Odplienkovanie pri stolici

betulinka1
26. júl 2017

Mamičky potrebujem poradiť. Moj malý je bez plienky niekoľko mesiacov, pekne sa pýta, nemáva ani nehody počas spánku. Ma 3 roky. Ale!!!! Keď chce ist na veľkú potrebu, tak si pýta plienku. Pekne príde a povie, že ide kakat do plienky. Skúšala som už všeličo, proste nedala som mu plienku a vždy keď pytal, tak som ho posadila na nocnik. Okrem toho, že bol z toho riadny krik, to skončilo tak, že po 4 dňoch davania na nocnik, vždy keď pýtal plienku na kakanie, som to proste nevydržala a dala som mu ju, lebo 4 dni nekakat, sa mi zdalo už dosť veľa. Už som a ním sedela, dala som mu telefón, skúšala som zachod a nic. Proste len plienku. Ak nedám, nekaka aj viac dní. Neviem či je to tým, že máva tvrdšiu stolicu ale zdravotne je ok.

siska53
26. júl 2017

@betulinka1 nas robil to iste.. Tiez hyszky,ked sme nedali,nijakovsky dz nedal presvedcit ani si vybrat.. Kedze som nechcela,aby sa zapiekol,ci mal blok,davali sme plienku a skusali po case dat na vyber aj nocnik ci redukciu.. Konecne presne vo veku 3.5r. Uz x-ty pokus bol uspesny.. Tie iste vety-nemame plienku,vyvber si.. Vybral si redukciu na wc a odvtedy kaka tam.

prvosienka7
27. júl 2017

Kamoška má ten istý problém. Hračky, telefón s rozprávkami proste všetko a nič. Stále len do plienky. Malý radšej nepôjde kakať ako keby sa mal ísť vykakať do záchoda. Je z toho po pravde tiež už z toho na prášky☹

bonovka
27. júl 2017

Mala som detto s mladsou dcerkou,ale ona aj cikat odmietala do nocnika,dp wecka a ani redukcia nepomohla..ona si tam ani nesadla,mala normalne panicky strach z toho,hystericky plac,vzoprela sa,isla do takeho krcu,ze somci ju nevedela ani posadit na wc,cele jej telicko zostalo vystrete..prestala som ju nutit..je julova..a v septembri mala nastupit do skolky..zabral na nu argument,ze s plienkou do skolky nemoze..chcela medzi deti,hracky do skolky,poznala to tam,lebo sme chodievali pre starsiu dcerku..tak si sama jedneho dna zmyslela,ze uz plienku nechce..ale tiez som si myslela,ze ju budem plienkovat naveky..ked to tak inak citam..aj ona ma odjakziva tvrdsiu stolicu..mozno to fakt spolu nejako suvisi..

svettii
27. júl 2017

Tiež sa mi toto už sťažovali dve kamarátky, neviem čo to tie detičky chytá ale tak isto museli iba vydržať. Tiež už zakaždým potom ustúpili aby dieťa nezapieklo ale aj tak to treba stále skúšať, raz povolí. Možno to bude trvať dlho ale inak to asi nepôjde :/

sabina1975
27. júl 2017

@betulinka1 poviem ti ako keby som citala o mojej dcere a tej pomohlo kupili sme nalepky jednu sadu obycajne a jednu sadu krasne 3D ligotave ked sa vypisala tak sme nalepili obycajnu nalepku na papier ktory sme prilepili na dvere wc a ligotave nalepky cakali kym sa vykaka trvalo to asi 2 tyzdne a uz rok chodi na wc sama skus ho aj ty niecim motivovat a hlavne nerob vedu z kakania ani to nijak nerozoberaj pred nim

betulinka1
autor
27. júl 2017

Ďakujem za rady. S tými najlepkami to je dobrý nápad. Vyskúšam. Ide o to, že ideme v septembri do škôlky a tam nemôže mať plienku. Neviem ako je to, keď ju mu majú dať len na kakanie. V jasliach sa tiež snažia ho naučiť ale našiel system a kaka až doma 🙂 snáď mu to vydrží aj v škôlke, lebo sú dosť prísny na tie plienky a stalo ma to dosť námahy aby som ho tam dostala. Ale prvé čo mi bolo povedané, že musí sa pýtať, to je v podstate splnené. Az na to kakanie.