Opakovanie slov 8-ročným synom pošepky

16. jún 2022

Ahojte. V poslednej dobe pozorujeme, že syn (takmer 8 r.) po dohovorení často (nie vždy) ešte raz zopakuje posledné slovo/slová potichu, len ich zašepká. Sám si to vôbec neuvedomuje. Pred nedávnom mával také noci, že škrípal zubami (na dotaz akú mal noc, tvrdil že ma zlé sny), toto však už zdá sa posledné dni vymizlo . V jeho správaní žiadne zmeny nepozorujem, pôsobí šťastne a spokojne, samozrejme občas čoto ofrfle, ale nič výnimočné… V škole aj doma je všetko ok, žiadne zásadné zmeny nenastali… Stretli ste sa s niečim podobným?

maria898
16. jún 2022

Moj muz to robi tiez... Ale neviem preco... Ak niekto pozna pricinu tiez ma to zaujima. Nie je to vzdy ale robieva to

slovenka753
16. jún 2022

Videla som to len v seriály The Middle 😅

autor
16. jún 2022

@maria898 a nevieš, robil to už v detstve?

@slovenka753 Ešteže to je komedia a nie horor 😁

lydus2015
16. jún 2022

Aj náš to niekedy robí 🤷 má 5 rokov...

pondelok01
16. jún 2022

Bratranec to robil ked bol v takom veku, si mi to prave pripomenula. Teraz ma cez 30 a nemyslim si, ze mu to ostalo.

123sofia123
16. jún 2022

Možno OCD ale asi by mal viac príznakov ale opakovanie posledneho slova

blondinka95
16. jún 2022

Pamätám si že bratranec a sesterka to robili ako deti a bolo mi to divné 😂 ale netrvalo to dlho

hanka1000
16. jún 2022

moze to byt forma tiku...moje to tiez robilo obcas, ale potom aj ine...napr.hmkanie...treba len sledovat...

madla60
16. jún 2022

Niekde som čítala, že "ak s ním rozprávaš - on myslí na niečo iné - rozmýšla o niečom inom, poriadne Ťa nepočúva, a preto zopakuje posledné slovo alebo vetu čo si mu povedala. Keď sa ho opýtaš, čo si mu hovorila, zopakuje Ti len poslednú vetu. 🙂 Toto mi robí dcéra, rozprávame sa cez telefón a vtedy viem, že pracuje s PC a mňa počúva tak na pol ucha, ako sa hovorí.

autor
16. jún 2022

ďakujem za vaše reakcie 🙂, tak snáď to časom vymizne, zatiaľ to budem pozorovať... nemá okrem toho, žiadne iné netypické prejavy.

@madla60 áno, toto sa stane aj mne, keď som duchom inde 🙂, ale syn opakuje jeho vlastné slová 🙂

bp123
2. aug 2022

Ahoj, ja som to robievala tiez. Este aj v puberte tak mozno az do 18ky. Ani som si to neuvedomila. Iba mama a frajer ma na to upozornovali 😅 tak som sa postupne zacala kontrolovat, lebo mi to bolo trapne. Na tvojom mieste by som to neriesila, pokial je vsetko ostatne ok. Len skus napomenut syna ale nie tak aby sa urazil. Mna mama vedela vzdy tak napomenut, ze som sa citila z toho vzdy hrozne trapne a urazila som sa… nebol to dobry pocit. Skus vzdy s citom 🙂

miskaska
2. aug 2022

Robi to aj syn. Ma obdobie, ze viac, inokedy to nerobi. Podla mna je to tik. Aj som ho na to upozornovala, uz to neriesim. On sa aj tazsie sustredi, mierne hyperaktivny...

jankalii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz