Odúčanie trojročného synčeka od cumlíka

dagmarka12345
30. apr 2014

prosím o radu ako vaše deti znášali odúčanie od cumlíka. malý ho už nemá týždeň ale čím ďalej je to horšie, je nervozny, protivný, uplakaný :( poobede nemôže zaspať :( , večer veľmi dlho zaspáva a v noci nepokojne spinká. som s toho smutná neviem či mu ho mám dať, alebo ešte vydržať....poraďte mi prosím. ďakujem

drobec222212
30. apr 2014

ahoj mojho maleho 20mesacneho som nechtiac a chvalabohu odnaucila uz v 8 mesiaci mal svoj oblubeny cumel jednej znacky a omylom som kupila iny a ten stale vypluval trvalo asi 2 dni a uz bol v pohode vedel ze ho ma lebo som mu ho stale davala ked plakal ale vzdy ho vyplul 🙂 takze ak tak skuste kupit uplne iny na aky bol zvyknuty 🙂 drzim palce

bajana
30. apr 2014

Vydrzat...raz to muselo prist...dieta nemoze mat vsetko, tak to v zivote nefunguje...drzim palce

stefka33
30. apr 2014

@dagmarka12345 Tak už mu ho nedávaj. Už pred rokom bolo neskoro ho odúčať. Teraz už len vydržať, kým zabudne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubina
30. apr 2014

@dagmarka12345 aj nasa mladsia sa oducala od cumlika az ako trojrocna. Nechapem ludi co sa tu hned do teba navazaju, ze uz pred rokom bolo neskoro....je to kazdeho vec....ale teraz k otazke. Aj u nas to bolo zle, islo to velmi tazko, ale nakoniec som dostala radu, aby som urobila malinku dierku ihlou do cumlika..... 😉 urobila som a on sa zacal "kazit" a dcerke sa nepacil. Aj ho skusala cmulat aj taky, ale "nechutilo" jej to take derave...stale pytala aby sme isli kupit novy, ale ja som to akoze zabudala a odkladala a po dvoch dnoch ho nechala na nocnom stoliku a spala bez neho....uz sa k nemu nevratila 😉

monicm
30. apr 2014

@dagmarka12345 my sme cumlík odučili tak,že sme úplne ustrihli tak,aby ho nemohol dudlať,ked pýtal,tak sme dali,ale povedali sme,že je pokazený,párkrát vyskúšal a kedže sa dudlať nedal,tak sa odučil,trvalo to celé cca 3 dni.

dagmarka12345
autor
30. apr 2014

ďakujem za rady, samozrejme že je to každého vec kedy sa rozhodne odcumlíkovať, malý ten dudel proste zbožňoval, ale bude druhé bábo a to by bolo potom ešte ťažšie tak musím teraz, už ho má dlho len na spinkanie a práve to je ten problém to zaspávanie, len som myslela že rýchlejšie zabudne 😒 musíme vydržať...

coffea
30. apr 2014

My sme cumlik zabudli ked sme cestovali na chalupu. som malemu povedala, ze maminka zabudla doma dudinu a ci skusi hajat bez a maly povedal, ze ano a aj tak bolo. Klamala by som keby som napisala, ze nepytal. Pytal. Povedala som mu, ze sme ho zabudli a maly ze AHA. Otocil sa a spal dalej. A ked sme po vikende prisli domov tak som hned letela schovat dudinky, kym si spomenie. Uz si nespomenul. Mal vtedy asi 1,5 roka. A na tvojom mieste by som uz dudinu nedala. Ked vydrzal doteraz uz sa to len zlepsi. Vydrz.

januliku
1. máj 2014

@dagmarka12345 U niekoho to ide ľahšie, u niekoho ťažšie. Ale rozhodne treba vydržať, už nedávaj. Ak teraz povolíš, neskôr to bude ešte ťažšie.

dagmarka12345
autor
11. máj 2014

ahojkte, tak po troch týždňoch môžem povedať že je už náš Alex odcumlíkovaný 🙂 som rada že to máme za sebou, bolo to náročné preňho aj pre mňa, ale zvládli sme to 🙂 síce mi už nespáva poobede ale verím tomu že ešte bude 🙂 nejak sa mu nedarí zaspať bez dudky poobede.... "som veľký chlapec nemám cumle :D" hláška 😀