Odúčanie od fľaše u 3-ročného dieťaťa. Ako na to?

janna1830
18. júl 2008

ach jaj, budete sa mnooohe cudovat, ale moja 3 rocna dcera pije mlieko staaale s flase 😢 vsetko ostatne z pohara , z hocicoho , len mliecko z flase. Zubky ma super, v poriadku,vobec nie krive, tak som to stale doteraz nejako nechala tak a mrzi ma to. Dnes ma presne 3 roky a 3 mesiace, posledne mesiace som postupne vyhadzovala flase na mlieko a dnes je den, ked sa chystam vyhodit poslednu. No aky plac mi spustila 😢 neviem, ako ju donutit ( teda zle sa vyjadrujem, nutit ju nechcem )- zbavit sa flase aj na to mliecko (vypije asi 500 ml denne dokopy )- teda skor naucit, ze mlieko je chutne aj inak, nejde o flasu . Mate nejake typy? Zvlast sa jej flasa paci, pretoze jej 10 mes. sestricka ma flasu a ona v tomto chce byt ako ona...dakujem za kazdu radu- stresovat ju nechcem, ale ona je ozaj velke dievcatko- viem, ze niektore v tom veku este maju cumel, co sme my nemali nikdy, tak dufam, ze to nie je nieco hrozne, ze ju chcem od tej flase oducit...dakujeeeeem este raz

sante81
19. okt 2011

@indiankaindi ak mi poradís tu nenásilnicku formu, tak ja aj ostatné mamičky ktorych sa to tyka ti budeme veľmi podvačné. čo sa dudla tyka, my máme dudel na spanie, cez den mu ho nedávam, mal 2 roky v septembri, ak mu dudlik nedám, tak plače, nezaspí. je to sila zvyku a zvyk je železna kosela. tažko sa malému decku vysvetluje prečo zrazu nedostane to čo má rad. ak to ide len plačom, tak odučanie odsuvam. možno na vhodnejši čas, a tym dieta aj rastie. flašu s mliekom som skusala zameniť za pohárik, ponukať kravské mlieko - vysledok taky, že bud nevypije nič, alebo flasa. ja som vyskušala už toho veľa, nechám si poradiť od inych mamičiek, ale ked nezabera nič, tak to nechám tak. len ma stve niektorych prístup, resp názor ako sa hned mamička odsudi, pretože jej dieta nie také isté v určitych smeroch ako to čo ma dotyčna doma. mne osobne kočíkovanie v 3 rokoch na druhych matkach nevadí, ani dudel v puse, ani to či na ihrisku piju z flaše. starám sa o sebe, poprípade si myslím svoje, ale to je o povahe možno.

indiankaindi
19. okt 2011

@sante81 tak vieš, mne to tiež nevadí, keď vonku vidím, že sa 4ročný corgoň vozí v kočíku a dudluje cumel. Je to na jeho mame, čo si so svojim dieťaťom spraví. presne ako ty píšeš, pomyslím si svoje, ale určite to nijak neriešim. Neviem, možno mám len šťastie, že moja dcéra je taká aká je, ale ako som písala, dostali sme umelú fľašu na vodu, pred dcérou sme ju vychválili, aká je krásna a perfektná, dali sme do nej vodu a už ju z ruky nepustila. Čo sa týka pitia mlieka, tak pred prvým rokom sme začali jesť takmer všetko, takže mlieko 2x denne nebolo potrebné. Ráno sa normálne najedla, večer navečerala, tak načo by som jej dávala ešte mlieko. K raňajkám vypije aj 2 šálky kakaa, alebo mlieka, v priebehu dňa si tiež dá, keď má chuť. Buď to pije zo šálky, alebo, keď sme prešli na umelú fľašu, tak sme spolu boli vybrať pohárik s tým pipatkom a pije z toho. A dudlík sme odbúrali pri prvej chorobe, mala chrípku a plný nos, takže na noc dudlík mať nemohla. Takže keď zaspala, vzala som jej ho, aby si ho nedávala, lebo sa dusila a potom si ho už ani nepýtala. Možno to šlo ľahko preto, lebo mala asi pol roka a nebola taká zvyknutá. Neviem, nenútili sme ju do ničoho, sama si vždy vybrala, čo chce, maximálne sme jej k tomu dopomohli, ako s tým dudlom.

saska.t
19. okt 2011

@indiankaindi su veci ktore su divne, ale nevidim nic zle ked 3 rocne dieta pije mlieko z flase, jasne 3 rocne dieta s dudlom v kociku je mozno divne ale furt je to vec rodicov a my tu nie sme na odcudzovanie, kazdy si robi ako sam uzna za vhodne, moja mala pije 1x denne, skoro rano tiez mlieko z flase a vzdy sa na nu moc tesi a nech to kludne robi este jeden rok urcite jej to nasilim neodoberiem, len preto, ze je to divne 😀 Mozno si to jednoducho len divne napisala a preto sa tu ludia pohorsuju.

indiankaindi
19. okt 2011

@saska.t je to možné, že som sa vyjadrila zle, ja nikoho neodsudzujem, myslím si svoje, ale neriešim. Iba som vyjadrila svoj názor na podporu mamín, ktoré majú podobný názor ako ja, pretože aj také sa tu nájdu. A nech sa tu pohoršuje kto chce ako chce, je to jeho problém. Pokiaľ niekto neadresuje svoj koment priamo mne, tak neriešim, asi na to nemá guráž 😉

mima21
20. okt 2011

Ahojte baby, takze mam asi podobny ploblem ako vy, len stym rozdielom ze moj ma 6r. a stale chce kakao s flase, uz som aj flase vzala a odlozila no ale mam takych rodicoch ze aj ked im poviem nedavajte mu to aj tak mu to daju, uz fakt neviem co mam robit, a este k tomu nevie pekne rozpravat, mame problem aj s recou. Logopedicka nam povedala ze je to aj preto ze ma este stale tu flasu. Uz som ich chcela odhodit do kosa, ale hned mi na to mama povedala, ze ona mu tu jednu flasu kupi a ju odlozi tak aby som ju nenasla a nevyhodila ju. Uz som aj kricala na rodicov ze je to moje decko a ja si ho vychovam, ale bohuzial tu u nas sa to neda a na najom nemame. 😒

sendy182
23. nov 2011

Ahojte, na margo môj synovec pil mlieko z fľaše 3x denne 270ml do 4r. a rozprával čisto od 2 rokoch. Môj syn mal fľašu do 4 rokoch pil len kakao ráno a večer no niekedy aj po obede, výslovnosť mal troch slabšiu, cumel mal len na spanie. Odvykol si sám, začal častejšie do cumľa hrýzť, keď urobil dieru do nového cumľa tak som mu vysvetlila že cumlík je pokazený a spoločne sme ho zahodili do koša a nový už nekúpili. a s fľašou do bolo napodobne. Normálne začal piť kakauko z pohára, z nového sloníkoveho pohára.....potom mu to bolo aj jedno že z ktorého.

denisska
24. nov 2011

ahojky,prosím pomůžete dětem z mé třídy ve školce vyhrát?

PROSÍM,PROSÍM 🙂
podpořte děti a umožněte jim vyhrát vstupenky na představení Popelka na ledě,dejte hlas naší školce, FOTKA S RŮŽOVÝM PODKLADEM - MŠ JAKLOVECKÁ.
Děkujeme🙂

wéwéwé.popelkanalede.cz/souteze/soutezni-prace-ms-a-zs/ostrava/

POMOZTE NÁS UDRŽET VE VEDENÍ!!!!🙂 ROZEŠLETE MAILEM ZNÁMÝM ,SDÍLEJTE... JDE HLASOVAT VÍCKRÁT, PŘES MOBILNÍ INTERNET,KDYŽ SE NAPOJÍTE NA RŮZNÉ WIFI🙂

DO 28.11.

jen si zadejte klasické www🙂)

Moooc děkuji

msevy
31. mar 2012

Ahojky, našla jsem si vaši diskusi, potřebovala bych poradit. Mám 4letého syna, nechce pít z ničeho jiného než z láhve od Jupíka (nemá dudlík). Umí pít z hrníčku i skleničky, ale nechce. Jenom láhev. Dneska jsem mu koupila pořádnou "tenisovou láhev" a hrníček, že ho bude mít jenom on a láhev jenom na cestování, sport a do školky. Jupíkovskou láhev jsem schovala, ale dneska skoro nic nepil. Z hrníčku se napil až po nátlaku, sám ale nechce. Už nevím jak dál. Mám strach, aby nebyl dehydrovaný, ale zase nechci ustoupit a dát mu jeho milovanou flašku.

timbouctou
31. mar 2012

@msevy Ahoj, kup mu nějaký džus, aby to aspoň chutnalo jako jupík. Náš starší zas kolem roka musel mít každé cca 3 dny jinou lahev 😠 a ten mladší se nechtěl utrhnout od NUKu, silikonového pítka. Při odnaučování to bylo teda o strach, taky vůbec nechtěl pít, ještě to máme horší, že když málo pije, tak se mu zhoršuje astma. Ale nechtěla jsem mu vypěstovat už tak načatou závislost, tak jsem koupila různé lahve, nakonec jsme skončili na sportovním pítku od Aventu. Myslím si, že by zvládl už hrnek, my koneckonců z ničeho jiného nepili, ale odmítá. Tak nakonec jsem ráda aspoň za ten Avent. Takže rada zní - vydržať. Prostě ho chvíli musíš nutit, nedá se svítit, nakonec se to poddá. A je dobré v tu dobu, co bude míň pít, vařit hodně vývary a dávat ovoce a vodovou zeleninu, okurku a tak.

msevy
31. mar 2012

@timbouctou - taky si říkám, že teď ustoupit, tak bude mít flašku ještě do školy....na horách pil jenom ze skleničky (jablíčkový džus), protože byl velkej lyžař.....ale jakmile jsme se vrátili domu, tak to zase sjelo do starých kolejí. První den šel do školky jako frajer bez lahvičky, ale hned druhý den jsme jí tam zase nesli, protože učitelky prý takhle vidí, kolik toho přes den vypijou......tak jsme zase na začátku. Ale neustoupím!!!! 🙂 Polívky má rád, tak to nebude snad problém mu tu tekutinu nějak doplnit jinak......

timbouctou
31. mar 2012

@msevy to jako fakt musí mít do školky lahvičku? To je vtip, ne? Neměly by tam učitelky spíš dbát na to, aby se děti zbavovaly takových návyků? My máme, jako všichni, ve školce normální hrnek. Teda normální samozřejmě NE, je to speciální hrnek s tygrem 😀

msevy
31. mar 2012

@timbouctou - ve školce je jedna třída, kde učitelka povoluje pití z lahvičky, tak jsem ho tam tenkrát nahlásila, protože to vůbec ještě z hrníčku pít nechtěl. Ale u jídla prý z hrníčku pije, z lahviček jim dovolují se napít až když vypijou to z hrníčku. A na ven samozřejmě.Jsem domluvená s učitelkama, aby to u něj opravdu hlídaly, aby pil hlavně z hrníčku - tam teda pije. Ale doma - nemáme ten samý hrníček, tu samou skleničku jako ve školce, tak z těch našich pít nebude. Dokonce mi učitelka domu půjčila tu jejich skleničku, doma se z ní napil tak 2x, pak jenom flaška. Proto jsem dneska flašku schovala s tím, že je vyhozená a bude se pít jenom z hrníčku. Láhev s vytahovacím čudlíkem bude mít do školky, ale odmítá z ní zatím taky pít.....

timbouctou
31. mar 2012

@msevy no jo, to bude asi chvíli trvat... Podle mě potřebuje prostě jen jednu věc, ze které pije. Ono je to různé odnaučování a nucení k něčemu jinému chudáky pěkně vyčerpává 🙂 tak asi postupně. Hlavně přeju pevné nervy a velkou trpělivost 😀

msevy
1. apr 2012

@timbouctou - Díky🙂 pije sice o mnoho míň, než z lahvičky, ale s pomocí to zvládá. Nerad, ale musí. 🙂

kamila297
3. apr 2012

Náš synek taky pije mlíko z lahve, a sice ráno plnou a na noc max 100 ml. Přes den lahev nemá. Zatím to neřešíme, zuby mu to nekazí a na to noční spaní ho to naopak uklidní. Bereme to spíš jako rituál 😉 Spíš nechápu maminky, jejichž děti starší dvou let mají ještě dudlík a nedejbože když už dítko mluví a své požadavky "cedí" před dudlík. Hrůza.

msevy
6. apr 2012

tak pijeme z hrnečku a od včerejška sami🙂) Na flašku si ani nevzpomene - ale pije jenom z toho svého nového hrníčku - tak ho budeme asi muset vozit všude sebou😀 Matýsek je od malička takovej, že když si na něco zvykne, nerad to mění za něco jiného. Na cestování bude mít sebou cestovní lahvičku a povezeme i ten náš hrníček🙂 Mám z toho obrovskou radost - kooooneečněěě!!!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laila22
8. apr 2012

Ja som moju malu oducila od flasky - babatkovskej na mliecko tak, ze jej Mikulás priniesol novu salku na mlieko s motívom aký má rada a staru flasku si Mikulás zobral 🙂 Mikulas bol u nas u nas osobne a mala flasku dobrovolne odovzdala 🙂 Mala uz 3 3/4r.

katarina_k11
9. apr 2012

@mima21 To s tou logopedkou bol aj u nas problem, ale vysvetlila mu to pani doktorka a od nej si nechal a doma tatinkovi vysvetloval, ze uz cumlovu flasku nie, lebo pani doktorka zakazala. 😉 Inac, ja som pila mliecko rano a vecer z cumlovej flase este v prvej triede.🙂)))) Prestala som az ked ma moj ujo vysmial a odvtedy som uz ziadne mlieko vobec nechcela, ani z flase, ani z hrnceka....

mima21
16. apr 2012

@katarina_k11 tak moj matik uz nepije s cumlikovej flase ale este furt s flase lenze ma na nej taky vrchnacik s dierkami, a zacali sme chodit k inej logopedicke a tej to vobec nevadi, a aj pekne pri nej opakuje, lenze mame podozrenie na autizmus, dufam ze sa to nepotvrdi.

simonova815
16. apr 2012

nasa starsia mala 4 roky, a este v noci pila mlieko! Bola to morda, najma ja som v tom case uz bola tehotna s druhou a povedala som si, ze k dvom teda ja v noci stavat nebudem. Takze sme to vyriesili tak, ze tato a mala isli na dovolenku, flasu nezobrali, mala sa sice na nu pytala, ale tato povedal, ze nie je. Ked sa vratili ju pytala, ja som tiez povedala , ze uz nemame a bolo. A dudla sme sa zbavili zhodou nahod. Narazila si zubok ked mala 3 roky a mala opuchnute diasna tak nemohla dudlovat. Kym odpuchlo aj zabudla na dudel 🙂 U maldsej to spravim obdobne, ze flasa jednoducho zmizne...

zelvy
16. apr 2012

Ah

zelvy
16. apr 2012

Ahoj, syn pil Nutrilon z lahve do 3let a 3měsíců, pak jsem sosák nastřihla a už lahev nechtěl. Dcera má 2,5 roku a stejně pije Nutrilon z lahve. Nechám j.i ještě do 3let a pak zkusím opět sosák nastřihnout.

tikiti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katia7
13. sep 2012

ja som svojho syna neoducala vobec 😕 este teraz ked ma chut mu tu flasu dam a to ma 5 rokov, podla mna ak vie dieta pouzivat pohar ale ma skratka mliecko radsej z flasky neni na tom nic divne, my sme teda dudel nemali od 10 mesiacov takze islo vylucne o to mlieko, ostatne pil z pohara ale mlieko skratka do 4 rokov nepil z nicoho ineho a ja som to nikdy ani neskusila riesit 😎 inak presne do vtedy mal aj plienocku co s nou spaval a potom ju zrazu skratka odlozil sam 😉

zuzuliq
14. sep 2012

Kocky ja som tento "problem" vyriesila toto leto. Maly tiez zaspaval zasadne pri flasi, v noci sa mi aj 3krat zobudil ze chce mliecko (za noc mi vypil aj 400ml). Boli sme na dovolenke, tam este flaskoval ale ked sme prisli domov a vybalovali veci tak sme zistili ze sme akoze zabudli flasku. Cakala som sceny a plac ale zobral to uplne v pohode, povedali sme ze ked pojdeme nabuduci rok ze tam flasku najdeme. A odvtedy sme sa zbavili aj nocnej plienky, takze zabite dve muchy jednou ranou 😉

minikatka
22. máj 2014

mam znamu,,ktorej deti,,dievca 7 rocne uz pojde do prveho a stale pije na flasu,,to nieje vobec v poriadku si myslim a ona stym vobec nic neroby,,a potom ma sina ktory bude ma 5 rokou onedlho,,a tiez pije na flasku stale ale okolo 10 flias na den,,to je masaker mamicky,,a ona to tiez neriesi,,a deti tak strasne biele..ako smrtky,,takze si myslim do 3 rokov je to ok este ale uz zacat odnaucat pomaly aby to nezaslo do extremov.Moja mala ma 19 mesiacov a vypije za cely den len 3 male flasky 150ml..a papa vsetky mliecne vyrobky a najme syry miluje,,,