúfalí aj smejeme, že pozná písmenka aj čísla (vačšinou), že sa skôr naučí čítať ako sa pýtať. Už naozaj neviem čo robiť 😝

bluesky33
13. feb 2013

@womenne fuha a to sa da uz od 7m ?hm sikulka

zuzik1983
14. feb 2013

baby aj ja uz som zufala s mojou malou, ma 2 roky a 7mesiacou a stale mame problem s cikanim aj kakanim.uz takmer 2 mesiace jej doma plienku nedavam, .prvych 6 dni som len utierala kade tade, potom bolo par dni takych , ze pekne utekala k nocniku aj sa vycikala.potom zase niekolko dni sama nehoda, potom ju to preslo a zas nejaky tyzden uspesny bez nehody.a takto sa nam to opakuje uz 2 mesiace.ja naozaj nechapem, ako na nu, lebo je vidiet, ze to vie, ale nechapem, preco to takto robi.v com to je?uz ozaj neviem ako na nu.mate niekto podobnu skusenost a viete mi poradit prosim?

vandavanda
14. feb 2013

my sme mali vcera prvy uplne neplienkovy den 🙂 ma dva roky a 3 mesiace. cely proces od "sadnem si na nocnik" az po "som bez plienky aj mimo domu" trval aj pol roka. pravdou je, ze sme ju do nicoho netlacili a skor isli cestou - ked to pride, pride to. inak sesternicin maly chodil na nocnik podstatne skor, aj vedel co spravit a zrazu utlo a nic. je v rovnakom veku ako nasa mala a nechce si ani sadnut. proste je to i o dietati. kazde si svoj cas najde samo.

awalancha3
14. feb 2013

nasa ma 2 roky a 2 mesiace, sikovna je potvorka, ale na nocnik nechce..... kladie mi filozoficke otazky: preco musim na nocnicek, ked mam plienocku? plienocku pokakanu dame do kosa a kam dame hovienko z nocnicka? ... proste je nejake prespekulovana..... len co bude vonku teplo, niekedy v maji, zacnem natvrdo..... proste bude bez plienky; v septembri ide do skolky, tak uz musi byt vytrenovana.....

novamaminka
17. apr 2013

My mame 2roky a 3mesiace..zacali sme v nedelu a mali sme odvtedy len dve mini nehody..horsie je ze musime vsade zo sebou nosit nocnik lebo nieje ochotna sa vycikat ani do travicky ani na zachod ked sme vonku,len na svoj nocnik..tak neviem kolko ju to bude drzat a ako sa toho postupne zbavit..mate s tym nejake skusenosti?

matafen
17. apr 2013

@sofik No tak my sme mali niekolko pokusov - neuspesnych, mala sa branila nocniku ako lev, nepomahala ziadna motivacia, jedine co bola ochotna - vycikat sa vecer pred kupanim 🙂 Nechala som to tak, nenutila, nestresovala dieta ani seba. Povedala som si - nepoznam ziadneho skolkara s plienkou, tak tomu necham volny priebeh. A tu zrazu v 2,5r sa sama zacala plienke branit - ze ju tlaci, svrbi... ze chce gatky... Tak som jej dala nohavicky - krasne s princeznami - ale ze ked ich ocika, nebude mat a bude zasa plienka - a tato motivacia zabrala a dieta sa zo dna na den zacalo pytat 🙂 Sice prve dni to bolo v 10-minutovych intervaloch, ale bolo to z jej iniciativy, nebombardovala som ju sustavnymi otazkami, ci jej netreba. Cez den sme plienku nedavali ani na doma, ani vonku a kedykolvek chcela cikat, tak som ju dala, hoci aj na namesti 🙂 A nehodu sme mali 3x - ked bola velmi zaujata hranim - aj to len cvrklo a zbadala sa hned, nebola plna davka 🙂 Na noc som jej davala plienku este asi pol roka.

xxx123
18. apr 2013

ahojte, teraz ja napisem svoje story so synom. Nikdy mi nechcel sedavat a ani si len sadnut na nocnik, nie este aby tam nieco vykuzlil. Povedala som si zze ho nebudem silit, bol strasne vzdorovity, no vlastne este stale aj je. Hlavne ked sa ma ist na obed spat. Nocnik bol polozeny vzdy pri posteli na tom istom mieste neprekladala som ho. Vzdy som sa ho spytala kde je nocnik a ukazal prstom a pripomenula som mu ze sa tam cika. Bravala som ho aj na zachod a vzdy mu hovorila ze sa idem vycikat a ze teraz aj tato ide cikat. Tym ze este nerozpraval, tak som mu hovorila ze ccccc ako cikam. Zacal pouzivat hned ccc a ukazoval na nocnik ze sa tam cika. Ked mal zhruba 22 m a zasa nechcel spat na obed, zacal si tam splienkou sam sadat. O pol mesiaca si plienku zacal davat dolu a zacal sa po tyzdni pytat. Bola som ztoho hotova, lebo som uz naozaj nevedela ako ho tam budem ucit. Vzdy som si povedala ved ked zacne rozpravat, tak vtedy skusim, ale zacal skor sa pytat ako rozpravat.Proste sa zacal sam od seba pytat. Takze nesilte to. Vzdor u nas pokracuje, spanie je na obed v bode mrazu a jedine co zacal sam od seba sa skusat obliekat a vyzliekat, takze aj to zle zaspavanie cca 2 hod.je na nieco dobre.

abbie
19. apr 2013

ja som to skusila, ked mal 2r. a 1 mes. vtedy bol uz na to dostatocne zrely a pochopil to za 3 dni ... na stvrty den sa mi uz pytal na zachod

magali
23. apr 2013

pridavam sa k tym zufalejsim.. nas maly ma 2.5 roka a tiez som uz na nervy.. teraz sme zacali davat slipy, ale stale je pocikany, vobec nechce cikat ked ho skusam dat, je tvrdohlavy.. asi to bude u nas trvat dlhsie, asi budeme mat vsetko ocurane.. nechcem na neho tlacit ale uz som miestami zufala.. tiez mi robi to ze sa ho pytam ci ide cikat, povie ze nie a behom par minut uz krici ze je pocikany, uz neviem ako ho motivovat.. stve ma to lebo je velmi sikovny, krasne rozprava, vie naspamat basnicky, pesnicky, krasne sklada lego a ine skladacky, ale toto ho vobec nezaujima, netrapi ho ze sa pocikal a s kakanim to bude podla mna este horsie

lvka
23. apr 2013

no, nas nema plienku uz snad aj 3 mesiace... ale nepyta sa sam... nehody nema takmer ziadne, ale len preto lebo ho ja posadim na nocnik, krasne sa vycika, ani neprostestuje, vie presne co sa tam robi, uplne rozumie... len sa proste sam nepyta... ma 2,4r a ja uz som trosku zufala.... vobec netusim ako pokracovat dalej...

itbielizen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
23. apr 2013

@itbielizen a toto čo? ako surovo sem hodíš reklamu, toto je téma o odplienkovaní detičiek nemáš tu vkladať kontaktné údaje firiem

itbielizen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
itbielizen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
23. apr 2013

@itbielizen v poriadku, ale píšte to tam, kam to patrí a nie do diskusií, pravidlá ste nečítala?

tehulka2011
23. apr 2013

@itbielizen takto spamuje aj v inych temach 😠 drzost... neviem o com by bolo toto forum keby si kazdy takto hocikde vycapoval reklamy

monita662
1. máj 2013

Ahojte ...snad mi niektora poradi alebo aspon povzbudi ☹ moja mala ma 2 roky a 1 mesiac ...nerozprava nic ..hadam len slovo mama.....ma svoju vlastnu rec ....na serblik som ju davala od 8 mesiacov aj sa krasne vycikala aj vykakala....zakazdym ked som ju dala na serbel sa nam nieco podarilo....no potom sme isli domov na dovolenku (zijem v zahranici) a tam nastal zlom a ani za boha nechcela sadnut na serblik....neriesila som to lebo bola este malicka a mala cas nato .....no od 1roka to skusam na nu a bez vysledkou .....teraz ked uz ma 2 roky som si dala zavezok ze ju od toho oducim aj ked neviem co bude ....lenze.....nejde nam to ...2 dni som ju nechala bez plienok dala som jej nohavicky pancuchy a nechala tak kazdych 15 minut som ju davala na serblik....samozrejme plac ....po chvilke prestala sedela aj pol hodinu ale nic sa nepodarilo....akonahle som ju obliekla a otocila sa pocikala sa ...nestihala som utierat po nej a prezliekat ju ...mam pocit ze vobec nechape co od nej chcem ....a to som naozaj ju skusala motivovat so vsetkym.....zatial bez vysledku .....trapi ma to lebo kazdy do mna len huci ze je uz velka a ze cez den by uz mala byt bez plienok .....a to ja velmi dobre viem lenze to nejde tak lahko.....takze nejake napady ? alebo nieco lebo uz sa zblaznim asi 😢

ivirk
1. máj 2013

@monita662 ahoj, ja sice zial napad nemam, len Ti chcem povedat, ze nie si sama, moj maly ma sice "len" 18 mesiacov ale sme na tom uplne presne rovnako, u nas nastal zlom ked som musela zostat viackrat v nemocnici a bol cez den so starymi rodicmi, ti ho na nocnik nedavali a tak ako uz bol super nauceny - tiez som davala od 8 mesiacov, tak jet o teraz totalne v haji... a ak tam aj sedi tak nic neurobi, ked necham bez plienky zasadne sa pocika a nestiham prezliekat napriek 15 minutovym intervalom...akoby so mto ja pisala.... No snad to dako zvladneme v horucich dnoch planujem ze sa nauci, no dufam 🙂

xlucia
1. máj 2013

@monita662 tak v prvom rade sa ukludni a vykasli sa na to co kto hovori. ked ti budu tvrdit ze uz ma jest priborom, tak tiez zacnes stresovat????
robis to cele zle. jednak je este malicka, min do dva a pol roka ma cas a jednak ju neuritelne stresujes davanim na serbel. a co si myslis ze je normalne davat ju kazdych 15 min. na serbel???
moja rada. nechaj to mesiac az dva tak, nechaj jej plienky. na serbel chodte spolu. ty na zachode ona na serbel oproti tebe vzdy po najedeni. po ranajkach, po obede a ked sa navecera. spociatku staci aby si sadla s holou ritulou, pochval ju.
obcas ju tam zdrz nejakou otazkou. napr. ked bude sediet na serbliku, nech ukaze kde ma vlasky, ocka... stacia dve tri otazky. ona sa ukludni po par dnoch ti zacne na tom serbli sediet sama 5 ci 10 minut a kedze bude najedena a po jedeni aj nieco urcite vypije, tak sa jej aj podari nieco do serbla. treba pochvalit, aka je sikulka, ale nezvelicovat. nech nevidi ako velmi ti na tom zalezi.
ja som mojim chalanom hovorila ked sa okamzite chceli postavit ze nech aspon chvilocku vydrzia, ze ritula si musi zvyknut na serblik, ze uz nema plienku. pomahalo. spociatku na par sekund, po tyzdni u oboch tak ze pockali par minut.
az ked sa tam par krat vykakali a vycikali pochopili pointu.
mimochodom u oboch som zacala ked mali 2 roky a 5 mesiacov a obaja po tyzdni sedeli na serbliku kludne a do troch tyzdnov od zaciatku boli obaja odplienkovani na den aj noc. po tychto troch tyzdnoch nebola uz ziadna nehoda.
takze sa nestresuju, mas uplne normalne dieta, do skoly ti s plienkami nepojde a hlavne viac si ver. ved ty si matka svojej dcery a nie cudzi... ktori vzdy radi znervoznuju. najlepsie aby uz rocne deti mali diplom...

monita662
2. máj 2013

Dakujem dievcence ....nachvilku to este odlozim snou .,,,samma vidim ze to vyznam este nema ...zbytocne ju stresujem ....skusat budem ale nuutit urcite nie .....nestoji mi to zato aby neskor mala nejake zbytocne bloky ....len som trosku nesvoja z toho ze este zatial ani nerozprava,nechce ukazovat kde ma ocka nos usta ani na knizke neukazuje zvieratka a niekedy sa mi zda ze ani nechape tomu co hovorim a to jej citam knizky hram sa snou proste venujem najviac ako viem .....doktorka vravi ze je uplne v poriadku len si dava nacas 😀 tak som zvedava kedy zacne mat poslusny jazycekk 😝

tepka
2. máj 2013

Maminky ja už začínam ale vie že ma ísť na nočník že tam sa to robí ale nejde nechce sedieť....cíti že cika vtedy ked cika mi povie kako ale pocika sa☹dookola ju prezliekam ako to mam robiť?

tepka
12. máj 2013

Ja už som zufala ked ju aj donutim sedkať na šerbli tak nič tak neuribí pytam sa jej či ide robiť kako povie nie nepovie nič a nakonic sa aj tak pocika pokaka☹och už som z toho na nervy☹myslíte že není ten čas?ešte?pekne ale rozumie kde sa to robí aj všetko je šikovna na ine veci že by na toto nie?

tatianka7
15. máj 2013

@katieg85 Tak ja mám menšieho(zajtra 17mes.)-ešte stále je s plienkami,ale odúčam ho pred denným ale hlavne nočným spánkom piť.Jednoducho mu po večeri(cca o siedmej a spať chodí o ôsmej-pol deviatej) dám do pol fľašky nesladený čajík,potom ešte 150ml mliečka a fľašky skryjem 😉 .Tesne pred spaním,alebo po zaspatí ho prebalím a ráno sa mi veľakrát stane,že ked ide na nočník,tá plienka je suchá 🙂 .

matozazzo
15. máj 2013

Ak mozem poradit, nenutte deticky skor nez su na to psychicky pripravene... Urcite vidiet, kedy kaka - teda vacsinou, to vystihnite a ked sa par krat vykaka do nocnika, treba postupne davt napr. po prebudeni na nocnik, ak ho odmieta, je to nasilu a trva to dlho :( Dalsia vec je, ked naucite dietatko na nocnik vtedy, kedy davate vy, trva dlho, kym si vybuduje system - treba mi pisat, idem pisat, takze ak ho nedate vy, ono samo nepojde, nepyta sa a popisa sa... Kazde dietatko je ine, niektore sa oduci v roku, ine v 2, ine v 3. Ked si to zacne uvedomovat same, ide to rychlo. Mam 2 dcery, prva sa oducila ako 2,5 rocna, druha ma 20m a uz je bez plienky, ale pyta sa sama. Samozrejme, niekedy sa popisa, hlavne ked sa hraje, alebo ide na poslednu chvilu, ale zacala sa pytat sama, aj sama si odlepovala plienku, ze ju nechce.. V skolke 2,5 rocne deti, nedarilo sa 3m ani doma, ani v skolke, a zrazu sami od seba sa zacali pytat a do tyzdna sme boli bez plienky. proste dietatko je kazde ine a musi "dozriet", potom to ide rychlo, nestoji nas to tolko nervov a prania veci 😀

katieg85
15. máj 2013

@tatianka7 hovori sa ze oducit od plienky cez den to je povinost matky ale cez noc to musi sa dieta uz same naucit.dcerka bola sikovna hned sa naucila hned aj na noc bez plienky ani som ju nebudila na curanie sama isla v noci.a syn este stale ma v noci,z chlapcami ze je viac problem oni to nevedia vydrzat dlhsie nez dievcata.