Odplienkovavanie dvojročného dieťaťa

filipko14
8. jan 2016

Ahojte maminy, viem, ze podobnych tem je tu dost, ale aj tak sa chcem spytat alebo poradit. Syncek bude mat 21.februara dva roky a ani naznak, ze by cikal a kakal do nocnika, neobsedi na nom ani sekundu. Ked sa pokaka do plienky, tak povie "kaká", ale to je vsetko. Mam nejako "tlacit na pilu" alebo pockat a pride to samo? Dakujem za kazdu radu.

zabina27
8. jan 2016

@filipko14 nas bude mat v maji 2 roky, mame tiez aj redukciu aj nocnik, obleceny posedi, povie ccccc, akoze cika, ale holy sa na tom boji sediet 😀 ale davam ho aj holeho aj obleceneho, ked chce, hlavne nech to pozna no a dalej uvidim 🙂

dobromila1111
8. jan 2016

@filipko14
Náš má 2r a 4m a momentálne riešime plienku. V lete som to skúšala tiež, no bolo to tlacenie na pílu,mal necelé 2r. Teraz sme začali 4.1. a od včera sa nám už pýtal..šikovník🙂 veľmi pomohlo dohovaranie a hlavne ocko..

filipko14
autor
8. jan 2016

@zabina27 tak toto by som mohla vyskusat aj ja, dakujem za radu 🙂

natalushka
8. jan 2016

Baby..tak ja tu asi budem za exota,podla toho co citam..ale moj maly ma 17.mesiacov a uz od Vianoc je bez plienok..cez den uplne,pri spankoch ma plienku,ale poobede vzdy suchu a tento tyzden sa aj v noci zacal budit,ze aa,vycika sa a spime dalej..na serblik aom ho davala,odkedy vedel sediet..nebol nikdy problem,ak niekedy hej,nedavali sme,potom sam zasa chcel..co ale chcwm povedat..na Vianoce dostal krasne boxerky,farebne,s priserkami..a rano ked videl muza jak si ich obliekal,tak aj on chcel..tak som mu ich dala,vysvetlila co a ako..a slo to..jasne,ze nehody boli,ale kazdym dnom ich je menej a menej,skor ziadne..skor ked je zazrany v hre alebo tak,tak ho surim,ze pod cikat l,alw inak vzdy pride sam..a to som mala v plane ho odplienkovat v lete,v auguste ma 2,na zimu sa mi nechcelo to riesit..a aha🙂 tak skus kupit slipky,mozno bude chcet byt jak tatino🙂 mam susedu,jej maly je presne o rok starsi od naseho a zacal sa jej pytat cca v oktobri..to mal 2,3roka..tiez dovtedy nechcel,nespolupracoval..a jedneho dna to proste prislo samo..neprisla som sa sem.chvalit..len tym chcem poukazat na to,ze kazde dieta je ine,ma svoje tempo..rozumie si..nechaj to na nom..ved do skoly ti s plienkami nepojde🙂 drzim palce

fopka
8. jan 2016

no, my sme mali v decembri dva a pol a plienky su stale. Od novembra sice cvicime nocnik, prvy mesiac neexist si co len sadnut. Postupne si zvykol a aspon si dokaze sadnut, vypiskal sa vsetkeho az raz. Povedala som si, ze natvrdo po sviatkoch. No hotova pohroma, nemala som do coho prezliekat uz...nepomaha nic, ziadna inspiracia, proste absolutne nic.. potom,aby nebol mokry,tak zacal v sebe zadrziavat. Tak som to stopka. Proste este nie je pripraveny...ale v posledne dni sa chyti za pipo a oznamuje, ze piši 😀 ...takze si to zacina uvedomovat a blizi sa nas cas

filipko14
autor
8. jan 2016

@natalushka co by si bola za exota 🙂 presne ako si napisala, kazde dieta je ine. Tvoj je maly sikovnicek 😉

natalushka
8. jan 2016

Tak ja som to neplanovala..mozno sikovny,ale napr.rozpravat sa mu nechce.a mame len 8zubov☹ takze fakt kazde je ine🙂 co vie jedno,este nevie druhe a naopak..ale najlepsie je nechat to na detoch..sama to skusam a vidim,ze to funguje..ved neskor su si vsetci rovni,tak kam sa hnat..

alicka850
8. jan 2016

@filipko14 aj my sme na zapise este nosili plienky na spanie. Chodila do jasli,tam to nikomu nevadilo☺ Nemusis to hovorit,ved do septembra moze byt vsetko inak.

mirkava
9. jan 2016

@zabina27 neverim ze nejake rocne dieta ovkada "ciky kaky" 😊. Na niektore veci sa rychlo zabudne. O dvadsat rokov si nektore matky pripustia lento, ze boli dokonale a ich detiposlusne ako ovecky 😁

zabina27
9. jan 2016

@mirkava to by som si kludne nechala pripustit aj teraz 😀

lenicko
9. jan 2016

@filipko14 Môj Adam sa oplienkoval tesne pred troma narodeninami. Do vtedy to bolo ako u vás. On si tam aj občas posedel, ak mal čo robiť - knižka, tablet (zaujímave že na tablete vie robiť ako nikto, ale vycikať do šerbla ani náhodou), ale nikdy tam nič nespravil. Potom zas mal obdobie kedy šerblík ani vidieť nechcel. Ja som nikdy nebola presvedčená o metóde nechať pocikávať a prezliekať - keď sme to aj vyskúšali, boli to dni kedy som nič nerobila okrem prezliekania a umývania dlážky, striehnutia aby to nepustil do sedačky, alebo na koberec. Keď mal dva a pol roka, dala som ho do škôlky, a tam to začalo. Mali tam časy kedy chodili na záchod všetci, bez rozdielu či potrebovali alebo nie. Tak Adamko chodil tiež. Všetci sedeli na šerbloch, tak aj on. V lete sme išli na dovolenku a vzali sme šerblík zo sebou a tam sa v ňom niečo zlomilo a začal sám. Bez nátlaku bez všetkého. Proste si dal dolu plienku a vycikal sa a vykakal. Domov sme sa vrátili a obradne vyhodili plienky a bolo. On proste musel na to dozrieť sám, vidieť, že aj deti nemajú plienky a že už je proste veľký chlapec. Akýkoľvek nátlak u neho vyvolával opačnú reakciu.

dmband
9. jan 2016

Myslím, že ešte máte na odplienkovanie plno času. Náš malý neobsedel na nočníku do 2,5 roka, a keby mi známa neporadila metódu odplienkovania za 1 týždeň, do ktorej sme sa pustili kvôli nástupu do škôlky, myslím, že by nosil plienky až doteraz. Preňho tieto "samoobslužné činnosti" nie sú skrátka priorita 🙂 Zápisu do MŠ sa neboj, možno sa ani nebudú pýtať, či má malý ešte plienku, prípadne Ti povedia tak ako nám, že ale s plienkou ho nevezmú, ani ak bude prijatý... A až Ti ho prijmú, začneš pracovať na odplienkovaní. Aj u nás to tak bolo, neverila som, že to za 2 mesiace zvládneme, ale stihli sme to, spomínaná metóda fakt funguje, ale je len na odplienkovanie cez deň 🙂. Na spánok nosíme plienku stále, ešte nikdy sa nestalo, že by bola po zobudení suchá, ale na to mi aj pediatrička, inak skôr taká stará škola, povedala, že malý ešte nemá dozretý organizmus na zadržiavanie moču v noci a nič s tým neurobím, musí to prísť samo... Reči druhých nerieš, ja mám asi v tomto smere šťastie a v okolí dosť ľudí, ktorých deti sa odplienkovali tesne pred nástupom do škôlky a takisto riešili ešte dosť dlho potom pocikávanie v noci. Nie sme jediní.

suf
9. jan 2016

@lucianka222 Ahoj naozaj to šlo takto jednoducho ako si opísala? :O wuaw asi to vyskúšam aj ja...moja bude mať v marci dva roky, na nočníku chvíľu posedí, ale väčšinou sa nič "neudeje"...ale viem že keď sa pokaká, a niekedy aj keď sa pociká, povie "kaka", aj bábiky dáva kakať na nočník :D haha. No ja to asi vyskúšam. Proste si dala namiesto plienky gaťky? A oni chápali že chceš od nich aby šli na šerblík?

diablikovci
9. jan 2016

Moj má 2r aj 5 mes. Skúšala som všetky rady čo sú tu a nic. Ale napr keď chce kakat tak ide sa skryť buď pod susiak ak som prala alebo do izby kde je sám alebo do spálne za posteľ alebo do obývačky za gauč. Aj skusala som ho dať na nočník a ísť preč nech ma intimco ale nepomohlo :( aj na záchod som ho dávala a nic. Čo mi mama hovorila ja som mala 9 mes a plienku som mala iba na noc a môj bral zase mal plienku skoro do 3 rokov. 🙂

zabina27
9. jan 2016

@diablikovci nas chodil cele leto kakat vonku na ihrisku pod jeden orgovan 😀 mal vtedy cosi cez rok, ked tam zamieril, uz som vedela, ze pojdeme prebalovat. na jesen prestal chodit, asi mu uz opadany strom nedal dost sukromia 😀 😀

lucianka222
11. jan 2016

@suf No u nas to boli jednoduche. Ked vidis, ze Ti rozumie povelom, napr. daj babiku so kocika, daj ciapocku a tak, tak pochopi aj ze piskat ma do nocnika. Nevravim, ze don pisala od prvej chvile. Prve dve dni boli len o pocikani ce den. Ale na treti uz piskala do nocnika. Dcera. Synovi o trvalo asi tyzden. Jednoducho vytrvat, priprav sa na vela popiskanych veci... Budes mat chut to vzdat, ale krpci su uzasni a coskoro budes vidiet pokrok.