Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

luba142
23. jún 2011

@kaja73 takze by som mohla pouzit aj tie male latkove vreckovky?

kaja73
23. jún 2011

@luba142 Neviem ako tie saju,plienka asi saje lepsie,myslim.Alebo daky stary frote uterak nastrihat aj to dobre saje.

miss_shy
23. jún 2011

Ahojte, mne sa pri malom osvedcilo "nenutenie" nechala som to na nom a od dvoch rokov sa zacal velmi pekne pytat sam, plienky sme odlozili aj ked chodime von, alebo niekam dalej autom. Akurat na noc este ma, nevie sa prebrat 🙂 ale zatial neriesim. A tiez velmi pomohlo to, ked bol u nas jeho starsi bratranec a volal ho nech ide cikat na zachod, to bola asi najlepsia motivacia, chcel by ako on 🙂

csikike
23. jún 2011

ahojte, mam 21 mesacnu dceru, ktoru za svet nevim dostat na serblik, ked ju tam chcem posadit tak vrieska ako keby som ju drala, pripadn sa napne tak, ze nemam sancu ju posadit, pritom aj motivaciu ma, ma totiz o 22 mesiacov starsieho brata s ktorym jej vsetko vysvetlujeme dokola, ked ju necham nahu, tak vydrzi tak 10 min (kazdy 12-3 min. sa jej pytam ci nechce cikat) a potom kade chodi tak ucvrkava, pritom maly uz v 2 rokoch nemal plienku ani na noc ☹, ja viem, ze ich nemozem porovnavat, ale nevidim ziadne zlepsenie a uz mi dochadza fantazia ak ju motivovat, pritom ked sa jej opytam kam treba cikat, tak povie, ze do serblika... niekedy zahlasi, ze mami, prebalime ritku a nesie plienku ☹

luba142
23. jún 2011

@csikike aj my sme boli na tom tak isto,aj ked ona si pekne sadla,ale aj hodinu tam sedela a nic a pritom uz sa striasala,ze sa jej chcelo,ale nepustila to tam...potom sa bud pocurala,alebo som jej dala plienku aby sa vyciala,lebo inak bola schopna aj 4 hodiny drzat...od vcera sa mi pekne vycika,len si stale aj ucvrkava do gati,ale este sa sama nepyta
Ked to je takto,tak by som este pockala zopar tyzdnov,postupne skusaj len aby si sadla nic viac

janka0007
23. jún 2011

@luciferova ahoj,no ja by som uz pomaly zacala skusat byt coraz viac od plienok,pomaly,postupne,nech si zvyka na serblik stale ho skusat posadit,ked sa ti tam vypisa tak to je super..treba ho poriadne pochvalit.. 🙂

luciferova
23. jún 2011

@janka0007 dik, on je v podstate so serblikom uz zoznameny, mame ho asi od 13m, aj sa rano vzdy don vycika. Kedysi aj kakaval, ale potom sa akosi zasekol 😖

berus222
23. jún 2011

ahojte. viete mi niektora poradit? nas syn cikava do nocnika kazde rano. niekedy aj kakal, teraz uz nie. ked je teplo a sme vonku v slipoch, ide cikat na strom, chrobacikov,.... hned ako prideme domov a ma ist cikat na zachod, tak ide, ale nie uplne a hned ako odideme z wc a pride do izby, pocika sa plnou davkou. ide ma roztrhnut od jedu, lebo ideme zo zachoda kde len cvrkne. vonku sa pyta a vo vnutri nema problem vycikat sa na sedacku, koberec,.... a nepride mi to ani povedat. ked si nevsimnem, jemu to nevadi. a stale ho davam cikat na zachod a aj tak si este nieco "usetri" a pusti to inde. co mam robit?

janka0007
23. jún 2011

@luciferova no moja mala zas kakat uz dlhsi cas chodila len do serblika,jednoducho stiahla ritku a nepustila to do plienky,ale tak ked je zo serblikom zoznameny a nema s nim nejaky extra problem,tak si myslim ze bez plienky mu bude lepsie,a skus vysledovat kedy mu bude treba kakat a rychlo ho posad..ak sa da teda,ja som to na mojej malej vzdy videla ked jej bolo reba,rycklo som ju posadila a nestihla ani zaplakat a bolo to..

miss_shy
23. jún 2011

nasho maleho este motivoval velky potlesk 😀 cim viac ludi tlieskalo tym lepsie 😉

kryska5
23. jún 2011

ahojte chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosti s takými to nálepkami do nočníku
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/my-...
zdá sa mi to ako celkom milá motivácia pre deti 🙂

janka0007
23. jún 2011

@miss_shy no jasne,my sme tiez vsetci tlieskali ostosest 😅 😅

janka0007
23. jún 2011

@berus222 nechala by som ho tam sediet dlhsie,mozno si to rozmysli a pusti aj ten zvysok..

janka0007
23. jún 2011

@csikike skus taky nocnik,ktory hra ked sa donho vypisa..mozno sa jej to zapaci..

miss_shy
23. jún 2011

@janka0007 ja neviem, asi mam stastie ze sa maly bez problemov chytil, len nech mu to vydrzi 😅

mimusa4
23. jún 2011

ahojte čítala som len aktuálnu stranu...ja som odnaúčanie zavádzala tak, že stále hneď ako sa zobudil šup na šerblík aj pred spaním, jednu dobu to fungovalo ale potom sa začal vzpierať, doslova som ho až prinútila sadnúť, aby sa ohol v páse a sadol, potom som s tým na pár dní prestala, aby neodmietol ísť vôbec..a teraz nejakú dobu fungujeme tak, že zakaždým ako niečo urobí ideme spolu s nočníkom na záchod aby videl kam to ide, spláchneme a povieme papaaaa a jemu sa to páči teraz mi s tým ide aj na nerv lebo každú chvíľu si sadá na šerblík a chce robiť papaaaa a nechávam ho doma bez plienky tak snáď nám to vydrží aspoň tak ako to je ak nie ešte lepšie.

mimusa4
23. jún 2011

a samozrejme pochvala nesmie chýbať 🙂

kamilka22
23. jún 2011

dcera sme zacali ucit ked mala rok a 10 mesiacov a do troch dni bola uplne bez plienok, aj na noc. Nemala problem sa posadit na nocnik a chvilku tam zotrvat. Na zaciatku som jej dala do ruky umely poharik s vodou a striekackou, ona sa s tym hrala a voda urobila svoje, podarilo sa jej donocnika vycikat. Urobili sme okolo toho obrovske divadielko s potleskom, co sa jej pacilo. A samozrejme, kazdu chvilku som sa jej pytala, ci nepotrebuje cikat. Obcas sa nehoda prihodila, ale bolo to velmi zriedka. Moj syn bude tazsi oriesok, na rozdiel od dcerky jemu vobec nevadi, ked je pokakany, ci pocikany. Ale vzdy pred kupanim pekne cika do "misticky", postavim ho do vody, nadstavime taku mysticku a zavelime "Misko cikaj" a on cika. S tymito slovami ho teraz sadam aj na nocnik. Zatial sa len posadi a povie "aaaa" postavi sa a pozera do nocnika, ci tam nieco je 😉 , ale si hovorim, ze aj to je uspech. V auguste ho skusim nechat bez plienky.

silvia.t
2. júl 2011

Ahojte baby,ja som zacala nasho oducat teraz cca tyzden,uz si sam uvedomuje ked sa pocura,na noc mu dam plienku a ked sa budi je sucha...na nocnik ho nedavam,skusame rovno WC s tym redukcnym sedakom...ale problem je ze tam nechce sediet a ani na nocniku,ked ho posadim zacne revat a niako ho neviem zabavit....mala ste niektora podobny problem?

adapo
2. júl 2011

Ahojte, my sme našeho malého začali dávať na nočník od siedmych mesiacov a to vždy, keď sme ho šli prebaliť, takže krásne kakal do nočníka, málokedy do plienky. Teraz je bez plienky celý deň, iba na spanie mu dávame alebo keď dlhšie cestujeme, krásne sa pýta. Takto fungujeme cca 2 mesiace. Niekedy ho nemôžeme z nočníka dostať preč, tak sa mu tam páči. Môj názor je, čo najskôr posadiť deti na nočník.....nám sa hocikedy nechcelo, ale vyplatilo sa.

luba142
2. júl 2011

@silvia.t ja malu tiez oducam tak uz naozaj cca druhy tyzden, zo zaciatku stale mala cvrkle v gatiach aj sa pokakala...teraz uz tento tyzden teda cikacich nehod bolo malinko snad len 2 pekne ide cikat,ale s kakanim mame problem,ked to ja nestihnem tak sa pekne pokaka do gati...este sa vobec sama nepyta, tiez niekedy nervaci a nechce si sadnut,ale to vtedy sa jej ani cikat nechce, skus ho davat cca kazdu hodinu, alebo teda ak nechce tam sediet tam asi neni ten spravny cas, pockaj este aspon tyzden 2 a skus potom

silvia.t
2. júl 2011

@luba142 dnes je od rana bez pliekny 1x sa pocural do gati,druhy krat ked vypil vodicku dala som ho na wcko posedel 2minuty potom zacal nervacit sam zoskocil a po ceste ako utekal do izby zas pustil 😖 asi to bude este na dlho 😒

luba142
2. júl 2011

@silvia.t no ja by som este pockala zopar tyzdnov,aj my sme mali problem pred par tyzdnami, nechcela mi zase nic urobit mimo plienku, drzala to aj 4 hodiny proste ani do wc ani do nocnika,cakala na plienku

monikapalo
2. júl 2011

Tomi sedava na nocniku uz asi treti mesiac, ale iba sedava 😀 Trva to niekedy 10 sekund, niekedy minutu, ale este sa nam nepodarilo vela toho nakakat. Raz , ale to tusim ani nevedel, co robi. Cista nahoda. Nemam sancu vystihnut, kedy chce kakat, pretoze unho je to velmi rychlo, trocha pritlaci a uz 🙂 Aj to je uz uspech, ze vobec si chce na ten nocnik sadnut, aj som kupila druhy, aby ho viacej motivoval, no nic. Takze budeme cakat, pokial maly pochopi, na co sa nocnicek pouziva. 😉

bubinko83
2. júl 2011

baby ja vam chcem len povedat aby ste na detičky (hlavne chlacov) netlačili.Každe dieta je ine a nepomože ani žiadne držanie na nočniku ani krik a vyjednavanie.Proste to musi dietatku dojst v tej hlavičke čo od neho chcete.A hlavne neporovnavat a nevšimat si reči typu: A on/ona sa ešte nepyta???????? Ja som vždy na to odpovedala,plienky kupujem ja a raz sa pytat začne.Moj syn mal minuly rok 2 roky a ani len naznak pytania sa na wc a teraz v marci začal sam od seba a odvtedy sme bez plienky a pekne aj kakat hned začal. Je to individualne a každe dieta je ine a ma ine tempo 😉

jarunka111
2. júl 2011

@bubinko83 máš svätú pravdu, ale tie reči okolia 😠 😒 Ani nie tak cudzí, tí sú mi úplne ukradnutí, ale z rodiny, hlavne tá staršia generácia, to ma ide fakt roztrhať 😲 Náš malý mal teraz 2 a ide to pomaličky, tiež to nejako extra neriešim, nevidím dôvod, keď nie je problém, len s tými druhými ho mám alebo oni ho majú, ale neviem prečo?. Asi sa ich opýtam, že keď budú celkom starí a inkontinentní a budú ...do plienok, či by boli fajn poznámky typu: a taká veľká a stará do plienky 😨

bubinko83
2. júl 2011

@jarunka111 ,to si nevšimaj.Aj do mna hučali taky velky a nepyta sa.Ja som vždy na to :Kludne si ho tu nechajte a naučte ho to! Ja si decko stresovat nebudem,kvoli okoliu.

jarunka111
2. júl 2011

@bubinko83 viac-menej na to nereagujem, lebo názory niektorých sú tak inteligenčne ľahké, že sa to nedá ani k tomu dieťaťu prirovnať, že to má viac rozumu 😉 Tiež nechcem malého dusiť, k ničomu to nie je. Ponúkam ho, pripomínam mu to a aj sa ide posadiť na záchod (donedávna sa tam strašne bál, ale raz som ho zase skúsila po nejakej dobe tam posadiť a on bol už v pohode 😵 ) sa aj vyciká, zatiaľ nič viac 😉 Pomaličky sa k tomu dopracujeme

bubinko83
3. júl 2011

@jarunka111 presne jak si napisala ponukat nočnik,alebo zachod ale netlačit,proste ked chce skusime ,ked nie nechame tak. A k tym ludom niekedy sa mi rozum pozastavuje. Sem-tam mam pocit že debata s mojim 3 ročnym synom je viac na urovni ako ked sa bavim s niektorymi mamičkami.A radšej budem odpovedat na jeho 1000 zvedavych otazok ako sa bavit s niekym falošnym. 😀

silvia.t
3. júl 2011

Ahojte baby tak ja to odvykanie asi odlozim na neskor...vcera bol tiez cely den bez peluchy kazdu polhodinu som sa ho pytala ci chce curat....odboved NEE NEE...a potom niekam odbehol aby som ho nevidela a vratil sa cely morky...ked som ho posadila na WC az sa bal plakal a hned skakal dole ☹
okolie ja uz neriesim...v rodine mame este dve 1,5rocne baby a ony uz su bez plienky tak sa tiez napocuvam ze som leniva ze sa mi nechce a podobne reci...ale ja aj ked som tamera posadila na nocnik tak plakal asi sa bal...obleceny to bolo ok ale akonahle bol holy koniec nesadne ani za svet