Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Opätovné pocikávanie našej dcérky

maminuska
20. dec 2011

Dievčatá prosím poradte, dcéra sa pýta od 20 mesiacov, skutočne takmer bez nehody. Ale posledný mesiac sa to zmenilo , ked je naštvaná na nás tak sa jednoducho pociká, ked je umrnčaná tak sa pociká a pozerá na mňa čo spravím , ked sa jej pýtam či nepôjde na nočníček tak ho od zlosti hádže preč a do pol hodiny sa pociká. Krok spät.
Ale napríklad ked je u svokry, tak sa pýta, ked je u opatrovatelky tak sa pýta. Mali ste niekedy takýto problém ?

lesika80
20. dec 2011

Ahoj, môj syn skončil s plienkami sám zo dňa na deň vo februári a to nemal ešte ani dva roky (má ich v apríli). Plienky sme nepoužívali ani v noci počas spánku. Prišlo leto a nám sa začali stávať nehody -často sa pocikal . Myslela som, že sa opäť vrátime k plienkam. Zľakla som sa , pretože v septembri sme mali nastúpiť do škôlky. Toto obdobie trvalo ešte aj v septembri počas škôlky, ale pani učiteľky boli trpezlivé, my tiež a po čase sa syn vrátil do normálu- teda dnes sme už bez nehody. Aj deti prechádzajú rôznymi obdobiami, a aj toto je jedno z nich. Ale všetko raz prejde, buď trpezlivá.

olifcek
20. dec 2011

ahoj, u nas take trvalo dva dni... Oliv sa na tom ocividne super bavila... ale preslo ju to, nastastie po tych dvoch dnoch.. x;o) pocikala sa mi ale iba vonku, doma, ci niekde na navsteve nie 😀

maminuska
autor
22. dec 2011

@lesika80
@olifcek dakujem , trocha ste ma upokojili. Tak budem len trpezlivo čakat kedy ju to prejde.

jaduska
26. dec 2011

@maminuska veď na svoj problém poznáš odpoveď - pociká sa, keď je nahnevaná alebo umrnčaná... Teda využíva pocikanie sa ako trest alebo vydieranie rodičov.... Vylúčte zdravotné problémy a ak bude po tejto stránke všetko OK, tak si to jednoducho nevšímaj. Pocikané nohavičky oper, mláčku utri a ignoruj to. Ona keď uvidí, že týmto nič nedosiahne, tak jednoducho prestane.....

svetlankat
26. dec 2011

Ahoj, tiez by som vylucila zdravone problemy a ak bude vsetko ok, tak by som to nejak extra neriesila, prejde same. U nas pocikavanie vyvrcholilo k zapalu mocoveho mechura, co som vtedy nevedela. Po prelieceni pocikavanie skoncilo. U nas to ale nebolo pocikavanie, ale skor cvrknutie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli