Odúčanie od plienok

1321987
5. aug 2016

Ahojte Maminy. Mala ma 15 mesiacov a učíme sa na nocnik 3 deň. Ked ju tam idem posadit začne vrieskat a ked jej dam knihu obsedi aj 15 min ale nikdy sa tam nevicikala. Neviem ci sa boji. Ked jej poviem jde sa cika tak ukaze aj povie ako sa cika. Poradte ci mam počkať ked bude mat 1 a pol a potom ju učiť.

hettinka
5. aug 2016

Počkaj kludne aj do 2 rokov, ešte je naozaj malinká a ak sa bojí, nestresuj ju.

1321987
autor
5. aug 2016

Vďaka

seahorse27
5. aug 2016

Urcite ju nenut nasilu sediet na nocniku. Este je mala, mate kopec casu...Uz si jej vysvetlila, co je nocnik a na co sluzi, obcas ju tam posad, aby nezabudla, ale ocakavat, ze dieta sa oduci od plienok vtedy, ked sa ty rozhodnes, je trochu naivne 😅

sardinka335
5. aug 2016

@1321987 moja sa narodila v juni 2015 a teda nemam pocit ze je uz zrela na nočnik...ani to neskušam - leniva mater no! Mozno si ešte neuvedomuje ten pocit ze chce cikat a nespaja si to. Ved za skušku nič nedaš ako sa vravi ale ak by to nešlo tak by som to nehrotila...okolo 2 rokov sa mne osobne zda ideal - ale tak to je moj nazor nehovorim ze mam pravdu, kazde dieta je ine. Napr. moja švagrina takto odučala syna nakolko ma rozdiel medzi prvymi dvomi 18 mesiacov a nechcela kupovat plienky 2 detom...a aj maleho odučila. Napr. moj syn ako 8 mesačny kadil do nočnika, ale to podla mna len preto lebo som vedela v akom čase rano kakava tak som ho posadila ale sam by sa nevypytal samozrejme.

79bublinka
5. aug 2016

@1321987 ma cas ja mam 2r a odnaucam... Ale teda kaka do serbla ale cikat ako kedy sa zadari hahah

siska53
5. aug 2016

@1321987 suhlasim s hettinkou. Ma cas.

miku1
6. aug 2016

@1321987 Skúšaš to len 3 dni. Pokiaľ je s knižkou spokojná, tak by som to skúšala takto. Nechať ju chvíľu a uvidíš, či aj niečo spraví. Ak nie, nevadí, skúsite nabudúce. Ak ale sa bude brániť, tak potom radšej počkaj.

priora
6. aug 2016

Mne sa maly naucil az teraz a to ma 3 roky! Prosto chlap lenivy, pohodlnejsie su mu pleny 🙂 zo dna na den sa naucil ani raz mimo a dokonca ma suche plienky aj v noci.,, a co sme sa natrapili.,,

evittam
6. aug 2016

@1321987 Súhlasím so všetkými - má ešte čas. Naša malá má 2 roky a 8 mesiacov a ešte stále nechce ísť na nočník ani na WC, ak jej nedám plienku-zadržiava-takže na ňu netlačím. Syn sa odplienkoval v 2,5 roku do 2 týždňov. 😉
@priora Takže u nás platí, že je dievča lenivšie - teda ak sa to tak dá povedať. 😀 😉

priora
6. aug 2016

@evittam ja dufam ze u nas to platit nebude lebo ma fakt picne ked budem dalsie dieta prebalovat cez tri roky 😂 Ale konecne aspon neprebalujem dve deti 🙂

priora
6. aug 2016

@evittam ale tak ako hovoris na dieta sa v tomto smere nesmie tlacit.,,

evittam
6. aug 2016

@priora Asi tak nejak. Skúšali sme už všetko možné a nechce, tak počkáme. Najradšej mám tie múdre reči okolo - "a už by sa mala pýtať, už je veľká,...a bla-bla-bla"...Tak som minule povedala jednej takej múdrej osobe, že jej ju požičiam na týždeň a nech sa páči nech mi teda ukáže čo robím zle.... 😝 😉

priora
6. aug 2016

@evittam aj ja som to pocuvala to treba tych ludi slusne poslat do r... Ale vies naco som ho ja naucila? Ties som skusala vsetko ale som mu ukazala ze tolko musi robit ci a kako do serbla aby dostal mobil do ruky ( rad sa kuka ( narcis maly 😂 )) a videl ze ukazujem menej a menej a chcel to urychlit lebo rano iba kakaval a na 3 den uz isiel sam a aj si sam odpovitaval 🙂)

sardinka335
6. aug 2016

Ako ja chapem ak su deti po sebe ze to rodič ,,tlači,, lebo plienky su fakt do istej miery vyhodne peniaze a nie je to mala suma. Na druhej strane holt...teraz je leto a bola som u kamošky a ta mala dceru nonstop na zahrade..cca 2 ročna a s holym zadkom a proste uvidi, ale čo som tam bola tak sa zdalo ze mala si začina uvedomovat ze cika...

evittam
6. aug 2016

@priora Dík moc za radu, ale toto u nás fungovať nebude-o mobil nemá záujem a ani o nič iné - aj si sadne, že ide cikať ale posedí - "mama cikám" a postaví sa a "neni"..... 😀 Nejdem to siliť, počkám a uvidíme čo sa bude diať.....Tiež ma to už chvíľu mrzelo, nakoľko syn chodil aj na nočník aj na redukciu a v 2,5 roku prvý týždeň mal plienku len na poobedné spanie a na noc, na druhý týždeň len na noc - a to málokedy bola tá plienka mokrá, ´pekne sa pýtal a po dvoch týždňoch už bez plienok. Ale prešlo ma to - nesmie sa porovnávať.

priora
6. aug 2016

@evittam hlavne sa tym netrap, do konca zivota pleny nosit nebude ;) vzdy si hovorim ze raz to prejst musi,

moni244
6. aug 2016

@1321987 chuda mala, ma stresy z nocnika a este ju tam aj posadzas, kde sa tak ponahlas?

alchemilkazltozelena
6. aug 2016

@moni244 presne neviem kam sa ponahla..ked niektore mozu kojit do 5 rokov alebo mat cumel do 5 rokov neviem preco by aj plienky nemohli mat aspon do 3..nasa ma 2r2m a az koncom augusta chcem zacat a ked to nepojde, nezblaznim sa..

henikav
6. aug 2016

Ak mi vie niekto vysvetlit, naozaj sa to pokusam pochopit, preco deti ucit a skusat tak skoro odplienkovat? Co v tom je? Je to vela prace dieta prebalit? Alebo su drahe plienky? Alebo babky tvrdia ze my ako deti sme uz v 6 mesiacoch cikali na nocnik?
Ja som detom nocnik predstavila, bol poruke vedeli o nom, obcas som im pripomenula, ale cakala som kym sa odplienkovali sami. Syn okolo 2 rokov a dcerka az okolo 3. Netvrdim ze toto je ta najspravnejsia metoda, ale teda u nas to bolo uplne bez stresu a problemov, mne to neprekazalo ze mali plienky

evittam
6. aug 2016

@moni244 Ono je to dnes "moderné" posádzať na nočník už pomaly ledva sa dieťa naučí sedieť a potom za ním všade behať a každých 5 minút sa vypytovať "ideš cikať, ideš kakať" a aj tak potom behať s handrou a nakoniec sa všade chváliť ako moje dieťa v max.15tich mesiacoch už nemalo plienku...A ak to náhodou nerobíš, tak si lenivá matka a ak máš dieťa, ktoré má 2 roky a ešte nebodaj plienku, tak je to len a len tvoja chyba...S takýmto názorom som sa tu stretla pred nedávnom a to od viacerých mamičiek-no čo už dobre som sa pobavila. 😀 😀 😀

medovka14
6. aug 2016

Ja som to neriešila vôbec, len som jej vždy vravela, teda keď bola väčšia - 18-20 mesiacov, ze cika a kaka sa do nocnika /záchoda. Na WC chodila často za mnou, že čo robím, tak aj vtedy som jej to vysvetlila. A ona sama prišla v 23 mesiacoch, že mama cikat a od druhého dňa bola bez plienky, ešte tri týždne som dávala na nič pre istotu, ale bolo to bez nehody. Sem tam sa stalo, keď sme šli dlho autom a nedalo sa zastaviť, tak som dala pre istotu plienku.
V pri druhej rovnaký postup, ale dlhšie to trvalo, myslím, že úplne bez plienky bola v 3 rokoch a par mesiacoch. Cikat sa pýtala skôr, problém bol s kakom 🙂
Tiež som si vypočula reči a všelijaké super rady, napr moji rodičia kúpili staršej nočník, keď mala 6 mesiacov 🙂 ze ju mam začať dávať, lebo aj mamina to tak s nami robila... Až na to, že potom sa mi priznala, že sme sa aj tak všetci naučili až v 2-2,5 roka 🙂 čiže rok a pol za nami behala s nočníkom a utierala dlážku 🙂

evittam
6. aug 2016

@henikav Súhlasím s tebou - proste to dieťa musí prísť na to samé a nie ho stresovať a ešte aj seba - toto nikam nevedie. 😉

alchemilkazltozelena
6. aug 2016

@evittam choree..ale ked zena koji do 5 rokov to je v poriadku..podla niektorych

hettinka
6. aug 2016

@henikav "babky tvrdia ze my ako deti sme uz v 6 mesiacoch cikali na nocnik" ... spomienkový optimizmus 😀

inak, ja som sa nikdy nevypytovala detí každú polhodinu, či nejdú cikať, oni si to musia uvedomiť sami a sami sa vypýtať ... lebo potom sa v školke ešte pocikávajú, ked sa ich neopýtajú, tak sami nepovedia

moji sa naučili okolo 2 rokov, dcéra po 2. narodeninách a s kakaním to rvalo dlhšie, syn o niečo skor, okolo 23 mes., zato hned aj na noc nemal plienky.

medovka14
6. aug 2016

Nie na nič, ale na noc som dávala tri týždne plienku 🙂

mishach
6. aug 2016

@1321987 Moj maly ma 21 mesiacov a pyta sa kakat do nocnika, cikanie mu este velmi nejde(nevie sa vcas vypytat, zvycajne ked uz 2 sekundy pred, co uz nestihame 🙂 ), ale ked ho tam posadim vycika sa (len to ho tam davam aj kazdu pol hodku). Tiez som skusala tak v 15 mesiacoch, ale nechcel tam sediet, tak som ho nesilila. Teraz si tam ide aj sam sadkat. Je uz ovela chapavejsi. Ja by som nenutila, lebo budes mat akurat kopu prania a mala traumu z nocnika. Sesternica vobec neucila chodit maleho na zachod a v 2 rokoch a 3 mesiacoch sa jej sam zacal pytat. Nemali dokonca ani len nehody...

henikav
6. aug 2016

@evittam ale ja si nemyslim ze je to o lenivosti matky, ja som to nerobila preto ze nenavidim stres a z mojho pohladu je toto stresovanie dietata aj seba. Ja neviem ale fakt si neviem predstavit stale sa tocit okolo chces cikat chces kakat.... Ved je tolko inych zaujimavych aktivit 😉 A uz vobec neviem pochopit ked niekto zobudi svoje sladko spiace dieta uprostred noci aby sa slo vycikat

henikav
6. aug 2016

@evittam to bolo k tomu co si pisala ze niektore to povazuju za lenivost matky

hettinka
6. aug 2016

u nás to tiež nebolo o lenivosti, obidvoch som skúsila posadiť na nočník okolo 18 mesiacov, ale neúspešne, dcéra sa toho bála, plakala a syn tam síce sedel, ale ked už mal niečo urobiť, postavil sa a urobil to vedľa ... takže som si povedala, že nebudem stresovať decko a seba, dookola čistiť a prať ... len nočník som už potom mala v kúpelni,a by si ho mohli poriadne poobzerať a zvyknúť si naň

evittam
6. aug 2016

@henikav No veď to - ako som napísala - som sa dobre pobavila - keď mi to jedna "dievčinka" napísala, že je to len a len moja lenivosť a neochota dieťa niečo naučiť (keď som jej napísala, že ja nemienim behať za ročným dieťaťom s handrami 20x za deň) a pritom si treba uvedomiť len jedno - pokiaľ si to dieťa ešte neuvedomuje, že treba ísť na tú potrebu a cvrkne si kedy chce do plienky tak to bude robiť aj bez nej.... 😉 Ale škoda reči na takéto ´"premúdrelé" mamičky. 😉