Odplienkovanie. Kedy ste začali a kedy sa podarilo?

sofik
31. aug 2008

Ja by som chcela len vedieť kedy ste vaše deti začali učit od plienky a asi kedy sa vám to podarilo, v koľkých mesiacoch.

zuzkafuny
1. sep 2008

Cez deň 1rok 2mesiace 1týždeň úplne bez aj na poobedné spanie...
V noci sa na cikanie budí už dosť dávno, ale len druhý týždeň sa nám darí suchá plienka a občas ešte aj mokrá 😉 🙂

womenne
1. sep 2008

Občasne davanie cez den na nočnik-žiadny efekt.Ked mali 2 roky aj 2mesiace bolo leto kupili sme im slipy a skušali,Sebastianko behom 3dni uplne bez plienky cez den a po 2tyždnoch aj cez noc bolo by skor ale davala som plienku cez noc pre istotu,Nikolasko asi tyžden ale v noci sa pocikava tak okolo 4rano ale nedavam ho lebo by už nezaspal a kedže pije malo tekutin dobieha to v noci davam mu čaj zo sna aby nebol dehydrovany.
Sestrina dcera bola bez plienky uplne od 7mesiacoch boli sme uplne v šoku je velmi inteligentna zato jejsestra si to vynahradila bola na plienkach tak ako my 😎

jarka82
2. sep 2008

Nas Martinko chodi na nocnik aj na zachod ale musim ho pobadat a niekedy sa aj tak vicika mimo alebo si sadne ale nestiahne slipi ale vycika sa do nocnika aj cez slipi ale uz by mohol vsak uz bude mat 3 v oktobry 😢

sstefi
2. sep 2008

moja si niečo vyše týždna sama dá dole plienku a potom sa hned vyciká na zem 😅 😝 . tak dufam, že to je dobré znamenie, že už aspon cíti, že bude piškať. 🙂 len tie mláčky ... 😅

tosijo
3. sep 2012

baby prosím radu ohladom odplienkovania.
mám syna, v oktobri bude mat 2 roky. je šikovný, čo sa týka skladania lega, pozná zvieratka v knihe, samostatný, všetko čo sa mu povie, to spraví. patrí k tým detom, čo viac myslia, ako rozprávajú asi. všetko vie ukázať, spraví, donesie... ale vie povedat len také základy, mama, tato, baba, dedo, havo, teta... asi 20slov.
v piatok som ho začala odúčat od plienok. plnil všetkých 7bodov. dovtedy si sadol na šerblík úplne v pohode. ešte aj v piatok.
v piatok sme boli asi tak pol na pol s úspechom.
v sobotu už ale sadol na šerblík len v prípade, že som mu pustila rozprávku. pekne sa vycikal do šerblíka ked sa zobudil ráno, aj poobede, ale potom začal strajkovat a plače na šerblíku.
ked sa vyciká, prípadne vykaká do šerblíka, strašne sa teší že to môže vyliat do záchoda a spláchnuť. ale inak štrajk 😒 . po poobednom spánku mal plienku suchú aj v sobotu aj v piatok.
včera ráno sa zase pekne vycikal do šerblíka - pri rozprávke - a myslím, že nevníma že ciká, lebo pozera rozprávku. potom odmietal až doobeda piť. po poobednom spánku sa zase pekne vycikal, vylial do záchoda, spláchol... poobede sme boli na dvore, no pokakal sa do slipov, nedal mi nič najavo, že kaká, čupel, hral sa a prišiel až ked bol pokakaný a potom mi to povedal.
bez rozprávky si na nočník nesadne, plače, redukciu na WC odmieta úplne, tu odmietal aj predtým.
dnes ráno mal mokrú plienku, odvtedy je v slipoch, zatial bez nehody, bez náznaku.
myslíte, že ešte nie je natoľko vyspelý a mam sa vrátit k plienkam. alebo ako radíte postupovať?
šerblík si sam nezoberie, ani si nan sam nesadne, ked sa ho pytam či ide cikat, kyva mi s hlavičkou že nie. ako sa naučit aby mi dal nejaky signal, že mu treba cikat/kakat?

elka74
3. sep 2012

@tosijo asi treba len vydržať. moja tiež odmietala cikať vonku. držala až kým sme neprišli dovnútra. tak sme so sebou nosili náhradné oblečenie, keby niečo. a potom z ničoho nič si sama stiahla gaťky a vycikala sa. treba len trpezlivosť a ono to príde 🙂

elka74
3. sep 2012

@sofik Vanesska mala 23 mesiacov

157misicka
3. sep 2012

@sofik no moj malicky ma 19 mesiacikov s nocnikom ho uz dlhsie oboznamujeme a uz vyse tyzdna s vynimokou spanku chodi doma bez plienocky a poslusne cikat na nocnik..uz ide aj sam netreba mu ani pripominat..len kakanie zatial nie je uspesne..viem uz kedy sa mu chce mava pravidelnu stolicu no na zachodik nejde tak mu davam plienocku on urobi potrebu a hned si ju da dole a ide sa kupi kupi 🙂

mimave
3. sep 2012

nas je bez plienky uz uz od roka a mesiaca asi, na spanie ale plienky ma. s tym ho este trapit nebudem asi...teraz ma 16mesiacov.

dadav
4. sep 2012

Môj Lukáško má 2r. aj 4.mesiace a stále sa trápime... ☹ no cez deň je to super- sme bez plienky, ale žeby sa sám pýtal, tak to nie, dávame ho my, aj keď si sám dá dole slipy a sadne si, aj tak mu to nevadí ☹ Už som zúfalá, lebo keď mala moja dcerka toľko čo on, už išla aj do škôlky a ona sa pekne pýtala 😀... no chlap, joooj 🙂. A o kakaní ani nehovorím, keď naloží do slipkov, príde - mama kakal... 😨 No s cikaním je to lepšie, no preistotu vždy zoberiem náhradné veci - keby niečo 🙂 Hádam to už začne - už je veliký 😀 😀 😅 😅

usiko
5. sep 2012

no, mz mame nieco cez 22 mesiacov a nechavam to na dceru, teda cakam ze ona sama si povie ze plienku nie a bude sama cikat a kakat....kaka od 8 mesiacov vylucne do nocnika, tedaz uz mesiac chodit kakat len na zachod, pyta sa samozrejme...cikat sa niekedy vypyta, niekedy nie...takze pri tom, ako sa to vyvija, predpokladam, ze sa odplienkuje sama, tak ako volakedy ja...ibaze by som sa mylila🙂ja nie som typ cp bude za dietatom behat s nocnikom a stresovat ho vonku alebo kde...ona je pokojna a spokojna, a nechcem aby sa nieco menilo...do skolky pojde az buduci rok september, takze je kopec casu...

sisulka7
5. sep 2012

My sme zacali davat na nocnik asi v 7 mesiacoch, vzdy rano ked sa zobudila a postupne sme pridavali po spinkani, pred kupanim a tak. Ked mala 19 mesiacov, povedala som si ze to skusime bez plienky a bola fantasticka. Podotykam, ze sama sa nepytala. Proste sme davali na nocnik alebo zachod preventivne aj kazdych 15 minut. Samozrejme boli aj nehody, ale do troch dni sa zacala pytat sama. Chodila som sice este tyzden za nou s mopom a prezliekali sme aj 3 x za den, ale po tyzdni bola okrem spania kompletne bez plienky. Kamoska tuto techniku skusala tiez a mala sa krasne odducila. Dôlezite je ale nedat tu plienku ani ked idete von. ked sa rozhodnete bez plienky, tak proste sa k nej uz nevratit. Na nasu malu to fungovalo 100% a v 20tich mesiacoch bola bez plienok. (teda ak neratam spanie, to potom islo asi do 2 mesiacov) Ale v noci sme budili na cikanie. Chce to len trpezlivost a nosit so sebou nahradne oblecenie, ale nam sa to naozaj osvedcilo.

gumimaci
6. sep 2012

Zacali sme v 19m, ziadne ucenie na nocnik pred tym nebolo. Po tyzdni bol bez plienky aj pocaas denneho spanku. V 22m sme zrusili aj nocnu plienku.

ducci
25. sep 2012

od 9 mesiacoch sa pyta na kakanie do nocnika, i v 17 mesiacoch,sme zacali bez plienky, teraz mame 18, ale na spanie aj denne aj nocne plienku este davam, inak cez den uplne bez.. ale ked ideme obcas niekam, kde neviem, kde by som ju dala vycikat, tak jej dam plienku...

mamuna55
25. sep 2012

@mimave a ako ste na to isli, ak sa mozem opýtať? Nás maly má 1rok1mesiac a rada by som ho naucila na nocnik.

sotia
25. sep 2012

my sme cez deň bez plienky od 15 mesiacov, v noci sa asi raz pociká.Po prebudení hneď hľadá nočník.....

tina1311
27. sep 2012

@tosijo moj syn mal 2roky v juli tiez som si myslela ze sa v lete nauci ale nepytal sa ani cikat ani kakat no a to uz chodi od roka a pol bez plienky no a presli dva mesiace a pyta sa kakat to zo dna na den a to som uz bola miestami zufala no hlavne netreba nutit dieta...

tosijo
27. sep 2012

@tina1311 ahoj, my už sme bez plienky. ja som urobila chybu, že som ho začala učit na nočník pri TV rozprávke. on sa sustredil na TV a nie na nočnik. tak som zrušila TV, prešla do kúpelky a začali sme nanovo tam. na nočniku byt nechcel, chcel byt na WC s redukciou. prvy den som ho davala ja, druhy sa už pytal on. a odvtedy sa pyta sam. dokonca už ani poobede nedavam plienku, na noc davam pre istotu. tu ma z času na čas rano mokru. pekne sa vypyta aj vonku, aj v aute... len jazyček ešte nema rozviazany, tak povie kakať - aj ked ide cikať, aj ked ide kakať. ale to už je to najmenej. 🙂

danihelka
29. sep 2012

ahoj, môj malý bude mať 21 mesiacov a ani za svet cikať do nočníka,posedí chvíľu a keď sa postaví, tak hneď ociká koberec, úplne som zúfalá neviem čo mám robiť, kúpila som som asi 3 nočníky a všetky sú malé hlavne pre chlapca, veď mu z neho vytrča pindur. 😒 😠

00matula
29. sep 2012

ja som malu preventivne davala cca od 6m ale to len aby sa zoznamila s nocnickom, potom v roku sa mi odvdacila tym, ze sa pytala a plienku mala iba na von a na noc, no osudova chyba!!!!- isli sme k svokrovcom, mali sme krst, vela ludi, svagrinine deturence a mala mi zacala cikat pekne do gati:((((( trvalo to vsak asi 3-4 mesiace, kym sa uvedomila a ked mala 18m sa rozhodla opat pytat na serblik, no a v 21m spi aj cez noc bez plienky, mala sice 2 nehody, ale to je ok..🙂

pectore
29. sep 2012

my sme zacali sadat na nocnik okolo 8 mesiacov a po mame rok aj 7 a uz zaciatkom leta sme nosili plienku len vonku a na spanok...inak sa cez den pekne vypita....opakuje kako kako...tak letime na nocnik. 🙂 na noc plenku ma.

luridi
30. sep 2012

Suhlasim so Sisulkou7. Chce to len vela trpezlivosti. My sme zacali asi v 6 mesiacoch, ked uz deti vedeli sami sediet. Pri prvej som chcela pockat na leto, ked bude mat 2 rocky, plienku vsak odmietla v zime a tak sa oducila, ked mala 18 mesiacov. Sem tam sa este pocikala, hlavne, ked bola prechladnuta, alebo sa mi nepodarilo sa zobudit v noci, ale inak sme ju davali vycikat este pred tym nez sme isli spat a potom, ked v noci mrnkala - nevedela sa prebrat, ale znamenalo to, ze chce cikat. Druha dcera nepotrebuje plienky tiez od 18 mesiacov, syn mal 2 roky.

lukacovicovaalena
27. nov 2012

my mame taky problem dcerka ma 20 mesiacov a ked ju dam na nocnik tak mi odtial uteka jdnoducho si sadne a hned sa postavy a ked viim ze uz ide kakat tak som ju rychlo povyzliekala a dala na zachod alebo na nocnik a hned prestala kakat takze jej to kakanie zrusim tak som ju aj prestala trapit ale ako na to mam teda ist ked nechce mam cakat?ked sa zacne sama pytat alebo ako? prosim poradte mi co mam robit,dakujem

lalinko2010
27. nov 2012

@lukacovicovaalena dcérka ti nedozrela na to aby šla na nočník alebo záchod, nenúť ju, lebo ti prestane kakať a radšej nech kaká do plienky ako keby nekakala tri štyri dni. uvidíš že to príde, si uvedomí sama, že sa treba pýtať. rozpráva malá? ak hej, tak ju treba naučiť, že ak "ide" cikať aby ti to povedala, aj keď sa vyciká do plienky a potom jej vysvetliť, že sa treba vypýtať na nočník a isto ti rozumie a motivovať ju, že za ušetrené peniaze za plienky kúpite niečo pekný. pôjde to, ani nebudeš vedieť ako.
nechaj nech si sama sadne na nočník, aby si ju tam nedávala ty. pochopí to a o pár týždňov budete bez plienok! držím palce!

lukacovicovaalena
28. nov 2012

@lalinko2010 dakujem za radu, ano rozprava a ked sa aj vykaka do plienky tak jej hovorim ze kakat do plienky je hanba a ona hned mi ukaze ze kis kis hanba :D tak budeme cakat :D

lalinko2010
28. nov 2012

@lukacovicovaalena tak potom chápe že je to zle, tak to je ok. pôjde to, uvidíš. len ju treba nechať dozrieť. môj malý mal necelých 26 mesiacov a vtedy sme zložili plienky a odvtedy plienku nemal, v priebehu dvoch troch týždňov, aj v noci. držím place!

lukacovicovaalena
28. nov 2012

@lalinko2010 🙂 dakujem dufam ze to zvladneme 😉

bubinkaaa
7. dec 2012

no zatial co som citala tieto Vase prispevky,vsetky deticky sa uz davno pytaju mam taky pocit.Moj syn ma 2r aj 8mes, a stale NIC!.....Je sikovny,mudry tak trochu ale neposedník.Syn vedel cikat a kakat na nocnik,ked este nechodil...no ked mal rok a naucil sa chodit, odvtedy ho tam neudrzim ani sekundu.Ked sa vykaka do plienky alebo pocika,ukaze mama cik-cik,mama kaka kaka.báááák....a to je tak vsetko.Poradte ako ho mam naucit??-o 4mes bude mat uz 3rocky,chcem ho dat do skolky, no stale nic...hm....nechcem ho ale nutit,lebo s tym som aj tak u nho nepochodila

katieg85
12. dec 2012

@bubinkaaa nedaj mu plienku,moj dovrsil 2 roky a nedala som mu plienku a co pol hodiny som ho davala na nocnik,sem tam sa aj pocikal,na druhy den som robila to iste ale tiez sa pocikaval uz som bola z toho zufala ale najhorsie je ked sa vzdas a na 3 den mu das plienku.no nedala som mu a na 3 den ma prekvapil ze chce cikat ale to bolo take ze raz pital raz ne,a do tydzna uz sa pital stale.tak zeny nevdavajte sa bo takyto kolobeh vam bude trvat dlho.teraz uz je rok co chodi na wc a mam problem ho oducit na noc bez pienky.dceru som tiez naucila v dvoch rokov ale hned prestala cikat aj v noci,a on ani raz nemal suchu plienku za tu noc.poradte mi

zuzu1983
13. dec 2012

@bubinkaaa presne ako hovorí @katieg85. ja som tiež prestala jedného dna dávať plienku. ale vôbec. iba na spinkanie som mu dávala. trvalo nám to zhruba 2 týždne a začal sa krásne pýtať cikať aj kakať. ale tie dva týždne boli hrôza. tiež som to už chcela vzdať ale vydržala som. čo som na seba pyšná, lebo pri mojej trpezlivosti sa tomu čudujem. 🙂 x-krát sa mi pocikal, pokakal do gatí a ja som pekne poutierala, pozbierala hovienka a vysvetlovala. 🙂 ale stálo to za to. 🙂